رفتار با همسر خیانت کار

نوع رفتار با همسر خیانت کار چگونه باید باشد؟

خیانت مقوله ای است که در عصر تکنولوژی کنونی بیشتر خود را در میان خانواده ها نشان داده است که این خود دلایل مختلفی میتواند داشته باشد ، اما واقعا در رفتار با همسر خیانت کار چه کنیم؟ راهکار مقابله با این طوفان سهمگین زندگی چیست؟

در اینجا قصد داریم شیوه های رفتاری صحیح را در خانواده ها که به هنگام خیانت همسر خود متوجه میشوند مطرح کنیم. این نظریات روانشناسانه بوده و لطفا اگر در روابط خود بحث خیانت مطرح شده حتما به آن جدی نگاه کرده و از این مسئله بی علم و دانش عملی به راحتی نگذرید.

با ویکی روان همراه شوید.

نحوه رفتار با همسر خیانت کار

تقریباً هیچکس مخالف این مسئله نیست که مواجهه با تجربه تلخ خیانت با چالش های جدی همراه است. روانشناسان معتقدند آنچه بیش از حد خیانت را پرتنش می کند، از دست رفتن “اعتماد” بین دو شخص است.این تجربه از لحاظ روحی و فیزیکی بسیار پرتنش محسوب می شود، به طوری که تحقیقات نشان داده است افراد قربانی خیانت برای مدت بسیاری قادر به انجام درست امور عادی زندگی نیستند.

نکات زیر شامل بایدها و نبایدهایی است که افراد برای مقابله با تنش های روحی در پی خیانت باید مد نظر قرار دهند:

با همسر خیانت کار چه باید کرد ؟

نوع رفتار با همسر خیانت کار باید داشته باشیم

  • برای اطمینان از سلامت فیزیکی خود به پزشک مراجعه کنید.
  • حتی اگر در نظر دارید رابطه را ادامه دهید، با یک حقوقدان مشورت کنید.
  • .با یک مشاور یا فردی قابل اطمینان صحبت کنید. فراموش نکنید هدف از این کار کسب آرامش و حمایت عاطفی است. صحبت با اطرافیان فرد خیانت کننده به منظور بدنام کردن او کار چندان معقولی به نظر نمی رسد. همچنین زمانی که قصد دارید موضوع را برای فرزندان خود روشن کنید، همواره به یاد داشته باشید حرف هایی که به آنان می زنید برگشت پذیر نیست. بنابراین پیش از این که به غیبت کردن در مورد همسرتان مبادرت کنید، لازم است بیشتر فکر کنید.
  • به احساسات و مشاهدات خود اعتماد کنید. اگر کنار همسرتان احساس امنیت نمی کنید و اغلب با رفتارهای مشکوک همسرتان مواجه می شوید، به حس ششم خود اعتماد کنید.
  • اگر می خواهید رابطه را احیا کنید، همراه با همسر خود در جلسات زوج درمانی شرکت کنید. در این جلسات معمولاً فرد خیانت کننده باید در مورد جزئیات و دلایل خیانت به تفصیل صحبت کند. افشای این اطلاعات، فرد قربانی را در وضعیت بهتری قرار داده و آسیب کمتری به وی وارد می کند.

نبایدها در رفتار با همسر خیانت کار

از گرفتن تصمیمات عجولانه خودداری کنید

جدایی، ادامه دادن به رابطه، تشکیل پرونده طلاق، گرفتن حضانت فرزندان و غیره از جمله تصمیماتی است که باید بیشتر مورد تأمل قرار گیرند. بر اساس یک قاعده کلی، گرفتن تصمیمات کلی طی ۶ ماه اول چندان پیشنهاد نمی شود.

با همسر خیانت کار چه باید کرد ؟

از مهرورزی به عنوان وسیله ای برای رفع مشکلات استفاده نکنید

این کار مثل پاک کردن صورت مسئله است و کمکی به حل مشکل اصلی نمی کند.

از تلافی کردن اکیداً خودداری کنید

تلافی برای مدت کوتاهی به فرد آرامش می دهد. اما همین حس خوب در نهایت به یک فاجعه منجر شده و درگیری های ذهنی بیشتری را برای فرد قربانی ایجاد می کند.

همسرتان را در مورد کارهایی که نسبت به انجام آن ها اطمینانی ندارید، تهدید نکنید

در رفتار با همسر خیانت کار به هیچ وجه چنین جمله ای را به کار نبرید: «اگر یک بار دیگر خیانت کنی، برای همیشه از تو جدا می شوم». در صورتی این جمله معنا پیدا می کند که هنگام وقوع خیانت برای بار دوم بتوانید وسایل زندگی تان را جمع کنید و برای همیشه فرد را ترک کنید. در غیر این صورت، تنها به خدشه دار شدن اعتبار خود دامن زده اید.

سرتان را مثل کبک زیر برف نکنید

وانمود کردن به این که مشکلتان به زودی حل می شود، کمکی به رفع مشکل نمی کند. از طرفی خود را مقصر ندانید و تصور نکنید اعمال و رفتار شما منجر به خیانت همسرتان شده است. به این فکر کنید که عمل خیانت همسر خیانت کار اساساً اشتباه است و عواملی مثل سن و سال، تناسب اندام، مسائل کاری و غیره دلیل موجهی برای خیانت همسرتان محسوب نمی شود.

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب اطلاعات کاربردی مرتبط با رشته روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ما در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

وسواس احساس گناه

وسواس احساس گناه چیست و چه علائمی دارد؟

شاید عبارت وسواس احساس گناه تا به حال به گوشتان نخورده باشد اما یکی از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *