تعریف خیانت ذهنی چیست؟

تعریف خیانت ذهنی چیست؟ (پیامدها و اثرات)

خیانت ذهنی اولین نوع خیانت است یعنی قبل از اینکه هر نوع خیانت دیگر شروع شود فرد ابتدا در ذهن خود خیانت را انجام می دهد. خیانت فکری و خیانت خیالی دیگر نام های خیانت ذهنی هستند که یکی از موضوعات همیشگی در جلسات مشاوره آنلاین درمان خیانت در ویکی روان می باشند و در این مطلب به بررسی آنها می پردازیم.

منظور از خیانت ذهنی چیست؟

علت خیانت مردم چیست؟ ویکی روان

با وبلاگ ویکی روان همراه باشید.

خیانت ذهنی به نوعی از خیانت (Betrayal) گفته می شود که فرد با وجود رابطه فعلی با دیگری اما در ذهن و افکار خود به دنبال ارتباط با شخص یا اشخاص دیگر است و با تصورات به آن دامن می زند.

شاید هیچگاه خیانت خیالی به خیانت واقعی تبدیل نشود اما می تواند زمینه ساز یک خیانت واقعی یا بروز مشکلات جدی در کیفیت رابطه فعلی گردد.

به همین خاطر در روانشناسی خیانت ذهنی را مقدمه دیگر انواع خیانت و از دلایل خیانت کردن همسر می نامند، حتی خیانت به کشور، خیانت به دوستان، خانواده و دیگر موارد.

جالب است بدانید خیانت خیالی بیشتر عوارض خیانت کردن را در بردارد و می تواند همانقدر آسیب رسان باشد!

علائم خیانت ذهنی چیست؟

در خیانت ذهنی فرد مدام به رابطه و بودن با دیگرانی که همسرش نیستند فکر می کند و به نوعی دچار نشخوار فکری می شود.

در واقع دامن زدن به این افکار مهم ترین نشانه های خیانت ذهنی هستند، خواه آن فرد خواننده محبوبشان باشد یا بازیگری که هیچ گاه او را از نزدیک ندیده باشند!

مثالی از خیانت فکری

اگر دو معشوقه رابطه جنسی نداشته باشند، آیا می ‌توان آن را واقعا خیانت نامید؟ یک زن و شوهر فرضی را در نظر بگیرید.

آنها بسیار صمیم شدند و در یک پروژه داوطلبانه با هم کار کردند. مرد متاهل بود و خانم طلاق گرفته بود اما با مردی زندگی می‌ کرد.

آنها دریافتند که نقاط مشترک زیادی با هم دارند، عقاید مشابه در زندگی و همچنین سازگاری معنوی. آنها از گفتگو با یکدیگر لذت می‌ بردند و مشتاقانه منتظر فرصتی بودند تا کنار هم باشند. (خیانت ذهنی تبدیل به خیانت واقعی می شود)

آنها مرتب تلفنی با هم صحبت می‌ کردند و پس از کار بر روی پروژه با هم بودند. به زودی دریافتند که پیوندی بسیار صمیمی و نزدیک از نظر عاطفی ایجاد شده است. قطعا احساسی فراتر از یک دوستی ساده بود

پس چرا آنها رابطه جنسی نداشتند؟ خانم عنوان کرده بود که هیچ یک از آنها نمی ‌خواستند رابطه اولیه خود را به هم بزنند یا آن را ترک کنند. بنابراین، تصمیم گرفتند که آن عشق پاک (عشق افلاطونی) را حفظ کنند.

این سطح صمیمیت و شدت آن را به یک امر ذهنی تبدیل کرده بود و نه جسمی. این چیزی فراتر از یک دوستی است. من دریافتم که افراد در این نوع روابط چیزی را در یکدیگر پیدا می‌ کنند که در رابطه “واقعی” آنها وجود ندارد و با این مسئله سر و کار ندارند.

جدا از چالش پاکدامن ماندن در مرز رابطه جنسی، اینگونه “معشوقان” باید امیدوار باشند که شرکای اصلی آنها همچنان به باور داشتن حقیقت ادامه می ‌دهند. این خطر وجود دارد که آنچه آنها در روابط اولیه خود پیدا نمی ‌کنند، بیشتر مختل می ‌شود.

چرا افراد خیانت ذهنی را پنهان می کنند؟

این مهم ترین دلیل و استدلال برای این است که آیا این روابط اصلا خیانت هستند یا نه؟

فرض کنید در مورد بالا اگر هر یک از طرفین موضوع را به همسرشان توضیح می دادند، اگر می گفتند که با یک جنس مخالف در ارتباط هستند و از نظر ذهن بسیار به هم نزدیک هستند آنگاه واکنش همسر آنها چه بود؟

همسرشان دوست داشت کسی در افکار همسرش جای او را بگیرد؟

پیشنهاد می کنیم مطلب تعریف خیانت واقعی چیست را در سایت روانشناسی ویکی روان مطالعه کنید تا بهتر با مفهوم اصلی این موضوع آشنا شوید.

به هر حال همانطور که گفته شد خیانت ذهنی می تواند منجر به دیگر انواع خیانت زن و شوهر شود و در حقیقت نوعی خیانت است که مقدمه دیگر انواع آن نیز محسوب می شود.

راه درمان خیانت خیالی چیست؟

مانند بسیاری از مشکلات، خیانت ذهنی هم راه درمان قطعی دارد اما پیش از هر چیز باید ریشه یابی شود.

اصلی ترین راه درمان کردن این نوع خیانت بالا بردن کیفیت زندگی مشترک است، در ویکی روان بارها تکنیک هایی برای این منظور را بیان کردیم که می توانید استفاده کنید.

وجود مشکلات شخصی هم در بروز خیانت فکری (خیانت خیالی) بی تاثیر نیستند که باید توسط مشاور روانشناس بررسی و درمان قطعی شود.

اگر دچار این نوع خیانت هستید و یا با آن مواجه شدید، می توانید در بخش مشاوره روانشناسی درمان خیانت در سایت ویکی روان با بهترین مشاورها در تماس باشید و جلسه آنها به شکل صوتی و تصویری از سراسر دنیا در سایت برگزار نمائید.

لیست مشاورها رو نشونم بده

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

قرص افزایش میل جنسی زنان

معرفی قرص افزایش میل جنسی زنان (۶ مورد)

قرص افزایش میل جنسی زنان یکی از راه های بالا بردن میل خانم ها به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *