خانه / روانشناسی / خیانت / علت خیانت مردان چیست؟
علت خیانت مردان

علت خیانت مردان چیست؟

عده ای از متخصصین، دلایل عمده ای را که آقایان به واسطۀ آن ها خیانت می کنند، یافته اند. تقریبا تمامی این دلایل بدین معنی هستند که خیانت، تنها راه حل منطقی مسائل مربوط به رابطه و سایر مشکلات زندگی است. در ادامه به بررسی علت خیانت مردان از دید روانشناسی میپردازیم.

علت خیانت مردان چیست؟

با سایت روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

اغلب با خود فکر می کنیم که مطمئناً خیانت تنها یکی از گزینه ها است. چطور دوست دارید درباره یک سرگرمی صحبت کنید تا جایگاه بهتری در دنیا داشته باشید و یا اینکه دوست دارید بدانید که دیگران چه احساسی درباره شما دارند؟

چگونه دو نفر می توانند روابط گسترده ای ایجاد کنند؟ آیا تمام این موارد ذکر شده، بهتر از این نیست که دو نفر به هم دروغ بگویند و یک مرد با مهارت و چیره دستی، اسرار مهمش را از یک زن حفظ کند؟

علل خیانت مردان کدامند؟

اما اکثر مردم چنین نگرشی ندارند. بنابراین هنگامی که با این مسائل روبرو می شوند، چنین رفتار هایی از خود نشان می دهند:

  • هر مرد می خواهد با دیگر زنان رابطه جنسی داشته باشد. پس هنگامی که فرصتی ایجاد می شود، از آن استفاده می کند.
  • این یک ضرورت بیولوژیکی برای مرد است که با زنان بیشتری رابطه جنسی داشته باشد.
  • اگر مرد به اندازه کافی رابطه جنسی داشته باشد، خیانت نمی کند.
  • آن ها علاقه به انجام کار هایی دارند که دوستانشان نیز انجام می دهند.
  • اگر همسرشان وزن زیاد نداشته باشد و جذاب تر و بهتر از خودشان باشد، خیانت نمی کنند.
  • اگر شغل او استرس زا نباشد، از رابطه های جنسی آنلاین استفاده نمی کند.
  • در این مورد، منظور من این است که نمی توان کسی را که در باشگاه می رقصد، به خیانت متهم کرد. آنان جهت سرگرم نمودن دیگران، این گونه کار ها را انجام می دهند.
  • اگر پلیس، چنین افرادی را تحت تعقیب قرار دهد، دیگر این مشکلات رخ نمی دهد. پس چرا آن ها به دنبال جنایتکاران واقعی نیستند؟

در زمینه خدمات درمانی، برای این نوع استدلال، نام مشخصی وجود دارد: انکار.

از دیدگاه روان درمانی، انکار، بخشی از دروغ های ذاتی است. انکار، مردم را فریب می دهد و سبب می شود اشخاص، رفتار های سوال برانگیزشان را در ذهن خود بهتر جلوه دهند.

به طور معمول، هر یک از این فریب ها با منطق هایی، تعریف می شوند. از دید یک شاهد بی طرف، مثلا پزشک، علت خیانت مردان ، همانند محکم بودن خانه ای است که از کارت های چوبی ساخته شده است. اما این مردان، به شدت بر این باور هستند که منطق آن ها صحیح است.

چنین منطقی، این پرسش را مطرح می کند که چرا؟ واقعا علت خیانت مردان چیست؟ و چرا آن ها پس از دست کشیدن از خیانت، دوباره به سمت آن می روند؟ حتی در موقعیت هایی مانند طلاق، دوری از والدین، جدایی از اجتماعات و …، این کار را انجام می دهند.

حقیقت این است که انواع جنب و جوش های مردانه، می تواند در نهایت منجر به خیانت شوند. به طور کلی دلایل خیانت، به شرح زیر می باشند:

زاد و ولد

اگر وی تجربه کافی در روابط زناشویی نداشته باشد و یا این مسئله را کاملا درک نکرده باشد، ناگزیر به آسیب زدن به شریک مقابل خود می باشد. همچنین ممکن است فکر کند که روابط آن ها به خوبی پیش می رود.

مشکلات همکاری

در بررسی علت خیانت مردان او ممکن است دچار مشکلات مربوط به الکل، دیگر دارو هایی که بر او تائیر می گذارند و در نهایت درگیر تصمیمات جنسی پیرامون خود شود.

چنین فردی حتی ممکن است اعتیاد به مشکلات جنسی داشته باشد. بدین صورت که او مجبور می شود تا رفتار های غیر عادی و سبکی از خود نشان دهد تا راهی برای اجتناب از زندگی با طرف مقابل، پیدا کند.

ناامنی یکی از دلایل خیانت آقایان است

ممکن است احساس کند که طرف مقابل خیلی پیر یا خیلی جوان است، به اندازه کافی زیبا نیست، پول کافی ندارد، باهوش و زیرک نیست و … (میزان زیادی از خیانت های مردان، مربوط به اواسط دوره زندگی زناشویی می باشد.)

اتمام کار (۱)

ممکن است بخواهد ارتباط کنونی خود را پایان دهد. با این حال، به جای بیان نارضایتی خود و جدایی از همسرش، شروع به خیانت می کند. بدین صورت او تن به انجام چنین کار اشتباهی می دهد.

اتمام کار (۲)

همچنین او ممکن است بخواهد رابطه فعلی خود را کاهش دهد. اما نه تا زمانی که او کسی دیگری را وارد زندگی اش نکند. بنابراین، مراحلی را برای ایجاد رابطه بعدی خود تعیین می کند. در حالی که هنوز در اولین رابطه خود است.

فقدان حمایت اجتماعی مرد

در بررسی و مطالعه علت خیانت مردان کشف شده است که او ممکن است رفتار دوستانه خود را نسبت به دیگر افراد کاهش دهد و انتظار داشته باشد که نیاز های اجتماعی و عاطفی وی به طور کامل برطرف شود و هنگامی که در این وضعیت شکست می خورد، شروع به خیانت می کند.

عصبانیت در مورد تعهد

او ممکن است تفاوت بین شدت عاشقانه و عشق دراز مدت را با یکدیگر اشتباه بگیرد.

سوء استفاده از دوران کودکی

او ممکن است تلاش کند تا به طور غیر مستقیم به دوران کودکی همچون بی توجهی، سوء رفتار عاطفی، سوء استفاده های فیزیکی و یا سوء استفاده های جنسی دوران کودکی خود، آسیب بزند.

علت خیانت آقایان

در چنین مواقعی، تلخی های دوران کودکی، مشکلاتی از قبیل دلبستگی و صمیمیت نیز ایجاد می کند که او را وادار به بر هم زدن تعهدات می کند.

همچنین ممکن است از هیجان و حواس پرتی، در مورد خیانت جنسی، به عنوان راهی جهت آرام کردن این مشکلات درونی، قدیمی و ناخوشایند، استفاده کند.

خودخواهی دیگر علت خیانت مردان است

این امکان وجود دارد که آقایان بیشتر به خود توجه کنند. بنابراین او می تواند بدون رضایت همسر، حتی دروغ و پنهان کردن اسرار را تا زمانی که می خواهد ادامه دهد.

در چنین مواقعی این امکان وجود دارد که هیچ وقت خود را با همسرش متعهد نکند. و به جای یکپارچگی و متحد بودن، قربانی یک رابطه خود ساخته می شود.

شخصی منحصر به فرد

او ممکن است احساس کند شخص منحصر به فردی است که سزاوار قابلیت های ویژه ای است. او همچنین احساس می کند که قوانین معمول، به او اختصاص ندارند و آزاد است تا هر زمان که بخواهد، خود را از رابطه اش، خارج کند.

انگیزۀ رها شده دیگر علت خیانت آقایان است

او ممکن است هرگز به خیانت فکر نکند. تا زمانی که به طور ناگهانی، این فرصت را پیدا کند. حتی به این فکر نکنید که چه چیزی می تواند او را از خیانت، متوقف کند.

انتظارات غیر واقعی

همچنین این احتمال وجود دارد که احساس کند همسرش باید در مواقع هذیان گویی و تمایلات روابط جنسی، به درستی بتواند نیاز او را برآورده کند.

چنین شخصی هرگز درک نمی کند که همسرش، زندگی مختص خود را دارد. هنگامی که نیاز های او برطرف نمی شوند، به دنبال خارج شدن از رابطه خود می شود.

خشم/ انتقام

او می تواند با این روش انتقام بگیرد. او از همسرش عصبانی است و می خواهد به او صدمه بزند. در چنین مواردی، خیانت بسیار شناخته شده است. مرد، معمولا نگران دروغ گفتن و حفظ اسرار خود نمی باشد. زیرا او می خواهد همسرش بیشتر بداند.

در بیشتر آقایان، هیچ فاکتوری برای علت خیانت مردان وجود ندارد. گاهی اوقات دلایل متعددی برای خیانت مردان وجود دارند.

زیرا شرایط زندگی آنان متفاوت است. صرف نظر از دلایل واقعی او برای خیانت، مجبور به انجام چنین کاری نیست. همیشه گزینه های دیگری برای جدا شدن وجود دارند.

مرد همیشه دلیل دارد که تحقیر نشود. خیانت مرد، به طور بالقوه باعث نابودی تمامیت وجودی او، زندگی و سایر افراد زندگی اش می شود. با این حال، دانستن علت خیانت مردان ، می تواند مفید باشد و ممکن است مانع از انجام دوباره آن شود.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

مدیریت زمان چیست

مدیریت زمان چیست ؟

اگر سوال مدیریت زمان چیست ذهنتان را مشغول کرده است باید بگوییم مدیریت زمان، فرآیندی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *