راهنمای تصویری نحوه خرید و شرکت در جلسه مشاوره : کلیک کنید

مشاوره خودشناسی آنلاین در ویکی روان

نتایج مشاورین مشاوره خودشناسی
دکترای روانشناسی
نوع پذیرش : آنی ، رزرو
7 نظر

متخصص در مشاوره پیش از ازدواج ، مشاوره ازدواج و زوج درمانی ، مشاوره خانواده ، مشاوره خودشناسی ، مشاوره افسردگی

دکتری روانشناسی
نوع پذیرش : آنی ، رزرو
1 نظر

متخصص در مشاوره پیش از ازدواج ، مشاوره استرس و اضطراب ، مشاوره افسردگی ، مشاوره ازدواج و زوج درمانی ، درمان وسواس ، درمان شکست عشقی و روابط ، مشاوره خودشناسی ، مشاوره ترس و فوبیا

دکتری روانشناسی
نوع پذیرش : آنی ، رزرو
3 نظر

متخصص در مشاوره پیش از ازدواج ، مشاوره استرس و اضطراب ، مشاوره جنسی و سکسولوژی ، مشاوره ازدواج و زوج درمانی ، مشاوره طلاق ، مشاوره خانواده ، درمان شکست عشقی و روابط ، مشاوره خودشناسی ، اعتماد به نفس و عزت نفس

دکترای روانشناسی
نوع پذیرش : رزرو
4 نظر

متخصص در مشاوره استرس و اضطراب ، مشاوره جنسی و سکسولوژی ، درمان شکست عشقی و روابط ، مشاوره خودشناسی ، مشاوره افسردگی ، درمان وسواس ، اعتماد به نفس و عزت نفس ، روانکاوی

نوع پذیرش : رزرو
5 نظر

متخصص در مشاوره پیش از ازدواج ، مشاوره ازدواج و زوج درمانی ، مشاوره طلاق ، مشاوره خانواده ، درمان شکست عشقی و روابط ، مشاوره خودشناسی ، روانکاوی ، مشاوره استرس و اضطراب ، مشاوره افسردگی ، اعتماد به نفس و عزت نفس ، روانشناسی مهاجرت

مشاور روانشناس
نوع پذیرش : آنی ، رزرو
2 نظر

متخصص در مشاوره خانواده ، مشاوره ازدواج و زوج درمانی ، درمان شکست عشقی و روابط ، مشاوره افسردگی ، مشاوره خودشناسی ، روانکاوی ، هیپنوتیزم درمانی

مشاور روانشناس
نوع پذیرش : آنی ، رزرو
1 نظر

متخصص در مشاوره پیش از ازدواج ، مشاوره استرس و اضطراب ، مشاوره افسردگی ، مشاوره جنسی و سکسولوژی ، مشاوره ازدواج و زوج درمانی ، مشاوره خانواده ، درمان شکست عشقی و روابط ، مشاوره خودشناسی ، مشاوره کودک و تربیت فرزند ، اعتماد به نفس و عزت نفس ، مشاوره درمان خیانت ، مشاوره ترس و فوبیا

مشاور روانشناس
نوع پذیرش : آنی ، رزرو
3 نظر

متخصص در مشاوره استرس و اضطراب ، مشاوره افسردگی ، مشاوره جنسی و سکسولوژی ، مشاوره طلاق ، مشاوره خودشناسی ، اعتماد به نفس و عزت نفس

دکتری روانشناسی
نوع پذیرش : آنی ، رزرو
2 نظر

متخصص در مشاوره استرس و اضطراب ، مشاوره افسردگی ، مشاوره جنسی و سکسولوژی ، درمان وسواس ، مشاوره خودشناسی ، مشاوره ترس و فوبیا

دکترای روانشناسی
نوع پذیرش : آنی ، رزرو
3 نظر

متخصص در مشاوره استرس و اضطراب ، مشاوره پیش از ازدواج ، مشاوره افسردگی ، مشاوره خانواده ، مشاوره خودشناسی ، مشاوره ترس و فوبیا

نمایش بیشتر
مشاهده بیشتر
تجربه کاربران ما نظر کاربران از مشاوره در ویکی روان
چطور مشاوره آنلاین بگیرم؟ راهنمای گام به گام مشاوره

میتوانید در بین نام مشاورین ویکی روان جستجو کنید

یا بر اساس موضوع مشاوره، مشاور خود را انتخاب کنید

مشاوره آنلاین ویکی روان

مشاوره آنی امکان برگزاری جلسه مشاوره در زمان حال را ممکن می کند

می توانید یک جلسه مشاوره یا پکیج مشاوره با تخفیف بسیار ویژه تهیه کنید

مشاوره آنلاین ویکی روان

می توانید از سراسر دنیا، به صورت ریالی و ارزی هزینه جلسات مشاوره را پرداخت کنید

امکان پرداخت به صورت ارزی برای فارسی زبانان خارج از ایران، با استفاده از اکانت پی پال (PayPal)، مستر کارت (MasterCard) یا ویزا کارت (Visa card) میسر است

مشاوره آنلاین ویکی روان

بدون نیاز به نصب هیچ نرم افزار جانبی، جلسات مشاوره به صورت ایمن در سایت برگزار می شوند

لینک ورود به اتاق جلسه داخل پروفایلتان در سایت قرار می گیرد

مشاوره آنلاین ویکی روان
تضمین کیفیت بالای فنی
تنوع در خدمت رسانی
نهایت امنیت
روانشناسان حرفه ای
ارتباط با تیم پشتیبانی برای برقراری ارتباط با ویکی روان و دریافت راهنمایی میتوانید از طریق لینک روبرو اقدام کنید

مشاوره خودشناسی یا  Self-Awareness counselling ، یکی از انواع جلسات مشاوره روانشناسی است که هدف آن شناخت دقیق تمام جنبه های شخصیت، ویژگی ها، توانایی ها و پتانسیل هایی می باشد که فرد مراجع از آن برخوردار است و "خود از آنها خبر ندارد". مشاوره روانشناسی خودشناسی توسط متخصص روانشناس، که در این زمینه تخصص و تجربه دارد به صورت حضوری یا اینترنتی که به آن مشاوره خودشناسی آنلاین گفته می شود انجام می گیرد.

تعریف خودشناسی چیست؟

اولین قدم برای اینکه از راه های خودشناسی اطلاع کسب کنیم این است که بدانیم خودشناسی چیست؟

خودشناسی به معنی توانایی شناخت دقیق و شفاف خود واقعی بر اساس مطالعه اتفاقات درونی و بازخوردها می باشد که نتایج شگفت انگیزی به همراه خواهد داشت.

شاید شناخت دیگران برای ما بسیار آسان تر از شناخت خودمان باشد چون انجام دقیق مراحل خودشناسی نیاز به بینایی دقیق دارد که بهتر است در کنار یک متخصص روانشناس خودشناسی انجام شود.

مشاوره روانشناسی خودشناسی چیست؟

همانطور که از نامش پیداست، مشاوره روانشناسی خودشناسی به روندی گفته می شود که در طی آن متخصص مشاوره روانشناسی، به مراجع و متقاضی خدمات مشاوره برای خودشناسی کمک می کند تا بتواند به تمام جنبه های پنهان و نهان فردی و شخصیتی خود پی ببرد.

مشاوره روانشناسی برای خودشناسی روند یک یا دو جلسه ای نیست و در طی آن مراجعین می بایست با ممارست، با مشاور خود همکاری کرده و به تمام راهکارها و توصیه های او عمل نمایند.

انواع جلسات مشاوره خودشناسی چیست؟

مشاوره خودشناسی به طور کلی در دو نوع

 1. مشاوره آنلاین خودشناسی
 2. مشاوره خودشناسی حضوری

انجام می شود.

هر کدام از موارد فوق مزایایی دارند که در ادامه به آنها اشاره می شود.

1- مشاوره آنلاین خودشناسی

مانند دیگر انواع مشاوره روان شناسی، مشاوره خودشناسی هم می تواند اینترنتی برگزار شود.

بارهای در ویکی روان درباره مزایای مشاوره روانشناسی اینترنتی صحبت شده است. اما از مهم ترین مزایای مشاوره آنلاین خودشناسی می توان به مواردی مانند:

 • دسترسی به تعداد زیادی مشاوره آنلاین
 • صرفه جویی در زمان و هزینه های جانبی
 • و بی معنی شدن بعد مسافت

اشاره کرد.

مشاوره آنلاین خودشناسی در ویکی روان به صورت تصویری برگزار می گردد. چون مشاوره روانشناس برای بهره وری بیشتر و تشخیص دقیق تر نیاز به برقراری ارتباط تصویری دارد. به همین خاطر مشاوره آنلاین خودشناسی به صورت تایپی نمی تواند به مراجعین کمک کند.

اما از هر جای دنیا که هستید می توانید از خدمات مشاوره آنلاین خودشناسی ویکی روان به صورت تصویری و حتی صوتی استفاده نمائید.

2- مشاوره روانشناسی خودشناسی حضوری

از دیرباز مراجعین برای شرکت در این جلسات به مرکز مشاوره خودشناسی مراجعه می کردند.

کلینیک های روانشناسی و دفاتر مشاوره روانشناسی به عنوان مرکز مشاوره خودشناسی خدمات مشاوره حضوری به مراجعین ارائه می کردند که نتیجه آن ارتباط حضوری مشاور و مراجع است.

اهمیت خودشناسی در روانشناسی

حتما برای همه شما اتفاق افتاده است که در برخی مراحل و راه های خودشناسی بگویید:

 • چرا این اتفاق برای من افتاد؟
 • چرا همیشه مشکلات وجود دارند؟
 • چرا من همیشه سرخورده می‌شوم؟

این سوالات از آن دست سوالاتی هستند که فرد را مجاب می‌ کند به دنبال پاسخ‌ هایی باشد تا زندگی خود را تغییر دهد.

این تغییرات از خودمان شروع می‌ شود و موضوع این است که چطور خودمان را بهتر بشناسیم و خودشناسی در روانشناسی چطور می تواند کمکمان کند؟

عدم دریافت پاسخ ‌های منطقی، باعث می ‌شود فرد در چرخه‌ ای زندگی کند که مرتبا با چالش ‌های گذشته و حال خود دست و پنجه نرم کند و به مرور زمان دورنمای آینده خود را از دست می ‌دهد. دانستن نکاتی درباره خود می‌تواند به شما کمک کند تا جایگاه واقعی خود را در جهان بهتر بشناسید.

هدف از خودشناسی چیست؟

به طور خلاصه، هدف از خودشناسی در نام آن قرار دارد. خودشناسی یعنی به تمام توانایی ها، پتانسیل ها و حتی ضعف های احتمالی خود پی ببرید و بتوانید در جهت تقویت یا رفع آنها در کنار مشاور روانشناس خود قدم بردارید.

هدف از خودشناسی این است که تک تک انسان ها بتوانند به نهایت آرامش، فراوانی و لذت در زندگی خود دست پیدا کنند و از مشکلات روحی روانی رایج که بسیاری به آن مبتلا هستند در امان باشند.

فواید خودشناسی چیست؟

بعد از صحبت درباره اینکه خودشناسی چیست، در ادامه به 7 مورد از فواید خودشناسی در روانشناسی می پردازیم.

1- مشاوره خودشناسی کمک می کند بدانید عاشق چه چیزهایی هستید

شما عاشق چه چیزهایی هستید؟ مردم، اشیا و مکان‌ های مختلف؟ چیزی که به آن عشق می ‌ورزید، بخشی از زندگی شما را می ‌سازد. جالب است بدانید که، ما عاشق خیلی چیزها هستیم اما از آن خبر نداریم!

چیزی که شما به آن عشق می ‌ورزید، زمان شما را در بر می ‌گیرد. وقتی فردی در زندگی عشقی ندارد، به این معناست که معنا و مفهوم زندگی را در بازه ‌ای از زمان، از دست می‌ دهد و این خود دلیلی است برای شروع سرخوردگی فرد.

مشاوره خودشناسی آنلاین کمک می کند تا بفهمید عاشق چه چیزهایی هستید و از چه چیزهایی باید دوری کنید. عشق زندگی ما را تشکیل می دهد پس این شناخت بسیار حیاتی است.

2- با مشاوره آنلاین خودشناسی میفهمید مسئولیت چه مواردی را بر عهده دارید

مشاور روانشناس کمک می کند برای هر جنبه از زندگی خود، مسئولیتی تعریف کنید. وقتی در زمینه‌ ای خاص، مسئولیتی را می ‌پذیرید، این بدین معناست که قصد دارید رفتار و نگرش خود را کنترل کنید.

مسئولیت ‌پذیری را با شروع کارهای کوچک اما موثر، آغاز کنید و سعی کنید کنترل رفتار خود را هر چند محدود زیر نظر داشته باشید. افرادی که مسئولیت‌ پذیر نیستند، تجربه کافی برای حل مسائل مختلف را ندارند.

اما موضوع به همین سادگی نیست و در جلسات مشاوره آنلاین خودشناسی بیشتر در این مورد کار می شود.

3- هدف از مشاوره خودشناسی آنلاین این است که بدانید چه چیزی به شما انگیزه می ‌دهد

جستجو کنید و بدنبال مواردی باشید که به شما  کمک می‌ کنند تا از نظر احساسی، قوی و پرانرژی باشید.

برای پیدا کردن راه های خودشناسی از خود بپرسید که چه چیزی شما را تحت تاثیر قرار می‌ دهد و باعث می ‌شود که برای بیرون آمدن از رختخواب، امیدوارانه صبح خود را آغاز کنید؟ آیا رویایی دارید که شما را وادار کند برای رسیدن روزی دیگر لحظه شماری کنید؟ یا اینکه می ‌ترسید با چالش‌ های زندگی خود روبرو شوید؟ ترس انگیزه شما را از بین می ‌برد.

جلسه مشاوره روانشناسی خودشناسی کمک می کند بسیار عمیق تر به این موضوعاتف در کنار یک متخصص بپردازید.

4- با مشاوره خودشناسی متوجه می شوید در چه مواردی بهترین هستید

هر فردی استعدادها و پتانسیل‌ هایی را دارد که او را از دیگران متفاوت می ‌سازد. به فی نفسه انسان هایی ویژه با توانایی های بسیار خاص هستیم. اما از آن خبر نداریم و برای فهم آن قدمی برنداشته ایم. بعضی افراد به سختی می ‌توانند استعدادها و نقاط قوت خود را شناسایی کنند.

توجه داشته باشید که استعدادهای طلایی شما با استفاده از راه های خودشناسی در جلسات مشاوره روان شناسی به سادگی قابل کشف هستند و به زیبایی احساسات شما را شکوفا می ‌کنند. کاری را که واقعا دوست دارید انجام دهید.

در انجام هر کار و فعالیت جدیدی، شما با ناشناخته ‌های درونی خود آشنا می ‌شوید و این مقدمه ‌ای است برای کشف استعدادهای شما.

5- در جلسات مشاوره خودشناسی آنلاین متوجه میشوید با چه افرادی در ارتباط هستید و چرا؟

چه افرادی در ارتباط‌ های شما نقش اساسی را ایفا می ‌کنند؟ جیم ران می‌گوید: شما میانگین ۵ نفر از افرادی هستید که بیشتر با آنها در ارتباطید.

افراد اطراف خود را تغییر دهید تا روابط شما تغییر کند. تغییر در روابط، شما را در جایگاهی قرار می ‌دهد که بیشتر به خودتان و پیشرفت ‌هایتان اهمیت دهید. برای شناخت خود و کم کردن مشکلات سعی کنید دایره دوستان خود را با  افراد موفق و رو به رشد شکل دهید.

مشاوره خودشناسی آنلاین در ویکی روان کمک می کند افراد را بر اساس توانایی ها و ویژگی های واقعی خود انتخاب کنید نه بر اساس شانس و موارد اتفاقی دیگر!

6- هدف از خودشناسی شناخت هدف های واقعی در زندگی است

اگر شما در زندگی خود هدفی نداشته باشید، باید برای تحقق اهداف دیگران تلاش کنید. آیا این منطقی است؟

 • شما برای یک سال بعد و سه سال بعد خود چه برنامه‌ ای دارید؟
 • آیا پیش آمده اهداف اشتباه انتخاب کرده باشید؟
 • آیا پیش آمده رسیدن به اهدافتان بسیار طولانی و فرسایشی شده باشد در حالی که دیگران به راحتی به اهداف خود می رسند؟
 • چه مراحل و راهکارهایی برای رسیدن به اهداف وجود دارد؟

یکی از فواید خودشناسی این است که اهداف را بر اساس شما تعیین می کند.  هدف ‌ها باعث می ‌شوند که شما با عنصر «برنامه ریزی» آشنا شوید. به کار گرفتن نظم و داشتن برنامه‌ای منظم، باعث می‌ شود سریع ‌تر از دیگران حرکت کنید، اما به شرطی که بر اساس معیار صحیحی اهداف را شناخته باشید.

7- بدانید که چگونه می ‌توانید به خود اعتماد کنید؟

وقتی بتوانید به خودتان اعتماد کنید، اعتماد به نفس و ارزش‌ های درونی شما به مرور زمان رشد می‌ کنند.

بهترین تصمیم ‌ها را می‌ گیرید، چون به خودتان اعتماد دارید که می ‌توانید. با قضاوت ‌های اطرافیان دلسرد نمی‌ شوید چون به ارزش ‌های درونی خود واقف هستید.

وقتی به خود اعتماد داشته باشید گزینه مناسبی برای دوستی هستید. مردم به سمت فردی می ‌روند که برای رشد و حفظ ارزش‌ های درونی خود، سرمایه‌ گذاری کرده است.

اگر برای زندگی خود، مسیر مشخصی نداشته باشید، هر جایی می‌ تواند مکان صحیحی برای آن باشد.

مشاوره آنلاین خودشناسی در ویکی روان

جلسات مشاوره خودشناسی آنلاین در سایت ویکی روان با بهترین و با تجربه ترین مشاورین روانشناس برگزار می شود. شما دوست گرامی از هر جای دنیا می توانید در ویکی روان، جلسات مشاوره خودشناسی آنلاین برگزار و با مشاور مورد نظرتان به صورت تصویری صحبت نمائید.

یادتان باشد، مشاوره روانشناسی خودشناسی بهترین ابزار برای قرارگیری در مسیر درست زندگی فردی و اجتماعی ما است.

سوالات متداول