مشاوره استرس و اضطراب آنلاین در ویکی روان

مشاوره روانشناسی برای کاهش اضطراب و استرس بهترین روش تجربه زندگی بهتر است

لیست مشاور استرس و اضطراب آنلاین در ویکی روان

موضوع مشاوره را انتخاب کنید

مهناز شاه مرادی

مهناز شاه مرادی

دکترای روانشناسی

5

مهارت ها :

مشاوره پیش از ازدواج درمان استرس و اضطراب درمان افسردگی درمانگر جنسی مشاوره ازدواج درمان وسواس مشاوره اعتیاد تربیت فرزند روانشناسی سلامت درمان خیانت

هزینه 30 دقیقه مشاوره:

90,000 تومان
رزرو جلسه
سید حامد واحدی اردکانی

سید حامد واحدی اردکانی

دکترای روانشناسی

5

مهارت ها :

درمان استرس و اضطراب درمانگر جنسی درمان شکست عشقی مشاوره خودشناسی درمان افسردگی درمان وسواس اعتماد به نفس و عزت نفس هیپنوتیزم درمانی

هزینه 60 دقیقه مشاوره:

200,000 تومان
رزرو جلسه
شیلا توکلی

شیلا توکلی

مشاور روانشناس

5

مهارت ها :

درمان استرس و اضطراب درمان افسردگی درمان وسواس مشاوره خودشناسی درمان خیانت روانشناسی مثبت گرا درمان انواع ترس ها

هزینه 30 دقیقه مشاوره:

90,000 تومان
رزرو جلسه
میترا قاسمی

میترا قاسمی

دکتری روانشناسی

5

مهارت ها :

مشاوره ازدواج مشاوره خانواده مشاوره پیش از ازدواج درمان استرس و اضطراب درمان افسردگی تربیت فرزند روانشناسی سلامت درمان انواع ترس ها

هزینه 30 دقیقه مشاوره:

60,000 تومان
رزرو جلسه
سمیه بهاروند

سمیه بهاروند

مشاور روانشناس

5

مهارت ها :

مشاوره پیش از ازدواج درمان استرس و اضطراب درمانگر جنسی مشاوره ازدواج مشاوره اعتیاد درمان شکست عشقی هیپنوتیزم درمانی

هزینه 30 دقیقه مشاوره:

90,000 تومان
رزرو جلسه
پروانه رخشان

پروانه رخشان

مشاور روانشناس

4

مهارت ها :

مشاوره پیش از ازدواج درمان استرس و اضطراب درمان افسردگی مشاوره ازدواج مشاوره طلاق تربیت فرزند مشاوره خانواده درمان وسواس درمان خیانت

هزینه 30 دقیقه مشاوره:

70,000 تومان
رزرو جلسه
فرنوش خالدی

فرنوش خالدی

دکترای روانشناسی

5

مهارت ها :

مشاوره خودشناسی روانکاوی درمان استرس و اضطراب درمان افسردگی درمان وسواس درمان انواع ترس ها

هزینه 15 دقیقه مشاوره:

30,000 تومان
رزرو جلسه
حسین توکلی

حسین توکلی

دکترای روانشناسی

5

مهارت ها :

درمان استرس و اضطراب مشاوره پیش از ازدواج درمان افسردگی تربیت فرزند مشاوره خانواده مشاوره خودشناسی

هزینه 15 دقیقه مشاوره:

48,000 تومان
رزرو جلسه
سید علیرضا مرتضوی

سید علیرضا مرتضوی

دکترای روانشناسی

4.8

مهارت ها :

درمان استرس و اضطراب درمان افسردگی درمان وسواس تربیت فرزند مشاوره خودشناسی روانشناسی مثبت گرا مشاوره کودک

هزینه 30 دقیقه مشاوره:

100,000 تومان
رزرو جلسه

چرا از ویکی روان مشاوره آنلاین بگیرم؟

کاهش هزینه های غیر ضروری

با مشاوره آنلاین روانشناسی دیگه نیاز به صرف هزینه هایی مانند بنزین، هزینه رفت و آمد و دیگر هزینه های جانبی برای رفتن به دفتر مشاوره نیست

صرفه جویی در وقت شما

با مشاوره آنلاین وقت شما در ترافیک، رفت و آمد و انتظار در کلینیک های مشاوره تلف نمی شود. حالا از هر جا که هستید جلسه مشاوره برگزار کنید

دسترسی سریع و آسان به مشاور

به راحتی از هر نقطه جهان، فقط با چند کلیک با بهترین مشاورها جلسه مشاوره برگزار کنید

مشاوره صوتی و حتی تصویری

مشاوره روانشناسی آنلاین در ویکی روان از مشاوره تلفنی یا چتی (تایپی) کیفیت و اثر بخشی بسیار بالاتری دارد

سهولت در استفاده

هر کاربر با هر سطح دانشی می تواند در ویکی روان جلسه مشاوره تهیه و در آن شرکت کند (به همراه ویدئوی آموزشی و تیم پشتیبانی)

دیگران از مشاوره آنلاین راضی بودند؟

برای حفظ حریم کاربران از عکس حقیقی آنها استفاده نشده است

ویژگی و قابلیت های مشاوره روانشناسی در ویکی روان

مشاوره آنلاین

از هر جای دنیا با موبایل یا کامپیوتر در جلسه مشاوره آنلاین حضور پیدا کنید

امکانات زیاد اتاق جلسه

به صورت صوتی و یا تصویری، با بهترین کیفیت با مشاورتان صحبت نمائید

بدون نیاز به نصب نرم افزار

نیاز به نصب هیچ نرم افزاری روی گوشی یا کامپیوتر ندارید. مشاوره ها در سایت برگزار میشوند

پرداخت آنلاین وجه مشاوره

به صورت ریالی یا ارزی از هر جا به صورت آنلاین وجه جلسه را پرداخت کنید

تضمین کیفیت بالای فنی

کیفیت بسیار بالای ارتباط صوتی و تصویری از سراسر ایران و جهان

روانشناسان حرفه ای

تمام مشاورین ویکی روان دارای مدرک عالی تحصیلی و تجربه کار بالا هستند

نهایت امنیت

هیچ سازمان، نهاد، سایت یا فردی به اطلاعات شما دسترس نخواهد داشت

تنوع در خدمت رسانی

می توانید در دسته بندی های بسیار متنوع و بر اساس نیازتان مشاور خود را بیابید

باز هم سوال داری؟

برای آشنایی بیشتر با چگونگی مشاوره روانشناسی آنلاین در ویکی روان حتما به بخش سوالات متداول مراجعه کنید

مشاوره درمان اضطراب و استرس فرآیندی علمی برای تجربه زندگی بهتر می باشد. اگرچه استرس و اضطراب بخشی طبیعی از زندگی است و حتی در برخی موارد بدون نیاز به کمک حرفه ای یک متخصص روانشناس قابل کنترل است، اما ممکن است همیشه اینگونه نباشد به همین خاطر مشاوره استرس و اضطراب؛ راهی اصولی برای غلبه بر نگرانی های همیشگی ما است.

منظور از مشاوره استرس و اضطراب چیست؟

تعریف مشاوره درمان اضطراب و استرس عبارت است از:

فرآیند برگزاری جلسه مشاوره با یک روانشناس حرفه ‌ای در مورد مسائلی منفی که یک فرد ممکن است در طی زندگی روزمره خود تجربه کند.

مشاوره برای درمان اضطراب راهی اصولی و قطعی برای رهایی از حالات روحی است که بر کیفیت زندگی فرد تاثیر منفی می گذارد. فارغ از اینکه منبع این نگرانی ها چیست، مشاور روانشناس در جلسات مشاوره استرس و اضطراب به مراجع خود کمک می کند تا بتواند آنها را به خوبی مدیریت کند، به طوری که دیگر تحت تاثیر آنها قرار نگیرد.

به همین خاطر مشاوره اضطراب آنلاین یا حضوری، به موضوعاتی فراتر از آن چیزی که در مقالات با عنوان، راه های درمان استرس و اضطراب می شنویم می پردازد. 

به عنوان مثال، خوردن غذای سبک و داشتن سبک زندگی سالم، ممکن است در کوتاه مدت به فرد متقاضی خدمات مشاوره در مورد اضطراب کمک کند تا میزان استرس خود را کم کند، اما به طور کلی ریشه نگرانی ها  اضطراب ما عمیق تر از آن است که با ترفندهای ساده درمان قطعی شوند.

به همین خاطر صحبت با یک دکتر متخصص استرس و اضطراب، در مورد این موضوعات در رفع و کاهش آن در دراز مدت بسیار تاثیرگذار است.

روانشناس در جلسات مشاوره استرس و اضطراب چه کارهایی می کند؟

پس از شناخت شما در جلسات مشاوره استرس آنلاین یا حضوری، درمانگر راه‌ کارهای سالم برای مقابله با استرس را توصیه می کند و این روش ها را شخصی سازی میکند تا به بهترین نحو نیاز شما را برآورده سازند.

در واقع جلسات اختصاصی و شخصی سازی روش درمان، از مهم ترین مزایای جلسات مشاوره اضطراب آنلاین و یا حضوری هستند و به همین دلیل درصد بسیار بالایی از مراجعین، از جلسات مشاوره روانشناسی خود رضایت دارند.

چرا شرکت در جلسات مشاوره اضطراب و استرس اهمیت دارد؟

یکی از توصیه ‌های ارائه‌ شده توسط متخصصین، استفاده از مشاوره روانشناسی و روان‌ درمانی اینترنتی یا حضوری است. صحبت کردن با یک متخصص در مورد مشکلاتی که تجربه می‌ کنید می‌ تواند به شما کمک کند هر گونه مشکل اساسی که موجب بروز استرس در شما می‌شود را درک کنید. با همکاری با مشاور روان شناس خود، عوامل محرک استرس شخصی خود را شناسایی کرده و در مورد راه های کنار آمدن با او بحث می کنید.

بر اساس مطالعه ‌ای که در سال ۲۰۱۴ انجام شد، بیش از ۷۵ درصد مردم در ایالات ‌متحده آمریکا مبتلا به علائم فیزیکی استرس و اضطراب هستند. این علائم شامل

 • خستگی جسمانی و روحی
 • تنش های عصبی با اطرافیان
 • سردرد
 • و ناراحتی معده

بود.

تمام موارد فوق منجر به بیماری های بسیار دیگری می شوند. یک دکتر متخصص استرس و اضطراب به شما کمک می کند با استفاده از روش های مناسب، استرس خود را شناسایی و آن را مدیریت کنید.

چرا باید از مشاوره استرس استفاده کنم؟

زمانی که استرس منجر به انجام کارهای ناشایستی مانند، سو مصرف مواد مخدر و نوشیدنی های آسیب رسان، یا بروز بیماری های مزمن یا درد و شکل گیری عدم رضایت یا آرامش می شود، ملاقات با یک روانشناس متخصص درمان اضطراب و استرس بسیار مفید می باشد.

یک دکتر متخصص استرس و اضطراب با شما همکاری می کند تا علائم استرس را درمان و موضوعاتی که باعث ایجاد آن می شوند را بررسی می کند تا در نهایت نتیجه مورد نظر حاصل شود.

استرسی که به علت وقایع زندگی رخ می دهد با درمان رفع می شود. وقتی فردی به دلیل کمبودهای رفاهی، طلاق یا تشخیص پزشکی، زندگیش تغییر می کند و دچار استرس شود؛ مشاوره اضطراب و استرس می تواند به رفع این نگرانی ها و سایر تأثیراتی که بر زندگی فرد دارد، کمک کند.

به عنوان مثال، هنگامی که مسایل محیط کار منجر به استرس می‌ شوند، یک درمانگر، در جلسات مشاوره اضطراب آنلاین یا به شکل حضوری به فرد کمک می کند تا راه‌ هایی برای رسیدگی به این مشکلات پیدا کند.

اگر فردی به دلیل مشکل خانوادگی یا روابط خانوادگی دچار استرس شود، شرکت در جلسات مشاوره خانواده درمانی می تواند به آنها در حل مسئله کمک کند و استرس افراد را کاهش دهد.

فواید مشاوره کاهش استرس و اضطراب چیست؟

مشاوره روانشناسی (گفتار درمانی) روشی آزمایش شده برای غلبه بر استرس، اضطراب یا حتی بیماری هایی مانند افسردگی است. مشاوره اضطراب آنلاین و حضوری راه‌ کار خروج افکار یا احساسات منفی را ارائه می دهد که باعث کاهش استرس و همچنین حفظ سلامت روان می شود.

دیگر مزایای شرکت در جلسات مشاوره آنلاین اضطراب و استرس عبارت ‌اند از:

1- درک بهتر از خود

 با کمک بهترین دکتر برای درمان اضطراب، مراجعین قادر به درک بهتر خود و یافتن راه‌ حل برای مشکلات خود هستند و موجب افزایش اعتماد به نفس می شود.

3- لذت بیشتر از زندگی فردی و اجتماعی

هدف اصلی جلسه مشاوره برای اضطراب و استرس، کمک به افراد برای در دست گرفتن احساسات و کاهش تاثیرپذیری از عوامل استرس زا می باشد. شخصی که این توانایی را در طی جلسات استرس آنلاین کسب کند، بدون شک زندگی پربارتر و بسیار لذت بخش تری را تجربه خواهد کرد.

3- افزایش کارایی و راندمان کلی

وجود استرس و نگرانی، به هر دلیلی، موجب کاهش سطح انرژی و توان افراد می شود. عدم پیگیری رویاها و اهداف به دلیل وجود انواع استرس های پنهان و آشکار در زندگی فردی تک تک افراد جامعه است. با کمک مشاوره برای درمان اضطراب و استرس، بازدهی فردی تک تک مراجعین افزایش بسیار زیادی خواهد داشت.

تکنیک های مورد استفاده در جلسات مشاوره برای اضطراب

مشاور متخصص درمان اضطراب و استرس از انواع درمان های علمی برای کمک به مردم برای استفاده می ‌کنند. مثلا، رفتار درمان شناختی (CBT) یک روش درمانی موثر برای استرس است.

CBT به تغییر الگوهای تفکر منفی که به دلیل استرس ایجاد می شوند، کمک می کند و اغلب برای کمک به مردم و یافتن راه ‌های جدید اندیشیدن در مورد رویدادهایی که استرس را ایجاد می ‌کنند، به کار می ‌رود. این روش‌ های جدید درمانی می ‌تواند به کاهش تاثیر عوامل استرس زا کمک کنند.

انواع دیگری از درمان که می ‌توانند به استرس کمک کنند غالبا مبتنی بر ذهن ‌آگاهی هستند و به این معنی است که آنها ذهن ‌آگاهی را به عنوان روشی برای کاهش استرس ترویج می‌ دهند. تعدادی از درمان‌ های دیگر مانند:

 • شناخت درمان مبتنی بر ذهن آگاهی (MBCT)
 • رفتار درمانی دیالکتیکی (DBT)
 • و درمان پذیرش و تعهد (ACT)

نیز از ذهن ‌آگاهی استفاده می‌کنند.

به یاد داشته باشید، استرس می‌ تواند ناشی از دیگر بیماری ‌های روانی مانند اضطراب، اختلال استرس پس از حادثه یا اعتیاد باشد که البته در طی جلسات مشاوره اضطراب و استرس مدون درمان هم می ‌شوند.

یک مشاور استرس آنلاین یا حضوری می تواند به شما کمک کند تا سلامت کلی روان خود را درک کنید و براساس یافته ‌هایش، بهترین برنامه درمانی را برای شرایط شما پیشنهاد می دهد. در مورد هرگونه عوامل استرس زا و علائم شخصی با مشاور روانشناس خود صحبت کنید. سپس درمانگر شما می تواند بهترین استراتژی های مشاوره را برای شما پیدا کند.

داشتن صداقت و انجام تمرین هایی که مشاور روانشناس در طی جلسات ارائه می دهد از اصول اولیه غلبه بر مشکلات ناشی از استرس و نگرانی های روزمره است.

چه زمانی باید استرس و اضطرابم را درمان کنیم؟

استرس مشکلی است که از خود تغذیه می کند و با گذشت زمان توانایی مقابله شما را کاهش می دهد. به همین دلیل بهتر است هر چه سریعتر استرس را درمان کنید.

از آنجا که استرس، اغلب به عنوان بخشی از زندگی دیده می ‌شود، تشخیص اینکه چه زمانی باید به مشاور استرس و اضطراب مراجعه کنیم، دشوار است.

معمولا اگر این موارد اتفاق بیفتد، باید به دنبال کمک باشید:

 • استرس (و تاثیرات استرس) بر زندگی شما چیره شده است و بر همه تصمیمات شما تاثیر منفی بزارد
 • استرس بر سلامت جسمی شما تاثیر می‌گذارد و ناراحتی هایی مانند سردد، سوزش معده، ریزش شدید مو و ... مشاهده شود
 • شما برای مقابله با استرس از روش های مقابله ای ناسالم استفاده می کنید، مانند نوشیدن الکل، مضرف مواد مخدر یا برقراری بسیار زیاد رابطه جنسی
 • شما در حال تجربه طغیان و عصبانیت ‌هایی هستید که بر اطرافیان شما تأثیر می گذارند

اگر موارد بالا در شما مشاهده می شود باید هر چه سریع تر با مراجعه به روانشناس خبر، از خدمات مشاوره آنلاین یا حضوری کاهش استرس و اضطراب استفاده کنید.

مشاوره استرس آنلاین در ویکی روان

شناخت تأثیر منفی استرس و انواع نگرانی بر زندگی شما اولین قدم مهم برای کاهش استرس است. هنگامی که متوجه شدید به کمک یک متخصص روانشناس نیاز دارید، می توانید انواع روش های درمانی موجود در سایت ویکی روان را بررسی کنید. 

مشاوره استرس آنلاین در ویکی روان به صورت صوتی و تصویری با بهترین روانشناسان برگزار می گردد. 

می توانید در همین صفحه مشاور اضطراب آنلاین خود را انتخاب و در صفحه شخصی ایشان وقت مشاوره روانشناسی اینترنتی خریداری نمائید.