چطور خواستگارم را به خانواده معرفی کنم؟

ازدواج برای فرار از خانواده (بایدها و نبایدها)

ازدواج برای فرار از خانواده یکی از تصمیمات رایج بسیاری جوانان برای تغییر شرایط فعلی زندگیشان است. در جلسات مشاوره قبل ازدواج مشاور روانشناس به بررسی دلایل ازدواج بخاطر فرار از خانواده می پردازند تا ازدواج را ایمن کنند. در این مطلب سایت ویکی روان به بررسی دقیق بایدها و نبایدهای ازدواج برای فرار از خانواده می پردازیم.

روانشناسی ازدواج برای فرار از خانواده

مزایای-ازدواج-در-سنین-پایین

با بخش وبلاگ سایت ویکی روان همراه باشید.

سن کم و زیاد ندارد افراد در شرایط متفاوت به ازدواج کردن به عنوان راهی برای فرار از خانواده و شرایط فعلی نگاه می کنند.

نوجوانی که نمی تواند با والدین خود ارتباط برقرار کند یا حتی فرد میانسالی که از شرایط شهر و محیط اطراف ناراضی است می تواند ازدواج برای فرار از خانواده را به عنوان راهی ایده آل در نظر بگیرد.

دلایل ازدواج کردن برای فرار از خانواده چیست؟

مهم ترین دلیل ازدواج برای فرار از خانواده را چه می دانید؟ بله درست است عوامل زیادی در این تصمیم نقش دارند که از آنها می توا به موارد زیر اشاره کرد:

  • شرایط بحرانی در خانواده
  • عدم تعامل و ارتباط سازنده با والدین
  • فقر
  • رویا پردازی های بی مورد و کمالگرایی

اینها مهم ترین دلایل ازدواج برای فرار از خانواده هستند، فرد مورد نظر فکر می کند با ازدواج کردن می تواند زندگی خود را بهتر کند اما درست فکر می کند؟

ازدواج برای فرار از خانه راه مناسبی است؟

چرا-مشاوره-قبل-ازدواج-بگیرم؟

لطفا برای اینکه از شر مشکلات خود خلاص شوید ازدواج نکنید، زیرا احتمال ایجاد مشکلات بیشتری نیز وجود دارد. دلیل شما برای ازدواج نباید دوری از خانه باشد، اگرچه قابل درک است که احساس ناراحتی می کنید و بدنبال راهی برای فرار هستید.

متاسفانه خانواده‌ های بسیاری وجود دارند که به دلیل ماهیت خودخواهانه و گناهکارانه زوجین، از هم پاشیده یا دارای اعضای سمی هستند

به این ترتیب روی آوردن به ازدواج برای فرار از یک محیط مسموم خانوادگی، ممکن است یک انتخاب “عجولانه” و غیرعاقلانه باشد.

گاهی اوقات اعمال خودخواهانه والدین (مانند اعتیاد، جسمی، روحی، سواستفاده جنسی، ازدواج‌ های مجدد، روابط غیررسمی) همگی تأثیرات مخرب و طولانی مدتی بر فرزندانشان داشته باشد.

در چنین مواردی، بهتر است محیط خانوادگی پرورش دهنده باشد و زندگی آنها دارای ارزشهای الهی، رفتاری و نظم باشد تا بتواند از کودکان حمایت کرده و مرزهای سالمی ایجاد کنند.

از آنجا که از سن و شرایط خانوادگی شما اطلاعی در دست نیست، نمی‌ توانیم اقدامات خاصی را توصیه کنیم. بهتر است در این شرایط با مشاور خانواده در تماس باشید تا شرایط شما را بررسی نماید.

بهترین اقدام در مقابل ازدواج برای فرار از خانواده چیست؟

مشاوره درمان افسردگی در ویکی وران

با این حال اگر با پدر و مادر، خواهر و برادر مشکل دارید، اگر کسی علیه شما گناهی مرتکب شد بروید و ابتدا به دنبال حل مشکل با آنها باشید. به این ترتیب اگر خود شما شاهد دوم یا سوم گناه او نیستید آن را در برابر خانواده خود مطرح کنید.

با این کار از شایعات و تهمت ها که مشکلات زیادی در روابط ایجاد می‌ کند، جلوگیری می شود.

اگر در سنی نیستید که بتوانید به طور قانونی از خانه خارج شوید یا از عهده تأمین هزینه زندگی خود برآیید، ممکن است لازم باشد تا زمانی که در سن وابستگی به خانواده خود هستید، فقط تسلیم خانواده خود باشید و سعی کنید روی اخلاق و نوع رفتار خود کار کنید.

با این حال، اگر سو استفاده‌ ای وجود داشته باشد، می توانید نزد مادر بزرگ یا پدر بزرگ یا یکی از اعضای خانواده یا دوست معتمد خود پناه بگیرید. البته بهتر است در این حالت شرایط موجود را به پلیس و نیروهای مربوطه اطلاع رسانی کنید.

پیشنهاد ویکی روان چیست؟

همه چیز به شراط شما بستگی دارد اما ازدواج برای فرار از خانواده بدترین کاری است که می توانید انجام دهید، چون تجربه جلسات مشاوره روانشناسی ثابت کرده است نتیجه مناسبی به دست نمی آورید.

چون معمولا این تصمیمات از سر احساسات و تنها برای فرار از مشکل فعلی می باشد و دیگر به مشکلات آتی فکر نخواهید کرد، چون بروز بیماری افسردگی بعد ازدواج یکی از رایج ترین اتفاقات می باشد.

حتما قبل از تصمیم نهایی با یک مشاور روانشناس خانواده مشورت نمائید. برای مشاهده لیست روانشناس ها در ویکی روان روی دکمه زیر کلیک کنید:

روانشناس آنلاین در ویکی روان

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

ساختار قدرت در خانواده سالم

قدرت در خانواده چیست؟ (۴ ساختار قدرت در خانواده)

قدرت در خانواده چیزی است که برای عده ای کاملا مشخص اما برای عده ای …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *