روابط زناشویی

۴۰ راه همسرداری موفق (تکنیک های همسرداری)

ترفندهای همسرداری موفق چیزهایی هستند که هر زن و شوهری باید از آنها مطلع باشند و به خوبی در زندگی زناشویی اجرا کنند. بسیاری گمان می کنند بعد از آغاز زندگی مشترک تفاهم بین زن و شوهر خود به خود ایجاد می شود و آنها بعد از مدتی به همدیگه عادت می کنند! در صورتی که برای داشتن زندگی مشترک سالم، با آرامش و لذت بخش هر کدام از طرفین میبایست در آشنایی با راه های همسرداری کوشا باشند و روز به روز بر تجربیات خود بیافزایند تا شریک زندگی و خودشان بتوانند از زندگی لذت برده و تعاملات بهتری را تجربه کنند. یکی از موضوعات همیشگی در جلسات مشاوره آنلاین پس از ازدواج، به آموزش نکته های از همسرداری موفق مربوط می شود که در این مطلب ویکی روان به آنها می پردازیم.

بهترین راه های همسرداری موفق چیست؟

در ادامه به برسی راه های همسرداری خوب و موفق برای زندگی بهتر از دیدگاه متفاوت زن و مرد می پردازیم و سپس راه های صحیح تجربه همسرداری را بیان می کنیم.

با بخش مقالات در سایت روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
سیما حداد سیما حداد
دکتری روانشناسی
از 75,000 هزار تومان
مریم بنی عامریان مریم بنی عامریان
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
مهناز شاه مرادی مهناز شاه مرادی
دکترای روانشناسی
از 125,000 هزار تومان
سید محمد ستارزاده سید محمد ستارزاده
مشاور روانشناس
از 87,500 هزار تومان
علیرضا سروش علیرضا سروش
دکتری روانشناسی
از 100,000 هزار تومان
زهره قربانی زهره قربانی
مشاور روانشناس
از 87,500 هزار تومان
محمد جواد اسکندری محمد جواد اسکندری
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
مریم اصولی مریم اصولی
مشاور روانشناس
از 100,000 هزار تومان

تعریف همسرداری موفق چیست؟

حل مشکلات خانوادگی با کمک مشاور خانواده

در حقیقت زن و شوهر میبایست با شناخت توانمندی‌ ها، تفاوت‌ ها و حساسیت‌ های یکدیگر ، بتوانند به نیازهای جسمی، عاطفی، روانی و جنسی طرف مقابل پاسخ دهند، بطوری که هر دو احساس رضایت خاطر نموده به آرامش نسبی دست یابند.

این تعریف ساده ای از راه های همسرداری خوب و موفق می باشد.

تفاوت های زنان و مردان در زندگی زناشویی چیست؟

گاهی در استفاده از تکنیک های همسرداری، آقایان و خانم ها دچار سوتفاهم می شوند چون نمی توانند تفاوت ها را درک کنند. این موارد بر اساس روانشناسی همسرداری تدوین شده اند، خوب مطالعه کنید:

 • در همسرداری میزان اعتماد به نفس زنان با احساس اطمینان آنان از «دوست داشته شدن» رابطه مستقیمی دارد، در حالی که مردان، زمانی از اعتماد به نفس کافی برخوردارند که بتوانند درخواست‌ های همسران خود را برآورده کنند
 • زنان دوست دارند برای حل شدن یک موضوع درباره آن صحبت کنند، در حالی که مردان این عمل زنان را پرحرفی تلقی می‌ کنند
 • در امر همسرداری زنان دوست دارند که شوهرانشان محبت خود را ابراز کنند و به آنان بگویند که چقدر دوستشان دارند، اما مردان فکر می‌ کنند که همسرانشان باید بدانند که «من فقط او را دوست دارم، نیازی به گفتن نیست.»
 • وقتی مردان از زنان خود حمایت می‌ کنند، آنان را در حل مشکلاتشان توانمندتر می‌ سازند، و به زندگی امیدوارتر و علاقه‌ مندتر می‌ کنند
 • بسیار جالب است که در راه های همسرداری زنان فرمان بردن را دوست دارند، ولی معتقدند این فرمان بردن باید عاشقانه باشد، در این صورت حاضر به هر گونه ایثار و فدارکاری خواهند بود
 • روانشناسی همسرداری می گوید، هنگامی که مردان دیر می‌ کنند، زنان با سؤال‌ های چرا دیر کردی؟ ، کجا بودی؟ در حقیقت دلواپسی و نگرانی توأم با عشق و علاقه را به همسر خود ابراز می‌ کنند. اما شوهران فکر می‌ کنند که همسرانشان می‌ خواهند آنها را زیر سوال ببرند و افرادی بی‌ مسئولیت و غیر مطمئن جلوه دهند
 • وقتی شوهران فکر می‌ کنند که برای زندگی و همسرشان مفید هستند، احساس ارزشمندی و توانمندی می‌ نمایند ولی زنان زمانی این احساس را دارند که فکر کنند برای همسرانشان عزیز هستند. این یکی از تفاوت های آشکار در همسرداری و برداشت از زندگی زناشویی می باشد
 • مردان پس از گوش کردن به صحبت‌ های همسر خود بلافاصله می‌ خواهند مشکل را حل کنند، بنابراین به راهنمایی آنان می‌ پردازند. در صورتی که شاید زنان فقط می‌ خواستند احساساتشان را بیان کنند
 • بر اساس تعریف رابطه زناشویی در روانشناسی، زنان میزان ارزشمندی و علاقه شوهرانشان را به خود با میزان برآورده شدن خواسته‌ هایشان محک می‌ زنند
 • در راه های همسرداری مردان یا باید سعی کنند خواسته‌ های منطقی آنان را برآورده کنند و یا آنان را با دلایل صحیح متقاعد سازند

بررسی تکنیک های همسرداری موفق

همانطور که در مقاله مشاوره همسرداری چیست گفتیم، در دنبال کردن راه های همسرداری به یاد داشته باشید عشق ورزیدن در زنان با مرداها متفاوت است پس آنچه خود انجام می دهید با چیزی که دریافت می کنید احتمالا متفاوت خواهد بود.

اینجا باید صبور باشید و تنها علمتان نسبت به فنون همسرداری را افزایش دهید!

حتما شما هم با زوج هایی برخورد کرده اید که به نسبت سایر زوج ها خوشبخت تر به نظر می آیند و می توانند به خوبی با انواع مشکلات و پیچیدگی‌ها در زندگی زناشویی برخورد کنند و خوشبختی خود و خانواده را حفظ کنند.

این افراد از تکنیک های روانشناسی زوج استفاده می کنند که تضمین کننده آرامش آن ها در زندگی است

در این مطلب قصد داریم شما را با سیاست‌ ها و راهکارهایی که ازدواج های موفق در زندگی انجام می‌ دهند آشنا نماییم.

۱- برای موفقیت در همسرداری همیشه مهربان و با گذشت هستند

مهربانی کلید حل اختلافات است، هنگامی که در اثر مشکلات مختلف دچار انواع بیماری افسردگی ، اندوه، خشم، ناراحتی، عصبانیت، پرخاشگری، کینه، سرافکندگی و دلشکستگی می شوید نباید این موارد بر نحوه رفتار با همسرتان اثر گذارد، حتی اگر به عکس او دچار چنین حالاتی بود شما باید نقش یک همدم مهربان را برای او داشته باشید.

مهربانی در کلام، گفتار، رفتار و حتی نوع نگاه همگی می‌ تواند باعث آرامش همسر، احساس اعتماد و امنیت و تعدیل رفتار او شود و قطعا از راه های دستیابی به آرامش و موارد دیگر گفته شده می باشد.

حتی سرسخت‌ ترین مشکلات را می‌ توان با آرامش، گفتگوی محبت آمیز، نگاه مهربان و گذشت و ایثار پشت سرگذاشت و جریان زندگی را زنده و پایدار نگه داشت.

۲- برای برای داشتن زندگی بهتر به سلامت روحی و جسمی خود اهمیت دهید

بر اساس ترفندهای همسرداری موفق، یک زوج موفق به سلامت خود و همسرشان اهمیت می‌ دهند.

مواردی چون ابتلا به انواع بیماری‌ ها، چاقی و افزایش وزن، ریزش موی سر، نازایی، حوادث و تروما، اختلالات خلقی، افسردگی و حتی بروز بیماری‌ های روانی همگی می‌ تواند به شدت بر روابط زن و شوهر اثر منفی گذاشته و باعث جدایی و اختلاف بین آنها شود.

مواردی مانند:

 • اهمیت دادن به سلامت
 • تغذیه مناسب و مفید
 • استراحت به میزان کافی
 • پرهیز از استعمال دخانیات
 • ورزش منظم
 • انجام آزمایشات دوره‌ ای
 • مراقبت از همسر هنگام بیماری و در دوران نقاهت و ایجاد روحیه شاد در خانواده

همگی می‌تواند باعث ارتقای سطح سلامت زوجین و فرزندان و دوام زندگی مشترک و خوشبختی زوجین شود.

۳- برای داشتن زندگی بهتر زمان خود را برای کار، خانه، همسر و فرزندان تنظیم می‌ کنند

در راه های همسرداری خوب اهمیت دادن به کار در عصر حاضر بسیار ضروری و مهم است، اما به همان اندازه مراقبت از خانواده و رسیدگی به آنها نیز اهمیت دارد.

زوج های موفق افرادی هستند که بین کار، رسیدگی به امور خانه و خانواده نوعی توازن و هماهنگی ایجاد می‌ کنند

برای این کار داشتن برنامه ریزی دقیق و حساب شده ضروری است، بویژه آقایان در این زمینه باید بیشتر تلاش کنند تا بتوانند هم به همسر در انجام کارهای خانه، خرید و تعمیرات کمک کنند و هم زمان کافی برای رسیدگی به کودکان و نظارت بر تربیت، درس و فعالیت‌ های آنها داشته باشند.

تجربیات به دست آمده از جلسات مشاوره آنلاین خانواده نشان می دهد:

مردهایی که بیشتر به همسرشان در امور خانه کمک می کنند و زمان معینی را با فرزندان سپری می‌ کنند در محیط کاری نیز از موفقیت بیشتری به نسبت مردان مجرد و یا افراد متاهل کم توجه به خانواده برخوردار هستند.

۴- برای برای داشتن زندگی بهتر، بر امور اقتصادی خانواده نظارت و برنامه ریزی کنید

یکی از مهم ترین تکنیک های همسرداری به امور اقتصادی مربوط می شود که در واقع چرخ زندگی مشترک را تامین می کنند.

برخی از زوجین هنگامی که در امور اقتصادی دست به کارهای پر ریسک میزنند و به دلایل مختلف شکست می‌ خورند به دلیل استرسی که بر خانواده وارد کرده‌ اند در این کانون هم دچار شکست و نا امیدی می‌ شوند

ریسک کردن برای درآمد زایی و بالا بردن سطح توان اقتصادی خانواده چنانچه حساب شده نباشد می‌ تواند زمینه ساز اختلاف و دعوا در خانواده و حتی طلاق و جدایی شود.

برای داشتن یک زندگی خانوادگی پایدار باید به دقت بر مخارج اقتصادی خود نظارت داشته باشید، برنامه ریزی برای مخارج خانواده، خرید مایحتاج، ملزومات مورد نیاز، تحصیل فرزندان، هزینه‌ های درمانی و خدماتی همگی باید از قبل تنظیم شده باشد باشد.

نکته مهم همسرداری خوب در امور اقتصادی

اگر فردی ولخرج هستید و به محض دریافت حقوق خود آن را طی مدت زمان کوتاهی به بهانه‌ های مختلف خرج می‌ کنید در زندگی خانوادگی با مشکل مواجه می‌ شوید.

برای رفع این مشکل با همسرتان صحبت کنید و از انواع راه حل‌ ها از جمله پس‌ انداز بانکی یا به امانت سپردن موجودی برای مدیریت هزینه‌ های خود استفاده کنید

با رعایت این راهکارها می‌ توانید زندگی شاد و آرامی را در کنار اعضای خانواده خود سپری کنید و در صورت بروز مشکل با همفکری، مماشات و مراجعه به افراد متخصص از آنها با موفقیت عبور کرده کانون خانواده خود را همیشه پرنور و گرم نگه دارید.

آشنایی با مهارت ها و راه های همسرداری موفق در روانشناسی

عکس از خانواده شاد

قبلا در ویکی روان درباره راه های بالا بردن کیفیت زندگی زناشویی صحبت کردیم، اما در ادامه به تکنیک هایی اشاره می کنیم که ازدواجتان را شاد تر و با کیفیت تر می کنند.

۵- شاد باشیم

همسرداری موفق میگوید که شاد بودن همیشه ارزشمند است، پس سعی کنیم خود را خوشحال و سرحال نشان دهیم تا خستگی را از تن شریک زندگی خود دور کنیم.

۶- در رابطه زناشویی باید صبور باشیم

یکی از راه های همسرداری موفق و پیشرو این است که اگر رفتار همسرمان را خوشایند نمی‌ دانیم، بهتر است با حوصله و تأمل و در شرایط مناسب او را از چگونگی رفتارش آگاه کنیم. نسبت به رفتار با همسرتان در مواقع تنش اگاه باشید.

۷- منطقی رفتار کنیم

مسائل را منطقی و درست بررسی کنیم و بجای منافع شخصی، مصالح زندگی مشترک را در نظر بگیریم و بی‌ طرفانه قضاوت کنیم.

۸- کم توقع باشیم

کم توقع بودن به معنی بی توقعی نیست! از همسرمان آن قدر انتظار داشته باشیم که بتواند به انتظارات پاسخ بدهد. انتظارات بی جا هیچ ارتباطی با راه های همسرداری موفق ندارد!

۹- همیشه مثبت نگر باشیم

با بیاد آوردن لحظات شیرین زندگی بدبینی را از خود دور کنیم، به رفتارهای خوب همسرمان بیشتر بیندیشیم و جنبه‌ های خوب زندگی را فراموش نکنیم. همسرداری نیاز به دقت و توجه ویژه دارد.

۱۰- یکی از راه های همسرداری : خوش بین باشیم

داشتن نگاه خوش‌ بینانه به زندگی و اطرافیان باعث ایجاد آرامش و بذل محبت و عاطفه می‌ شود.

۱۱- یکدل باشیم

درک متقابل موجب ایجاد تفاهم می شود و یکدلی در زندگی زناشویی و همسرداری می شود.

۱۲- یکی از تکنیک های همسرداری : شنونده خوبی باشیم

یکی از مهم ترین کارهایی که در همسرداری باید انجام شود گوش دادن به حرفهای طرف مقابل است. هنگامی که همسرمان با ما صحبت می‌ کند، حتی الامکان به چشمان او نگاه کنیم و یا با اشاره و سرتکان دادن نشان دهیم که به حرف‌ های او توجه داریم.

۱۳- مشوق همسر خود باشیم

این یکی از نکته های از همسرداری موفق است که نباید فراموش کنید! برای رفتارها و صحبت‌ های همسرمان ارزش قائل شویم و با یادآوری موقعیت‌های موفق گذشته او را تشویق کنیم تا آینده بهتری داشته باشد.

مشاوره روانشناسی آنلاین بعد از ازدواج

۱۴- به پیشرفت یکدیگر اهمیت دهیم

آنقدر صمیمی باشیم که پیشرفت و ترقی همسرمان یکی از آرزوهای ما باشد، در حقیقت اولین کسی که از این پیشرفت سود می‌ برد ما هستیم.

۱۵- خوش قول باشیم

در جلسات مشاوره ازدواج هم تاکید زیادی بر این نکته می شود، با طوری باشید تا روی حرفتان حساب شود. برای حرف‌ ها و قول‌ های خود ارزش قائل شویم و خود را در مقابل آنها مسؤول بدانیم، خوش قولی نشانه احترام به خود و همسر است.

۱۶- به شخصیت همسرمان احترام بگذاریم

ابراز عشق در خانواده

راه های همسرداری یعنی اهمیت دادن به همسرتان و نشان دادن این احساس به او. حرمت یکدیگر را نزد خانواده و دوستان حفظ کنیم. برای مدیریت روابط با خانواده همسر خود برنامه داشته باشید.

۱۷- ارتباط کلامی و عاطفی خود را حفظ کنیم

سعی کنیم با همسر خود درباره مسایل مختلف گفتگو کنیم. صحبت کردن بهترین راه آگاهی از افکار و احساسات همسر می‌ باشد.

۱۸- با یکدیگر مهربان باشیم

همسرمان را جزئی از وجود خود بدانیم، خوبی‌ هایش را بازگو کنیم، برایش خوبی خواهیم و در راه کمک به همسرمان تمام تلاش خود را بکار ببریم با مهربانی می‌ توانیم مالک قلب‌های یکدیگر باشیم و رابطه گرم و صمیمی برقرار کنیم.

۱۹- محبت‌پذیر و قهر گریز باشیم

منش توأم با مهربانی و دوری از قهر و کینه صفت همسران فداکار است. تلاش کنیم که آیینه زندگیمان شفاف و بدون غبار کدورت باشد.

۲۰- راستگو باشیم

مطمئن باشید همسرداری موفق بدون راستگویی امکان پذیر نمی باشد، صداقت و راستی از بهترین سرمایه‌ های زندگی مشترک است.

هرگز نباید به دروغ و نیرنگ متوسل شویم حتی اگر حقیقت به نفع ما نباشد. فراموش نکنیم که دروغ پایه‌ های زندگی را سست می‌ کند.

۲۱- یکی از روش های همسرداری موفق : محیط خانواده را با صفا کنیم

فضای عاطفی خانواده باید چنان مطلوب و دوست داشتنی باشد که همسرمان در آن احساس رضایت خاطر کند و از امنیت روانی برخوردار باشد.

۲۲- به ارزش های دینی، اخلاقی و خانوادگی پایبند باشیم

ارزش‌ ها از ارکان و ستون‌ های اصلی خانواده محسوب می‌ شوند و مقید بودن به ارزش‌ ها موجب دوام و استحکام خانواده می‌ شود و اصالت آن را حفظ می‌ کند.

۲۳- به نیازهای همسر توجه کنیم

 رفتار دلنشین و توام با متانت موجب می‌ شود، خواسته‌ های خود را به راحتی بیان کند.

۲۴- بهداشت روانی همسر را تأمین کنیم

در سایه سلامت جسمی و روانی می‌ توانیم به هدف‌ های خود برسیم، بنابراین باید به رفتار او توجه نماییم و از افسردگی و خمودیش جلوگیری کنیم. اگر مشکلی همسرتان را تهدید می کند، حتما با مشاور روانشناس مشورت نمائید.

۲۵- با یکدیگر بیشتر مشورت کنیم

هر یک از همسران باید حق داشته باشند نظر و پیشنهاد خود را بیان کنند. با مشورت کردن، راه رسیدن به زندگی سالم کوتاه‌ تر می‌ شود.

۲۶- قدرشناس باشیم

قدردانی کردن در هر مرحله زندگی فوق العاده است و نتایج درخشانی به همراه دارد، بر اساس روانشناسی همسرداری، این موضوع یکی از ترفندهای همسرداری می باشد که باید هر روز از آن استفاده کنید!

از همسرمان به خاطر انجام وظایف ، مسؤولیت‌ ها و همکاری‌ هایش قدردانی کنیم. برای ابراز سپاسگزاری و تشکر به کلمه‌ های خاصی نیازمند نیستیم

در امر همسرداری باید قدرشناسی را به صورت واضح انجام دهید تا همسر شما آن را درک کند.

۲۷- برنامه‌ ریزی کنیم

ابراز عشق در خانواده

در حقیقت برنامه‌ ریزی به زندگی خانوادگی نظم و سامان می‌ بخشد.

۲۸- الگوی خوبی باشیم

در آشنایی با راه های همسرداری طوری رفتار کنیم که الگوی رفتاری مناسبی برای همسر و فرزندان خود باشیم.

۲۹- خود را به جای همسرمان بگذاریم

دنیا را از دریچه نگاه او ببینیم و از خود بپرسیم: اگر من جای او بودم چه می‌ کردم؟

۳۰- میانه رو متعادل باشیم

امام علی علیه‌ السلام فرموده‌ اند «خیر الامور اوسطها». پس اگر در تمام امور زندگی اعتدال را رعایت کنیم، کمتر دچار مشکل می‌ شویم.

۳۱- با جملات زیبا از همسر خود دلجویی کنیم

یک جمله شورانگیز می‌ تواند طوفانی از خشم و غضب و نفرت را خاموش کند و بنای زندگی را از خطرات گوناگون دور سازد. به خصوص در مورد خانم ها. خانم ها دوستت دارند بشنوند.

۳۲- روابط زناشویی را بسیار مهم بدانیم

عدم توجه به این روابط موجب ایجاد مشکلات مختلف خانوادگی، روحی و روانی برای هر یک از طرفین می‌ شود و زندگی را با خطرهای جدی روبرو می‌ کند.

۳۳- همسر خود را راضی کنیم

باید طوری رضایت همسرمان را جلب نماییم که مطمئن باشیم هیچوقت ما را ترک نمی‌ کند و یا در هیچ مشکلی ما را تنها نمی‌ گذارد.

۳۴- برای سخن و پیشنهاد همسرمان احترام قائل شویم و خود را عقل کل ندانیم

باور داشته باشیم که همیشه همه چیز را همگان دانند. این یکی از فنون همسرداری امروزی است که نباید همه کارها را خودتان به تنهایی انجام داده یا برای آنها تصمیم گیری کنید. مشارکت را قبول کنید.

۳۵- فرمان و دستور ندهیم

نباید خانه را به پادگان تبدیل کنیم! متوجه باشیم که خانه کانون عشق و محبت است، نه محل یکه تازی و خشونت.

۳۶- تعصبات غلط و افکار مزاحم را از خود دور کنیم

افکار مزاحم مانند خوره، سلامت روانی انسان را از میان می برند. بهتر است به جای اعمال تعصبات دست و پا گیر، انرژی خود را صرف توجه به همسر و خانواده نماییم.

۳۷- از ازدواج خود اظهار پشیمانی نکنیم

زندگی و روابط خود را با دیگران مقایسه نکنیم و از یاد نبریم که زندگی هر کسی مطابق سلیقه و عقل و درایت او اداره می‌ شود.

۳۸- روی نقاط ضعف همسر خود انگشت نگذاریم

هر فردی ممکن است در موارد مختلف دچار ضعف باشد، آشکار کردن و بزرگ جلوه دادن این نقاط ضعف موجب ایجاد کدورت می‌ شود. هرگز نباید از نقطه ضعف‌ ها به عنوان اسلحه‌ ای برای سکوت یا شکست دادن همسر استفاده کنیم.

۳۹- در همسرداری نباید مقابله به مثل کنیم

از رفتارهای تلافی جویانه بپرهیزیم و سعی کنیم به جای مقابله به مثل، رفتار مناسب را به او یادآوری نماییم.

۴۰- به علایق همسرتان احترام بزارید

مطمئنا همسرتان به چیزهای زیادی علاقه دارد، به علایق او احترام بزارید. اما احترام گذاشتن یعنی چی؟ یعنی برای آن وقت بزارید و در این علایق او را همراهی کنید. شاید عجیب باشد اما اینکه برای همسرتان آگاهانه وقت بزارید از مهم ترین نکته های از راه های همسرداری موفق است که متاسفانه فراموش می کنیم.

دیگر نکات همسرداری در یک زندگی موفق که باید بدانید

مشاوره-آنلاین-ازدواج-در-ویکی-روان

 

 • به خانواده همسرمان نیز به اندازه خانواده خود احترام بگذاریم.
 • با خانواده همسر خود همانگونه رفتار کنیم که با خانواده خود رفتار می‌ نماییم.
 • به هیچ‌ یک از خانواده‌ ها اجازه دخالت در زندگی خود را ندهیم. در صورتی که خانواده‌ ها قصد راهنمایی داشته باشند، فقط از تجربه‌ های آنان استفاده کنیم و تصمیم نهایی را با مشورت همسر خود اتخاذ نماییم.
 • آقایان میبایست نسبت به تصورات اشتباه مردها در مورد خانم ها در روابط زناشویی دقت کنند.
 • در صورت بروز اختلاف، از در میان گذاشتن موضوع یا نزدیکترین خویشاوندان نیز پرهیز کنیم، زیرا اینکار موجب گسترش دامنه اختلاف می‌ شود.
 • روانشناسی راه های همسرداری موفق میگوید که در حضور خویشان به همسر خود بیشتر توجه کنیم و او را در گفتگوها شرکت دهیم.
 • در صورت بروز مشکل از سوی خانواده زن یا مرد، عضو همان خانواده باید مشکل را حل کند، زیرا هر یک از همسران به خوبی خانواده خود را می‌ شناسند و بهتر می‌ توانند چاره جویی نمایند.
 • از چشم هم چشمی و حسادت بپرهیزیم.
 • به آداب و رسوم خانواده همسرمان احترام بگذاریم، چنانچه برخی از آنها را صحیح نمی‌ دانیم، هرگز آنان را به خاطر پایبندی به آداب و رسوم خود استهزا نکنیم.
 • لازم است گاهی همسران به تنهایی به دیدار خانواده خود بروند (اینکار موجب ارضای محبت مادر و فرزندی می‌ شود).
 • این واقعیت را بپذیریم که علاوه بر همسر، پدر و مادر حق مسلمی بر گردن ما دارند، بنابراین در صورت ضرورت، هر یک از همسران باید بخوبی از خانواده خود حمایت کنند.
 • خانم ها به اشتباهات رایج خانم ها در روابط زناشویی دقت کنند.

به حاطر داشته باشید هر چقدر در راه های همسرداری دقت بیشتری به خرج دهید زندگی زناشویی و مشترک شما از کیفیت بیشتری برخوردار خواهد بود. پس برای همسر و زندگی خودتان وقت بگذارید.

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
کیومرث مروت کیومرث مروت
دکتری روانشناسی
از 75,000 هزار تومان
فرشته همدانی فرشته همدانی
مشاور روانشناس
از 55,000 هزار تومان
سمیه بهاروند سمیه بهاروند
مشاور روانشناس
از 280,000 هزار تومان
بابک ساسانی بابک ساسانی
دکتری روانشناسی
از 100,000 هزار تومان
معصومه چوبین معصومه چوبین
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
اسما مشمول اسما مشمول
دکتری روانشناسی
از 87,500 هزار تومان
مهرانگیز متقی مهرانگیز متقی
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
علی اشرف نورمحمدی علی اشرف نورمحمدی
دکتری روانشناسی
از 100,000 هزار تومان

پیشنهاد ویکی روان چیست؟

بارها و بارها خواندن این مطلب برای مسلط شدن بر روش های همسرداری ضروری است.

خیلی ها در بخش مشاوره آنلاین ویکی روان می پرسند، چگونه در همسرداری موفق باشیم و چه چیزهایی را باید یاد بگیریم؟ یادتان باشد این مسیری نیست که یک شبه طی کنید! زمان نیاز است تا ابتدا خودتان را بشناسید و بعد قدم برای اجرای فنون همسرداری قدم بردارید.

اگر به هر دلیل مشکلی در روابط زناشویی و زندگی مشترک شما وجود دارد، می توانید در بخش مشاوره آنلاین سایت ویکی روان، با مشاور مورد نظرتان به صورت صوتی و تصویری جلسه مشاوره ازدواج غیرحضوری و اینترنتی برگزار کرده و برای درمان قطعی مشکلتان اقدام نمائید.

مشاور روانشناس راهکارهای اختصاصی به شما ارائه می دهد که بدون شک بعد از مدتی متوجه تاثیرات آنها خواهید شد:

لیست مشاورین روابط زناشویی

ویکی روان

ویکی روان سامانه سلامت روان با خدمات متنوع برای تمام فارسی زبانان است. می‌توانید در ویکی روان مشاوره روانشناسی برگزار کنید، در وبینارهای روانشناسی شرکت کرده و از مطالب مرتبط با روانشناسی استفاده کنید. جلسات مشاوره روانشناسی ویکی روان به صورت آنلاین، تلفنی و متنی برگزار می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا