خانه / روابط جنسی / آیا رابطه جنسی دلیل عمده طلاق است؟
آیا رابطه جنسی دلیل عمده طلاق است؟

آیا رابطه جنسی دلیل عمده طلاق است؟

در بسیاری از تحلیل های دنیای امروز درباره علت طلاق، به اهمیت مساله روابط جنسی بین زوجین اشاره می شود. اما آیا رابطه جنسی دلیل عمده طلاق است؟

با ویکی روان همراه باشید.

اغراق نمایی در این موضوع تا حدی است که بعضی کارشناسان در جواب این پرسش که آیا رابطه جنسی دلیل عمده طلاق است؟ بیش از ۷۰ درصد طلاق ها را معلول ضعف رابطه جنسی اعلام می کنند. اگرچه اهمیت ارتباط جنسی در زندگی و روابط زناشویی را به هیچ وجه نمی توان کم اهمیت دانست، اما ظاهرا دلایل متفاوتی را می توان برای بزرگ نمایی این عامل در طلاق بیان کرد.

  1. زمانیکه رابطه جنسی علت طلاق دانسته می شود، بار روانی قضاوت درباره زوجین به حداقل می رسد. بنابراین زوجین ترجیح می دهند علت طلاق خود را ضعف رابطه جنسی اعلام کنند تا موارد دیگر.
  2. علت ضعف در رابطه جنسی برای طلاق بسیار ذهن فرد را آرام می کند زیرا در اکثر موارد دیده شده است که زوجین طرف مقابل را مقصر اعلام می کنند.
  3. اعلام این موضوع توسط کارشناسان برای کمپانی های تولید ابزارهای کمک جنسی و تقویت کننده ها سودآور می باشد. بنابراین چنین شرکتهایی از چنین تحقیقاتی حمایت ویژه می کنند.
  4. رابطه جنسی آخرین مرحله ای است که معمولا در ارتباط زناشویی دچار آسیب می شود و زوجین عموما حتی در صورت عدم صمیمیت کافی باز هم به رابطه جنسی خود ادامه می دهند. بنابراین در بسیاری از موارد گمان می شود که عدم رابطه جنسی باعث طلاق شده است. درحالیکه عدم رابطه جنسی خود معلول عوامل دیگری می باشد.
  5. بسیاری از افرادی که دچار خیانت می شوند، جهت حفظ آبروی طرف مقابل، رابطه جنسی را علت طلاق خود اعلام می کنند.

نتیجه بررسی این مفاهیم آن است که در ریشه یابی علت طلاق باید عوامل مختلف را از جهات گوناگون بررسی کنیم تا دچار تناقض در مباحث آسیب شناسی نشویم.

آیا رابطه جنسی دلیل عمده طلاق است؟
امتیازدهی به مطلب
عضویت در خبرنامه ویکی روان

عضویت در خبرنامه ویکی روان

همراه با بیش از 9 هزار مشترک دیگر برای دریافت بهترین و جدیدترین مطالب روانشناسی و دیگر موضوعات عضو خبرنامه سایت ویکی روان شوید

با موفقیت مشترک شدید!

درباره دکتر لوح موسوی

روانشناس بین المللی، کارشناس برنامه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی، مشاور شخصیت ها و مدیران ،برتر، نویسنده کتابهای روانشناسیتلفن دفتر مشاوره ۲۲۸۸۹۴۴۸

این و هم چک کنید

ایجاد تنوع در روابط زناشویی

راه های ایجاد تنوع در روابط زناشویی

اگر می خواهید با استفاده از راه کارهای جدید تنوع در روابط زناشویی داشته باشید …

افزایش میل جنسی زن

افزایش میل جنسی زن با آسان ترین روش ها

خیلی از آقایان از کم بودن میل جنسی خانم ها شکایت دارند در صورتی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *