خانه / روانشناسی فردی / اعتماد به نفس / تقویت اعتماد به نفس کودک در تربیت فرزند
تقویت اعتماد به نفس کودک در تربیت فرزند

تقویت اعتماد به نفس کودک در تربیت فرزند

اگر به دنبال تقویت اعتماد به نفس کودک هستید به یاد داشته باشید وقتی از فرزند خود عصبانی میشوید، نباید از جملاتی استفاده کنید که اعتماد به نفس او را خورد کنید. این کار باعث خورد شدن شخصیت او می شود. کلمات تاثیر زیادی بر شخصیت و اعتماد به نفس کودک می گذارد.

راه های تقویت اعتماد به نفس کودک

با سایت روانشناسی ویکی روان همراه شوید.

غلامحسین عباسی روان‌شناس و مشاور در گفتگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی اظهار داشت:

تقویت اعتماد به نفس کودک

هنگامی که کودک کار خطایی انجام می‌دهد هرگز جملاتی نظیر “من می‌روم و تو را تنها خواهم گذاشت”، “تو را نمی‌خواهم و از خانه بیرونت می‌کنم” را در برخورد با او به کار نبرید، زیرا فرزندتان در این شرایط دچار بیماری اضطراب جدایی و وابستگی می‌شود و اعتماد و باورش را نسبت به شما از دست خواهد داد.

اهمیت آشنایی با راه های تقویت اعتماد به نفس کودک

وی گفت در مورد تقویت اعتماد به نفس کودک : استفاده از تنبیه کلامی برای کودکان بالای دو سال بسیار مفید است به این معنی که اگر فرزند شما کار اشتباهی انجام داد بجای گفتن جمله “دیگر دوستت ندارم” یا “تو بچه بدی هستی”، به او بگویید، کاری که انجام می‌دهی خیلی بد است و مادر از شما ناراحت می‌شود.

باسی ادامه داد:

در صورتی که کودک دوباره کار خطای خود را تکرار کرد، استفاده از تنبیه حرکتی توصیه می‌شود که در این شرایط به طرف او رفته و با انگشت اشاره خود به سویش بطور مثال می‌گویید کاری که انجام می دهی باعث کثیف شدن اتاقت می شود و باید خودت آن را تمیز کنی.

تقویت اعتماد به نفس کودک در تربیت فرزند

این روان‌شناس در پایان تأکید کرد:

در نهایت اگر کودک دست از رفتار ناشایست خود برنداشت از تنبیه امتیازی استفاده کنید، به این معنی که با جمع آوری اسباب بازی‌ها او را به اتاق خودش برده و بطور موقت از انجام بازی محروم کنید، این گونه وی می‌آموزد که برای رسیدن به خواسته خود باید والدین را از خود راضی نگه دارد.

عضویت در خبرنامه ویکی روان

عضویت در خبرنامه ویکی روان

همراه با بیش از 7 هزار مشترک دیگر برای دریافت بهترین و جدیدترین مطالب روانشناسی عضو خبرنامه سایت ویکی روان شوید

با موفقیت مشترک شدید!

درباره ویکی روان

ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب اطلاعات کاربردی مرتبط با رشته روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ما در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

هورمون ملاتونین

آشنایی با هورمون ملاتونین

اگر در حین خواب در شب دچار مشکلات روانی هستید، ممکن است از کمکل های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *