دسته بندی موضوعات جنسی

7 راه صحبت درباره رابطه جنسی با همسر گرامی

راه های باز کردن سر صحبت درباره روابط جنسی با همسر

صحبت درباره رابطه جنسی با همسر می تواند ابهاماتی بین آنها را از بین بده و رابطه را به سمت اتفاقات بهتر سوق دهد. در جلسات مشاوره آنلاین سکسولوژی در ویکی روان، مشاورین تاکید زیادی بر صحبت درباره سکس با همسر می کنند، چون بسیاری از مشکلات و سوتفاهم ها از عدم صحبت درباره رابطه جنسی با همسر پیش می آید. در ادامه این مطلب سایت ویکی روان هم به بررسی دقیق تر شیوه باز کردن سر گفتگو درباره سکس با همسر، از دید روانشناسی می پردازیم. اگر شما هم سوالاتی درباره نحوه حرف زدن درباره سکس با همسر خود دارید این مطلب برای شماست.

اهمیت صحبت درباره رابطه جنسی با همسر چیست؟

با بخش مقاله های سایت ویکی روان همراه باشید.

از رفتارها گرفته تا فیلم ها، پیشنهادات جنسی و تمایلات جنسی وارد زندگی ما می شوند. با این حال، همیشه درباره رابطه جنسی به سختی صحبت می کنیم. این امر به ویژه زمانی صادق است که می خواهیم در مورد تمایلاتمان در طول رابطه جنسی صحبت کنیم.

اما ارتباط بخشی از رابطه جنسی خوب است. تمایل به صحبت در مورد نوع رابطه جنسی که داریم یا می خواهیم داشته باشیم یک مهارت کلیدی است. به همین خاطر مشاورین جنسی تاکید زیادی بر گفتگو درباره رابطه جنسی با همسر دارند.

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
جمیله احمدپور جمیله احمدپور
دکترای روانشناسی
از 250,000 هزار تومان
فاطمه شکری فاطمه شکری
مشاور روانشناس
از 55,000 هزار تومان
شیلا توکلی شیلا توکلی
مشاور روانشناس
از 160,000 هزار تومان
مهناز شاه مرادی مهناز شاه مرادی
دکترای روانشناسی
از 125,000 هزار تومان
لیلا امینیان لیلا امینیان
دکترای روانشناسی
از 62,500 هزار تومان
حانیه خوش لهجه حانیه خوش لهجه
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
یونس ترقی طلب یونس ترقی طلب
دکتری روانشناسی
از 75,000 هزار تومان
داود لکی داود لکی
دکتری روانشناسی
از 75,000 هزار تومان

خود رابطه جنسی به چه معناست؟

7 راه صحبت درباره رابطه جنسی با همسر گرامی

قبلا در ویکی روان درباره تعریف رابطه جنسی مفصل صحبت کردیم. اگر ندانیم ارتباط جنسی چیست، نمی تواند نوع دلخواه آن را تجربه کنیم.

گفتگوهای صمیمی فقط برای لذت بردن نیستند. سایر موضوعات در مورد رابطه جنسی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • سلامت جنسی
 • هر چند وقت یکبار تمایل به رابطه جنسی داریم
 • چگونگی کشف مجهولات
 • چگونه با تفاوت هایی که ما و پارتنرمان از آن لذت می بریم کنار بیاییم

صحبت کردن در مورد این موضوعات پایه‌ های یک رابطه را محکمتر می کند. شما در مورد یکدیگر چیزهای زیادی یاد می‌ گیرید و موارد جدید را با هم بررسی می‌ کنید.

اهمیت صحبت درباره سکس با همسر چیست؟

اما چرا باید با همسرمان درباره ارتباط جنسی صحبت کنیم؟ چرا صداقت در رابطه جنسی بسیار مهم است؟

۱- صحبت در مورد بیماری های مقاربتی بخشی از حفظ سلامت جنسی شماست

شاید صحبت در مورد سلامتی خود با فردی که قرار است با او رابطه جنسی داشته باشید، ناخوشایند باشد. درخواست انجام آزمایش ممکن است رفتاری تهاجمی به نظر برسد، به خصوص اگر فرصتی برای شناختن یکدیگر نیز نداشته باشید.

۲- به خاطر رابطه جنسی ایمن و کنترل بارداری باید در مورد سکس صحبت کنید

مسئولیت کنترل بارداری از لحاظ تاریخی بر عهده خانم‌ ها بوده و این یک رفتار نادرست است. هر دو پارتنر باید از روش های موثر کنترل بارداری آگاه بوده و در آن مشارکت داشته باشند.

در صورت استفاده صحیح از کاندوم و سایر روش‌ های بازدارنده می‌ توانند از بارداری جلوگیری کنند.

اگر شما و همسرتان از کاندوم یا سایر روش‌ های بازدارنده استفاده نکنید یا استفاده از آن را متوقف کنید، باید دیگر روشهای کنترل بارداری را بررسی کنید. دقیقا به همین خاطر صحبت درباره رابطه جنسی با همسر ضروری است. هیچ چیز را به شانس واگذار نکنید

کنترل بارداری وظیفه همه افراد درگیر است. شما و همسرتان هر دو با هم این عمل را تجربه می کنید، چه عوارض جانبی این روش ها جلوگیری از بارداری باشد یا خود بارداری.

پس چرا مطمئن نمی شوید که نتیجه نهایی همان چیزی است که هم می خواستید و هم انتظارش را داشتید؟

انواع مختلفی از کنترل بارداری وجود دارد، بنابراین حتما با پزشک خود در مورد گزینه ها و انتخاب مناسب صحبت کنید.

۳- در مورد میزان رابطه جنسی مورد علاقه‌ تان صحبت کنید

هر رابطه جنسی سالم نیاز به ارتباط مداوم دارد. مهم است که هم بر نیازهای خود و هم بر نیازهای همسرتان تمرکز کنید. بهتر است در مورد نیازهای خود صحبت کرده و همیشه ارتباطات را باز نگه دارید.

اگر می خواهید سکس کمتری داشته باشید، بهتر است بر ویژگی های آن ها تاکید کرده و ایده های جدید را پیشنهاد دهید. به علایق پارتنر خود توجه کنید و فعالیت جدیدی را انجام دهید که هر دوی شما از آن لذت می برید.

درخواست رابطه جنسی بیشتر یا کمتر می تواند آسیب پذیری هایی را ایجاد کند.

با اینکه تعداد رابطه جنسی مشخص نیست و قانون خاصی ندارد اما باید در مورد ترجیحات جنسی به راحتی صحبت کنید زیرا در نهایت منجر به لذت شما می شود، اما بحث در موردشان اغلب دشوار است زیرا که از قضاوت می ترسیم.

برخی از افراد نمی خواهند عنوان کنند که رابطه جنسی بیشتری می خواهند. برخی دیگر ممکن است نگران باشند که درخواست رابطه جنسی کمتر شاید به این معنی باشد که پارتنر آنها کاری را درست انجام نمی دهد.

نگرانی های خود را ابراز کنید. صحبت کردن در مورد رابطه جنسی به عنوان یک مکالمه دو طرفه بهتر عمل می کند.

۴- صحبت درباره سکس با همسر، علایق او را مشخص می کند

کار مشاور جنسی چیست؟

به یاد داشته باشید که برای پیشگیری کردن از سردن شد رابطه جنسی هر دو طرف باید با اشتیاق به انجام رابطه جنسی رضایت دهند. فقط به این دلیل که با پارتنر خود به مدت طولانی رابطه جنسی دارید به این معنی رضایت جنسی نیست.

اگر احساس کردید که توسط پارتنرتان تحت فشار جنسی قرار گرفته‌ اید یا مجبور به برقراری رابطه جنسی می شوید یا به گونه ای که نمی خواهید شما را لمس می کند، بدانید در این شرایط مشاوران همیشه آماده کمک به شما هستند.

شما می توانید با مشاور روانشناس، پزشک یا مددکار اجتماعی در مورد هر نگرانی صحبت کنید.

۵- با احترام دوست داشتن ها و دوست نداشتن ها را کشف کنید

صحبت در مورد چگونگی لمس کردن، پوریشن جدید در سکس، تفاوت های ظریف و حتی تخیلات، ساده تر از صحبت در مورد بیماری های مقاربتی، پیشگیری از بارداری یا دفعات رابطه جنسی است.

دوست داشتن ها و دوست نداشتن های جنسی می تواند در یک طیف باشد. فعالیت هایی هستند که دوست دارید، فعالیت هایی که حتی نمی توانید به آنها فکر کنید و همه چیزهایی در این بین را شامل می شود

ابراز چنین نیازهای صمیمی مستلزم سطح بالایی از اطمینان و اعتماد است. در عین حال، ارتباطات این اعتماد و اطمینان را ایجاد می کند.

مثلا برای اینکه آقایان رضایت را در همسرشان ایجاد کنند، باید با جملاتی که زنان دوست دارند بشنوند آشنا شده و آنها را به کار ببرند.

6- از نارضایتی جنسی و خیانت پیشگیری کنید

همانطور که متوجه شدید، صحبت با همسر درباره سکس می تواند تکلیف خیلی از مسائل را مشخص کرده و رابطه را به سمت ایمن شدن پیش ببرد.

یکی از دلایل خیانت زوجین به هم، نارضایتی جنسی برای بازه زمانی بسیار طولانی می باشد

وقتی نیازهای جنسی همسرتان را نادیده می گیرید، باید منتظر عواقب زیادی در رفتار و باورهای او باشید. یکی از خوبی های صحبت کردن درباره رابطه جنسی با همسر این است که تمام نیازهای او را می شناسید و برای آنها اقدام خواهید کرد.

پس با این شیوه زندگی زناشویی بهترین خواهید داشت و به هم نزدیک تر می شوید، این همان چیزی است که در جلسات مشاوره سکسولوژی آنلاین و حضوری به آن پرداخته می شود.

7- صحبت درباره رابطه جنسی با همسر، برای تربیت فرزند هم مفید است

یکی از وظایف والدین، تربیت جنسی کودکان است.

والدین همجنس باید قدم اول برای آموزش مسائل جنسی به بچه ها را بردارند، اما کسی که در صحبت با همسرش درباره موضوعات جنسی مشکل دارد چگونه می تواند به فرزندش آموزش دهد؟

بارها در سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان اشاره کردیم کهباید به موضوعات با دید بزرگتری نگاه کنید.

اگر با همسرتان درباره مسائل جنسی راحت نباشید، این احساس را به فرزندانتان هم منتقل خواهید کرد.

8- فانتزی ها به رابطه شما رنگ و بو می دهند

نتایج به دست آمده از مشاوره روانشناسی امور جنسی نشان می دهد صحبت درباره انواع فانتزی های جنسی یکی از راه های نزدیک شدن به ایده آل همسر است.

حتما مقاله تعریف فانتزی جنسی چیست را در ویکی روان مطالعه کنید تا متوجه شوید یکی از موضوعات در صحبت به همسر درباره سکس چه چیزهایی می تواند باشد.

راه شروع کردن گفتگو درباره سکس با همسر چطور باشد؟

گاهی بدون صحبت کردن در مورد چیزی، از انجام کاری عقب می مانیم. یکی از موانع برقراری ارتباط این است که زبان گفتگو یا واقعا خوب است یا احمقانه.

شروع صحبت از منظر لذت و محبت مفید است. دو پارتنری که از نظر جنسی با یکدیگر درگیر هستند، در نهایت می خواهند از یکدیگر لذت ببرند، پس باید بتوانید درباره ارتباط جنسی با همسر خود گفتمان داشته باشید و نیاز های او را کشف کنید.

قبلا در ویکی روان، در مقاله مهم ترین خواسته های خانم ها از رابطه جنسی گفتیم که اگر بتوانید به نیازهای جنسی همسرتان پاسخ صحیح دهید وارد مشکلاتی می شوید که حتی می تواند ارتباط شما را در معرض جدایی قرار دهد.

۱- از فیلم ها برای شروع مکالمات و کاوش استفاده کنید

اگر هنوز نمی توانید کلمات یا زمانی را برای صحبت پیدا کنید، به تحریکات متوسل شوید. تماشای فیلم یک راه عالی برای تسهیل مکالمه با همسرتان است. یا صحبت درباره اتفاق مشترکی که دیده اید. خجالت را کنار بزارید او عشقتان است.

۲- کجا و کی صحبت کنیم؟

بسیاری از کارشناسان به این نکته تاکید دارند که کجا و چه زمانی مکالمات صمیمی داشته باشید. صحبت در مورد رابطه جنسی بعد از رابطه جنسی ممکن است به عنوان انتقاد یا تهمت زدن ختم شود. صحبت قبل از رابطه جنسی نیز ممکن است شما را نگران کند.

با این حال بهترین زمان برای صحبت کردن درباره رابطه جنسی با همسر زمانی است که هر دو در آرامش جنسی و روانی قرار دارید. بحث را به هیچ وجه با انتقاد شروع نکنید.

۳- مبانی ارتباطات را در صحبت کردن درباره سکس با همسر رعایت کنید

اختلالات جنسی زنان

احترام گذاشتن و احساس احترام از طرف مقابل، جنبه های کلیدی یک رابطه هستند. استفاده از عبارت “به عقیده من” یک تکنیک ارتباطی است که به تاکید بر تجربه گوینده، بدون شرمساری، سرزنش یا شکایت از طرف مقابل کمک می کند.

چند نمونه:

 • «من متوجه شدم که به نظر می رسد قبل از رابطه جنسی، پیش‌ نوازش کمتری داریم. به نظرت می‌ توانیم ابتدا در مورد روش‌‌ هایی صحبت کنیم که زمان بیشتری را صرف این موضوع نماییم؟»
 • «وقتی بالای سرم بودی را خیلی دوست داشتم. آیا میتوانم کاری کنم که بیشتر در این حالت باشیم”

۴- کارهای خوب همسرتان را به یادش بیاورید

یکی از راه های تشویق کردن افراد به انجام دوباره کاری، یادآوری کارهای خوب گذشته آنها است.

اگر همسرتان کاری کرده که از آن لذت برده اید، باید از آن زیاد یاد کنید تا متوجه شود آن کار را دوست داشته اید. صحبت درباره رابطه جنسی با همسر دارای تکنیک هایی است که به مرور آموزش می بینید اما حتما باید در آنها وارد شوید.

بد نیست نگاه به مقاله جملات تحریک کننده آقایان در ویکی روان بیندازید.

۵- انتظارات غیرممکن نداشته باشید

انتظارات غیر واقعی و غیر ممکن باعث می شود افراد تمایلی برای صحبت درباره رابطه جنسی با همسر خود نداشته باشند چون می دانند کار به جاهای ناخواسته می کشد.

پس اگر می خواهید با همسرتان درباره رابطه جنسی صحبت کنید ابتدا در مورد خواسته های خود خوب فکر کنید تا مبادا همسرتان را آزرده خاطر کنید. برای مثال رابطه جنسی از پشت برای بسیاری خانم ها کابوس است، پس زمانی که قصد صحبت کردن درباره سکس را دارید به این موضوع خوب دقت کنید.

6- مثال بزنید و تعریف کنید

باز کردن سر صحبت درباره سکس را همسرتان می تواند همراه با مثال زدن از یک رابطه یا اتفاقی که در فیلمی دیده اید باشد.

از چیزی که در فیلمی دیده اید شروع کنید. یا رابطه نزدیک دوست تان با همسرش را مثال بزنید، یا اتفاق خوشایندی که بین خودتان افتاده است را یادآوری کنید.

دوست عزیز، مهم ترین اصل در صحبت درباره رابطه جنسی با همسر یا عشقتان این است که نباید خجالت بکشید. راحت باشید و آزادانه کارهایی که باید انجام دهید را انجام دهید.

7- همسرتان را لمس کنید

می توانید برای باز کردن سر صحبت درباره روابط جنسی با همسرتان او را نوازش کنید و بدنش را لمس کنید. لمس کردن و انواع بغل کردن می تواند باعث نزدیک تر شدن شما به هم شود، این کار در نهایت شما را آماده صحبت درباره سکس خواهد کرد.

یادتان باشد اگر صمیمیت جنسی بین زن و مرد وجود داشته باشد، حرف زدن از سکس کار دشواری نیست. به همین خاطر یکی از  کارهای مشاور مسائل جنسی نزدیک کردن افکار زن و شوهر به هم است تا خودشان ارتباط را پیش ببرند.

اگر مرد هستید:

 • همسرتان را از دست در آغوش بگیرید
 • موهای را نوازش کنید
 • صورتش را به آرامی نوازش کنید
 • دستانش را در دست خود بگیرید
 • حتی با هم کارهای خانه را انجام دهید

اگر زن هستید:

 • خود را در آغوش همسرتان بیندازید
 • شانه هایش را ماساژ دهید
 • کمرش را ماساژ دهید
 • سعی کنید او را آرام کنید
 • لباس محرک به تن کنید
 • از او بخواهید شما را در آغوش بگیرد
 • دست هایش را در آغوش بگیرید

با همین کارهای ساده صحبت کردن از ارتباط جنسی خیلی ساده می شود، چون همسرتان از نظر روانی به شما نزدیک شده و آماده شنیدن حرف هایتان است. پس با برنامه پیش بروید.

چه کارهایی زمان صحبت کردن درباره ارتباط جنسی با همسر انجام ندهیم؟

خوب به موارد زیر دقت کنید، آنها خط قرمزهایی هستند که نباید از آنها رد شوید:

 • شروع مکالمه نباید با انتقاد باشد
 • اجازه دهید او هم صحبت کند
 • به حرف هایش گوش دهید
 • موضوع را خنده دار یا بی اهمیت جلوه ندهید
 • اقدام کنید و برای بهتر شدن تلاش کنید
 • تحقیر نکنید و نگویید شوخی کردم
 • رابطه جنسی را مسخره نکنید!
 • با شوخی های دستی زننده کار را شروع نکنید
 • باید تمیز و آراسته باشید. نگویید بعد رابطه حمام می روم!
مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
لاله دستوری لاله دستوری
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
کورش مهدیون کورش مهدیون
مشاور روانشناس
از 150,000 هزار تومان
محمد حسین خانی محمد حسین خانی
مشاور روانشناس
از 62,500 هزار تومان
نیره آزادی نقش نیره آزادی نقش
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
پریا نوربخش پریا نوربخش
مشاور روانشناس
از 120,000 هزار تومان
نیایش مسلمیان نیایش مسلمیان
مشاور روانشناس
از 120,000 هزار تومان
سمیه بهاروند سمیه بهاروند
مشاور روانشناس
از 175,000 هزار تومان
محمد امین چالاک محمد امین چالاک
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان

پیشنهاد ویکی روان چیست؟

همانطور که مشاهده کردید، صحبت درباره رابطه جنسی با همسر تان یکی از مهم ترین کارهایی است که در روابط زناشویی باید انجام دهید. نارضایتی جنسی نتیجه بی اهمیت جلوه دادن این موضوع است پس تحت هیچ شرایطی آن را بی ارزش قلمداد نکنید.

همچنین گفتیم که آینده فرزندانتان ارتباط مستقیم با شیوه رفتار با همسرتان مربوط می شود، پس موضوع بسیار مهم است!

اگر در این مورد پرسشی دارید یا نیاز به مشورت با یک متخصص دارید، حتما در بخش مشاوره جنسی آنلاین سایت ویکی روان با متخصص مورد نظرتان به صورت صوتی و تصویری از سراسر دنیا جلسه برگزار کرده و سوالات احتمالی خود درباره شبوه صحبت درباره سکس با همسر را مطرح نمائید:

مشاور سکسولوژیست آنلاین

ویکی روان

ویکی روان سامانه سلامت روان با خدمات متنوع برای تمام فارسی زبانان است. می‌توانید در ویکی روان مشاوره روانشناسی برگزار کنید، در وبینارهای روانشناسی شرکت کرده و از مطالب مرتبط با روانشناسی استفاده کنید. جلسات مشاوره روانشناسی ویکی روان به صورت آنلاین، تلفنی و متنی برگزار می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا