راهنمای تصویری نحوه خرید و شرکت در جلسه مشاوره : کلیک کنید

مشاوره درمان افسردگی آنلاین با بهترین مشاور درمان افسردگی در سایت ویکی روان

نتایج مشاورین درمان افسردگی
دکتری روانشناسی
نوع پذیرش : رزرو
3 نظر

متخصص در مشاوره پیش از ازدواج ، درمان استرس و اضطراب ، درمان افسردگی ، مشاوره ازدواج و زوج درمانی ، درمان وسواس ، مشاوره خانواده ، مشاوره خودشناسی ، مشاوره روانکاوی ، درمان انواع ترس ها ، روانشناسی مهاجرت

دکترای روانشناسی
نوع پذیرش : آنی ، رزرو
5 نظر

متخصص در مشاوره پیش از ازدواج ، مشاوره ازدواج و زوج درمانی ، مشاوره خانواده ، مشاوره خودشناسی ، درمان افسردگی

دکتری روانشناسی
نوع پذیرش : آنی ، رزرو
2 نظر

متخصص در مشاوره پیش از ازدواج ، درمان استرس و اضطراب ، درمان افسردگی ، مشاوره ازدواج و زوج درمانی ، مشاوره طلاق ، درمان وسواس ، مشاوره ترک اعتیاد ، مشاوره خانواده ، مشاوره کودک و تربیت فرزند ، مشاوره درمان خیانت ، درمان انواع ترس ها

دكتراى روانشناسى
نوع پذیرش : آنی ، رزرو
3 نظر

متخصص در مشاوره ازدواج و زوج درمانی ، درمان استرس و اضطراب ، درمان وسواس ، مشاوره کودک و تربیت فرزند ، درمان افسردگی ، درمان شکست عشقی و روابط ، مشاوره طلاق ، مشاوره خانواده ، مشاوره درمان خیانت

مشاور روانشناس
نوع پذیرش : آنی ، رزرو
0 نظر

متخصص در درمان استرس و اضطراب ، مشاوره پیش از ازدواج ، درمان افسردگی ، مشاوره ازدواج و زوج درمانی ، مشاوره خانواده ، درمان شکست عشقی و روابط ، مشاوره کودک و تربیت فرزند

دكتراى روانشناسى
نوع پذیرش : آنی ، رزرو
0 نظر

متخصص در درمان استرس و اضطراب ، درمان افسردگی ، مشاوره ازدواج و زوج درمانی ، مشاوره کودک و تربیت فرزند ، اعتماد به نفس و عزت نفس

نوع پذیرش : رزرو
5 نظر

متخصص در مشاوره پیش از ازدواج ، مشاوره ازدواج و زوج درمانی ، مشاوره طلاق ، مشاوره خانواده ، درمان شکست عشقی و روابط ، مشاوره خودشناسی ، مشاوره روانکاوی ، درمان استرس و اضطراب ، درمان افسردگی ، اعتماد به نفس و عزت نفس ، روانشناسی مهاجرت

دکتری روانشناسی
نوع پذیرش : آنی ، رزرو
5 نظر

متخصص در درمان استرس و اضطراب ، درمان افسردگی ، مشاوره جنسی و سکسولوژی ، مشاوره ازدواج و زوج درمانی ، مشاوره ترک اعتیاد ، درمان شکست عشقی و روابط ، مشاوره کودک و تربیت فرزند ، درمان انواع ترس ها

دکتری روانشناسی
نوع پذیرش : آنی ، رزرو
3 نظر

متخصص در مشاوره پیش از ازدواج ، درمان استرس و اضطراب ، درمان افسردگی ، مشاوره ازدواج و زوج درمانی ، مشاوره طلاق ، مشاوره خانواده ، مشاوره خودشناسی

مشاور روانشناس
نوع پذیرش : آنی ، رزرو
1 نظر

متخصص در مشاوره پیش از ازدواج ، درمان استرس و اضطراب ، درمان افسردگی ، مشاوره ازدواج و زوج درمانی ، مشاوره طلاق ، مشاوره خانواده ، درمان شکست عشقی و روابط ، مشاوره خودشناسی ، اعتماد به نفس و عزت نفس

نمایش بیشتر
مشاهده بیشتر
تجربه کاربران ما نظر کاربران از مشاوره در ویکی روان
چطور مشاوره آنلاین بگیرم؟ راهنمای گام به گام مشاوره

میتوانید در بین نام مشاورین ویکی روان جستجو کنید

یا بر اساس موضوع مشاوره، مشاور خود را انتخاب کنید

مشاوره آنلاین ویکی روان

مشاوره آنی امکان برگزاری جلسه مشاوره در زمان حال را ممکن می کند

می توانید یک جلسه مشاوره یا پکیج مشاوره با تخفیف بسیار ویژه تهیه کنید

مشاوره آنلاین ویکی روان

می توانید از سراسر دنیا، به صورت ریالی و ارزی هزینه جلسات مشاوره را پرداخت کنید

امکان پرداخت به صورت ارزی برای فارسی زبانان خارج از ایران، با استفاده از اکانت پی پال (PayPal)، مستر کارت (MasterCard) یا ویزا کارت (Visa card) میسر است

مشاوره آنلاین ویکی روان

بدون نیاز به نصب هیچ نرم افزار جانبی، جلسات مشاوره به صورت ایمن در سایت برگزار می شوند

لینک ورود به اتاق جلسه داخل پروفایلتان در سایت قرار می گیرد

مشاوره آنلاین ویکی روان
تضمین کیفیت بالای فنی
تنوع در خدمت رسانی
نهایت امنیت
روانشناسان حرفه ای
ارتباط با تیم پشتیبانی برای برقراری ارتباط با ویکی روان و دریافت راهنمایی میتوانید از طریق لینک روبرو اقدام کنید

​مشاوره روانشناسی افسردگی چیست؟

این سوال را زیاد در بخش مشاوره روانشناسی ویکی روان دریافت می کنیم که منظور از مشاوره افسردگی چیست و کار مشاور افسردگی انلاین یا حضوری چه چیزی است؟

مشاوره جهت افسردگی به "مجموعه جلسات مشاوره" که توسط متخصص افسردگی بمنظور ریشه یابی و درمان قطعی بیماری افسردگی برگزار می شود گفته می شود. به عبارت مجموعه جلسات مشاوره خوب دقت کنید. انواع بیماری افسردگی در تمام موارد ریشه در گذشته ما دارند، گذشته ای که می تواندد به سالیان دور برگردد. به همین خاطر مشاوره برای افسردگی در بیشتر موارد با یک یا دو بار برگزاری به نتیجه خاصی نخواهد رسید.

مشاوره درمان افسردگی بنابر وضعیت مراجع باید در چند جلسه منظم و با برنامه انجام شود تا به نتیجه دلخواه برسد.

افسردگی چیست؟ (آشنایی با مهمترین علائم افسردگی حاد)

مشاوره افسردگی چه کاربردی دارد؟ آیا مزیت های مشاوره تلفنی درمان افسردگی و مشاوره آنلاین درمان افسردگی را می دانید؟ قبلا بارها در ویکی روان گفتیم که اختلال افسردگی، یک نوع اختلال روانی است که باعث بروز احساس غم و اندوه در شما میشود. علاوه بر آن می تواند موجب کاهش انگیزه و از بین رفتن علایق، کاهش عملکرد در کار و تحصیل میشود. از این رو شناخت علائم افسردگی و درمان به موقع آن با سایر روش های نوین مانند مشاور تلفنی و آنلاین افسردگی از اهمیت بالایی برخوردار است. شما می توانید برای درمان این اختلال روان شناختی با بهترین مشاوران و روانشناسان متخصص در زمینه افسردگی سایت ویکی روان در ارتباط باشید.

چون کمک گرفتن از مشاور افسردگی خوب بهترین روش برای غلبه بر این بیماری میباشد. متخصص افسردگی با استفاده از تجربه و علم خود به خوبی میتواند زمینه ساز درمان این بیماری در سنین مختلف باشد.

افسردگی یک حالت خلقی شامل بی حوصلگی و گریز از فعالیت مفید یا بی علاقگی و بی میلی می باشد؛ که می تواند بر روی افکار، رفتار، احساسات، خوشی و تندرستی یک فرد تاثیر می گذارد. افرادی که دارای حالت افسردگی می باشند، ممکن است حالت هایی مانند اضطراب، پوچی، ناامیدی و درماندگی داشته باشند. افسردگی یک بیماری متداول و جدی روانی است که اثرات منفی بر احساسات، روش های فکری و فعالیت های روزمره انسان ها می گذارد. خبر بسیار خوب این است که درمان افسردگی ممکن است. همانطور که در قسمت های بالاتر گفته شد افسردگی عامل احساس غم، اندوه و عدم لذت از هر گونه فعالیت است. این اختلال عامل بسیاری از مشکلات احساسی و فیزیکی می باشد. که توانایی افراد را در عملکرد روزانه آنها در محل کار یا منزل می باشد.

مهم ترین مزیت هایی جلسه مشاوره افسردگی در مردان و زنان

مشاوره افسردگی

یکی از راههای درمان و بهبود افسردگی، برگزاری جلسات مشاوره با مشاور روانشناس افسردگی است. در اکثر موارد بدون کمک مشاور افسردگی نمی توان از این مرحله مهم عبور کرد، چون در بسیاری مواقع کنترل اوضاع از دست فرد مبتلا خارج میشود و این اصلا عجیب نیست!

برنامه مشاوره افسردگی به بررسی دلایل و ریشه های به وجود آمدن این بیماری می پردازد و در طی جلسات روانشناسی افسردگی به شما کمک می کند تا به راهکارهای اصولی برای بهبود افسردگی برسید. از جمله روش های درمانی که در جلسه مشاوره افسردگی شدید به کار می رود؛ شامل: طرحواره درمانی، واقعیت درمانی، درمان رفتاری و... می باشد.

البته روش کاری دکتر مشاوره افسردگی روش درمانی را تعیین می کند. عده ای از متخصصین افسردگی از طرحواره درمانی و عده ای از واقعیت درمانی استفاده می کنند، پس باید به مشاور خود اطمینان داشته باشید. لازم به ذکر است تاثیر مشاوره بر افسردگی زمانی بیشتر میشود که ارتباط خوبی بین مراجع و مشاور روانشناس برقرار گردد.

دلایل بروز افسردگی چیست؟

 • بیماری و یا فوت یکی از عزیزان
 • خیانت
 • طلاق
 • بی کاری و بی انگیزگی میتواند زمینه ساز باشد
 • مشکلات و مسائل مالی
 • بی تحرکی و سکون زیاد
 • داشتن تجربه های بد در زندگی

اهمیت روانشناسی و درمان افسردگی:

شاید فکر کنید اصلا چرا باید افسردگی درمان شود؟ چرا باید در جلسات مشاوره درمان افسردگی شرکت کنم؟

ناراحتی روانی و یا همان افسردگی، از جمله بیماری هایی است که فرد تا زمانی که بسیار آشفته و کلافه نشود، آن را نشان نمی دهد. در واقع ممکن است افسردگی پنهان نیز وجود داشته باشد. به شما توصیه میشود در صورتی که نشانه ها و علائم افسردگی را در خودتان مشاهده می کنید با مشاوران و روانشناسان افسردگی در کلینیک روانشناسی و مشاوره ویکی روان در ارتباط باشید. بهتر است هر چه سریع تر از درمانگر افسردگی کمک بگیرید و نگذارید این بیماری به مرحله بحرانی خود برسد.

به نقل از سایت goodtherapy.org :

Depression is a serious, but common, condition. It often causes people to feel sad or empty for long periods of time. It can also affect one’s thinking patterns and physical health. In some cases, depression can lead people to consider suicide. 

تفاوت اختلال افسردگی و احساس غم و اندوه چیست؟

مشاوره درمان افسردگی آنلاین

برخی از وقایع و اتفاقات مانند مرگ یکی از عزیزان، از دست دادن شغل، تجربه تنهایی طولانی مدت، فقدان رابطه عاطفی عمیق، پایان یک رابطه و اتفاقاتی از این قبیل ممکن است برای افراد دشوار باشد. این یک روند طبیعی می باشد که با چنین حوادثی افراد غمگین شوند. اما در چنین شرایطی افراد تصور می کنند که دچار افسردگی شده اند؛ اما بهتر است بدانید که غمگین بودن به معنای مبتلا بودن به اختلال افسردگی نیست. فرآیند غم و اندوه بسیار طبیعی است و برای هر فردی منحصر به فرد می باشد. البته یکسری علائم مشترکی با این اختلال روحی دارد. که در هر دو صورت احساس غم و ناراحتی وجود دارد. شما می توانید در سایت ویکی روان از کمک بهترین دکتر برای درمان افسردگی در تهران، تبریز، شیراز و ... بهره مند شوید.

انواع افسردگی:

 1. افسردگی خفیف: علائم آن تاثیر محدودی بر زندگی روزمره می گذارد. بیماران مبتلا به آن معمولا روحیه پایین و حالت ناراحتی دارند. این گروه از افراد نمی توانند برای انجام دادن کارهایی که معمولا از آنها لذت می بردند، انگیزه ای را در خود پیدا کنند.
 2. بالینی یا ماژور: افسردگی بالینی، نوع شدیدتری از این بیماری می باشد که می تواند به بستری شدن نیز بینجامد. علائم آن واضح تر است و در زندگی روزمره اختلال ایجاد می کند و همچنین بر عادت های غذاخوردن، خوابیدن و دیگر فعالیت های روزمره تاثیر می گذارد. برخی از آنها احساس می کنند که این زندگی دیگر ارزش زیستن ندارد و به خودکشی فکر می کنند.
 3. اختلال دوقطبی: نوعی از افسردگی شیدایی است که با نوسانات خلقی بسیار شدیدی همراه می باشد. برای نمونه بیمار در دوره بیش فعالی هیجان زده است و برای فعالیت های بلندپروازانه و دور از دسترس برنامه ریزی می کند.
 4. اختلال عاطفی فصلی: این نوع از افسرده شدن ارتباط نزدیکی با بلندی روزها دارد. اختلال عاطفی فصلی، معمولا در ماه های پاییز و زمستان یعنی زمانی نمایان می شود که روزها کوتاه تر است. علائم این اختلال زمانی که روزها بلندتر و روشن تر میشود از بین می رود.

انواع مشاوره اختلال افسردگی

رویکرد هر متخصص در جلسه مشاوره افراد افسرده متفاوت است، یعنی از شیوه های متفاوتی برای درمان افراد در وضعیت های گوناگون و سنین مختلف استفاده میکنند. در ادامه رایج ترین انواع مشاوره جهت درمان افسردگی را نام میبریم.

 1. مشاوره افسردگی نوجوانان
 2. مشاوره افسردگی بعد از زایمان
 3. مشاوره افسردگی در کودکان
 4. مشاوره افسردگی بارداری
 5. مشاوره افسردگی زنان شاغل و خانه دار
 6. مشاوره افسردگی کنکور (قبل و بعد از کنکور)
 7. مشاوره برای افسردگی بعد از طلاق و جدایی زوجین
 8. مشاوره افسردگی جوانان

همانطور که مشاهده میکنید، مشاوره رفع افسردگی انواع بسیاری دارد و مراجعین بر اساس موضوعات متنوع برای رهایی از این بیماری اقدام میکنند.

مشاوره درمان افسردگی شدید؛ بهترین روش های بهبود اختلال روحی و روانی

مشاوره درمان افسردگی و تکنیک و روش های درمان افسردگی بدون دارو چگونه است؟ به بیان ساده تر می توان گفت افسردگی یکی از حالت های روحی است که در برخی از افراد واضح می باشد. به طوری که فرد در درون خود احساس غم، ناامیدی و از دست دادن علاقه خود به چیزهایی است که قبلا با آن احساس رضایت داشته است. مشاوره درمان افسردگی یکی از بهترین راه ها برای درمان این اختلال می باشد. سایت ویکی روان با معرفی بهترین متخصصان و روانشناسان افسردگی می تواند کمک زیادی به شما کند.

مشورت گرفتن از متخصص درمان افسردگی که فردی دلسوز، همدل و با تجربه میباشد، اولین مرحله انگیزشی برای بهبود افسردگی است. دکتر روانشناس متخصص افسردگی بر اساس اطلاعات که از شما در مشاوره آنلاین افسردگی و یا مشاوره تلفنی افسردگی دریافت می کند، می تواند میزان و نوع افسردگی شما را تشخیص دهد. سپس با توجه به شخصیت و توانایی های شما یک روش درمان مناسب را انتخاب می کند. درمان آنلاین افسردگی با رویکردهای مختلف مانند طرحواره درمانی، درمان شناختی و رفتاری افسردگی، واقعیت درمانی و... انجام می پذیرد. در کنار این رویکردها در مواردی نیز از داروهای ضد افسردگی همراه با روان درمانی استفاده می گردد.

روش های درمان افسردگی در خانه

یکی از موضوعات بسیار مهم درمورد این بیماری این است که زنان بیشتر از مردان برای درمان افسردگی، به روانشناس برای غلبه بر افسردگی مراجعه می کنند. این در حالی است که اقدام برای درمان افسردگی شدید و روان درمانی برای هر فرد که از آن بیماری رنج می برد تا طول درمان آن طی شود.

در حقیقت مشاوره افسردگی انلاین یکی از بهترین روش های غلبه بر این بیماری در خانه است که میتوانید از سراسر دنیا انجام دهید. مشاوره آنلاین افسردگی کمک میکند صوتی و تصویری با متخصص مورد نظر صحبت کرده و دیگر نگران هزینه های جانبی برگزاری جلسه نباشید.

سریعترین درمان افسردگی

اگر چه دوره های افسردگی ممکن است به مرور زمان و خود به خود برطرف شود، اما ممکن است این وضعیت چند ماه آسیب های فیزیکی، روانی را به همراه داشته باشد. نتایج نشان داده است که هر چه این دوره طولانی تر باشد، احتمال عود افسردگی در آینده افزایش پیدا می کند. پس بهترین کار کمک گرفتن از بهترین دکتر برای درمان افسردگی است تا در بازه زمانی معقول نتیجه عالی به دست بیاید.

مشاور افسردگی انلاین در ویکی روان

افسردگی تاثیر بسیار زیادی بر زندگی خود فرد و طرافیان او دارد و همین موضوع ضرورت درمان افسردگی خفیف و افسردگی شدید را ثابت می کند.

در صورتی که یکی از نشانه های افسردگی را در خود و یا اطرافیانتان مشاهده می کنید، می توانید با مراجعه به بخش درمان غیرحضوری افسردگی در سایت روانشناسی ویکی روان، از بهترین و حرفه ای ترین روانشناسان به صورت آنلاین کمک بگیرید.

مشاوره افسردگی غیر حضوری در ویکی روان به صورت صوتی، تصویری و نوشتاری (تایپی) برگزار میشود و میتواند از سراسر دنیا با پرداخت ارزی و ریالی با مشاور درمان افسردگی خود صحبت کنید.

دوستان عزیز، مشاوره رایگان افسردگی به دلیل بازدهی کم به هیچ عنوان پیشنهاد نمیشود! اگر دنبال درمان قطعی این اختلال خاموش هستید، حتما دنبال بهترین دکتر روانشناس متخصص افسردگی باشید تا به شما کمک کند به مسیر صحیح بازگردید. بهترین روانشناس برای درمان افسردگی فردی است که شرایط شما را به صورت اختصاصی بررسی کرده و راهکارهای کاملا عملی ارائه میدهد. مشاور افسردگی در تمام مسیر درمان کنارتان است تا درمان کامل انجام شود و احساس تنهایی نکنید.

منبع :  ct.counseling.org، verywellmind.com، therapytribe.com

سوالات متداول

مشاوره افسردگی رایگان به دلیل ماهیت رایگان بودن از کیفیت مناسبی برخوردار نیست. به همین دلیل مشاوره برای افسردگی در ویکی روان رایگان ارائه نمیشوند، اما میتوانید هزینه مشاوره هر متخصص را در صفحه شخصی ایشان در ویکی روان ملاحظه کنید.

به دلیل تفاوت در میزان تحصیلات مشاورین و میزان تجربه این عزیزان، قیمت مشاوره افسردگی برای هر مشاور متفاوت است. میتوانید هزینه مشاوره درمان افسردگی را در صفحه مشاور مورد نظرتان بررسی کنید.

در ویکی روان مشاور افسردگی انلاین برگزار میشود. نیاز به تماس تلفن نیست، میتوانید صوتی، تصویری و حتی تایپی با مشاورین روانشناس در تماس باشید.

ویکی روان؛ وب سایت مشاوره روانشناسی در تمامی موضوعات برای تمام فارسی زبانان است. مشاوره اختلال افسردگی تنها یکی از خدمات مجموعه ویکی روان میباشد.

همانطور که از نامش پیداست، مشاوره اینترنتی افسردگی بر بستر اینترنت و به شکل تماس صوتی، تصویری و تایپی بین مشاور و مراجع انجام میشود. برای برگزار جلسات مشاوره درمان افسردگی در ویکی روان نیاز به نصب هیچ نرم افزاری ندارید.

گاهی برای درمان افسردگی مزمن و شدید نیاز به استفاده از داروهای روانپزشکی است. بنا بر نظر مشاور درمان افسردگی، شاید نیاز به دارو درمانی باشد که در جلسات مشاوره روانپزشکی افسردگی مورد بررسی قرار میگیرد.

بنابر نیاز مراجع و شرایط حاکم بر محیط جلسه، سوالات مشاوره افسردگی متفاوت بوده و توسط مشاور راهبری میشود. به هیچ وجه شیوه درمان در جلسه مشاوره افسردگی برای همه یکسان نیست.

میزان و شدت افسردگی و شرایط مراجع، مدت زمان مشاور برای افسردگی را مشخص میکنند. در بیشتر موارد افسردگی یک بیماری ریشه دار و قدیمی است که برای درمان نیاز به زمان دارد. به همین دلیل بعضا مشاوره ضد افسردگی بیشتر از یک جلسه هستند.