شریک زندگی خوب

۲۰ تا از مهمترین خصوصیات همسر خوب

برای اینکه یک رابطه زناشویی خوب را تجربه کنید باید هم شما خوب باشید و هم همسر خوبی داشته باشید اما خصوصیات خصوصیات همسر خوب کدامند؟ شریک زندگی خوب چه خصوصیاتی دارد؟ در ادامه بیشتر به اینموضوع میپردازیم.

تمام خصوصیات همسر خوب

با سایت روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

اشتباهات گذشته شما را فراموش می‌کند

از خصوصیات همسر خوب این است که گذشته شما را نادیده می‌گیرد و دائم اشتباهاتی را که یادآوری آنها هیچ نفعی به حال رابطه‌ تان ندارد، بازگو نمی‌کند.

مقایسه نمی‌کند

یک شریک زندگی خوب تفاوت انسان‌ها را درک می‌کند و می‌داند که هر شخص نقاط ضعف و قوت خود را دارد. بنابراین شما را با افراد دیگر مقایسه نمی‌کند.

به رابطه دوطرفه اعتقاد دارد

او باید بداند که یک رابطه سالم به تلاش هر دو طرف وابسته است و باید بین آنها تعادل برقرار باشد. رابطه‌های یک طرفه در نهایت به مشکل منجر خواهد شد.

به تنهایی شما احترام می‌گذارد

هر فردی به تنهایی احتیاج دارد. شریک شما باید معنای حریم خصوصی را درک کند. افرادی که این قانون را رعایت نمی‌کنند، پس از مدتی از هم خسته می‌شوند و در رابطه احساس خفقان می‌کنند. باز هم می‌گوییم، در هر چیزی تعادل لازم است، حتی با هم بودن.

گفتگو با شما در اولویت اوست

از دیگر خصوصیات همسر خوب این است که ارتباط و گفتگو با شما را در اولویت کارهای خود قرار می‌دهد. بدون گفتگو با یکدیگر، مشکلات کوچک تبدیل به مشکلاتی بزرگ و حل نشدنی می‌شود.

شما باید در گفتگو با شریک‌تان آزاد باشید و مطمئن باشید که حرف‌های‌تان شنیده می‌شود.

ساده است

یک شریک خوب رابطه را تبدیل به یک بازی پیچیده نمی‌کند. او با هر مشکلی به سادگی برخورد می‌کند و به جای عکس‌العمل‌های پرخاشگرانه یا عقب نشینی، با شما به گفتگو می‌نشیند.

رگ خواب شما را می‌شناسد

او می‌داند چه زمانی باید کنارتان حضور داشته باشد، چه لغاتی را در گفتگو با شما به کار گیرد یا چه هدیه‌ای برای شما بخرد تا خوشحال شوید. به بیانی او باید رگ خواب شما را بداند.

یک شریک زندگی خوب شوخ طبع است

شوخ طبعی از خصوصیات همسر خوب است، طوری که شما می‌توانید جوکی را برای او بگویید و با هم بخندید.

منطقی است

فردی را انتخاب کنید که انتظارات منطقی از شما داشته باشد. همه ما آدم‌ها گاهی اشتباه می‌کنیم و این امری طبیعی است. او نباید برای شما استانداردهایی تعریف کند که خود به آن پایبند نیست.

خوش بینی از ویژگی های همسر مناسب است

شریک شما انتظارات خوش‌بینانه‌ای از شما و رابطه دارد. او افکار منفی را از خود دور می‌کند و معتقد به رابطه‌ای خوب و طولانی مدت است.

مسئولیت‌ پذیر است

او نباید شما را تنها منشا تمام خوشی‌هایش بداند. هر کسی مسئول شادی زندگی خود است. شما می‌توانید بزرگ‌ترین بخش این شادی باشید اما تمام آن نه.

احساسات خود را کنترل می‌کند

از دیگر خصوصیات همسر خوب اینه که به شما احترام می‌گذارد، مدام کنترل و نقدتان نمی‌کند و در مقابل دیگران باعث شرمندگی نمی‌شود.

زمانش را با شما تقسیم می‌کند

همدلی از دیگر خصوصیات فرد مناسب شماست. او به ارزش کار تیمی‌ آگاه است و خوب می‌داند که: «یک دست صدا ندارد.»

شریک زندگی خوب
خصوصیات همسر خوب

مستقل است

او قابل اعتماد و مسئول است و هر زمان که احتیاج داشته باشید، کنار شماست.

از شما حمایت می‌کند

او شما را تشویق می‌کند تا بهترین خود باشید. از موفقیت شما نمی‌ترسد و همیشه بهترین شما را می‌خواهد.

معتقد است

پایبند بودن همسر به اعتقادات مذهبی یکی از ارکان مهم استحکام خانواده است و نشان می‌دهد که او به وظایف زندگی خود نیز متعهد خواهد بود.

قادر به گفتن «ببخشید» است

فردی که به خود آگاهی رسیده باشد، از گفتن «ببخشید» در زمان‌هایی که مرتکب اشتباهی شده، نمی‌هراسد.

بهترین دوست شماست

از خصوصیات همسر خوب این است که باید دوست خوب هم باشد. زمانی که یک رابطه با مشکل روبه رو می‌شود، دوستی و صمیمیت ‌طرفین است که آن را نجات می‌دهد.

صادق و قابل اعتماد است

او هیچ گاه به شما دروغ نمی‌گوید. اگر شخص دیگری را ملاقات کرده باشد، ترجیح می‌دهد رابطه با شما را تمام کند تا این‌که فریب‌تان دهد و موجب آزارتان شود.

گذشته شما را فراموش می‌کند

یک شریک خوب، گذشته شما را نادیده می‌گیرد و دائم اشتباهاتی را که یادآوری آنها هیچ نفعی به حال رابطه تان ندارد، بازگو نمی‌کند.

در صورت نیاز میتوانید از بخش مشاوره روانشناسی آنلاین سایت ویکی روان استفاده نمائید.

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره پروانه صفایی مقدم

متخصص روانشناسی بالینی عضو سازمان نظام روانشناسی عضو سازمان علوم شناختی سخنران برتر سمینارها 02177610857_09122849487

این و هم چک کنید

مهم ترین تاثیر دوستان در اعتیاد چیست؟

تاثیر دوستان در اعتیاد آنقدر زیاد است که یکی از موضوعات همیشگی در جلسه های …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *