راهنمای تصویری نحوه خرید و شرکت در جلسه مشاوره : کلیک کنید

مشاوره آنلاین وسواس فکری و عملی از سراسر دنیا

نتایج مشاورین درمان وسواس
دکتری روانشناسی
نوع پذیرش : آنی ، رزرو
1 نظر

متخصص در مشاوره پیش از ازدواج ، مشاوره استرس و اضطراب ، مشاوره افسردگی ، مشاوره ازدواج و زوج درمانی ، درمان وسواس ، درمان شکست عشقی و روابط ، مشاوره خودشناسی ، مشاوره ترس و فوبیا

دکتری روانشناسی
نوع پذیرش : آنی ، رزرو
7 نظر

متخصص در مشاوره پیش از ازدواج ، مشاوره استرس و اضطراب ، مشاوره افسردگی ، مشاوره ازدواج و زوج درمانی ، مشاوره طلاق ، درمان وسواس ، مشاوره خانواده ، درمان شکست عشقی و روابط ، اعتماد به نفس و عزت نفس ، مشاوره درمان خیانت ، مشاوره ترس و فوبیا

دکترای روانشناسی
نوع پذیرش : رزرو
4 نظر

متخصص در مشاوره استرس و اضطراب ، مشاوره جنسی و سکسولوژی ، درمان شکست عشقی و روابط ، مشاوره خودشناسی ، مشاوره افسردگی ، درمان وسواس ، اعتماد به نفس و عزت نفس ، روانکاوی

دكتراى روانشناسى
نوع پذیرش : آنی ، رزرو
6 نظر

متخصص در مشاوره ازدواج و زوج درمانی ، مشاوره استرس و اضطراب ، درمان وسواس ، مشاوره کودک و تربیت فرزند ، مشاوره افسردگی ، درمان شکست عشقی و روابط ، مشاوره طلاق ، مشاوره خانواده ، مشاوره درمان خیانت

دکتری روانشناسی
نوع پذیرش : آنی ، رزرو
2 نظر

متخصص در مشاوره استرس و اضطراب ، مشاوره افسردگی ، مشاوره جنسی و سکسولوژی ، درمان وسواس ، مشاوره خودشناسی ، مشاوره ترس و فوبیا

مشاور روانشناس
نوع پذیرش : آنی ، رزرو
15 نظر

متخصص در مشاوره پیش از ازدواج ، مشاوره استرس و اضطراب ، مشاوره افسردگی ، مشاوره ازدواج و زوج درمانی ، درمان وسواس ، مشاوره خانواده ، درمان شکست عشقی و روابط ، مشاوره کودک و تربیت فرزند ، اعتماد به نفس و عزت نفس ، مشاوره درمان خیانت ، مشاوره ترس و فوبیا

مشاور روانشناس
نوع پذیرش : آنی ، رزرو
1 نظر

متخصص در مشاوره استرس و اضطراب ، مشاوره افسردگی ، مشاوره ازدواج و زوج درمانی ، درمان وسواس ، مشاوره خانواده

دكتراى روانشناسى
نوع پذیرش : رزرو
4 نظر

متخصص در مشاوره استرس و اضطراب ، مشاوره افسردگی ، درمان وسواس ، مشاوره خودشناسی ، مشاوره کودک و تربیت فرزند ، اعتماد به نفس و عزت نفس ، هوش هیجانی ، مشاوره ترس و فوبیا

مشاور روانشناس
نوع پذیرش : آنی ، رزرو
2 نظر

متخصص در مشاوره استرس و اضطراب ، مشاوره افسردگی ، مشاوره ازدواج و زوج درمانی ، درمان وسواس ، مشاوره خانواده ، مشاوره خودشناسی ، روانکاوی ، مشاوره ترس و فوبیا

دکتری روانشناسی
نوع پذیرش : آنی ، رزرو
1 نظر

متخصص در مشاوره پیش از ازدواج ، مشاوره استرس و اضطراب ، مشاوره افسردگی ، مشاوره ازدواج و زوج درمانی ، مشاوره طلاق ، درمان وسواس ، مشاوره ترک اعتیاد ، هیپنوتیزم درمانی ، روانشناسی مثبت گرا ، مشاوره ترس و فوبیا

نمایش بیشتر
مشاهده بیشتر
تجربه کاربران ما نظر کاربران از مشاوره در ویکی روان
چطور مشاوره آنلاین بگیرم؟ راهنمای گام به گام مشاوره

میتوانید در بین نام مشاورین ویکی روان جستجو کنید

یا بر اساس موضوع مشاوره، مشاور خود را انتخاب کنید

مشاوره آنلاین ویکی روان

مشاوره آنی امکان برگزاری جلسه مشاوره در زمان حال را ممکن می کند

می توانید یک جلسه مشاوره یا پکیج مشاوره با تخفیف بسیار ویژه تهیه کنید

مشاوره آنلاین ویکی روان

می توانید از سراسر دنیا، به صورت ریالی و ارزی هزینه جلسات مشاوره را پرداخت کنید

امکان پرداخت به صورت ارزی برای فارسی زبانان خارج از ایران، با استفاده از اکانت پی پال (PayPal)، مستر کارت (MasterCard) یا ویزا کارت (Visa card) میسر است

مشاوره آنلاین ویکی روان

بدون نیاز به نصب هیچ نرم افزار جانبی، جلسات مشاوره به صورت ایمن در سایت برگزار می شوند

لینک ورود به اتاق جلسه داخل پروفایلتان در سایت قرار می گیرد

مشاوره آنلاین ویکی روان
تضمین کیفیت بالای فنی
تنوع در خدمت رسانی
نهایت امنیت
روانشناسان حرفه ای
ارتباط با تیم پشتیبانی برای برقراری ارتباط با ویکی روان و دریافت راهنمایی میتوانید از طریق لینک روبرو اقدام کنید

مشاوره وسواس؛ معرفی بهترین مشاور درمان وسواس فکری

مشاوره وسواس، شاخه ای از مشاوره روانشناسی می باشد که کمتر کسی به سراغ آن می روند؛ زیرا اکثر افراد گمان می کنند که وسوسه های فکری عارضه خطرناکی نیست و به خودی خود درمان می شود!

اگر خودتان یا نزدیکانتان به این اختلال ذهنی دچار می باشید، بهتر است هر چه سریع تر به بهترین روانشناس برای درمان وسواس فکری مراجعه کنید. مرکز مشاوره درمان وسواس ویکی روان در این مطلب شما را با انواع وسواس، راهکارهای بهترین راه های درمان وسواس آشنا می کند. مرکز مشاوره وسواس ویکی روان، با در اختیار قرار دادن مجرب ترین روانپزشک متخصص وسواس به صورت انلاین، تلفنی و... به شما مشاوره آنلاین وسواس از سراسر دنیا ارائه می دهد.

شروه جلسات مشاوره وسواس فکری

قدم اول در مشاوره وسواس، این است که خود فرد وسواسی این موضوع را پذیرفته باشد که یک بیمار است. لازم است تا فرد مبتلا به وسواس برای مدیریت بهتر، آموزش های لازم را برای مقابله با انواع وسواس را فرا بگیرد. ارتباط مستمر و کمک گرفتن از مرکز مشاوره وسواس ویکی روان به شما کمک می کند تا از لحاظ جسمی و روانی بر مشکل خود غلبه کنید. این موضوع به ویژه در افرادی که وسواس در آنها به اختلال وسواس فکری عملی یا وسواس جبری تبدیل شده است؛ اهمیت زیادی دارد.

شما می توانید قبل از وقوع بحران های آسیب زا، ریشه های وسواس خود را به کمک دکتر مشاور وسواس از بین ببرید. جلسات مشاوره وسواس آنلاین یا حضوری، در اکثر مواقع نتیجه بخش می باشد. فرد وسواسی می تواند مشکلات و ترس های خود را در فضایی صمیمی بدون هیچ نگرانی و استرس با مشاور وسواس رازدار مطرح کند. مشاور آنلاین وسواس، با صحبت های دوستانه خود توصیه ها و راهکارهای عملی برای درمان وسواس، را در اختیار فرد بیمار قرار می دهد.

وسواس چیست؟ در مورد وسواس بیشتر بدانید!

اگر نشانه های وسواس را در خود و یا دیگران مشاهده کردید می توانید آنها را بشناسید. وسواس به معنای تردید و دودلی می باشد و در روانشناسی به معنای وسوسه و تردیدهای آزار دهنده؛ همچنین در بسیاری از امور رفتاری و گفتاری به خصوص در مقوله پاکیزگی می باشد. وسواس از طریق افکار و ترس های غیرمنطقی فرد را مجبور به تکرار برخی از رفتارها می کند. 

به نقل از سایت ویکی پدیا:

اختلال وسواس فکری-عملی، یا اختلال وسواسی-جبری یک اختلال اضطرابی مزمن است که با اشتغال ذهن مفرط در مورد نظم و ترتیب و امور جزئی و همچنین کمال‌طلبی همراه است، تا حدی که به از دست دادن انعطاف‌پذیری، صراحت و کارایی می‌انجامد.


فرد وسواسی اغلب از بیماری خود خبر دارد و مدام در تلاش است تا با افکار وسواسی خود مقابله کنند. فرد وسواسی در شستن و تمیز کردن، در تماس اشیا با یکدیگر و یا ... حساسیت های افراطی دارد. مشاوره آنلاین وسواس و معرفی روش هایی برای درمان وسواس فکری عملی موضوعاتی است که در ادامه این مطلب ویکی روان برایتان توضیح داده می شود.

مشاوره درمان وسواس

چرا باید در جلسات مشاوره وسواس شرکت کنم؟

در بخش مشاوره روانشناسی ویکی روان، سوالات زیادی درباره اهمیت مشاوره وسواس آنلاین یا حضوری دریافت می کنیم. چرا باید از مشاوره تخصصی وسواس استفاده کنم؟ روند مشاوره روانشناسی وسواس چطور است و چقدر طول می کشد. وسواس یکی از جدی ترین مشکلات روانی است که اتفاقا بسیار رایج می باشد. علت اصلی اهمیت مشاوره درمان وسواس این است که اگر بیماری وسواس درمان نشود، بدون شک زمینه ساز بیماری های دیگر خواهد شد.

این بیماری می تواند به مرور موجب بروز:

 • استرس و اضطراب شدید
 • انواع افسردگی
 • انزوای اجتماعی
 • انواع بیماری های جسمی و پوستی
 • مشکلات خانوادگی

به همین دلیل مشاور وسواس فکری تاکید زیادی دارد تا افراد مبتلا به این احتلال هر چه زودتر برای درمان از خدمات روان درمانی و در موارد شدیدتر از دارو درمانی استفاده کنند تا جلوی پیشرفت آن را بگیرند. یادتان باشد این اختلال می تواند به مرور زمان وی اطرافیان تاثیر منفی بگذارد.

انواع وسواس چیست؟ آشنایی با وسوسه های فکری و عملی

شاید در زمانی که اسم وسواس را می شنوید؛ ترس از کثیفی و شستن دست ها در ذهن شما بیاید. اما وسواس انواع گوناگونی دارد که تمام آنها درمان مختص به خود را دارد. اما بهتر است بدانید که وسواس انواع مختلفی دارد که هر کدام از آنها درمان مخصوص به خود را دارند. برای معرفی چند نمونه از آنها می توان وسواس فکری عملی، وسواس جبری، وسواس تمیزی و... می باشد. 

انواع وسواس فکری:

 • وسواس آلودگی و وسواس نجس و پاکی
 • نگرانی درباره از دست دادن کنترل خود
 • نگرانی درباره آسیب زدن به دیگران
 • وسواس های مرتبط با کمال گرایی
 • وسواس جنسی
 • وسواس مذهبی
 • وسواس های دیگر (مانند افکار بدبینانه و خوش بینانه در باره اعداد و رنگ ها)

انواع وسواس عملی:

 • وسواس شستشو
 • وسواس چک کردن
 • وسواس تکرار
 • اجبارهای مذهبی
 • اجبارهای دیگر(مانند سوال پرسیدن مداوم)

چند نوع مشاوره برای وسواس فکری وجود دارد؟

مشاوره درمانی وسواس در زمینه های مختلف کاربرد دارد و بدون توجه به جنسیت و سن افراد، همه می توانند مخاطب آن باشند. برای نمونه:

 1. مشاوره وسواس شستشو
 2. مشاوره وسواس نجاست
 3. مشاوره وسواس مذهبی
 4. مشاوره درمان وسواس کودکان
 5. مشاوره وسواس شمارش اعداد و تکرارهای ذهنی
 6. مشاوره وسواس و اضطراب

و بسیاری از موضوعات دیگر در جلسات مشاوره روانشناسی وسواس مورد بحث قرار می گیرند. مشاوره وسواس کودک یک نمونه از جلسات پرمخاطب و بسیار حیاتی است که مخاطب آن کودکان و والدین می باشند.

مشاوره وسواس آنلاین یا حضوری؟

جلسات مشاوره روانشناسی وسواس به روش های مختلف برگزار می شوند. عده ای بهترین مشاوره وسواس را حالت حضوری آن می دانند، اما با پیشرفت تکنولوژی و گسترش اینترنت، مشاوره آنلاین وسواس یکی از محبوب ترین روش های درمان است. مانند آن چیزی که در سایت ویکی روان انجام می گیرد، مشاوره انلاین وسواس فکری به صورت صوتی، تصویری و نوشتاری برگزار می شود.

می توانید از هر کجا که هستید در جلسات مشاوره روانشناسی خارج از کشور و داخل کشور ویکی روان شرکت کرده و با مشاور وسواس مورد نظرتان با بهترین کیفیت جلسه برگزار نمائید.

هزینه مشاوره درمان وسواس چقدر است؟

هزینه مشاوره درمان وسواس برای هر مشاور بر اساس میزان تحصیلات و تجربه ایشان متفاوت می باشد. به همین دلیل نمی توان هزینه مشخصی برای مشاوره وسواس فکری عملی آنلاین در نظر گرفت. می توانید در همین صفحه ویکی روان، مشاور مورد نظرتان را انتخاب کرده و در صفحه ایشان هزینه و انواع پکیج های درمانی مشاوره وسواس اینترنتی را مشاهده نمائید.

مدت زمان و روند مشاوره وسواس چگونه است؟

یادتان باشد وسواس یک شبه اتفاق نمی افتد، پس نباید انتظار داشته باشید با چند جلسه وسواسی که ریشه در سالیان دور ما دارد درمان شود! مشاوره برای درمان وسواس آنلاین یا حضوری معمولا 4 جلسه یا بیشتر طول می کشد. اما مهم ترین پیش نیاز استمرار و انگیزه کافی فرد وسواسی برای شرکت در جلسه مشاوره درمان وسواس می باشد.

مشاوره رایگان برای وسواس

افراد زیادی دنبال استفاده از خدمات مشاوره رایگان وسواس هستند! متاسفانه این جلسات بازدهی خاصی ندارند. اگر قصد درمان قطعی دارید، به هیچ وجه به فکر خدمات مشاوره وسواس رایگان نباشید تا روند درمانی به بهترین شکل انجام شود.

مشاور درمان وسواس؛ بهترین روش درمان اختلال اضطرابی مزمن

در مشاوره روانشناسی وسواس از الگوهای مختلفی به نام های تقابل به ضد، فرمان ایست و یا درمان های دارویی استفاده می شود. درمان شناختی که در مشاوره با فرد وسواسی بسیار موثر می باشد؛ در طی جلسات مشاوره بیش عمیق نسبت به تعارض های درونی به بیمار می دهد. در برخی از موارد مشاور وسواس و اضطراب با خانواده بیمار ارتباط می گیرد و ناهماهنگی احتمالی در محیط را برطرف می کند.

علاوه بر این در ادامه جلسات مشاوره وسواس فکری، دکتر مشاور وسواس مربوطه فعالیت های فرد بیمار را در نظر می گیرد تا سطح اضطراب و وسواس او را کاهش دهد. استفاده از مشاوره تلفنی وسواس در حالت هایی می تواند بهترین شیوه درمان وسواس فکری باشد.

مشاوره آنلاین وسواس فکری و عملی؛ درمان اضطراب ها و ترس های بوجود آمده!

امروزه با بالارفتن سطح علمی و آگاهی می دانیم که بیماری وسواس شستشو یکی از انواع وسواس های فکری می باشد که به آن وسواس فکری عملی می گویند. به طور کلی می توان گفت افکار، تصاویر ذهنی و یا تکانه های مکرر و پی در پی که حالت مزاحم دارند باعث ناراحتی فرد می شوند و خود او کنترلی بر آنها ندارد که اصولا افراد سعی دارند در مقابل این افکار و تکانه ها مقاومت کنند و یا آنها را متوقف کنند! که این شیوه ممکن است موجب تشدید بیماری شود؛ پس بهتر است برای درمان این نوع وسواس به مرکز مشاوره وسواس ویکی روان مراجعه کنید و از بهترین مشاور وسواس فکری عملی کمک بگیرید.

متداول ترین رفتارهای فرد وسواسی

کسانی که به این بیماری دچار شده اند، رفتارهای متفاوتی را از خود نشان می دهند. اما این علائم در هر فرد متفاوت می باشد. از جمله شایع ترین رفتاری که شخص وسواسی از خود نشان می دهد شامل:

 • تمیز کردن افراطی
 • شست و شوی زیاد
 • چک کردن مداوم و مکرر
 • توجه بی اندازه به منظم بودن
 • قرینه سازی وسایل و چیدمان
 • و...

مشاوره آنلاین وسواس

درمان قطعی وسواس فکری عملی با چند روش ساده

وسواس فکری و عملی یکی از دشوارترین بیماری های روانپزشکی می باشد. مشاوره درمان وسواس فکری عملی فرآیند بسیار پیچیده و دشواری می باشد. مخصوصا اگر توسط یک فرد حرفه ای درمان نشود. پس می توان نتیجه گرفت که درمان اختلال وسواس فکری عملی نیازمند متخصص خوب برای درمان وسواس می باشد. منظور از وسواس فکری، افکار، تصویرهای ذهنی و یا میل های ناگهانی به انجام کاری با گفتن چیزی است که فرد را ناراحت می کند و به طور مدام در ذهن او تکرار می شود. هدف گفتن از وسواس عملی، رفتارهایی است که فرد احساس می کند که مجبور است آنها را تکرار کند تا استرس و اضطرابش کاهش پیدا کند.

متخصص و روانشناس خوب برای درمان وسواس

اکثر افراد زمانی که رفتارهای مشوک به وسواس را مشاهده می کنند، خودشان دست به کار می شوند و می خواهند فرد بیمار را درمان کنند. اما ممکن است با گذشت زمان و انجام برخی از کارهای غیر اصولی، وسواس را تشدید کنند. بنابراین در صورت بروز علائم وسواس بهتر است به سرعت به دکتر روانشناس یا مشاور وسواس مراجعه کنید؛ تا درمان در زمان مناسب آغاز شود و بهبودی زودتر حاصل شود. اما موضوعی که در این زمان مهم می باشد این است که معمولا انتخاب یک متخصص  از میان تعداد زیادی روانشناس کار بسیار وقت گیر و دشواری باشد. مرکز مشاوره و روانشناسی ویکی روان با معرفی بهترین مشاوره درمان وسواس فکری عملی توانسته است نیاز شما را برای مشاوره اینترنتی وسواس برطرف کند. با مراجعه به سایت ویکی روان می توانید وسواس خود را با روش های اصولی و در مدت کوتاهی درمان کنید.

عوارض وسواس چیست؟

عوارض ناشی از وسواس بسیار زیاد می باشد. برخی نمایان و بعضی دیگر پنهان تر هستند. بیمار با تکانه های رفتاری زیادی که به صورت طولانی مدت نشان می دهد ممکن است وقت خود را هدر دهد، برای افراد خانواده و جامعه مزاحمت ایجاد کند و از آنها بخواهد که به وسایل خانه دست نزنند. یا مدام از آنها بخواهد که دستشان را بشورند و ... کسانی که ذهنشان درگیر افکار و رفتار های کلیشه ای است از ذهن خود استفاده بهینه ای ندارند. از آنجایی که فکر می کنند تمام جامعه آلوده می باشد حتی با دیگران معاشرت هم نمی کنند. حوصله دیگران را ندارند چون نظم ذهنی آنها را برهم می زند. حتی ممکن است نسبت به یک رنگ علاقه زیادی داشته باشند و از یک رنگ متنفر باشند.

راههای درمان وسواس؛ داروی وسواس فکری شدید

راه ها و روش های درمان دو نوع دارویی و ریشه یابی می باشد، که هر دو روش لازم و ضروری است. مشاوره وسواس با دارو به این صورت است که فرد پس از مشاوره و اطمینان از بیماری خود به پزشک مراجعه می کند. مشاور روانپزشک پس از تشخیص نوع وسواس با توجه میزان شدت آن برای بیمار دارو تجویز می کند. روش دیگری که به شناخت درمانی یا ریشه یابی مشهور می باشد، توسط مشاور روانشناس وسواس آغاز می شود. پس از طرح سوال توسط مشاوران و پاسخ بیمار علت بیماری تا حد زیادی مشخص می شود. همچنین در صورت لزوم بیمار به متخصص ارجاع داده می شود. سایت روانشناسی ویکی روان، یکی از بهترین ارائه دهندگان مشاوره آنلاین وسواس می باشد.

مشاوره وسواس نجاست چیست؟

کسی که دچار وسواس در طهارت و پاکی یا نجاست می شود، کاملا مشخص است که درباره فهم احکام شرعی دچار اشتباه شده است و در نتیجه موجب آزار و اذیت خودش و دیگران می شود. متاسفانه درک نادرست از مسائل شرعی موجب بروز حالات وسواس گونه در فرد می شود. فرد مبتلا با مراجعه به افراد آگاه و آموزش در مورد مسائل شرعی می تواند مشکلات خود را کاهش دهد.

مشاوره آنلاین وسواس در ویکی روان 

دوست عزیز، از سراسر دنیا می توانید در جلسات مشاوره وسواس آنلاین ویکی روان شرکت کرده و صوتی و تصویری جلسه برگزار کنید. مهم ترین تصمیم، شروع روندی است که منجر به درمان قطعی می شود، پس برای خود بهترین سرمایه گذاری را انجام دهید.

منابع: nimh.nih.gov ، medlineplus.gov ، urmc.rochester.edu

 

سوالات متداول

جلسات مشاوره در ویکی روان به صورت صوتی، تصویری و نوشتاری بدون نیاز به نصب هیچ نرم افزار جانبی برگزار میشود.

میتوانید هزینه را در صفحه مشاور مورد نظرتان مشاهده کنید. قیمت مشاوره وسواسی برای هر مشاور متفاوت است.

میتوانید رزومه مشاورین ویکی روان را در صفحه شخصی ایشان در سایت مشاهده و جلسه را رزرو کنید.

از هر کجای دنیا می توانید در جلسات مشاوره آنلاین وسواس فکری عملی ویکی روان شرکت کنید. امکان پرداخت به صورت ارزی در سایت فراهم میباشد.

در ویکی روان جلسات مشاوره رایگان درمان وسواس و موضوعات دیگر برگزار نمیشود. میتوانید هزینه جلسات را در صفحه مشاورتان مشاهده کنید.

مشاور مورد نظر باید دارای تحصیلات آکادمیک معتبر بوده و تجربه کافی در زمینه مشاوره وسواس آنلاین و حضوری داشته باشد.