خانه / روانشناسی / استرس / استرس و اضطراب چه فرقی با هم دارند؟
استرس و اضطراب

استرس و اضطراب چه فرقی با هم دارند؟

استرس و اضطراب معنی متفاوتی دارند و برای این که بخواهد درمان صورت بگیرد باید نوع بیماری کاملاً مشخص گردد، چرا که استرس بسیار ساده تر و کم خطر تر از اضطراب است.

در ادامه قصد بررسی تفاوت استرس و اضطراب را داریم، با ویکی روان همراه شوید.

استرس و اضطراب چه فرقی با هم دارند؟

فرق استرس و اضطراب چیست؟

اگر در فردی استرس به وجود آید، این استرس شدت پیدا کند، ماندگار شود، به صورت یک مشکل روز به روز زیادتر شود و برای فرد و اطرافیان او ایجاد ناراحتی کند و مانع از پیشرفت در کارها و همچنین سد راه گردد و بیماریهای متعددی را برای شخص ایجاد نماید یعنی استرس به اضطراب تبدیل شده است.

برای روشن سازی فرق بین استرس و اضطراب باید بگوییم هرگاه استرس، که به آن فشار روحی و یا فشار روانی گفته می شود و در مواقع تنش باعث تنش و جسم، روان و تغییر تعادل در بدن گردد میگویند عامل استرس است. مثلاً دانش آموزی برای امتحان استرس دارد ولی به موقع سر جلسه حاضر می شود و امتحان می دهد، نمره خوب می گیرد، این استرس هیچ مشکلی برای او ایجاد نکرده است ولی اگر نتواند سر جلسه حاضر شود و یا در سر جلسه دچار حالت تهوع، لرزش، تپش قلب شود تمام اطلاعات او دچار اختلال می شود و او دچار اضطراب شده است که توصیه میکنیم حتما در این باره مقاله رفع استرس و نشانه های آن را مطالعه نمایید .

درباره زهره مسلمیان

کارشناس خانواده ،مشاور، عضو تیم تحریره روانشناسان ویکی روان

این و هم چک کنید

ژان پیاژه

روانشناس شهیر ژان پیاژه

ژان پیاژه از بزرگان روانشناسی ( Jean Piaget )  در شهر Neuchatel واقع در کشور سوئیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *