خیانت

آیا چت کردن با دیگران خیانت به حساب می‌ آید؟

خیانت از طریق چت یک خیانت واقعی است؟

آیا چت کردن با دیگران خیانت به حساب می‌ آید و باید واکنش در قبال عشقم داشته باشم؟ شاید فکر کنید چت کردن با افراد غریبه خیانت نیست، اما همه اینطور گمان نمی کنند! خیانت از طریق چت بسیار زیاد شده و زوجین از این اتفاق ناراضی هستند. در بخش مشاوره تلفنی و تصویری خیانت در ویکی روان هم افراد زیادی در مورد خیانت با چت توسط همسرشان شکایت دارند و از مشاورین روانشناس درخواست کمک می کنند. در ادامه این مطلب از سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان به بررسی دقیق موضوع خیانت از طریق چت کردن می پردازیم.

آیا چت کردن با دیگران خیانت به حساب می‌ آید؟

با بخش وبلاگ روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

با توجه به مرزهای یک زوج در مورد وفاداری، می توان چت کردن با جنس مخالف و پیامک نامناسب را خیانت تلقی کرد. چون بسیاری آن را خیانت احساسی می نامند، حتی اگر منجر به خیانت جنسی نشود!

نشانه‌ های یک رابطه و خیانت چتی ممکن است شامل محرمانه بودن، پنهان کردن تلفن و معاشقه با دیگران از طریق پیامک باشد. اگر فکر می‌ کنید که شریک زندگی‌ تان رابطه‌ ای با خیانت از طریق چت دارد، مهم است که قبل از واکنش، ارتباط برقرار کنید و توضیح بخواهید.

قبل از هر کاری بد نیست نگاهی به مقاله همسرم با دیگران چت می کند چکار کنم در سایت ویکی روان بیندازید.

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
مریم محبوبی مریم محبوبی
مشاور روانشناس
از 87,500 هزار تومان
علیرضا سروش علیرضا سروش
دکتری روانشناسی
از 100,000 هزار تومان
سعید بابایی سعید بابایی
دکتری روانشناسی
از 100,000 هزار تومان
سید محمد ستارزاده سید محمد ستارزاده
مشاور روانشناس
از 87,500 هزار تومان
فرح ناز حیاة غیبی حقیقی فرح ناز حیاة غیبی حقیقی
مشاور روانشناس
از 100,000 هزار تومان
پروانه صفایی مقدم پروانه صفایی مقدم
دكتراى روانشناسى
از 175,000 هزار تومان
کیومرث مروت کیومرث مروت
دکتری روانشناسی
از 75,000 هزار تومان
شیما شهرکی شیما شهرکی
دکتری روانشناسی
از 200,000 هزار تومان

آیا چت کردن خیانت در یک رابطه است؟

پیامک نامناسب در یک رابطه با توجه به اینکه زوجین خیانت را چگونه تعریف کنند، ممکن است خیانت در یک رابطه متعهدانه تلقی شود. انواع خیانت کردن می تواند به اشکال مختلف مانند روابط فیزیکی یا جنسی، خیانت عاطفی و آنلاین باشد. معمولا پیام‌ های نامناسب، با توجه به محتوای پیام ها، به عنوان خیانت آنلاین (خیانت با چت) یا عاطفی دسته بندی می شوند.

زوج‌ ها معمولا قوانین و مرزهای متفاوتی در مورد اینکه چه چیزی یک فرد را وفادار و متعهد می‌کند و چه چیزی وفاداری را نقض می‌ کند، دارند. با این حال، یک رابطه پیامکی ممکن است بدون درک آسیبی که در نهایت به رابطه اولیه و چگونگی تاثیر آن بر طرف مقابل وارد کند، شروع شود.

انواع خیانت از طریق چت کدامند؟

برخی از نمونه های خیانت چتی عبارتند از:

 • چت سکسی
 • شوخی های خنده دار و معاشقه
 • ارتباطات عاطفی و صمیمی از طریق متن
 • ارسال پیام نامناسب به دیگران با استفاده از برنامه های آنلاین (مانند Whatsapp)

قبلا در ویکی روان درباره تعریف خیانت کردن در روانشناسی توضیح دادیم. یادتان باشد، اینکه آیا چت کردن با دیگران خیانت به حساب می‌ آید بیشتر از هر چیزی به نوع دیدگاه شما به رابطه عاطفی با عشقتان مربوط می شود.

بعضی از زوجین به دلیل نوع شغلشان مجبور هستند با همکاران خود چت کنند، آیا شما مرزی در این ارتباطات دارید؟ آیا خیانت با چت برای شما تعریف مشخصی دارد؟

آیا ارسال پیامک می تواند منجر به خیانت فیزیکی شود؟

نتایج به دست آمده از جلسات مشاوره خیانت همسران نشان می دهد، خیانت عاطفی به طور قابل توجهی باعث ترویج خیانت جنسی می شود.

زمانی که افراد ارتباط برقرار می کنند آسیب پذیرتر می شوند، احساس نزدیکی بیشتری خواهند کرد که ممکن است به یک رابطه فیزیکی صمیمی تبدیل شود

چت کردن می تواند به جاذبه فیزیکی تبدیل شود، زیرا صمیمیت اغلب براساس پیوند عاطفی ایجاد می شود. اگر قبل از تشکیل یک ارتباط عاطفی، جاذبه ای نسبت به آن فرد وجود داشته باشد، تشکیل یک پیوند قوی تر ممکن است منجر به خیانت فیزیکی شود. توجهی که فرد از محتوای پیامک دریافت می کند، می تواند فیزیکی شدن آن را آسان تر کند، زیرا رضایت فوری را فراهم می کند. به همین خاطر خیانت در واتساپ و تلگرام و دیگر پیام رسان ها باعث حساسیت بسیار زیاد زوجین می شود.

آیا این چیزی است که شما هر دو با آن راحت هستید؟

اگر هنوز نمی دانید آیا چت کردن با دیگران خیانت به حساب می‌ آید خوب به این بخش دقت نمائید.

پیش از این در مورد اهمیت تعیین مرزها در روابط سالم صحبت کرده ایم و ارسال پیامک به دیگران تفاوت چندانی ندارد. هر زوج (و هر فردی که بخشی از زوج است) تعریفی از راحتی را دارد. علم روانشناسی می‌ گوید:

«اگر فکر می‌ کنید که هر چیزی جز رابطه جنسی نزدیک خیانت نیست، می‌ توان آن را به‌ عنوان یک نتیجه معقول تلقی کرد. اگر فکر می کنید که حتی کمی معاشقه با چت کردن خیانت است، این نیز یک نتیجه منطقی است. برخی از خوانندگان ممکن است بپرسند که چگونه هر دو می توانند نتیجه گیری معقولی باشند. پاسخ این است که با چه چیزی می توانید زندگی کنید.

قبل از بروز خیانت با چت مهم است که در ابتدای کار با پارتنر (شریک عاطفی) خود صحبت کنید تا قوانین پایه ای در مورد اینکه چه چیزی در رابطه شما قابل قبول است و چه چیزی قابل قبول نیست، تنظیم کنید

ممکن است متوجه شوید که تعاریف بسیار متفاوتی از خیانت دارید یا اینکه تنها چند عمل بین هر دو یکسان دیده نمی شود. صرف نظر از این موضوع، اگر شریک زندگی شما در مورد روابط شما با دیگران احساس ناراحتی می کند، می توانید خودتان را برای مشکلات موجود در مسیر آماده کنید. بهترین شرط شما این است که سعی کنید پیوند خود را با شریک زندگی‌ تان دوباره برقرار کنید و خود را از طرف مقابل دور کنید، درست همانطور که در مورد خیانت فیزیکی این کار را می کنید.

باید همه چیز برای هر دوی شما شفاف باشد. برای نمونه افرادی به خیانت ذهنی اعتقاد ندارند، اما عده ای دیگر آن را خط قرمز رابطه می دانند.

آیا یک خیانت پیامکی می تواند به یک رابطه پایان دهد؟

اثرات روانی خیانت چیست؟

یک رابطه پیامکی مطمئنا می تواند به یک رابطه پایان دهد! این چیزی است که از مشاوره برای خیانت همسر به دست آمد است! مانند تمام خیانت ها، شریک زندگی آنها را فریب می دهد، که اغلب منجر به مشکلات اعتماد در یک رابطه می شود.

بدون اعتماد، حفظ یک رابطه غیرممکن می شود. همچنین، درگیر شدن با شخص دیگری، شریک خیانتکار را از رابطه ثابت خود دور می کند و باعث می شود که شریک زندگی او احساس تنهایی کند.

خیانت پیامکی یا خیانت از طریق چت می تواند روابط را به طرق مختلفی تحت تاثیر قرار دهد، از جمله:

 • عدم اعتماد رابطه شما را از بین می‌ببرد
 • رنجش در ازدواج
 • قطع ارتباط عاطفی و فیزیکی
 • فقدان صمیمیت (به عنوان مثال، ازدواج بدون توجه به جنسیت)
 • حسادت و ناامنی ایجاد می کند که تاثیر روانی خیانت دیدن است
 • می تواند منجر به مشکلات تصویر بدن و اعتماد به نفس پایین شود
 • منجر به خیانت فیزیکی می شود

آیا چت کردن با دیگران خیانت به حساب می‌ آید؟ این 7 نشانه خیانت پیامکی را ببینید

اگر نمی‌ دانید به چه چیزی توجه کنید، مطمئنا خیانت برایتان انفاق خواهد افتاد. برخی از نشانه‌ ها ممکن است شامل این موارد شوند که پارتنر خیانتکار با تلفن خود بی‌ قرار می‌ شود و اگر به راه او نگاه کنید مضطرب می‌ شود، پیام‌ هایش را از شما پنهان می‌ کند، یک رمز عبور جدید را به طور ناگهانی تنظیم کرده و دسترسی به دستگاه‌ هایش را مسدود می‌ کند.

در اینجا 7 نشانه بالقوه خیانت پیامکی یا چتی آورده شده است:

1- تنظیم رمز عبور

تنظیم رمز عبور به خودی خود مشکوک نیست، اما زمانی که یک پارتنر رمز عبور خود را تغییر می دهد یا برای اولین بار رمز عبور جدیدی تعیین کرده و از به اشتراک گذاشتن آن با شما خودداری می کند، نشانه ای از پنهان کردن چیزی است. شاید این مقدمه ای برای خیانت در تلگرام یا واتساپ باشد.

2- مخفی کردن متون می تواند نشانه ای برای خیانت با چت باشد

ممکن است هر وقت کنارش هستید تلفن خود را وارونه بچرخاند، یا ممکن است قبل از گذراندن وقت با شما، پیام های متنی خود را حذف کنند.

3- تدافعی شدن یکی از نشانه های خیانت از طریق چت کردن است

شریک زندگی شما ممکن است حالت تدافعی به خود بگیرد یا در هنگام مواجهه با شما احساس ناامنی کند. این نا امنی می تواند به شکلی باشد که وقتی از یک دستگاه الکترونیکی برای منحرف کردن حواس خود استفاده می کنند، شما را زیر سوال ببرند.

4- دور شدن

آنها ممکن است در نتیجه توجهی که از رابطه پیام کوتاه خود دریافت می کنند، از شما دور شوند، به خصوص اگر تصمیم بگیرند زمان بیشتری را بیرون از خانه بگذرانند.

5- عدم ارتباط عاطفی/فیزیکی

اگر از رابطه خود رضایت عاطفی یا جسمی دریافت می کنند، ممکن است از شما فاصله بگیرند و بر ایجاد این ارتباطات با شریک پیام کوتاه خود تمرکز کنند.

6- طرد کننده بودن

آنها ممکن است نگرانی های شما را در مورد عادات جدید خود نادیده بگیرند و از هرگونه سوال در مورد خیانت بخندند.

7- کنار تلفن خود مضطرب هستند

آنها ممکن است همراه تلفن خود بیقرار شوند، تنظیمات خود را مرتب تغییر دهند یا دائم پیام های جدید را بررسی کنند.

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
صبا مهرپور صبا مهرپور
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
سحر بهروزیان سحر بهروزیان
مشاور روانشناس
از 87,500 هزار تومان
نسرین دشتبانیان نسرین دشتبانیان
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
نیایش مسلمیان نیایش مسلمیان
مشاور روانشناس
از 120,000 هزار تومان
نیره آزادی نقش نیره آزادی نقش
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
زهره قربانی زهره قربانی
مشاور روانشناس
از 87,500 هزار تومان
نیلوفر نادعلی نیلوفر نادعلی
دکتری روانشناسی
از 112,500 هزار تومان
مارال حقیقی کرمانشاهی مارال حقیقی کرمانشاهی
دکتری روانشناسی
از 150,000 هزار تومان

نتیجه گیری ویکی روان در مورد خیانت همسر در تلگرام و واتساپ

هنوز سوال اصلی این است: آیا چت کردن با دیگران خیانت به حساب می‌ آید؟ جواب بله است. اما اگر تمام مواردی که در این مقاله خواندید در مورد همسرتان صدق کند.

چیزی که یک روانشناس خیانت می گوید این است که زوجین به دلیل نداشتن مرزهای مشخص به هم خیانت می کنند و این خیانت کردن بعضا ندانسته و ناخواسته است! پس مرزها و خواسته های خود را به خوبی مشخص کنید، باید بدانید دلایل خیانت کردن بعد از ازدواج چیست تا از بروز این چالش ها جلوگیری کنید.

در هر صورت شما دوست عزیز می توانید از سراسر دنیا در جلسات مشاوره روانشناسی خیانت همسر در سایت ویکی روان شرکت کرده و با مشاور مورد نظرتان جلسه تلفنی و تصویری برگزار نمائید:

مشاوره تلفنی خیانت همسر

ویکی روان

ویکی روان سامانه سلامت روان با خدمات متنوع برای تمام فارسی زبانان است. می‌توانید در ویکی روان مشاوره روانشناسی برگزار کنید، در وبینارهای روانشناسی شرکت کرده و از مطالب مرتبط با روانشناسی استفاده کنید. جلسات مشاوره روانشناسی ویکی روان به صورت آنلاین، تلفنی و متنی برگزار می‌شوند.

‫2 دیدگاه ها

 1. من کاملا موافقم به نظرم یه خانم متاهل نباید استیکر های :❤️ و زیر شاخه هاش بفرسته این خودش خیانته

 2. چت کردن زن متاهل و فرستادن قلب و تبریک تولد و هزار چیز دیگه خیانته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا