۱۲ راه برخورد با خیانت زنان (برخورد با زن خیانتکار)

برخورد با خیانت زنان معمولا احساسی و بدون منطق صورت می گیرد اما در حقیقت طرز برخورد با زن خیانت کار روش هایی دارد که در جلسات مشاوره درمان خیانت توسط روانشناس به آنها پرداخته می شود. در این مطلب ویکی روان به این سوال پاسخ می دهیم که با خیانت زن چگونه برخورد کنیم و بهترین رفتار چیست؟

بهترین برخورد با خیانت زنان چیست؟

پیامدهای خیانت کردن چیست؟

با بخش وبلاگ سایت ویکی روان همراه باشید.

قبلا در ویکی روان درباره علائم و نشانه های خیانت کردن زنان صحبت کردیم، مواردی که درباره برخورد با خیانت زنان در ادامه بیان شده اند زمانی باید صورت بگیرند که خیانت کردن همسرتان برای شما مسجل شده است و دیگر حدس و گمان نیست.

عده ای نظر متفاوتی در مورد نحوه برخورد با زنان خیانتکار دارند و معتقدند در مواجهه با انواع گوناگون خیانت می بایست واکنش های متفاوتی انجام داد. این به شما، شرایط زندگی و حالات روحیتان بستگی دارد.

حتی انجام خیانت احساسی می تواند برای عده ای غیر قابل تحمل اما برای عده ای دیگر طبیعی و ناچیز باشد.

پیشنهاد می کنیم پیش از شروع مقاله تعریف خیانت کردن در روانشناسی چیست را حتما در ویکی روان مطالعه کنید.

۱- هرگز مسئولیت تقلب آنها را بر عهده نگیرید

این مورد اولین و مهم ترین اصل در برخورد با خیانت زنان است.

مسلما همسرتان به دلیل اینکه جوراب سفید را با کت و شلوار مشکی در جمع پوشیده ‌‌اید به شما خیانت نکرده است! افراد به دلیل اینکه احساس می‌ کنند حق دارند و می ‌توانند خود را توجیه کنند که تقصیر آنها نیست، خیانت می ‌کنند.

اگر به مقاله دلایل خیانت کردن خانم ها در سایت ویکی روان مراجعه کنید بیشتر این موضوع را درک می کنید.

به یاد داشته باشید، افراد خیانتکار کاملا مسئول اعمال خود هستند. اگر آنها احساس خوشحالی نمی ‌کردند، می ‌توانستند به مشاور روانشناس مراجعه کنند به جای اینکه خیانت کنند و رابطه را به حاشیه بکشد

آنها به این دلیل که به دنبال ارزش ها و لذت ‌های کوتاه ‌مدت هستند خیانت می‌ کنند و معمولا هم به دنبال ایجاد تنوع در رابطه جنسی هستند.

در مورد آنچه متعلق به شماست، به عنوان مثال، جوراب سفید و آنچه متعلق به شما نیست مانند ارتباط با افراد مجردی که در اطرافتان هستند، کاملا صریح باشید.

این اصل مهمی در برخورد با خیانت زن است چون امکان دارد او بخواهد مسئولیت کاری که کرده را به گردن شما بیندازد، این اتفاقی شایع در جلسه های مشاوره روانشناسی خیانت زوجین است.

۲- هرگز به آنها اجازه “تصمیم ‌گیری” ندهید

مشاوره روانشناسی جنسی در ویکی روان

این جمله را در برخورد با خیانت زنان همیشه به یاد داشته باشید، کسی را که با شما مانند یک گزینه رفتار کرد، در اولویت قرار ندهید.

شما گزینه نیستید! شما همسر یا شریک زندگی آنها هستید و آنها به شما تعهد دادند. آنها مجاز به برقراری مجدد رابطه دیگری نیستند

اگر آنها مخفی کاری می‌‌ کنند یا کارهای مبهمی انجام می ‌دهند‌، به آنها اجازه این کار را ندهید. وقتی از ماجرا مطلع شدید نمی‌توانید و نباید “خوب” باشید. اگر دلجویی کنید و با او کنار بیایید، به او اجازه سو استفاده بیشتر می ‌دهید.

شاید فکر کنید این رفتارها کمی سخت گیرانه است، اما بهترین برخورد با خیانت زن همین روش است.

قبلا در ویکی روان مفصل درباره راه های بخشیدن همسر خیانت کار صحبت کردیم که می توانید آنها را مطالعه کنید.

۳- تا زمانی که تمام شواهد را در دست ندارید هرگز با یک خیانتکار برخورد نکنید

اکثر مردم دروغ می‌ گویند تا وقتی که دستشان رو شود و حتی در این صورت هم فقط با دلبری و لال بازی به آنچه فکر می ‌کنند شما می ‌پذیرید اعتراف می کنند. اگر قبل از داشتن مدارک، خیانتکار را به چالش بکشید، این احتمال وجود دارد که آنها رابطه نامشروع را حتی عمیق ‌تر کنند.

۴- هرگز برای ادامه رابطه خود التماس نکنید

گریه نکنید، التماس نکنید و سعی نکنید آنها را برگردانید. عزت و شرف خود را حفظ کنید.

هنگامی که شما با رفتار تحقیر آمیز به او می‌ گویید که من را انتخاب کن، قدرت و نفس آنها را تقویت می‌ کنید، با این رفتار در واقع کار بد آنها را تائید کرده اید

در این زمان شما باید قوی تر شدن را تمرین کرده و قبل از هر چیز از خود مراقبت کنید.

برای قوی تر شدنم چکار کنم؟

چند کار ساده انجام دهید:

 1. وکیل بگیرید و به همان اندازه که لیاقتش را دارید از دارایی خود محافظت کنید
 2. با یک مشاور روانشناس برای خیانت در ارتباط باشید تا بتوانید منطقی به موضوع نگاه کنید

ناراحتی خود را کنار بگذارید و جا برای خشم موجه فراهم کنید. از عصبانیت خود به عنوان سوخت استفاده کنید تا شما را به جلو سوق دهد.

یادتان باشد برای برخورد با خیانت زنان باید قوی و با اراده باشید نه فردی آسیب دیده که می تواند باز هم آسیب ببیند!

در ویکی وران بخوانید: نشانه های خیانت کردن همسر چیست؟

۵- وقت خود را برای کشف کردن هدر ندهید

دلیل خیانت خانم ها

واقعا، این اتلاف وقت شماست. اگر مثل بیشتر همسران فریب خورده هستید، احتمالا وقت زیادی را صرف بحث و جدال بی ‌معنی با فرد خیانتکار خواهید کرد و فریاد خواهید زد که “چطور توانستی این کار را انجام دهی” یا “آیا من از تو حمایت نکردم؟” با انجام این کارها انرژی خود را روی آنها متمرکز می‌کنید، نه جایی که به آن تعلق دارد.

بارها در ویکی روان گفتیم که شما فقط می ‌توانید خود را کنترل کنید. بنابراین ما به این سوال اصلی می ‌رسیم که:

 • شما چه می‌ خواهید؟
 • آیا این شخصی است که می ‌خواهید روی او سرمایه‌گذاری مجدد کنید؟
 • چه چیزی در ذهن شما قابل قبول و غیرقابل قبول است؟

مسلما مهم نیست که طرف مقابل شما چرا این راه را انتخاب کرده! شما نمی ‌توانید مشکل آنها را حل کنید بلکه می ‌توانید به خودتان کمک کنید.

۶- آرام و خونسرد باشید

خونسردی خود را حفظ کنید و سلاح خود را کنار بگذارید چون فقط شما را هیجان ‌زده و غیر قابل کنترل می ‌کند. پیشنهاد می کنیم مطلب راه های حفظ آرامش را در ویکی روان مطالعه کنید.

این سوالات را بپرسید:

اگر آنها را بکشم یا هر دو را زخمی کنم چه اتفاقی برای من خواهد افتاد؟ پاسخ این است: شما در نهایت به زندان خواهید رفت و برای همیشه از کاری که کرده ‌اید پشیمان می ‌شوید. فرزندان شما رنج خواهند برد و آینده شما مبهم خواهد شد.

اگر بچه دارید به او فکر کنید، این روش درستی برای تربیت کردن بچه طلاق است؟ پدری که در زندان باشد چه کاری می تواند برای فرزند خود انجام دهد؟؟؟

۷- بهترین برخورد با خیانت زن این است که برنامه ریزی داشته باشید

مردان با یک برنامه ریزی مناسب می‌ توانند آنها را رنج دهند و هر دو از کاری که با شما کرده‌اند پشیمان خواهند شد. به دنبال شواهد باشید (عکس، فیلم، ضبط تلفن و غیره). می ‌توانید از آن در دادگاه به نفع خود استفاده کنید و شاید از آن برای رسوایی عمومی استفاده کنید.

اما همانطور که گفتیم برای پیدا کردن شواهد زیاده روی نکنید چون فقط اعصابتان خرد تر می شود.

۸- حمایت خانواده و دوستان را جلب کنید

راه تشخیص خیانت همسر چیست؟

کسی دوست ندارد همه بدانند به او خیانت شده است، اما بعضی وقت ها لازم است به خصوص اینکه عزیزانتان باید بدانند.

خود را با حمایت خانواده و دوستان محاصره کنید و در صورت لزوم طلاق بگیرید، البته باید قبل از اقدام با از مشاوره قبل از طلاق استفاده کنید.

۹- بچه ها را فراموش نکنید

به دنبال حضانت فرزندان خود باشید (اگر فرزند دارید) و آن خیانتکار را ترک کنید چون ممکن است بر تربیت فرزندتان تاثیر منفی زیادی داشته باشد. به یاد داشته باشید که هرگز به همسرتان صدمه جسمی نزنید بلکه با رفتارتان او را مجازات کنید.

این روشی منطقی و ایمن در برخورد با زنان خیانتکار است چون آسیبی به خودتان و بچه ها وارد نمی شود.

۱۰- او را بی‌ پول بگذارید!

سعی نکنید به حمایت مالی از همسرتان ادامه دهید!

اگر او به دنبال تقسیم اموال شماست، از یک موسسه ساختگی استفاده کنید و وانمود کنید که تمام دارایی خود را به آنها اهدا کرده‌اید (از وکیل خود راهنمایی بخواهید) در این صورت، او نمی‌ تواند کاری در این زمینه انجام دهد و پس از آن، مال خود را پس بگیرید.

هدف از این راهنمایی ها این است که مورد سو استفاده مالی قرار نگیرید اما می توانید بر اساس موقعیت و شرایط خودتان تصمیم متفاوتی بگیرید.

۱۱- خانواده اش را در جریان قرار دهید

بهترین طرز برخورد با زن خیانت کار این است که خانواده و عزیزانش را در جریان خیانت و کار زشتی که انجام داده است قرار دهید.

اگر مستنداتی درباره خیانت کردن او دارید برای خانواده ‌اش ارسال کنید. آنها را کاملا در روند کارش قرار دهید. اما هرگز اینگونه رفتار نکنید که خود شما این کار را انجام داده ‌اید.

۱۲- خودتان را دوست داشته باشید و برای خود ارزش قائل شوید

مشاوره خیانت در ویکی روان

این کار را به عنوان انگیزه و محرک انجام دهید تا زندگی موفق ‌تری داشته باشید، مثلا

 • خوب بخورید
 • ورزش کنید
 • و بیرون بروید و پول بیشتری بدست آورید
 • دوباره خود را بسازید
 • کار جدیدی شروع کنید
 • تغییری در خانه ایجاد کنید

به یاد داشته باشید ما فقط یک بار زندگی می ‌کنیم. هرگز زندگی خود را برای فرد بی ‌فایده نابود نکنید

یک روز، با یک قدرت مصمم به دنبال مسیر خود باشید، حتی اگر خیلی باریک باشد به این ترتیب بیشتر موفق می‌ شوید. بگذارید وجدان همسرت او را به آرامی بکشد. بهترین برخورد با خیانت زنان این است که خودتان را نابود نکنید، او نباید آزار و اذیت شما را ببیند.

شاید سخت باشد اما از این اتفاق به عنوان فرصتی برای بهبود شرایط استفاده کنید.

پیشنهاد ویکی روان در برخورد با زنان خیانتکار چیست؟

خیانت دیدن به هیچ وجه آسان و زیبا نیست، اتفاقا آسیب های زیادی به فرد وارد می کند اما نباید این مسیر را تنها طی کنید، به هیچ وجه بار روحی روانی را تنها به دوش نکشید.

پیشنهاد می کنیم برای کمتر شدن فشار خیانت دیدن از یک مشاور روانشناس خبره و با تجربه کمک بگیرید.

این مشاور روانشناس می تواند موضوع را ریشه یابی کرده و راهکارهای عملی زیادی به شما پیشنهاد کند تا در مسیر سلامت روانی باقی بمانید.

یادتان باشد اتفاقات ناخوشایند برای هر شخص رخ می دهد اما این واکنش ما به اتفاقات است که تفاوت ها را ایجاد می کند

شما می توانید در بخش مشاوره درمان خیانت سایت ویکی روان با مشاور مورد نظرتان به صورت صوتی و تصویری از سراسر دنیا جلسه مشاوره روانشناسی برگزار نمائید. برای مشاهده لیست مشاورها روی دکمه زیر کلیک کنید:

مشاوره آنلاین خیانت همسر در ویکی روان

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

علائم پایین بودن عزت نفس

۱۶ مورد از علائم عزت نفس پایین (کمبود عزت نفس)

علائم عزت نفس پایین در بسیاری افراد دیده می شود اما بیشتر آنها زیر بار …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *