رزرو تلفنی مشاوره روانشناسی ویکی روان: 02191099110

مشاوره هیپنوتیزم درمانی آنلاین در ویکی روان با بهترین هیپنوتراپیست ها

برای ریشه یابی مشکلات قدیمی و رفع اصولی تر آنها می توانید از هیپنوتیزم درمانی آنلاین به صورت صوتی و تصویری در ویکی روان استفاده نمائید.

نتایج مشاورین هیپنوتراپیست آنلاین خود را انتخاب کنید
نمایش بیشتر
مشاهده بیشتر
تجربه کاربران ما نظر کاربران از مشاوره در ویکی روان
چطور مشاوره آنلاین بگیرم؟ راهنمای گام به گام مشاوره

میتوانید در بین نام مشاورین ویکی روان جستجو کنید

یا بر اساس موضوع مشاوره، مشاور خود را انتخاب کنید

مشاوره آنلاین ویکی روان

مشاوره آنی امکان برگزاری جلسه مشاوره در زمان حال را ممکن می کند

می توانید یک جلسه مشاوره یا پکیج مشاوره با تخفیف بسیار ویژه تهیه کنید

مشاوره آنلاین ویکی روان

می توانید از سراسر دنیا، به صورت ریالی و ارزی هزینه جلسات مشاوره را پرداخت کنید

امکان پرداخت به صورت ارزی برای فارسی زبانان خارج از ایران، با استفاده از اکانت پی پال (PayPal)، مستر کارت (MasterCard) یا ویزا کارت (Visa card) میسر است

مشاوره آنلاین ویکی روان

بدون نیاز به نصب هیچ نرم افزار جانبی، جلسات مشاوره به صورت ایمن در سایت برگزار می شوند

لینک ورود به اتاق جلسه داخل پروفایلتان در سایت قرار می گیرد

مشاوره آنلاین ویکی روان
تضمین کیفیت بالای فنی
تنوع در خدمت رسانی
نهایت امنیت
روانشناسان حرفه ای
ارتباط با تیم پشتیبانی برای برقراری ارتباط با ویکی روان و دریافت راهنمایی میتوانید از طریق لینک روبرو اقدام کنید

سوالات زیادی در ویکی روان مطرح می شود که مشاوره هیپنوتیزم چیست و چگونه انجام میشود یا هیپنوتیزم درمانی چه بیماری هایی را درمان می کند؟

هیپنوتیزم درمانی (هیپنوتراپی به انگلیسی = Hipnoterapia) یکی از انواع خدمات درمانی است که برای افراد با شرایط خاص و توسط هیپنوتراپیست (دکتر روانشناس هیپنوتیزم) انجام می شود. در چند دهه گذشته به صورت فزاینده‌ ای درمان با هیپنوتیزم، به یک شیوه درمانی بسیار پر ارزش شناخته شده است، ولی متأسفانه هنوز در اذهان افراد جامعه باورها و اطلاعات نادرست، افسانه ‌ای و یا دور از واقعیت درباره وضعیت ذهن و جسم در خدمات هیپنوتیزم وجود دارد. هنوز افرادی هستند که فقط به دلیل برداشت نادرست از مفهوم روانشناسی و هیپنوتیزم خود را از تجربه جالب و برکات هیپنوتیزم درمانی محروم می‌کنند.

منظور از مشاوره هیپنوتیزم درمانی چیست؟

تعریف هیپنوتیزم می گوید روند یک مشاوره هیپنوتیزم یک پدیده طبیعی است که ما در زندگی روزمره خود هم حالت ‌های شبیه آن را بارها و بارها تجربه می‌کنیم.

به عنوان مثال: در لحظاتی چنان غرق یا مجذوب مطالعه کتاب یا تماشای فیلم شده ‌ایم که صداهای افراد را نمی‌شنویم. هنگامی که در یک کار طولانی و جذابی مثل باغبانی یا بازی کامپیوتری غرق شده ‌ایم که گذر زمان را فراموش کرده ‌ایم.

مثال واضح‌ تر یکی از شرایط مرسوم خلسه شبه‌ هیپنوتیزم زمانی است که دانشجویی سر کلاس نشسته است و غرق در رؤیاها و تخیلات خود به سر می‌برد و شاید با صدایی بلند و ناگهانی از آن حالت بیرون آید.

پس همه ما چند بار در شبانه‌ روز حالتی از هیپنوتیزم را تجربه می‌ کنیم، بنابراین هرگز نباید حالت هیپنوتیزم را یک وضعیت عجیب، خارق‌ العاده و یا ترسناک تلقی کنیم.

در پروسه هیپنوتیزم درمانی که به آن هیپنوتراپی یا مشاوره هیپنوتیزم هم گفته می شود، تنها کاری که درمانگاران (دکتر هیپنوتیزم، متخصص هیپنوتیزم یا روانشناس و هیپنوتراپیست) انجام می ‌دهند، قرار دادن شما در شرایط خلسه، کوشش برای استمرار آن و جلوگیری از خارج شدن شما از آن شرایط است.

در واقع چیزی که در فرایند هیپنوتیزم درمانی اتفاق می‌ افتد این است که درمانگر از طریق تکنیک‌ های خاص کمک می‌ کند فرد توجه خود را از محیط خارج به درون خویش متمرکز کند. این اولین قدم در جلسه هیپنوتراپی است که باید با دقت انجام شود.

در این زمان فرد هیپنوتیزم‌ شونده هنوز می‌ تواند آگاه باشد که در کجا قرار گرفته و نزدیک او چه کسی یا چه کسانی حضور دارند، ولی در این شرایط اصلاً او اهمیت و توجهی به این مضامین ندارد و تمام توجه او به تلقینات هیپنوتراپیست (هیپنوتیزم‌ درمانگر) معطوف شده است. از این به بعد روند جلسه تماما در اختیار هیپنوتراپیست آنلاین یا حضوری است که بتواند درمان را شروع کند.

انواع هیپنوتیزم درمانی چیست؟

به طور کلی شیوه انجام هیپنوتراپی به 2 صورت

 1. هیپنوتراپی آنلاین - اینترنتی که به آن هیپنوتیزم از راه دور هم گفته می شود
 2. هیپنوتراپی حضوری

می باشد.

1- هیپنوتراپی آنلاین

همانطور که از نامش پیداست، هیپنوتراپی آنلاین از طریق اینترنت انجام می شود و به آن هیپنوتیزم از راه دور هم گفته می شود.

این دقیقا خدماتی است که در سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان هم به تمام فارسی زبانان جهان ارائه می گردد. برای افرادی که به هر دلیل، امکان حضور در مرکز مشاوره هیپنوتیزم را ندارند، هیپنوتیزم درمانی آنلاین بهترین گزینه است. روند درمانی در این حالت توسط هیپنوتراپیست آنلاین مدیریت می شود و اثر بخشی آن کمتر از حالت های درمانی دیگر نیست.

خوشبختانه به دلیل گسترش هر چه بیشتر اینترنت در کشور، تمایل مردم به استفاده از مشاوره هیپنوتیزم آنلاین بیشتر شده است.

2- هیپنوتراپی حضوری

در این حالت، مراجع با حضور در مرکز مشاوره هیپنوتیزم، از خدمات حضوری هیپنوتراپی بهره می برد. هیچ کدام از انواع بالا نسبت به دیگری مزیت خاصی ندارند، تنها شرایط حضور مراجع است که آنها را از هم متمایز می کند.

روش‌ های متعددی در هیپنوتیزم درمانی آنلاین وجود دارد، اما اختلاف دیدگاه مبنی بر اینکه کدام روش مناسب‌ تر بسیار زیاد است!

 • تلقین‌ درمانی
 • حساسیت‌ زدایی
 • هیپنوتیزم درمانی تحلیلی
 • و خود هیپنوتیزمی

از روش ‌هایی است که برای فرایند درمان با هیپنوتیزم از آنها استفاده می‌ شود. بنابر وضعیت مراجع، متخصص هیپنوتراپی تصمیم می گیرد از کدام روش و با چه راه ارتباطی بهره ببرد. یادتان باشد، مشاوره روانشناسی هیپنوتیزم روندی تماما تخصصی است که باید تحت نظر مشاور صورت بگیرد.

کاربردهای هیپنوتراپی چیست؟

حالا که متوجه شدیم مشاوره هیپنوتیزم درمانی چیست باید به موارد استفاده از هیپنوتراپی هم اشاره کنیم. از هیپنوتراپی (درمان با هیپنوتیزم) برای موارد زیر می ‌توان استفاده کرد:

 • درمان اختلالات روانی مثل: هیپنوتیزم درمانی (ترس‌ های مرضی) نظیر ترس از سوار شدن آسانسور، هیپنوتیزم درمانی برای افسردگی ناشی از اضطراب،اختلال استرس پس از سانحه (PTSD)، اختلالات جنسی، اختلالات مربوط به خوردن، هیپنوتیزم درمانی برای پرخاشگری، هیپنوتیزم درمانی اضطراب
 • کنترل کردن بعضی از دردها نظیر سردردهای دوره‌ ای و دردهای مربوط به دوره‌ های قاعدگی
 • از بین بردن عادت‌های نامطلوبی چون ناخن جویدن و یا سیگار کشیدن
 • انجام برخی جراحی‌ها بدون بیهوشی همچون زایمان و جراحی‌ های مربوط به دندان
 • و همچنین مشاوره برای افزایش اعتماد به نفس، افزایش توجه و تمرکز، تقویت حافظه، رژیم درمانی

موارد ممنوع در اجرای هیپنوتیزم درمانی چیست؟

در افراد مبتلا به صرع و افرادی که مبتلا به انواعی از بیماری‌ های سایکوتیک (روانپریشی) هستند، انجام هیپنوتیزم شایسته نیست. اسرار به انجام هیپنوتیزم درمانی در این موارد کار را بدتر می کند و نتیجه ای حاصل نمی شود.

پاسخ به برخی از سؤالات احتمالی شما در مورد درمان با هیپنوتیزم

در ادامه به مهم ترین و رایج ترین سوالات در مورد هیپنوتیزم درمانی آنلاین و حضوری می پردازیم.

1- آیا هر فردی قابل هیپنوتیزم شدن است؟

بلی. تقریباً همه افراد به استثناء شاید تنها افراد مست، بیماران شدید روانی و عقب‌ ماندگان ذهنی می توانند از مشاوره هیپنوتیزم از راه دور یا خدمات حضوری استفاده کنند.

2- آیا در شرایط درمان با هیپنوتیزم من تسلیم بلا اراده متخصص هیپنوتیزم (هیپنوتراپیست آنلاین) می‌ شوم؟

خیر. اگر درمانگر در عمق خلسه هیپنوتیزمی هم مطلبی را به عنوان تلقین به شما ارائه دهد که بر خلاف عقاید شما و اصول اخلاقی مورد اعتقاد شما باشد، شما هرگز این تلقینات را قبول و اجرا نمی‌ کنید.

3- آیا من می‌ توانم وقایع زمانی هیپنوتیزم را بیاد بیاورم؟

نود و نه درصد افراد تمام وقایع زمان خلسه را از جمله بیانات هیپنوتراپیست آنلاین را به یاد می آورند.

برخی از موارد درمانجو ممکن است برخی از مطالب را فراموش کرده باشد که با اشاره هیپنوتراپ (متخصص هیپنوتیزم)، تمامی این مطالب به یاد او خواهد آمد.

در برخی از موارد بسیار محدود هم ممکن است برای اهداف درمانی، درمانگر تلقین کند که بیمار قسمتی از مطالب یا حوادث مربوط به شرایط هیپنوتیزم را به فراموشی بسپارد.

4- آیا در زمان خلسه هیپنوتیزمی درمانگر لازم است بدن درمانجو را لمس کند؟

معمولاً هیپنوتیزم درمانی با فاصله جسمانی از درمانجو صورت می‌گیرد. به همین دلیل هیپنوتیزم از راه دور هم یک روش درمانی رایج می باشد.

ولی گاهی در مواردی خاص، برای القا و یا عمیق کردن خلسه هیپنوتیزمی لازم است که به شانه بیمار بزند و یا به پیشانی او دست بزند. که در این موارد با توجه به جنسیت درمانجو و درمانگر می‌توان از دست و یا خودکاری این کار را انجام داد.

اگر این موارد استثنایی را کنار بگذاریم، عملاً در جریان هیپنوتیزم درمانی، روانشناس و هیپنوتراپیست با درمانجو ندارد.

5- هیپنوتراپیست خوب چه ویژگی هایی دارد؟

اولین ویژگی دکتر هیپنوتیزم این است که باید متخصص انجام این کار باشد. اینکه تنها اطلاعاتی داشته باشد اصلا کافی نیست و می تواند به مراجع آسیب وارد کند. دومین مورد برای انتخاب روانشناس هیپنوتیزم داشتن تجربه کافی است. هر چقدر تجربه متخصص بالاتر باشد احتمال نتیجه بخش بودن روند درمان بیشتر خواهد بود.

6- مشاوره و هیپنوتیزم چقدر طول می کشد؟

مدت زمان مشاوره هیپنوتیزم آنلاین یا حضوری به موضوع جلسه و شیوه درمان مشاور مربوط می شود. تعداد جلسات مستقیما به شکلی که مراجع را به جلسه هیپنوتراپی کشانده مربوط می شود. مدت زمان هر جلسه هم متغیر است، می توانید پیش  از شروع هر جلسه مدت زمان و قیمت هیپنوتیزم درمانی را از مشاور جویا شوید.

هزینه هر جلسه هیپنوتیزم درمانی آنلاین چقدر است؟

نرخ هیپنوتیزم درمانی آنلاین به شرایط بسیار متعددی بستگی دارد.

میزان سابقه متخصص هیپنوتیزم، میزان تحصیلات، انتخاب از بین هیپنوتراپیست آنلاین یا حضوری، نوع خدمات (هیپنوتیزم از راه دور یا در دفتر مشاوره) همگی در تعیین تعرفه هیپنوتراپی تاثیر مستقیم دارند. می توانید در همین صفحه ویکی روان،  بهترین دکتر هیپنوتیزم را انتخاب کرده و در صفحه ایشان هزینه هر جلسه هیپنوتیزم را مشاهده و از بین زمان هایی که تعریف کرده اند زمانی را خریداری نمائید.

هیپنوتراپی در منزل انجام می شود؟

شاید در مواردی دکتر هیپنوتیزم خدمات درمانی در منزل ارائه دهند، اما در بیشتر موارد مراجعین باید از مشاوره آنلاین هیپنوتیزم یا مراجعه حضوری استفاده کنند. سایت ویکی روان خدمات هیپنوتراپی در منزل ارائه نمی دهد.

تجربه کسانی که هیپنوتیزم شدن چطور بوده است؟

در بیشتر موارد تجربه کسانی که هیپنوتیزم شدن با هم متفاوت است. دلیل آن هم موضوع جلسه و روش هیپنوتراپی که متخصص روانشناس اتخاذ کرده است. اما در بیشتر موارد هیپنوتیزم در مشاوره یک تجربه بسیار ناب با احساسات متفاوت پس از هر جلسه درمان بوده است.

خوشبختانه هیپنوتیزم درمانی می تواند مسیری را به سرانجام برساند که در حالت عادی انرژی و زمان زیادی نیازمند است.

پیدا کردن هیپنوتراپیست آنلاین در ویکی روان

همانطور که گفته شد، برای کسب اطلاع بیشتر، در همین صفحه، هیپنوتراپیست آنلاین خود در ویکی روان را انتخاب و در صفحه شخصی ایشان نرخ هیپنوتیزم درمانی و پکیج های موجود را مشاهده نمائید. مشاوره هیپنوتیزم پیشرفته می تواند راه حلی قطهی برای درمان اختلالات موجود باشد.

جلسات هیپنوتراپی آنلاین در ویکی روان به صورت تصویری و از راه دور انجام می شود، یعنی از سراسر جهان می توانید از خدمات هیپنوتیزم از راه دور ویکی روان استفاده نمائید.

به قلم دکتر شیرین آرین نژاد مشاور روانشناس در ویکی روان

سوالات متداول