خیانت

۱۷ راه جلوگیری از خیانت شوهر (پیشگیری از خیانت مرد)

پیشگیری از خیانت شوهر آرزوی خیلی از خانم هایی است که فکر می کنند همسرشان به فکر خیانت کردن به آنها است! جلوگیری از خیانت شوهر یا مردی که عاشقش هستیم نیاز به دانستن تکنیک هایی دارد که می توان آموزش دید. در بخش مشاوره درمان خیانت در ویکی روان، سوالات زیادی مانند اینکه برای جلوگیری از خیانت شوهر چکار کنیم یا بهترین شیوه پیشگیری از خیانت شوهر چیست دریافت می کنیم،این سوال آنقدر ذهن خانم ها را درگیر کرده که حتی عده ای از آنها دنبال دعای جلوگیری از خیانت شوهر هستند تا مبادا خیانت ببینند!. به همین خاطر در این مطلب سایت ویکی روان، به بررسی دقیق جلوگیری از خیانت همسر از دید علم روانشناسی می پردازیم.

برای جلوگیری از خیانت شوهر چه باید کرد؟

با مطلب روانشناسی در ویکی روان همراه باشید.

شاید فکر کنید جلوگیری از خیانت شوهر ممکن نیست  هر مردی یک روز به همسر خود خیانت خواهد کرد. اما حتما راه هایی برای پیشگیری از خیانت مردها وجود دارد که باید از آنها مطلع باشید.

اما باید به موضوع راه حل جلوگیری از خیانت شوهر عمیق تر نگاه کنیم! خانم هایی که خیانت می بینند چه ویژگی هایی دارند؟ چرا عشقشان به آنها خیانت می کند؟

پاسخ به این سوالات به تنهایی بخش زیادی از سوالات ذهنی ما را پاسخ خواهد داد. پیش از شروع پیشنهاد میکنیم مطلب نشانه های خیانت همسر را حتما مطالعه کنید.

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
نیلوفر نادعلی نیلوفر نادعلی
دکتری روانشناسی
از 112,500 هزار تومان
فاطمه غواص معانی فاطمه غواص معانی
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
فرشته علی هاشمی فرشته علی هاشمی
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
نیایش مسلمیان نیایش مسلمیان
مشاور روانشناس
از 120,000 هزار تومان
نسرین دشتبانیان نسرین دشتبانیان
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
مهناز شاه مرادی مهناز شاه مرادی
دکترای روانشناسی
از 125,000 هزار تومان
علیرضا سروش علیرضا سروش
دکتری روانشناسی
از 100,000 هزار تومان
پریا نوربخش پریا نوربخش
مشاور روانشناس
از 175,000 هزار تومان

راه پیشگیری کردن از خیانت شوهر چیست؟

درمان آسیب های خیانت

مردها به این دلیل به شما خیانت نمی‌ کنند که دیگر دوستتان ندارند.

آقایان اغلب به این دلیل به همسرشان خیانت می‌ کنند که به دنبال تنوع بیشتر در زندگی جنسی‌ شان هستند

برخی ادعا می‌ کنند که از رابطه جنسی با همسرشان دلزده شده‌ اند یا این که می‌ خواهند همسرشان آنها را ستایش کند. گاهی آنها می‌ خواهند آزادی‌ شان حین رابطه جنسی را ابراز کنند.

بیشتر مردها از اینکه دائما باعث احساس ناکامی آنها شوید، خسته می شوند، آنها به دنبال همسری هستند که آنها را محور زندگی‌ شان قرار دهند

آنها می‌ خواهند شما الویت خودتان نباشید و بیشتر به آنها دقت کنید، شاید عحیب باشد اما همانطور که بارها در ویکی روان گفتیم، این یکی از مهم ترین دلایل خیانت کردن مردها به همسرشان است.

دعای جلوگیری از خیانت شوهر چیست؟

شاید باورش سخت باشد، اما خانم های زیادی دنبال دعای جلوگیری از خیانت شوهر هستند و فکر می کنند با خواندن دعایی یا انجام کارهای عجیب می توانند از خیانت شوهرشان جلوگیری کنند!

مدیریت روابط زناشویی و تجربه داشتن یک زندگی مشترک، نیازمند داشتن علم است، یعنی باید تکنیک هایی که منجر به پیشگیری از خیانت مرد می شوند را بدانید و با برنامه آنها را در زندگی اجرا کنید.

پس نیاز به دعا برای پیشگیری از خیانت همسر نیست، بلکه باید بدانید نیازهای مردتان چیست و با اصولی خاص آنها را تامین کنید. البته کمک گرفتن از یک متخصص زوج درمانی هم می تواند کمک زیادی کند.

بهترین راه های جلوگیری از خیانت همسر کدامند؟

گاهی اوقات خیانت شوهر به این دلیل اتفاق می‌‌ افتد که شما و همسرتان به زبان عشق متفاوتی صحبت می‌ کنید.

برخی مردها نیز می‌ گویند که یک حس بیولوژیکی برای تولید مثل آنها را وادار می‌ کند برای بقای نسل انسان حتی‌ المقدور با زن‌ های بیشتری باشند

تفاوت زیادی نمی‌ کند دلیلی که مردها اقامه می‌ کنند چه باشد، همه مردها نیازی درونی یا ذاتی به این دارند که همسرشان به آنها احترام بگذارد و قدردان آنها باشد.

این که مرد احساس کند به طریقی همسرش را ناامید کرده است برای او ناراحت کننده‌ ترین چیز است.

مرد می‌ خواهد “قهرمان زندگی زن” باشد

اگر این شرایط در زندگی او حاکم نباشد، دنبال شخصی خواهد رفت که این احساس را به او منتقل کند!

در زیر ۱۷ روش جلوگیری از خیانت شوهر را بررسی می کنیم.

۱- تعریف روشنی از خیانت داشته باشید

جلوگیری از خیانت مرد نیاز دارد شما علم کافی در مورد تعریف خیانت در روانشناسی و مسائل مربوط به آن داشته باشید.

این مکالمه ای است که باید در ابتدای رابطه خود داشته باشید. افراد مختلف تعاریف متفاوتی از خیانت دارند. شما ممکن است معاشقه در رسانه های اجتماعی را یک خیانت تلقی کنید اما برای پارتنر شما اینطور نباشد.

بنابراین، قبل از استفاده از هر یک از استراتژی های این مطلب، مطمئن شوید که شما و شریک زندگی خود در مورد تعاریف خیانت تفاهم دارید

در حین انجام این گفتگو، حتما به او بگویید که چه چیزی را خیانت می دانید و بخواهید که از این موارد اجتناب کند. اگر در رسانه های اجتماعی با دختران دیگر معاشقه می کند، از او بخواهید آن را متوقف کند.

۲- برای جلوگیری از خیانت کردن شوهر گاهی اوقات شما پیش‌ قدم شوید

جملات عاشقانه برای جذب مردان

 مردها رابطه جنسی را با “خواستنی بودن” یکی می‌ دانند.

با ابراز عشق‌ تان به طریق فیزیکی به مردتان کمک کنید تا واقعاً احساس کند خواستنی است

از اشتباهات زنان در روابط زناشویی جلوگیری کنید، در سکس بی پروا باشید و به همسرتان اجازه دهید تجربیات جدید در کنارتان داشته باشد.

بدون هیچ شکی، اینکه گاهی شما برای ارتباط جنسی پیش قدم باشید یکی از بهترین راه های جلوگیری از خیانت شوهر است. خجالت را کنار بزارید و او را هیجان زده کنید.  🙂

۳- برای پیشگیری از خیانت مرد باید بگویید که به او اعتماد دارید

وقتی نوع رابطه خود را مشخص کردید، حتما به همسرتان بگویید که به او اعتماد دارید و از او بخواهید که اعتماد شما را نادیده نگیرد.

وقتی می گویید که به او اعتماد دارید، احتمال خیانت او کمتر است زیرا از شکستن اعتماد شما می ترسد

اگر مردی شما را دوست داشته باشد، با شکستن اعتماد شما، همیشه احساس گناه می کند. بنابراین، او تمام تلاش خود را می کند تا از این امر اجتناب کند و با اعتماد استراتژی بعدی ما جلو می آید.

۴- برای پیشگیری از خیانت شوهرتان از تجربیات جدید استقبال کنید

 همه انسانها همواره دوست دارند که احساس راحتی کنند، و ترس از “نا-آشنا” ممکن است باعث شود نتوانید از تجربیات جنسی گوناگون استقبال کنید.

به مردتان اجازه دهید که روش‌ های جدیدی را با شما امتحان کند

در راه جلوگیری از خیانت همسر اگر شما این کار را نکنید، مسلما کسانی خواهند بود که به او این اجازه را بدهند.

منظورم این نیست که با همسرتان درگیر برخی فعالیت‌ های جنسی شوید که برای شما مشمئز‌ کننده است. (مثلا ناچار نیستید به رابطه مقعدی تن دهید)

اما توصیه من این است که به مردتان اجازه دهید روش‌ های جدیدی را با شما تجربه کند تا هوای خیانت به سرش نزند.

۵- بیش از حد در خدمت او نباشید

نشانه های خیانت زن ها

گاهی اوقات در یک رابطه زن ممکن است بیش از حد در خدمت مردش باشد.

مردها وقتی وارد رابطه با یک زن می‌ شوند تصویر بسیار روشنی از اینکه یک همسر مادام‌ العمر چگونه است دارند.

تصوری که ممکن است متفاوت از تصویر کسی باشد که در ابتدای آشنایی مناسب بیرون رفتن بوده است.

زنها اغلب تلاش می‌ کنند تبدیل به کسی شوند که همسرشان می‌ خواهد، ولی با این کار خودشان را “گم” می‌ کنند

یک روز مرد متوجه می‌ شود که زن دقیقا تبدیل به کسی شده که او همیشه می‌ خواسته اما ممکن است در آن موقع چیزی که دارند را حقیقتا نخواهند.

در رابطه‌ تان با همسرتان درک سالمی از خویشتن داشته باشید. خانم هایی که بیش از حد به همسرشان وابسته هستند، بیشتر از دیگران علائم خیانت مردان را در زندگی مشاهده می کنند!

۶- برای پیشگیری از خیانت شوهر؛ بیش از حد کنترل‌ گر نباشید

بیشتر زنها اغلب بدون آنکه متوجه باشند، وقتی وارد رابطه با مرد می‌ شوند، سعی می‌‌ کنند او را کنترل کنند تا کار آنگونه که خودشان می‌ خواهند پیش برود.

آنها درگیر “عادت‌ های مخرب رابطه” می‌ شوند که عبارتند از:

  • شکایت کردن
  • سرزنش کردن
  • مقصر جلوه دادن یکی از دلایل خیانت همسر است
  • انتقاد کردن
  • یک راه راه جلوگیری از خیانت شوهر این است: لطفا غر زدن را کنار بزارید
  • تهدید
  • تنبیه
  • و رشوه یا پاداش دادن

همه و همه با این هدف که بتوانند طرف مقابل را کنترل کنند.

به یاد داشته باشید رابطه جنسی یکی از عوامل بزرگ طلاق است، قبلا در ویکی روان در اینباره صحبت کردیم، بد نیست نگاهی به این مطلب بیندازید.

۷- همیشه با او در ارتباط باشید

همیشه اعتماد همراه با ارتباط است.

هرچه راه های ارتباطی بین دو طرف بازتر باشد، احتمال اینکه یک پارتنر خیانت کند کمتر است. به این دلیل که شما همیشه مسائل و نگرانی های خود را بیان می کنید.

ارتباطات به درک عمیق تری از احساسات هر فرد و پیشگیری از خیانت مردان منجر می شود. اگر شما و شریک زندگیتان احساس مشابهی دارید، نیازی به خیانت یک طرف نیست

بنابراین، مطمئن شوید که هر روز با او در مورد احساسات خود صحبت می کنید. اگر چیزی بین شما دو نفر از بین رفت یا اگر چیزی نیاز به صحبت دارد، منتظر نمانید! همین الان ارتباط برقرار کنید!

۸- اطمینان حاصل کنید که او می‌ داند چقدر قدردان او هستید

تاثیرات روانی خیانت چیست؟

مردها عاشق دیده شدن و مورد قدردانی قرار گرفتن توسط همسرشان هستند.

گاهی اوقات وقتی زنها به همسر مورد علاقه‌ شان می‌‌ رسند و با او ازدواج می‌‌ کنند، درک نا‌صحیحی از احساس “امنیت” پیدا می‌ کنند.

به خاطر داشته باشید که همه روابط همواره یک موقعیت کاملا انتخابی و داوطلبانه هستند. هر کسی درون هر رابطه‌ ای حق دارد که هر زمان که خواست رابطه را ترک کند.

با وجود آمار طلاق ۵۰ درصدی، لازم است این را به خاطر داشته باشیم که حفظ یک رابطه مثبت، بسیار مهم‌ تر از بدست آوردن اولیه آن است.

یکی از دلایل طلاق در ایران عدم درک صحیح این جمله است که ازدواج پایان رابطه نیست، بلکه باید بتوانید ازدواجتان را نگه دارید.

۹- اجازه دهید شوهرتان وقتی را تنها باشد

برخی مردها به این دلیل به همسرشان خیانت می‌ کنند که احساس می‌ کنند درون رابطه گیر افتاده‌ اند.

وارد شدن به یک “رابطه فرا‌ زناشوئی” می‌ تواند احساس آزادی که در رابطه‌ شان با همسرشان از دست داده بودند را دوباره به دست آورند.

گاهی به مردتان اجازه دهید تنها باشد (بدون شما). سعی نکنید همه وقت شوهرتان را در انحصار خود در آورید.

هرگاه خواستند وقتی را با دوستان‌ شان سپری کنند، یا به دنبال سرگرمی‌ هایشان بروند، از آنها استقبال کنید. این استقبال باعث می‌ شود که احساس نکند آزادی‌ شان گرفته شده است.

پس یادتان باشد یک راه حل جلوگیری از خیانت شوهر این است که همیشه فضایی برای تنها بودن (یعنی نبودن شما) به او اختصاص دهید.

۱۰- برای مقابله با خیانت شوهر تان باید متوجه هیجانات‌ خود باشید

خیانت همسر

چه این مساله را متوجه باشیم و چه نباشیم، ما زنها در زمینه استفاده از هیجانات‌ مان در بیان حرف‌ های زیاد بدون استفاده از کلام استاد هستیم.

به راحتی خشم و عصبانیت، غم و اندوه و احساسات ناکامی‌ مان را به همسرمان انتقال می‌ دهیم

برخی مردان به جای اینکه ابراز احساسات ما را به عنوان نشانه‌ ای برای ضرورت انجام کار خاصی در نظر بگیرند، به دنبال همسری می‌ گردند که آنها را آنگونه که شما پیش از این ستایش می‌ کردید قبول داشته باشند.

فراموش نکنید، مرد شما می‌ خواهد مطمئن شود که می‌‌ تواند همواره شما را شاد کند، نه اینکه دائما باعث احساس ناکامی شما می‌ شود.

۱۱- برای جلوگیری از خیانت مرد باید بیشتر به رابطه‌ تان الویت دهید

وقتی مرد به همسرش خیانت می‌ کند، اغلب متوجه خواهید شد که زن نیز بدون توجه به پیامدهای خیانت کردن، در جای دیگر “مشغول” بوده است البته منظورم فعالیت جنسی نیست.

رابطه “فرا زناشوئی زن” به لحاظ اجتماعی احتمالا قدری مناسب‌ تر است.

رابطه فرا زناشوئی یک زن در چنین موقعیتی اغلب به معنی دادن الویت به چیزی (هر چیزی) غیر از رابطه با همسرش است

این چیز می‌ توان شغل، بچه‌ ها، پدر یا مادر بیمار، یک موسسه خیریه، یا هر چیز دیگری باشد که باعث شود مرد از جایگاه قبلی‌ اش (که الویت اصلی زن بوده است) به پایین کشیده شود.

حتما بخوانید

رابطه با همسرتان را در اولویتی بالاتر از هر چیز دیگر قرار دهید. رابطه با همسر چیزی است که شما می‌ خواهید برای کل عمرتان دوام آورد.

چیزهای دیگر معمولا پس از مدتی کمرنگ می‌ شوند. اما این رابطه همچنان پا‌برجا خواهد ماند، البته اگر با دقت مراقب آن باشید. احتمالا الان ایده های بیشتری برای اینکه برای جلوگیری از خیانت شوهر چه باید کرد دارید.

۱۲- رابطه خود را در اولویت قرار دهید

خانم های زیادی در بخش مشاوره غیرحضوری درمان خیانت در ویکی روان سوال می پرسند که، چگونه از خیانت شوهر پیشگیری کنیم تا زندگی زناشویی بلند مدتی داشته باشیم؟؟؟

همانطور که در بالا توضیح داده شد، برخی از مردان به علت احساس تنهایی در رابطه، خیانت می کنند!

شاید بیش از حد بر شغل خود، بچه ها یا یکی از اعضای خانواده بیمار تمرکز کرده اید. به این ترتیب شریک زندگی شما ممکن است برود و در آغوش یک زن دیگر به دنبال همنشینی باشد. با این حال، علیرغم داشتن مشکلات مختلف در زندگی، مطمئن شوید که رابطه خود را در اولویت قرار می دهید.

یکی از راههای پیشگیری از خیانت شوهر این است که اطمینان حاصل کنید مرد شما احساس تنهایی و نادیده گرفته شدن نمی کند. در واقع یکی از دلایل خیانت کردن مردهای متاهل همین مورد است!

در استراتژی بعدی، یکی از راه های اولویت بندی روابط شما را مورد بحث قرار می دهیم.

۱۳- زبان عشق همسرتان را متوجه شوید

با دختر مورد علاقم دوست بشم

 اگر با مفهوم “زبان عشق” (love language) آشنا نیستید، حتما کتاب «گری چپمن» با عنوان «پنج زبان عشق» را بخوانید.

این کتاب ظرفیت بالقوه بسیاری دارد و می‌ تواند بیش از هر دوره آموزشی ازدواج و زناشوئی و بیش از هر جلسه مشاوره‌ روانشناسی باعث نجات رابطه زناشوئی‌ تان شود.

زبان عشق همسرتان را یاد گرفته و تلاش کنید با زبان خودش با او صحبت کنید. در این صورت، متوجه خواهد شد که دوستش دارید و با شما صادق‌ تر خواهد بود.

با اینکار او نیز از اهمیت شما آگاه می شود و از خیانت های احتمالی مرد جلوگیری می شود.

۱۴- الگوی رابطه‌ ای همسرتان را کشف کنید

 نمی‌ دانم چگونه می‌ توان این بحث انگیزه بیولوژیکی را رد کرد.

برخی مردها خیلی ساده بر این باورند که در ژن آنهاست که بخواهند حتی‌ المقدور با زنان بیشتری رابطه جنسی داشته باشند

اگر مرد شما اینگونه است، شما خیلی نمی‌ توانید کاری برای او انجام دهید.

با این حال، خوب است که در اوایل رابطه‌ تان با یک مرد (قبل از ازدواج)، از پیشینه آشنائی‌ های او با خانمها سر در بیاورید.

پیشگیری از خیانت شوهر راه های بسیاری دارد، که باید قبل از ازدواج از آنها مطلع شوید. برای همین شرکت در جلسات مشاوره روانشناسی قبل از ازدواج بسیار مهم است.

اگر مرد شما اینگونه است، احتمالا به این خاطر که عاشقانه دوستش دارید تغییر زیادی نخواهد کرد.

۱۵- اگر چیز متفاوتی از همسرتان می‌ خواهید، لازم است این را از او درخواست کنید

مشاوره-آنلاین-درمان-خیانت

اگر او آنچه را که خواسته‌ اید به شما داد، خب، این عالی است!

ولی اگر نتوانست، در این صورت برای یافتن راه‌ حل به درون خودتان بنگرید.

مردتان را آنگونه که هست بپذیرید و خودتان را انطباق دهید تا از انواع خیانت ها در آینده جلوگیری شود، به نحوی که بهتر قادر باشید رابطه‌ تان را مدیریت کنید.

به هر حال، اگر همسرتان دائما چیزی را در رابطه نقض می‌ کند که برای شما قابل چانه‌ زنی نیست.

یادتان باشد گزینه خروج “آخرین راه‌ حل” برای جلوگیری از خیانت شوهرتان است.

۱۶- به سراغ قرار عاشقانه بروید

راز داشتن یک ازدواج شاد این است که هرگز نباید از قرار عاشقانه دست برداشت. مشکل اکثر مردم این است که در رابطه طولانی مدت بسیار بی خیال می شوند.

این اغلب منجر به کسالت و متعاقباً خیانت می شود. یکی از راه هایی که می توانید از خیانت شوهرتان جلوگیری کنید این است که به طور منظم قرار ملاقات با شریک زندگی خود داشته باشید. فقط برنامه ریزی را به همسر خود نسپارید.

گاهی اوقات مسئولیت را به عهده بگیرید و به مرد خود اجازه دهید آرامش داشته باشد.

و اینجا بهترین قسمت پیشگیری کردن از خیانت شوهر است!

این قرارها نیازی به هزینه ندارند یا روز شما را اشغال نمی کنند. می توانید با هم برای بستنی خوردن بیرون بروید یا برای او بلیط یک فیلم سینمایی تهیه کنید. نکته مهم در اینجا این است که با وجود اتفاقات دیگری در زندگی شما اولویت بندی نیازهای یکدیگر را متوقف نمی کنید.

این یکی از بهترین روش های پیشگیری از خیانت شوهر است که مشاورین درمان خیانت تاکید زیادی بر آن دارند.

۱۷- به خانواده همسرتان احترام زیادی بزارید

هر زنی باید اصول ارتباط با خانواده همسر را بلد باشد و از آنها به بهترین شکل ممکن استفاده کند.

فرقی نمی کند با انواع خانواده های ترکیبی زندگی می کنید یا به صورت مستقل با همسرتان زندگی مشترک دارید، با احترام به خانواده شوهرتان، در واقع احترام زیادی برای خودتان نزد همسرتان می خرید.

یکی از بهترین راه های پیشگیری کردن از خیانت شوهر همین است که برای خودتان احترام بخرید.

مردها دوست دارند همسرشان زنی عاقل و قابل اتکا باشد، پس چرا شما نباشید؟؟؟

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
معصومه چوبین معصومه چوبین
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
مریم جاویدی مریم جاویدی
مشاور روانشناس
از 87,500 هزار تومان
پریسا صالحی پریسا صالحی
مشاور روانشناس
از 87,500 هزار تومان
پروانه صفایی مقدم پروانه صفایی مقدم
دكتراى روانشناسى
از 175,000 هزار تومان
زهره قربانی زهره قربانی
مشاور روانشناس
از 87,500 هزار تومان
پردیس میرمعینی پردیس میرمعینی
دکتری روانشناسی
از 65,000 هزار تومان
صبا مهرپور صبا مهرپور
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
فرشته همدانی فرشته همدانی
مشاور روانشناس
از 55,000 هزار تومان

پیشنهاد ویکی روان چیست؟

همانطور که مشاهده کردید، روانشناسی راه های زیادی برای مقابله با خیانت دیدن خانم ها پیشنهاد می کند.

می توانید با خلاقیت تان راه های دیگری به این لیست اضافه کنید، یا به جای اینکه دنبال دعا برای جلوگیری از خیانت شوهر باشید، با مشاور روانشناس در مورد پیشگیری از خیانت دیدن صحبت نمائید.

شما دوست گرامی می توانید از بخش مشاوره روانشناسی آنلاین سایت ویکی روان برای ارتباط با مشاورین روانشناس متخصص در زمینه خیانت استفاده نمائید.

تنها کافیست مشاور مورد نظرتان را انتخاب و از بین جلسات موجود یکی را رزرو و خریداری نمائید:

مشاوره آنلاین درمان خیانت

مترجم: سید مرتضی نظر

ویکی روان

ویکی روان سامانه سلامت روان با خدمات متنوع برای تمام فارسی زبانان است. می‌توانید در ویکی روان مشاوره روانشناسی برگزار کنید، در وبینارهای روانشناسی شرکت کرده و از مطالب مرتبط با روانشناسی استفاده کنید. جلسات مشاوره روانشناسی ویکی روان به صورت آنلاین، تلفنی و متنی برگزار می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا