خانم ها بخوانند

دختر قوی و مستقل کیست؟ (22 ویژگی زن مستقل)

زن قوی و مستقل از ارزش والایی برخوردار است و این ارزش ها را کسب کرده نه اینکه به او اعطا شده باشد. سوالات زیادی در بخش مشاوره اینترنتی روانشناسی در ویکی روان دریافت می کنیم که، دختر قوی و مستقل کیست یا ویژگی زنان قوی و مستقل چیست؟ مهم ترین هدف ما از گردآوری این مطلب سایت روانشناسی ویکی روان این است که بگوییم دختر مستقل کیست و البته چه کسی نیست؟ آشنایی با تعریف زن مستقل باعث می شود خانم ها با توانایی های خود آشنا شده و در عین حال از باورهای اشتباهی که در مورد زنان قوی و مستقل وجود دارد دوری کنند.

زن مستقل کیست و به چه کسی دختر مستقل گفته می شود؟؟؟

با سایت مشاوره روانشناسی اینترنتی ویکی روان همراه باشید.

یک دختر قوی و مستقل می تواند هنگام ورود به یک محفل بجای جلب توجه دیگران به خود، کنترل آن را بدست بگیرید!

او می داند چه می خواهد و توانایی رسیدن به آن را دارد. زن مستقل افکار و باورهایی دارد که از ابراز آنها ترسی ندارد. خب در این مطلب سایت روانشناسی ویکی روان به توضیح دختر مستقل و قوی و ویژگی زنان مستقل از دید روانشناسی می پردازیم، بارها این مطلب را بخوانید و با دیگران به اشتراک بزارید تا تعریف مردم از معنی دختر مستقل اصلاح شود!

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
علیرضا سروش علیرضا سروش
دکتری روانشناسی
از 100,000 هزار تومان
مژگان افضلی مژگان افضلی
دکتری روانشناسی
از 100,000 هزار تومان
حمید رضا مهرابی بهار حمید رضا مهرابی بهار
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
مهران گلزاری امجد مهران گلزاری امجد
مشاور روانشناس
از 87,500 هزار تومان
مهندس محمد خانی مهندس محمد خانی
مهندس آی تی
از 150,000 هزار تومان
محمد جواد افشاری نژاد محمد جواد افشاری نژاد
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
آنیتا کشاورز کرمانی آنیتا کشاورز کرمانی
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
پردیس میرمعینی پردیس میرمعینی
دکتری روانشناسی
از 65,000 هزار تومان

زن مستقل و قوی چه تفاوتی با دیگران دارد؟

زنان قوی و مستقل خصوصیاتی دارند که آنها را از دیگر هم نوع های خود جدا می کند. البته این مورد درباره مردها هم صدق می کند اما موضوع این بحث ما در ویکی روان به مستقل بودن زن بر می گردد.

در واقع دختر مستقل و قوی فردی نیست که از مردها متنفر باشد و آنها را قبول نداشته باشد! بلکه خود را به خوبی می شناسد. حتی دختر مستقل یک دختر تنها نیست، بلکه مرزهای دقیقی در زندگی دارد

دختر مستقل زنی است که به توانایی های خود ایمان دارد و به خوبی آنها را می شناسد. او همیشه در حال بهبود خصوصیات خوب خود است و بیشترین سرمایه گذاری را روی خود دارد.

دختر مستقل و قوی می داند برای امرار معاش و گذراندن زندگی آنقدر توانایی دارد که روی پای خود بایستد، اما این مورد هم باز به این معنی نیست که زنان مستقل باید تنها زندگی کنند یا نباید از همسر خود پول بگیرند، یا نباید در خانه پدر و مادر باشند. بلکه آنها می توانند به عنوان یک انسان مدرن از پس روابط اجتماعی و مراوداتی که در اجتماع نیاز است بر بیایند اما حد و مرز هر کسی را مشخص کنند.

ویژگی های زن مستقل چیست؟

همانطور که در بالا درباره تعریف دختر مستقل و قوی گفتیم، او شاهزاده ای نیست که در قلعه ای انتظار ناجی خود را بکشد! او این قلعه را مدت ها پیش ترک گفته و خود را نجات داده است.

زن مستقل برنامه و هدفی دارد که نه از آن باز می گردد و نه غافل می شود

او قدرتمند است چرا که کارهای خود را بشکلی متفاوت انجام می دهد. او همواره از فکر خود بهره جسته و می درخشد. هیچ چیز برای یک دختر مستقل بهتر از حس مستقل بودن شیرین نیست. این را آنهایی که ویژگی زنان مستقل را دارند می دانند.

خب حالا که با تعریف آشنا شدید بریم سراغ مهم ترین ویژگی زنان مستقل و قوی که حتما باید بدانید. اگر می پرسید چگونه دختر قوی و مستقل باشیم در ادامه با سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

۱- یک زن مستقل قدرت تصمیم گیری دارد

چگونه دختری مستقل باشیم
چگونه دختری مستقل باشیم

زن مستقل از تصمیم گیری هراسی ندارد.

او از اینکه ممکن است با تصمیم خود کسی را برنجاند نگران نیست، هنگامی که به مشکلی بر میخورد تصمیم می گیرد برای رفع آن چه باید بکند

دختر مستقل ممکن است از افراد موجه مشورت بگیرد اما منتظر نمی ماند تا کسی برای او تصمیم بگیرد. او می داند چه باید بکند و انجامش می دهد. یک دختر قوی و مستقل راه های مبارزه با افکار منفی را خوب می داند، چون از نظر فکری توانایی این کار به دارد.

۲- دختر مستقل و قوی می تواند کارهای خود را به تنهایی انجام دهد

بدون شک این از ویژگی زنان مستقل است. زن قوی و مستقل از انجام کارها به تنهایی هراسی ندارد و حتی در آن تجربه نداشته باشد باز هم شانسش را امتحان می کند.

اگر قصد تماشای فیلمی را دارد ولی کسی در دسترس نیست تا همراه او به تماشای آن بپردازند، به تنهایی آن فیلم را تماشا می کند، نه اینکه منتظر کسی باشد که دست او را حین تماشای فیلم بگیرد.

اشتباه نکنید، منظورمان این نیست که بی روح و تنها بودن ویژگی زنان مستقل است. بلکه آنها برای شاد بودن، تفریح کردن و لذت بردن و تمام لحظات زندگی نیاز به حضور دائمی فرد یا افرادی ندارند.

۳- دختر قوی و مستقل آزادی مالی دارد

شاید این مورد نیاز به توضیح بیشتری داشته باشد. مستقل بودن زن زمانی تکمیل بشود که بتواند از نظر مالی به استقلال برسد، یعنی منبع درآمد داشته و از نظر مالی به همسر، پدر یا حتی خانواده وابستگی نداشته باشد.

البته این مورد را می توان آخرین حلقه از زنجیر مستقل بودن زن دانست اما بدون شک استقلال زنان بدون استقلال مالی ممکن نیست.

اگر دختری ادعا می کند زن مستقل است اما هنوز از نظر مالی وابسته به مرد یا حتی زن دیگری است، سخت در اشتباه می باشد. معنی زن مستقل با استقلال مالی تکمیل می شود.

در روابط زناشویی و زندگی مشترک، شاید در مواقعی خاص زن نیاز به حمایت های مالی داشته باشد اما این متفاوت با حالتی است که زن ادعای مستقل بودن دارد اما با وجود درآمد مالی، چشم به سرمایه و پول همسر یا حتی خانواده پدری خود دارد!

۴- یک زن مستقل و با اعتماد به نفس کارهای خود را به سرانجام می رساند

زن مستقل هنگامیکه که تصمیم به انجام کاری می گیرد آنرا به انجام می رساند. او منتظر اجازه یا انجام آن توسط کسی نمی ماند. وی می بیند که این کار نیاز به انجام گرفتن دارد و انجامش می دهد. این دیگر ویژگی زنان مستقل و قوی است که البته خیلی از آقایان دوستش ندارند!  🙂

۵- زنان مستقل گله و شکایت بی مورد نمی کنند

یک زن قوی وقت خود را برای گله کردن از صورت نگرفتن کاری تلف نمی کند، بلکه خود آنرا به انجام می رساند یا حداقل برای آن تلاش می کند. دختر قوی و مستقل می داند که گله و شکایت حاصلی ندارد و کار نیز به خودی خود انجام نمی شود، بنابراین آنرا انجام داده و به سراغ کار بعدی خود می رود.

زن و مرد نداره، کلا افرادی که زیاد گله و شکایت می کنند راه به جایی نخواهند برد! پس برای اینکه یک دختر قوی و مستقل باشید گلایه و به قول معروف لوس بازی را کنار بزارید.

تست آنلاین شخصیت شناسی

۶- شفاف و بی تعارف حرفش را می زند، اما بی احترامی نمی کند

زن مستقل و قوی اگر مشکلی در کار و روابط بوجود بیاید شما را مطلع می سازد.

اگر رفتار نادرستی از شما سر زده به صراحت به شما تذکر می دهد، البته قصد جنگیدن ندارد بلکه می خواهد از اشتباهات پیشگیری کند

یک زن مستقل از تذکر دادن به فرد خاطی هم نمی ترسد. او فرصت طفره رفتن یا ناامید کردن سریع شما را ندارد زیرا دارای مشغله و افکار مخصوص به خود است.

۷- زنان مستقل اعتماد به نفس واقعی دارند

قبلا در ویکی روان درباره تفاوت اعتماد به نفس واقعی و کاذب مفصل صحبت کردیم، بد نیست آن مقاله را برای آشنایی بیشتر با تعریف زنان مستقل مطالعه کنید. دختر مستقل و قوی نقاط قوت و ضعف خود را می شناسد و همین نشانه اعتماد به نفس اوست.

یک زن مستقل همیشه به خودش باور دارد و راجع به خود منفی بافی نمی کند

میداند که ذهنش درگیر بسیاری از  مسائل و مشکلات است ولی با این حال آرامش و کنترل خود را حفظ می کند.

حتما بخوانید

پیشنهاد می کنیم اگر قصد تبدیل شدن به یک دختر مستقل و قوی را دارید، مطلب راه های بالا بردن میزان اعتماد به نفس را در سایت ویکی روان مطالعه نمائید.

۸- اتکا به نفس از خصوصیات یک زن قوی است

یک زن مستقل منتظر نمی ماند تا دیگران کارهارا برایش انجام دهند.

ویژگی زن مستقل اینه که ممکن است نداند چگونه این کار آن کار را انجام دهد، اما اگر بداند که توان انجام آنرا دارد راهی برای انجامش می یابد

او از دیگران انتظار ندارد که مشکلاتش را حل کنند و تلاش برای حلشان را به انتظار دیگران ماندن ترجیح می دهد.

۹- یک دختر قوی و مستقل به خود انگیزه می دهد

مستقل بودن زن
مستقل بودن زن

همه گاهی نیازمند انرژی و انگیزه از طرف دیگران هستیم، با این حال در بیشتر مواقع زن مستقل نیازمند آن نیست که کسی او را به انجام کاری تشویق کند بلکه خودش در انجام کارها مشوق خود است. او خود را برای شروع کارها تشوبق می کند و انرژی بخش و ترغیب کننده خویش است. وی با این روحیه خود دیگران را به پیروی از خود نیز تشویق می کند.

بد نیست نگاهی به مطلب معنی انگیزه در روانشناسی چیست هم در سایت ویکی روان بیندازید.

۱۰- به تایید مداوم احتیاجی ندارد

باز هم تاکید می کنیم، طن مستقل بودن به معنی بی احساس بودن نیست. بلکه یک دختر مستقل و قوی گدایی محبت نمی کند.

یک زن مستقل به مورد پسند قرار گرفتن های مکرر در شبکه های اجتماعی نیاز ندارد. او مشغول انجام کارهای خود است و برای خود بیشتر از آن احترام قائل است که نیاز داشته باشد دیگران غرور متزلزل او را حفظ کنند

همیشه یک خانم زن مستقل برای بالا بردن عزت نفس خود سعی در جلب توجه کسی ندارد. خانم با استقلال بیش از این مسائل، مشغول انجام کارهای خود است و اهدافی که در سر دارد را پیگیری می کند.

۱۱- یک خانم مستقل و قوی همیشه هدفمند است

زندگی بدون هدف معنا ندارد، اینکه دختری نداند چه می خواهد یا در انتظار چه چیزی است اصلا جالب نیست، یک زن قوی و مستقل می داند چه می خواهد بکند و برای انجام آن برنامه ای دارد. فقط لازم می داند که موانع را از سر راه خود بردارد تا به هدفش برسد.

حتما مطلب راه های تعیین هدف در زندگی را در ویکی روان مطالعه کنید.

۱۲- یک زن مستقل مدیر اتفاقات مربوط به خود است

او خود را زمامدار اتفاقات مربوط به خود می داند و صبر نمی کند تا اتفاقات برای وی بیافتند.

یک زن قوی ترجیح می دهد دلیل اتفاقات باشد تا دریافت کننده آنها، او اگر یک رهبر متولد نشده است اما می تواند ویژگی های رهبری را به خوبی بیاموزد.

همانطور که گفتیم زنان مستقل هر روز در مسیر بهتر شدن قرار دارند، تفاوتی نمی کند از کجا شروع می کنند، در نهایت خصوصیات زن مستقل را کسب می کنند. آنها روی خصوصیات برترشان سرمایه گذاری می کنند چون خواهان بهترین نسخه خود هستند!

۱۳- ریسک پذیری از خصوصیات زن مستقل است

زن مستقل از ریسک های حساب شده هراسی ندارد، البته بی گدار هم به آب نمی زند!

او بی فکر نیست و بی تامل وارد موقعیت های خطرناک نمی شود ولی با در نظر گرفتن سود و ضرر، تصمیم خود را اتخاذ کرده و به سوی آن می رود.

۱۴- زن مستقل و قوی اصلا نقش قربانی را بازی نمی کند

زن قوی و مستقل زنی است که معتقد است اتفاقات پیش می آیند و او هدف هجمه آنها نیست. این زن نمی گذارد مصیبت ها و مشکلات هویت او را تعریف کنند. می داند با تمرکز حواس می تواند کنترل ذهنش را در دست بگیرد و از آسیب های احتمالی به دور باشد.

قربانی بودن یک زن یعنی شرایط فعلی زندگی را حاصل اتفاقاتی می داند که تحت کنترل او نیست، یا زورگویی های دیگران و جامعه را دلیل وضعیت ناخواسته خود می داند، این ایده ها با مستقل بودن زن ها همخوانی ندارد.

۱۵- یک دختر مستقل همیشه روی خود سرمایه گزاری می کند

در ویکی روان زیاد روی این ویژگی زنان مستقل تاکید کردیم، چون همین خصوصیات به ظاهر ساده و کوچک زنان مستقل را از دیگران متمایز می کند. او از اینکه وقت، پول و انرژی صرف بهتر ساختن خود کند نمی هراسد.

این زن می داند که بمنظور کمک به دیگران ابتدا باید یاری رسان خود باشد

او خود را ابزاری ارزشمند برای خدمت رسانی می بیند که همواره قدردان آن است، البته خود را فراموش نمی کند و کیفیت زندگیش را فدای کمک به دیگران نخواهد کرد.

۱۶- دخترهای مستقل منتظر تائید هیچ کس نمی مانند

زمان منتظر هیچکس نمی ماند، زن مستقل نیز همینطور است. او نیاز به تائید شدن یا انگیزه دادن توسط کسی ندارد، زن قوی می داند چه می خواهد و برای رسیدن به آن اقدام عملی انجام می دهد.

 • اگر وی به شغلی احتیاج داشته باشد می رود و آنرا می یابد
 • مستقل بودن زن یعنی، اگر بخواهد خانواده ای از خود داشته باشد می رود و آنرا خلق می کند
 • اگر نیاز به یک شریک عاطفی داشته باشد پیدایش می کند
 • اگر نیاز مالی داشته باشد، آن را رفع می کند نه اینکه کسی را پیدا کند تا حلش کند!

یک زن مستقل منتظر نمی ماند تا عشق او را پیدا کند بلکه خود به کشف آن می پردازد. او فردی منفعل نیست که دیگران برای او تصمیم بگیرند.

پیشنهاد می کنیم مقاله تعریف عشق در روانشناسی چیست را حتما در سایت ویکی روان مطالعه نمائید.

۱۷- به پوشش های بدن نما اعتقادی ندارد

زن مستقل و قوی
زن مستقل و قوی

آیا زنی می خواهید که شیفته ظاهرتان باشد و در محیط های عمومی و خلوت پیوسته به شما چسبیده باشد؟

اگر اینگونه است پس یک زن مستقل مناسب شما نیست. زنان مستقل می دانند چه موقع ابراز عشق کنند. آنها می دانند مخاطب خاص آنها بخشی از زندگی آنهاست نه تمام زندگیشان. بطور خلاصه، جدا از شما هم زندگی خود را دارند و می تواند از پس خود بر بیاید. امیدواریم آقایان با این ویژگی زنان مستقل کنار بیایند.  🙂

۱۸- ممکن است دوستان اندکی داشته باشد

زنان مستقل ممکن است بسیار ترسناک باشند. چون کمتر زنی ترجیح می دهد ویژگی زنان مستقل را در خود پرورش دهد. علت چیه؟ چون زن مستقل و قوی بودن آسان نیست!!! به همین دلیل ممکن است آشنایان زیادی داشته باشند ولی از دوستان صمیمی زیادی برخوردار نباشند.

بدلیل خوی (خودم به تنهایی می توانم کارهای خودم را انجام دهم، اگر نیاز شد ازت کمک می گیرم) آنها ممکن است گاهی نتوان به آنها خیلی نزدیک شد

با این وجود، هنگامی که این خوی استقلال آنان را با آغوش باز پذیرفتید بی شک رابطه ای سرشار از صمیمیت و وفاداری در عشق از سوی زنان قوی و مستقل نصیبتان می شود.

۱۹- یک زن قوی از تنها بودن ترسی ندارد

زن مستقل مشکلی ندارد اگر هیچ دوستی در دسترس نیست که با هم به رستوران بروند یا آخرین فیلم تماشا کنند.

او از اینکه در تنهایی، شبی رمانتیک برای نظم بخشیدن به افکار خود و خلق ایده های نو داشته باشد ترسی ندارد. همین ویژگی زنان مستقل آنها را بسیار متمایز از خانم هایی می کند که وابسته بودن در هر شرایطی را دوست دارند

همچنین از اینکه تنها در سالن تئاتر یا سینما بنشیند و از نمایش لذت ببرد ذره ای نمی هراسد. او عاشق تنهایی یا جامعه گریز نیست بلکه می داند می تواند با خودش هم اوقات خوشی داشته باشد.

۲۰- عاشق مهر ورزیدن است

زن مستقل در حالیکه ممکن است از شما دور بنظر برسد اما عاشق مهر ورزیدن است.

او شاید احساساتی ترین شریک عاطفی نباشد ولی از تفکر درباره چگونگی ابراز علاقه خود به شما غافل نیست.

دختر مستقل و قوی به هیچ عنوان فردی خشک و غیر احساسی نیست، اما به خوبی می داند کجا باید عواطف ناب خود را خرج کند و چه کسی لیاقت آن را دارد

او تشنه این نیست که هر مردی به او ابراز علاقه کند. او دنبال بک رابطه قوی و ادامه دار می گردد.

۲۱- زن مستقل یک عاشق واقعی است

در بخش مشاوره آنلاین ویکی روان زیاد این سوال از سمت آقایان مطرح می شود که از کجا متوجه بشم این دختر، برای موقعیت و پول به سراغ من نیامده است؟

یادتان باشد طبق تعریف دختر قوی و مستقل واقعی (نه کسی که ادای مستقل بودن را در می آورد)، این افراد وابستگی مالی به مردشان ندارند و او را برای خودش می خواهند. همین عدم نیاز با وجود وابستگی باعث می شود عشق یک دختر قوی و مستقل به همسرش، عمیق ترین، واقعی ترین و البته زیباترین عشق میان زن و مرد را تشکیل دهد.

به همین دلیل همیشه می گوییم زنان مستقل عاشقان واقعی هستند.

22- یک دختر مستقل و قوی ادا در نمی آورد!

شاید این مهم ترین تعریف دختر مستقل و قوی باشد، چون افراد زیاد ادعای مستقبل بودن دارند اما در عمل هیچ تعریفی از استقلال ندارند!

یعنی دخترانی هستند که

 • از نظر مالی ب استقلال رسیده اند
 • کسب و کار خودش را راه اندازی کرده باشد
 • حتی به صورت مستقل زندگی می کند
 • می تواند زندگی فردی خود را به خوبی ادامه کند

اما زمانی که وارد رابطه عاطفی جدی با مردی می شوند، انتظارات نامتعارف از او دارند. در واقع در ذهن این خانم ها حک شده که مرد بایدهای زیادی در رابطه دارد و می بایست بیشتر بار زندگی را به دلیل مرد بودنشان به دوش بکشند و خانم ها وظایف چندانی در زندگی ندارند.

این افراد زنان گیرنده هستند و بار مسئولیت را به خاطر زن بودنشان بر دوش مرد می اندازند. مستقل بودن زن با این افکار در تضاد است. در واقع از ویژگی زنان قوی و مستقل این است که می توانند مسئولیت را در رابطه قبول کرده و متعهدانه به آن عمل کنند.

23- دختر قوی برای سلامت روان خود ارزش قائل است

این موضوع از جنبه های متفاوت قابل بررسی است. یعنی فردی که برای سلامت روان خود ارزش قائل باشد و مانند سلامت جسمانی آن را تحت کنترل قرار دهد فردی نیست که به هر شرایطی تن دهد.

یکی از خصوصیات دختر خودساخته و مستقل این است که می داند سلامت روان تاثیر مستقیم بر عملکرد او دارد، پس تن به شرایطی نمی دهد تا آن را خدشه دار کند. عدم سلامت روان باعث می شود انسان ها به روابط عاطفی ناخواسته تن بدهند یا هر شرایطی در زندگی را بپذیرند.

به همین دلیل او در صورت نیاز از مشاور روانشناس برای بهبود شرایط روانی خود کمک می گیرد تا در وضعیت پایدار روانی باشد.

زن مستقل چی نیست؟

مشاوره جنسی آنلاین و تصویری در ویکی روان

به طور کامل به بررسی ویژگی های دختر قوی و محکم از دید روانشناسی پرداختیم، اما به نظر شما زنان موفق چه چیزی نیستند؟ گاهی اشتباهات اساسی در بیان خصوصیات دختر قوی و مستقل پیش می آید به باید از آنها پیشگیری شود. اما زنان قوی چه افرادی نیستند؟

 1. آنها به هیچ وجه بی احساس نیستند
 2. دختر قوی و مستقل بی تفاوت به رابطه عاطفی نیست
 3. او فردی بی تعهد نیست
 4. فقط به خودش اهمیت نمی دهد، بلکه ارزش های قوی دارد
 5. او صد در صد بی نیاز از پول نیست
 6. دختر قوی و مستقل بی نیاز از حمایت های همسر یا عشقش نیست
 7. زندگی او یک بعدی نیست
 8. دختر مستقل و موفق برای رسیدن به اهدافش دست به هر کاری نمی زند
 9. پول برای او اولویت اول را ندارد، هر چند احترام بسیار زیادی برای پول قائل است
 10. دختر مستقل وقتی در رابطه عاطفی جدی قرار می گیرد، اولویت های زندگیش را تغییر می دهد
 11. خشک، سخت و بدون منطق نیست
 12. دوست داشتن و دوست داشته شدن را دوست دارد
 13. او دیگران را نادیده نمی گیرد
 14. از دیگران به عنوان ابزار برای رسیدن به خواسته هایش استفاده نمی کند
 15. معنی رابطه عاطفی را میداند و به قوانین آن پایبند است
 16. استقلال باعث نمی شود به شریک عاطفی خود بی اعتنایی کرده و او را نادیده بگیرد
 17. زن مستقل می داند استقلال داشتن به معنی خارج شدن از حدود رابطه عاطفی نیست. بلکه بودن در ارتباط عاطفی قوانین خاصی دارد که دختر مستقل به آنها پایبند خواهد بود
 18. یک زن قوی و مستقل برای زندگی برنامه دارد و آن را به حال خود رها نمی کند
 19. او انسانی منفعل نیست، بلکه می تواند در نقش خود تعیین کننده باشد و تفاوت ها را رقم بزند

چگونه زن مستقل باشیم؟

سوالات زیادی مانند چگونه دختری مستقل و قوی باشیم در سایت ویکی روان دریافت می کنیم. حالا که می دانیم زن مستقل یعنی چه باید راه تبدیل شدن به آن را هم بدانیم.

دختر قوی و محکم ویژگی هایی دارد که مورد پسند بسیار از خانم ها و البته آقایان است. قصد تبلیغ این نوع زنان را نداریم، چون بسیاری از خانم ها با خصوصیات دختر قوی و مستقل مشکل دارند و ترجیح می دهند برخلاف آن عمل که هیچ مشکلی ندارد!

اما اینکه چگونه زن مستقل باشیم به مسائل متفاوتی بستگی دارد، اولین شرط این است که باید خودتان را قبول داشته باشید. باور درونی مهم ترین اصل برای تبدیل شدن به یک دختر قوی و محکم است

دومین موضوع برای پاسخ به سوال چگونه دختری مستقل و قوی باشیم این است که باید برنامه و هدف داشته باشید و با ایجاد انگیزه کافی، آن را برای همیشه دنبال کنید. اهداف کوچک و قابل دستیابی برای خود ایجاد کنید تا رسیدن به موفقیت ممکن و باور پذیر شود.

به زنان مستقل و موفق به عنوان الگو نگاه کنید و سعی کنید درس های خوبی از زندگی آنها بگیرید. داشتن الگو نقش بسیار مهمی در رسیدن به خواسته شما دارد.

اگر شما هم پاسخ مناسبی برای اینکه چگونه دختری مستقل باشیم دارید، در بخش نظرات با ما و دیگران به اشتراک بزارید.  

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
بهاره محسنی بهاره محسنی
مشاور روانشناس
از 175,000 هزار تومان
جمیله احمدپور جمیله احمدپور
دکترای روانشناسی
از 300,000 هزار تومان
لیلا شکوری لیلا شکوری
دکتری روانشناسی
از 112,500 هزار تومان
نیره آزادی نقش نیره آزادی نقش
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
جواد صادق الحسینی جواد صادق الحسینی
مشاور روانشناس
از 87,500 هزار تومان
سید محمد ستارزاده سید محمد ستارزاده
مشاور روانشناس
از 87,500 هزار تومان
پگاه عبادی پگاه عبادی
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
داود لکی داود لکی
دکتری روانشناسی
از 75,000 هزار تومان

پیشنهاد ویکی روان چیست؟

خب دوستان عزیز، در این مطلب سایت روانشناسی و مشاوره ویکی روان به مهم ترین ویژگی زنان مستقل پرداختیم. می بینید مستقل بودن زن اصلا اتفاق عجیب و بدی نیست، بلکه او را زیباتر و جذاب تر می کند.

مستقل بودن زن یک انتخاب است، البته نه انتخابی از سر ناچاری و نداری، بلکه راهی برای پیشرفت کردن و تبدیل شدن به انسانی بهتر. حالا انتخاب با شماست 🙂

می توانید برای ارتباط با مشاورین روانشناس خبره در زمینه مورد نظرتان از بخش مشاوره روانشناسی متنی و تصویری سایت ویکی روان استفاده کنید.

مشاوره روانشناسی آنلاین راهی مناسب برای حل مشکلات و رفع سوالات احتمالی شماست.

مشاوره روانشناسی اینترنتی و تصویری

ویکی روان

ویکی روان سامانه سلامت روان با خدمات متنوع برای تمام فارسی زبانان است. می‌توانید در ویکی روان مشاوره روانشناسی برگزار کنید، در وبینارهای روانشناسی شرکت کرده و از مطالب مرتبط با روانشناسی استفاده کنید. جلسات مشاوره روانشناسی ویکی روان به صورت آنلاین، تلفنی و متنی برگزار می‌شوند.

‫4 دیدگاه ها

 1. فکر من با خوندن این مطالب اینجوری هست ک من ی دختر مسقل ک باید باشم
  باید خودسر کاریو انجام بدمو تصمیمی بگیرم
  هرکاری دلم خواست کنم
  هرجا دلم خواست برم بدون اجازه
  چون من مستقلم
  حتی بدون اجازه‌ی بابام ک نمیذاره برم سرکار برم سرکارو اهمیتی ندم ک راضی نیست
  شوهرم ک کردم همینجور باشم
  هرجا دلم خواست برم منتظر نباشم ک شوهرم بیاد یا اجازه بگیرم چون من مستقلم و ….
  طرز فکر من این شد با خوندن این مطالب
  ولی ممنونم چون این خیلی خوبه مسقل بودن پس خوبه

  6
  22
  1. ببینید در کل مستقل بودن (پسر یا دختر) یعنی وابسته نبودن به فردی برای ایجاد خوشبختی، حال خوب و لذت بردن از زندگی. البته این هم یک تعریف سطحی است، اما مشکلی که وجود دارد اینه که بیشتر ما منتظر شخص یا شرایطی هستیم که ما را شاد کنند تا از زندگی لذت ببریم.
   این میتونه در ازدواج یا حتی زندگی عادی جریان داشته باشه

   15
   3
 2. سلام.
  عالی بود. دوباره لذت بردم. یک مقاله جامع و کامل و همراه با جزییات دقیق درباره خصوصیات شخصیتی زنان مستقل که امیدوارم به شناخت و درک بهتر ما از شخصیت جالب، عمیق و شگفت انگیز اونها کمک کنه تا ما هم بتونیم با این شخصیتها یک رابطه عمیق و برابر برقرار کنیم.
  متاسفانه در جامعه ما خواسته یا ناخواسته، آگاهانه یا نا آگاهانه، عمدا یا سهوا این خصوصیات رو اغلب پدر و مادرها در دخترها یا اصلا پرورش نمی دند یا با سرکوب کردن و تقویت نکردن و حتی تنبیه کردن، اونو در دخترها کمرنگ می کنند و از بین می برند در حالیکه وظیفه نهایی یک پدر ومادر تبدیل کردن دختر و پسرش به یک شخصیت پخته و مستقله که البته اگر کمی دقت کنیم اینو توی طبیعت و روشی که حیوانات برای پرورش و بزرگ کردن بچه هاشون به کار می گیرند بیشتر می بینیم تا آدمها. با تشکر

  16
  1
 3. ایکاش هر کی سر کار خودش باشه و حالا شغل ۲ هم داشته باشه درست عین جنده های عن دیگه وگرنه قرارداد فسخ میشه بعضی ها میگن تو نمی تونی بدون مرد زندگی کنی خواستم بگم جوراب قارچ زگیل خودت نمیتونی بی شرف زر نزن بابا مسخره جلف دهاتی آویزون چه خودت چه پسرهای هیز گه چه همتون منگل خودشیفته اید درست مثل اون زنیکه مخ ما رو خورد ایتقدر راجع به خودش و bf اش گفت بعد گفت تو آدم خیالبافی هستی آخه جنده دهاتی گریگوری تف ذات خزت و خودت بی شرف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا