جلب اعتماد همسر بعد از خیانت (۷ پیشنهاد ویژه)

شاید جلب اعتماد همسر بعد از خیانت کار بسیار بسیار دشواری باشد اما شدنی است. اتفاقا در بخش مشاوره روانشناسی بعد خیانت در سایت ویکی روان هم به روش های جلب اعتماد پس از خیانت پرداخته می شود که در این مطلب به تعدادی از آنها اشاره می کنیم. اما برای جلب اعتماد همسر بعد از خیانت چکار باید کرد؟؟؟

موضوعاتی که در این مطلب ویکی روان به آنها پرداخته می شود (کلیک کنید):

راه جلب اعتماد همسر بعد از خیانت چیست؟

علت خیانت مردان

با سایت مشاوره روانشناسی و روانپزشکی آنلاین ویکی روان همراه باشید.

زمانی که یکی از زوجین به دلیل هر نوع خیانت مورد اعتماد همسرش نیست، مسلما تغییری در رابطه‌ شان ایجاد می ‌شود و بازسازی اعتمادی که قبلا بین آنها وجود داشته بسیار دشوار می‌ شود. یادگیری نحوه جلب اعتماد همسر پس از خیانت چالش برانگیز بوده، اما امکان پذیر می ‌باشد.

اما باید بدانید چه کارهایی باید انجام شود تا مورد بخشش قرار بگیرید. همین نکات به ظاهر ساده بسیار زیاد کمک کننده خواهند بود.

بهتر است ابتدا مقاله منظور از خیانت در روانشناسی چیست را در سایت ویکی روان مطالعه نمائید تا دید بهتری به این موضوع پیدا کنید.

چگونه بعد از خیانت اعتماد همسرتان را جلب کنید؟

اول اینکه، اگر “همسر، دوست پسر و دوست دختر شما خیانت کرد،” تعجبی ندارد اولین کاری که می خواهید بکنید این است که به این رابطه خاتمه دهید! هیچ چاره ای نیست، حتی اگر بسیار سخت باشد!

روابط سالم براساس اعتماد، امنیت و پاسخگویی بنا شده ‌اند، بنابراین مهم است که در صورت تمایل به حفظ این رابطه، بر تعهد بلند مدت تمرکز داشته باشید

معمولا در زمان عصبانیت یا حتی کمی خسته شدن در رابطه، احساس می کنیم که طرف مقابلمان دیگر جذاب نیست و دیگران جذاب ‌تر هستند، این احساس برای همه پیش می آید پس تعجب نکنید.

خوب به موارد زیر دقت کنید و با خونسردی پیش بروید، اما این پیش فرض را در ذهن داشته باشید، این شما هستید که خیانت کرده اید و الان باید برای جلب اعتماد همسر بعد از خیانت کارهایی انجام دهید.

۱- جلب اعتماد بعد خیانت از طریق ایجاد اعتماد از راه برقراری ارتباط

مشاوره-آنلاین-درمان-خیانت

در این مرحله، احتمالا شریک زندگی شما در مورد اینکه چه اتفاقی افتاده و چرا این کار را انجام داده ‌اید سوالاتی خواهد داشت، بنابراین مهم است که پاسخ درستی به او دهید. (پاسخ های صادقانه و بدون ریا)

اگر آنها خواستار بیان جزئیات نیستند پس جزئیات را بیان نکنید اما اگر مورد خاصی وجود دارد که همسرتان می ‌خواهد از آن مطلع شود آن را کتمان نکنید. اگر او احساس کنند که شما چیزی را پنهان می‌ کنید، در آینده دوباره به شما اعتماد نخواهند کرد.

باید به او نشان دهید که می‌ توانید شفاف باشید و برای بازسازی اعتماد در رابطه خود تلاش می کنید. ارتباط سالم از طریق صداقت و شفافیت به دست می ‌آید. همچنین با کاوش دقیق، علت خیانت خود را هم کشف خواهید کرد.

برای جلب اعتماد پس از خیانت با به عهده گرفتن مسئولیت اقدامات خود، می ‌توانید این بحران را به یک فرصت تبدیل نمایید.

در حقیقت، بسیاری از مردم بعدا متوجه می ‌شوند که بحرانی این چنینی، مانند یک کاتالیزور برای تغییرات بسیار مثبت در روابط عمل می ‌کند که در نهایت باعث می ‌شود این روابط قوی ‌تر از همیشه می شوند!

در ویکی روان بخوانید: بهترین راه اعتراف به خیانت چیست؟

۲- با خودتان صادق باشید

کمی وقت بگذارید و تأمل کنید و بدانید چه چیزی شما را تحریک کرده و چه چیزی انگیزه شما بوده که مرتکب این اشتباه شوید و دوباره تکرار نشود.

  • آیا احساس می‌کنید عدم وجود اعتماد به نفس باعث می ‌شود شما به دنبال اطمینان در خارج از رابطه خود باشید؟
  • آیا رابطه شما احساس قابل پیش ‌بینی و تار بود؟
  • آیا از پدر و مادر یا فردی که نزدیک شماست الگو گرفته ‌اید؟

عناصر مختلفی در رابطه وجود دارد که باعث می‌ شود فرد تصمیم بگیرد خیانت را خاتمه دهد، اما بسیار مهم است که شما به صراحت دلیل دقیق آن را دریابید. در این مسیر می توانید از مشاوره بعد از خیانت آنلاین یا حضوری استفاده کنید تا موضوعات ریشه ای درمان شوند.

علاوه بر این، به خاطر داشته باشید برای جلب اعتماد همسر بعد از خیانت به صبر و شکیبایی نیز نیاز دارید، این مهم ترین اصل است. عجول نباشید

برای هضم آنچه اتفاق افتاده و یا اعتماد مجدد، صرف زمان بسیار هم است. شما باید فعالانه در زمینه احیای اعتماد خود به صورت روزانه تلاش کنید. اگر تغییر سریع را در شریک خود ندیدید، ناامید نشوید.

۳- خطوط ارتباطی را باز بگذارید

خیانت همسر

ارتباط سالم در هر رابطه‌ ای لازم بوده و پس از شکسته شدن اعتماد واقعا ضروری است. واقعا این نکته مهم است که بتوانید صادقانه با شریک زندگی خود صحبت کنید و باید با او شفاف و صادق باشید.

اگر مشاجره‌ ای دارید، سعی کنید بدون مطرح کردن گذشته، منصفانه بحث کنید.

۴- در یک تیم باشید

هر دو طرف روابط شما ممکن است همسان نباشند اما احیای آن امکان ‌پذیر است. آیا هر دو شما در ایجاد رابطه جدید با هم متمرکز هستید؟

شاید همسرتان نخواهد به حرف ها و کارهای شما توجه کند اما در هر صورت باید مانند یک تیم با او رفتار کنید.

در ویکی روان بخوانید: منظور از خیانت احساسی چیست؟

۵- در زمان حال بمانید

یکی از دشوارترین موارد در ایجاد اعتماد پس از خیانت، ماندن در لحظه فعلی و آینده نگری است و نه زندگی در گذشته!

او کاملا حق دارد از خیانت شما آسیب دیده، عصبانی و ناراحت شود، این اصل را در ذهن داشته باشید

باید به او حق دهید که نخواهد رابطه را ادامه دهد اما سعی کنید پشیمانی خود را به او متوجه کنید، نیاز به آینده نگری نیست او را در لحظه حال نگه دارید تا به گذشته سرک نکشد.

۶- از متخصص کمک بگیرید

منظور از بی میلی جنسی چیست

خیلی مواقع فکر می کنیم در حال جلب اعتماد همسر بعد از خیانت هستیم اما در واقع داریم کارها را خراب تر می کنیم، این بدترین اتفاقی است که می تواند رخ دهد.

خجالت را کنار بزارید، شرکت در جلسات مشاوره خیانت زناشویی ایده های فوق العاده ای برای جلب اعتماد بعد خیانت به شما می دهد، ضمنا باید می شود چرایی خیانت کردن شما به خوبی توسط فردی بی طرف و متخصص به نام مشاور روانشناس ریشه یابی شود.

اگر امکان حضور در دفاتر مشاوره را دارید می توانید از خدمات حضوری، در غیر اینصورت می توانید از سراسر دنیا در جلسات مشاوره درمان خیانت سایت ویکی روان شرکت نمائید.

یادتان باشد هیچ چیز خود به خود خوب نمی شود پس باید اقدام کنید.

۷- به خودت اعتماد کن

این ممکن است مهمترین (و سخت ترین) کار باشد. ممکن است در این مرحله غریزه خود را زیر سوال ببرید:

  • آیا باید کاری متفاوت انجام می ‌دادم؟
  • آیا نباید این اتفاق می ‌افتاد؟

یادگیری اعتماد به خود، احساسات خود و اینکه شما رو به جلو حرکت می‌ کنید برای داشتن یک ارتباط سالم با هر کسی مهم است، حتی اگر خیانت کرده باشید

اگر چیزی درست نیست، درباره اینکه آیا فقط به نظر شما درست بوده یا خیر، دوباره فکر کنید.

پیشنهاد ویکی روان 🙂

همیشه در ویکی روان به درمان قطعی و ریشه ای موضوعات زناشویی تاکید کرده ایم. چون اگر آنها را جدی درمان نکنید، دوباره آنها را تکرار خواهید کرد. این موضوع درباره جلب اعتماد همسر بعد از خیانت و درمان کردن خیانت هم صادق است.

به هر حال اتفاق ناخوشایندی رخ داده است، اگر می خواهید زندگی زناشویی شما ادامه داشته باشد باید اقدامات جدی و اساسی بردارید. کاری که تفاوت مثبت ایجاد کند!

در صورت تمایل می توانید با مراجعه به بخش مشاوره روانشناسی غیر حضوری سایت ویکی روان از خدمات مشاوره صوتی و تصویری از سراسر دنیا استفاده نمائید. برای مشاهده لیست روانشناس ها روی دکمه زیر کلیک کنید:

روانشناس های ویکی روان

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

علائم پایین بودن عزت نفس

۱۶ مورد از علائم عزت نفس پایین (کمبود عزت نفس)

علائم عزت نفس پایین در بسیاری افراد دیده می شود اما بیشتر آنها زیر بار …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *