مرد ایرانی

خصوصیات مرد ایرانی چیست؟ آنچه از مرد ایرانی نمی دانید

در این مطلب قصد بررسی مهم ترین و بارزترین خصوصیات مرد ایرانی را داریم تا خانم ها ایرانی با کسب شناخت بیشتر بتوانند بهتر با آنها کنار بیایند. همه ویژگی هایی که در ادامه ذکر میکنیم بین آنها مشترک نیست اما میتوانید روی آنها حساب ویژه ای باز کنید.

مامانم در تمام فامیل به کدبانوگری و شوهرداری مشهوره. می‌شه گفت بابام یکی از خوشبخت‌ترین مردای فامیله. این عشق و انرژی مثبتی که مامان و بابام برای هم می‌ذارن عملا رو زندگی ما هم تاثیر گذاشته.

آرزومه که یه روز هر زن و مرد ایرانی رابطه‌ای مثل روابط خونواده ما داشته باشن.

مهم ترین خصوصیات مرد ایرانی

با سایت روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

همان طور که از قدیم این ضرب‌المثل مرسوم بوده برای همه نمی‌توان یک نسخه واحد پیچید؛ در علم روانشناسی هم نمی‌توان همه را در یک چارچوب مورد ارزیابی قرار داد.

ایران دارای قومیت‌های فراوان و خرده‌فرهنگ‌های بسیار زیاد است. خرده‌فرهنگ‌هایی که شاید در یک استان هزاران هزار آداب و منش را در پی داشته باشد اما وقتی به صورت  عمیقی به این تفاوت ‌های  فرهنگی نگاه می‌کنیم ویژگی‌هایی را نیز در می‌یابیم که  در اکثر مردان ایرانی وجود دارد.

ویژگی‌ های مرد ایرانی

در همه مردان ایرانی یک صفت موجود است؛ حس خانواده دوستی. با توجه به این خصوصیات مرد ایرانی یک خانم باهوش و مدبر باید بداند که وقتی با یک مرد ایرانی وصلت می‌کند یعنی با یک خانواده بزرگ ازدواج کرده مرد ایرانی دارای حس نوع دوستی زیاد به خانواده خود است و برای آنها ارزش بسیار قائل می‌شود و همسر (زن) باید احترام آنها را داشته باشد.

از دیگر خصوصیات مرد ایرانی این است که آنها دوستدار زیبایی و کمال چه در صورت و چه در سیرت خانم‌های خود هستند؛ همان طور که قرن‌ها پیش شعرای بسیاری از زیبایی زنان در شعرهای خود نام برده‌اند اما یک خانم ایرانی باید بداند که این زیبایی بدون اخلاق و ارتباط موثر هیچ اثری در مردان ایرانی نخواهد داشت. پس باید به زیبایی درونی توجه بسیاری کرد تا زیبایی ظاهری کاملا مشخص شود.

مردان ایرانی در ازدواج خود زن را همپای خود شریک غم و شادی‌شان می‌دانند. معمولا در مواقع غم  و اندوه و درخودماندگی، مرد به سوی همسر خود می‌آید و از او طلب کمک می‌کند.

نقش خانم در این جا تدبیر و هوش موثر است تا از بحران مشکلات بتواند خود و همسرش را نجات دهد. پس همپای شوهران خود باشید.

مرد ایرانی از کودکی در خانواده خود آموخته که «مرد گریه نمی‌کنه» پس مشکلات روحی و چیزهایی که باعث آزردگی او شده را در قلب خود می‌ریزد و با کسی درد و دل نمی‌کند. یادمان باشد برای همسرمان سنگ صبور باشیم تا بتوانیم التیام‌بخش غم‌های درونی‌اش باشیم.

مرد ایرانی
خصوصیات مرد ایرانی

مرد ایرانی از کودکی زمانی که بر زمین می‌خورد آموخته که باید دست روی پای خود گذاشته و برخیزد و این فرهنگ از او یک انسان مقتدر ساخته تا بتواند خانواده‌اش را اداره کند.

یادمان باشد همیشه به این اقتدار مرد احترام گذاشته و آن را در جهت حفظ خانواده به کار گیریم.

حتما بخوانید

از خصوصیات مرد ایرانی اینه که دوستدار این است که خانواده را تامین کرده و نیازهای معنوی و مادی‌ اش را خودش برآورده سازد. یادمان باشد از چشم و همچشمی‌ جدا بپرهیزیم و شوهر خود را با دیگران مقایسه نکنیم.

مثلا فلانی اون خونه و زندگی رو داره تو چی داری؟! این کلمات باعث سردی می‌شود و مرد را مایوس کرده و انرژی و توان او را می‌گیرد.

بیایید با رساندن آرامش  به خانواده و قناعت باعث شویم مرد ایرانی احساس خشنودی و رضایت از دسترنج خود داشته باشد و در جهت رفع نیازهای دیگر خانواده راغب باشد.

مرد ایرانی دوست دارد که گاهی اتاق خلوت فکری داشته باشد. خواهشمندیم در مواقعی که مرد به این پناهگاه فکری رفته باعث آزار و مزاحمت روحی و روانی‌اش نشوید و برایش موجبات نشاط را ایجاد کنیم.

خصوصیات مرد ایرانی در ارتباط با همسرش

مرد ایرانی عاشق تعریف و تمجید شنیدن از همسر خود است. تمام همسران ایرانی بدانند مردان به ادبیات، نوع صحبت کردن و عاشقانه صحبت کردن همسران‌شان واکنش بسیار خوبی نشان می‌دهند.

یادمان باشد از کلمات خوب استفاده کرده و نرمش و انعطاف را تقدیم همسرمان کنیم.

بیشتر خانه خرابی‌های فراوان ایرانی از زمانی آغاز می‌شود که یک مرد احساس کند در خانه، همسرش او را درک نمی‌کند و ارتباط موثر و درستی با ایشان برقرار نمی‌کند.

از همین جاست که پای دوستان در خانه زندگی مرد باز می‌شود و اگر خدایی ناخواسته این دوستان از نوع ناباب باشند آشیانه را به انبوهی از خاکستر تبدیل می‌کنند.

وقتی مردان معتاد ایرانی را مشاهده می‌کنیم آنها می‌گویند از نداشتن همدم و از نداشتن کسی که بتوان عاشق او در خانواده بود، به خیابان و گروه‌های دوستان خود پناه می‌برند و حالا مشکل بیشتر می‌شود و اعتیاد هم به این نابسامانی‌ها اضافه شده، وضع را بدتر از این می‌کند.

چه خوب بود دختران ایرانی قبل از این که به فکر زیبایی ظاهری می‌افتادند گذشت، بخشش، ارتباط موثر، فکربکر، کدبانو بودن، صداقت داشتن، باتقوا بودن، درک و فهم فراوان، وفاداری و اخلاق را می‌آموختند و با کوله‌ باری پر از مهارت وارد خانه بخت می‌شدند و از این ابزارها به صورت مفید و در جای خودش استفاده می‌کردند.

شناخت دقیق از خصوصیات مرد ایرانی باعث میشود زندگی مسالمت آمزیری را تجربه کنید، عی کنید نسبت به همسر خود منعطف باشید و او را به خوبی درک کنید. پیش از داشتن رابطه زناشویی شما باید دوستان صمیمی هم باشید.

بزرگی می‌گفت اگر ما یک ابزار داشته باشیم مثل یخ همه چیز را چکش می‌بینیم. یادمان باشد تنوع ابزاری باعث می‌شود راه درست زندگی کردن را بیاموزیم.

نگارنده: لیلا معینی

در صورت نیاز میتوانید از متخصصین روانشناس و مشاوره سایت ویکی روان در بخش مشاوره روانشناسی آنلاین ،  مشاوره ازدواج بگیرید

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *