صحبت درباره رابطه جنسی با همسر

۵ راه صحبت درباره رابطه جنسی با همسر گرامی

صحبت درباره رابطه جنسی با همسر می تواند ابهاماتی بین آنها را از بین بده و رابطه را به سمت اتفاقات بهتر سوق دهد. در جلسات مشاوره آنلاین سکسولوژی در ویکی روان، مشاورین تاکید زیادی بر صحبت درباره سکس با همسر می کنند چون بسیاری از مشکلات و سوتفاهم ها از عدم صحبت درباره رابطه جنسی با همسر پیش می آید. در ادامه این مطلب سایت ویکی روان هم به بررسی دقیق تر این موضوع از دید روانشناسی می پردازیم.

اهمیت صحبت درباره رابطه جنسی با همسر چیست؟

با بخش مقاله های سایت ویکی روان همراه باشید.

از رفتارها گرفته تا فیلم ها، پیشنهادات جنسی و تمایلات جنسی وارد زندگی ما می شوند. با این حال، همیشه درباره رابطه جنسی به سختی صحبت می کنیم. این امر به ویژه زمانی صادق است که می خواهیم در مورد تمایلاتمان در طول رابطه جنسی صحبت کنیم.

اما ارتباط بخشی از رابطه جنسی خوب است. تمایل به صحبت در مورد نوع رابطه جنسی که داریم یا می خواهیم داشته باشیم یک مهارت کلیدی است. به همین خاطر مشاورین جنسی تاکید زیادی بر گفتگو درباره رابطه جنسی با همسر دارند.

خود رابطه جنسی به چه معناست؟

قبلا در ویکی روان درباره تعریف رابطه جنسی مفصل صحبت کردیم. اگر ندانیم ارتباط جنسی چیست، نمی تواند نوع دلخواه آن را تجربه کنیم.

گفتگوهای صمیمی فقط برای لذت بردن نیستند. سایر موضوعات در مورد رابطه جنسی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • سلامت جنسی
 • هر چند وقت یکبار تمایل به رابطه جنسی داریم
 • چگونگی کشف مجهولات
 • چگونه با تفاوت هایی که ما و پارتنرمان از آن لذت می بریم کنار بیاییم

صحبت کردن در مورد این موضوعات پایه‌ های یک رابطه را محکمتر می کند. شما در مورد یکدیگر چیزهای زیادی یاد می‌ گیرید و موارد جدید را با هم بررسی می‌ کنید.

اهمیت صحبت درباره سکس با همسر چیست؟

اما چرا باید با همسرمان درباره ارتباط جنسی صحبت کنیم؟ چرا صداقت در رابطه جنسی بسیار مهم است؟

۱- صحبت در مورد بیماری های مقاربتی بخشی از حفظ سلامت جنسی شماست

شاید صحبت در مورد سلامتی خود با فردی که قرار است با او رابطه جنسی داشته باشید، ناخوشایند باشد. درخواست انجام آزمایش ممکن است رفتاری تهاجمی به نظر برسد، به خصوص اگر فرصتی برای شناختن یکدیگر نیز نداشته باشید.

۲- به خاطر رابطه جنسی ایمن و کنترل بارداری باید در مورد سکس صحبت کنید

مسئولیت کنترل بارداری از لحاظ تاریخی بر عهده خانم‌ ها بوده و این یک رفتار نادرست است. هر دو پارتنر باید از روش های موثر کنترل بارداری آگاه بوده و در آن مشارکت داشته باشند.

در صورت استفاده صحیح از کاندوم و سایر روش‌ های بازدارنده می‌ توانند از بارداری جلوگیری کنند.

اگر شما و همسرتان از کاندوم یا سایر روش‌ های بازدارنده استفاده نکنید یا استفاده از آن را متوقف کنید، باید دیگر روشهای کنترل بارداری را بررسی کنید. دقیقا به همین خاطر صحبت درباره رابطه جنسی با همسر ضروری است. هیچ چیز را به شانس واگذار نکنید

کنترل بارداری وظیفه همه افراد درگیر است. شما و همسرتان هر دو با هم این عمل را تجربه می کنید، چه عوارض جانبی این روش ها جلوگیری از بارداری باشد یا خود بارداری.

پس چرا مطمئن نمی شوید که نتیجه نهایی همان چیزی است که هم می خواستید و هم انتظارش را داشتید؟

انواع مختلفی از کنترل بارداری وجود دارد، بنابراین حتما با پزشک خود در مورد گزینه ها و انتخاب مناسب صحبت کنید.

۳- در مورد میزان رابطه جنسی مورد علاقه‌ تان صحبت کنید

هر رابطه جنسی سالم نیاز به ارتباط مداوم دارد. مهم است که هم بر نیازهای خود و هم بر نیازهای همسرتان تمرکز کنید. بهتر است در مورد نیازهای خود صحبت کرده و همیشه ارتباطات را باز نگه دارید.

اگر می خواهید سکس کمتری داشته باشید، بهتر است بر ویژگی های آن ها تاکید کرده و ایده های جدید را پیشنهاد دهید. به علایق پارتنر خود توجه کنید و فعالیت جدیدی را انجام دهید که هر دوی شما از آن لذت می برید.

درخواست رابطه جنسی بیشتر یا کمتر می تواند آسیب پذیری هایی را ایجاد کند.

با اینکه تعداد رابطه جنسی مشخص نیست و قانون خاصی ندارد اما باید در مورد ترجیحات جنسی به راحتی صحبت کنید زیرا در نهایت منجر به لذت شما می شود، اما بحث در موردشان اغلب دشوار است زیرا که از قضاوت می ترسیم.

برخی از افراد نمی خواهند عنوان کنند که رابطه جنسی بیشتری می خواهند. برخی دیگر ممکن است نگران باشند که درخواست رابطه جنسی کمتر شاید به این معنی باشد که پارتنر آنها کاری را درست انجام نمی دهد.

نگرانی های خود را ابراز کنید. صحبت کردن در مورد رابطه جنسی به عنوان یک مکالمه دو طرفه بهتر عمل می کند.

۴- صحبت درباره سکس با همسر علایق او را مشخص می کند

کار مشاور جنسی چیست؟

به یاد داشته باشید که برای پیشگیری کردن از سردن شد رابطه جنسی هر دو طرف باید با اشتیاق به انجام رابطه جنسی رضایت دهند. فقط به این دلیل که با پارتنر خود به مدت طولانی رابطه جنسی دارید به این معنی رضایت جنسی نیست.

اگر احساس کردید که توسط پارتنرتان تحت فشار جنسی قرار گرفته‌ اید یا مجبور به برقراری رابطه جنسی می شوید یا به گونه ای که نمی خواهید شما را لمس می کند، بدانید در این شرایط مشاوران همیشه آماده کمک به شما هستند.

شما می توانید با مشاور روانشناس، پزشک یا مددکار اجتماعی در مورد هر نگرانی صحبت کنید.

۵- با احترام دوست داشتن ها و دوست نداشتن ها را کشف کنید

صحبت در مورد چگونگی لمس کردن، پوریشن جدید در سکس، تفاوت های ظریف و حتی تخیلات، ساده تر از صحبت در مورد بیماری های مقاربتی، پیشگیری از بارداری یا دفعات رابطه جنسی است.

دوست داشتن ها و دوست نداشتن های جنسی می تواند در یک طیف باشد. فعالیت هایی هستند که دوست دارید، فعالیت هایی که حتی نمی توانید به آنها فکر کنید و همه چیزهایی در این بین را شامل می شود

ابراز چنین نیازهای صمیمی مستلزم سطح بالایی از اطمینان و اعتماد است. در عین حال، ارتباطات این اعتماد و اطمینان را ایجاد می کند.

راه شروع کردن گفتگو درباره سکس با همسر چطور باشد؟

گاهی بدون صحبت کردن در مورد چیزی، از انجام کاری عقب می مانیم. یکی از موانع برقراری ارتباط این است که زبان گفتگو یا واقعا خوب است یا احمقانه. شروع صحبت از منظر لذت و محبت مفید است. دو پارتنری که از نظر جنسی با یکدیگر درگیر هستند، در نهایت می خواهند از یکدیگر لذت ببرند، پس باید بتوانید درباره ارتباط جنسی با همسر خود گفتمان داشته باشید و نیاز های او را کشف کنید.

قبلا در ویکی روان، در مقاله مهم ترین خواسته های خانم ها از رابطه جنسی گفتیم که اگر بتوانید به نیازهای جنسی همسرتان پاسخ صحیح دهید وارد مشکلاتی می شوید که حتی می تواند ارتباط شما را در معرض جدایی قرار دهد.

۱- از فیلم ها برای شروع مکالمات و کاوش استفاده کنید

اگر هنوز نمی توانید کلمات یا زمانی را برای صحبت پیدا کنید، به تحریکات متوسل شوید. تماشای فیلم یک راه عالی برای تسهیل مکالمه با همسرتان است. یا صحبت درباره اتفاق مشترکی که دیده اید. خجالت را کنار بزارید او عشقتان است.

۲- کجا و کی صحبت کنیم؟

بسیاری از کارشناسان به این نکته تاکید دارند که کجا و چه زمانی مکالمات صمیمی داشته باشید. صحبت در مورد رابطه جنسی بعد از رابطه جنسی ممکن است به عنوان انتقاد یا تهمت زدن ختم شود. صحبت قبل از رابطه جنسی نیز ممکن است شما را نگران کند.

با این حال بهترین زمان برای صحبت کردن درباره رابطه جنسی با همسر زمانی است که هر دو در آرامش جنسی و روانی قرار دارید. بحث را به هیچ وجه با انتقاد شروع نکنید.

۳- مبانی ارتباطات را در صحبت کردن درباره سکس با همسر رعایت کنید

اختلالات جنسی زنان

احترام گذاشتن و احساس احترام از طرف مقابل، جنبه های کلیدی یک رابطه هستند. استفاده از عبارت “به عقیده من” یک تکنیک ارتباطی است که به تاکید بر تجربه گوینده، بدون شرمساری، سرزنش یا شکایت از طرف مقابل کمک می کند.

چند نمونه:

 • «من متوجه شدم که به نظر می رسد قبل از رابطه جنسی، پیش‌ نوازش کمتری داریم. به نظرت می‌ توانیم ابتدا در مورد روش‌‌ هایی صحبت کنیم که زمان بیشتری را صرف این موضوع نماییم؟»
 • «وقتی بالای سرم بودی را خیلی دوست داشتم. آیا میتوانم کاری کنم که بیشتر در این حالت باشیم”

۴- کارهای خوب همسرتان را به یادش بیاورید

یکی از راه های تشویق کردن افراد به انجام دوباره کاری، یادآوری کارهای خوب گذشته آنها است.

اگر همسرتان کاری کرده که از آن لذت برده اید، باید از آن زیاد یاد کنید تا متوجه شود آن کار را دوست داشته اید. صحبت درباره رابطه جنسی با همسر دارای تکنیک هایی است که به مرور آموزش می بینید اما حتما باید در آنها وارد شوید.

۵- انتظارات غیرممکن نداشته باشید

انتظارات غیر واقعی و غیر ممکن باعث می شود افراد تمایلی برای صحبت درباره رابطه جنسی با همسر خود نداشته باشند چون می دانند کار به جاهای ناخواسته می کشد.

پس اگر می خواهید با همسرتان درباره رابطه جنسی صحبت کنید ابتدا در مورد خواسته های خود خوب فکر کنید تا مبادا همسرتان را آزرده خاطر کنید. برای مثال رابطه جنسی از پشت برای بسیاری خانم ها کابوس است، پس زمانی که قصد صحبت کردن درباره سکس را دارید به این موضوع خوب دقت کنید.

چه کارهایی زمان صحبت کردن درباره ارتباط جنسی با همسر انجام ندهیم؟

خوب به موارد زیر دقت کنید، آنها خط قرمزهایی هستند که نباید از آنها رد شوید:

 • شروع مکالمه نباید با انتقاد باشد
 • اجازه دهید او هم صحبت کند
 • به حرف هایش گوش دهید
 • موضوع را خنده دار یا بی اهمیت جلوه ندهید
 • اقدام کنید و برای بهتر شدن تلاش کنید

پیشنهاد ویکی روان چیست؟

همانطور که مشاهده کردید، صحبت درباره رابطه جنسی با همسر تان یکی از مهم ترین کارهایی است که در روابط زناشویی باید انجام دهید. نارضایتی جنسی نتیجه بی اهمیت جلوه دادن این موضوع است پس تحت هیچ شرایطی آن را بی ارزش قلمداد نکنید.

اگر در این مورد پرسشی دارید یا نیاز به مشورت با یک متخصص دارید، حتما در بخش مشاوره جنسی آنلاین سایت ویکی روان با متخصص مورد نظرتان به صورت صوتی و تصویری از سراسر دنیا جلسه بگزار کرده و سوالات احتمالی خود درباره شبوه صحبت درباره سکس با همسر را مطرح نمائید:

مشاور سکسولوژیست آنلاین

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

فراموشی عشق اول در مردان

فراموشی عشق اول در مردان ممکن است؟

فراموشی عشق اول در مردان یکی از نگرانی های ذهنی خانم ها است. شاید آنها …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *