کی به مشاور ازدواج مراجعه کنیم

کی به مشاوره همسرداری نیاز داریم؟ (۱۴ زمان حیاتی)

کی به مشاوره همسرداری نیاز داریم؟ این سوالی است که افراد زیادی در بخش مشاوره آنلاین ازدواج و زوج درمانی ویکی روان از ما می پرسند. زمان مراجعه به مشاور ازدواج به موضوعات بسیاری مربوط می شود، نوع مشکل زن و مرد، میزان مشکلات و عوامل بسیار دیگری زمان استفاده از مشاوره ازدواج را تعیین می کنند. در ادامه این مطلب سایت ویکی روان به بررسی دقیق این سوال می پردازیم که چه زمانی باید از مشاوره ازدواج استفاده کنیم؟

کی به مشاوره همسرداری نیاز داریم؟

با بخش مقالات روانشناسی در سایت ویکی روان همراه باشید.

۱- وقتی با هم صحبت نمی کنید

وقتی صحبتی بین زن و شوهر صورت نمی گیرید، یعنی زمان مراجعه به مشاور ازدواج و زوج درمانگر فرا رسیده است چون این نشان دهنده مشکلات عمیق بین آنها است.

صادقانه بگویم، بسیاری از چالش‌ های روابط صرفا چالش‌ های برقراری ارتباط هستند، یک روان درمانگر می‌ تواند به تسهیل روش‌ های ارتباط با یکدیگر کمک کند. زمانی که ارتباط رو به وخامت گذاشته، اغلب به سختی می‌ توان آن را به سمت درست هدایت کرد.

۲- وقتی صحبت می‌ کنید، اما همیشه منفی است

راهنمای ازدواج شاد و پایدار

ارتباطات منفی ممکن است شامل مواردی باشد که باعث می‌ شود همسر مورد قضاوت، شرمساری، بی توجهی، ناامنی یا تمایل به کناره‌ گیری از مکالمه قرار گیرد. ارتباط منفی شامل لحن مکالمه است زیرا نحوه گفتن مطالب مورد توجه است.

ارتباطات منفی منجر به سو استفاده عاطفی و همچنین ارتباطات غیرکلامی می‌ شود.

۳- می ترسید با هم صحبت کنید

همانطور که در مقاله مشاوره همسرداری چیست گفتیم، گاهی اوقات حتی مطرح کردن موضوعات خیلی ترسناک می شود، اما باید راهکاری برای آنها وجود داشته باشد.

می تواند از مسائل جنس گرفته تا پول یا حتی عادت‌ های کوچک آزار دهنده‌ ای باشد که از تناسب خارج می شوند

زمان مراجعه به مشاور ازدواج دقیقا همین موقع است چون وظیفه درمانگر کمک به زوجی است که در مورد مسائل واضح صحبت نمی‌ کنند و به آنها کمک می‌ کند تا درک کنند که واقعا در مورد چه چیزی صحبت می‌ کنند.

۴- وقتی به عنوان مجازات محبت محروم شود

شوهر سابق یکی از مراجعه کنندگان از مسائل کوچک عصبانی می‌ شد و دیگر محبتی نمی‌ کرد. اگر یکی از پارتنرها به عنوان “والد” یا “مجازات کننده” باشد، تعادل در روابط وجود ندارد و برای توجیه ایشان باید از مشاور ازدواج آنلاین یا حضوری کمک بگیرید.

۵- وقتی شریک زندگی تا را به چشم دشمن می‌ بینید

شما و شریک زندگی تان دشمن هم نیستید. شما یک تیم هستید اگر این احساس به شما دست می‌ دهد که انگار با هم دشمن هستید، وقت آن است که به دنبال کمک باشید.

۶- وقتی اسراری دارید که او نباید بداند

می پرسید کی به مشاور ازدواج مراجعه کنیم؟ دقیقا زمانی که چیزهای زیادی برای مخفی کردن دارید و اصلا تمایل ندارید همسرتان حتی از آن خبردار شود!

هر فردی در یک رابطه حق حریم خصوصی دارد، اما وقتی از یکدیگر مواردی را پنهان می‌ کنید، مشکلی وجود دارد.

۷- به فکر فرد دیگری هستید

خیال‌ پردازی در مورد یک رابطه علامت این است که شما چیزی متفاوت از آنچه در حال حاضر دارید را آرزو می‌ کنید!

اگرچه ممکن است پس از خیانت دیدن، رابطه شما دوام بیاورد، اما کمک گرفتن قبل از وقوع آن لازم است. اگر هر دوی شما متعهد به روند درمانی هستید و صادقانه رفتار می‌ کنید، ممکن است رابطه شما صحیح باشد

ممکن است هر دوی شما متوجه شوید که ادامه حرکت برای هر دوی شما سالم‌ تر است.

۸- کی به مشاوره همسرداری نیاز داریم : وقتی از نظر مالی روراست نیستید

کی به مشاوره همسرداری نیاز داریم
کی به مشاوره همسرداری نیاز داریم

خیانت مالی می‌ تواند به اندازه خیانت جنسی برای یک رابطه آسیب زننده باشد. اگر یکی از طرفین در مورد هزینه روراست نیست یا نیاز به کنترل همه چیز دارد، پس دیگری باید امور مالی خانواده را بر عهده گیرد.

۹- وقتی احساس می‌ کنید اگر او فقط تغییر کند همه چیز خوب می‌ شود

بارها در ویکی روان گفتیم که تنها شخصی که می‌ توانید تغییر دهید خودتان هستید، بنابراین اگر منتظر تغییر او هستید، مدت طولانی منتظر خواهید ماند. (این یکی از اصول همسرداری موفق است که کمتر کسی به آن دقت می کند)

در این مواقع بهتر است به درمانگر زوجین مراجعه کنید تا بهتر بفهمید که کیستید و چه می‌ خواهید؟؟؟

سپس، اگر چالش‌ ها همچنان ادامه دارند، با یک درمانگر زوجین تماس بگیرید تا روش‌ های بهتری برای ارتباط با یکدیگر بیاموزید.

۱۰- وقتی زندگی جداگانه‌ ای دارید

وقتی زوجین بیشتر از یک زوج متاهل به هم‌ اتاقی شباهت دارند، این ممکن است نشان دهنده نیاز به مشاوره باشد.

این بدان معنا نیست که زن و شوهر فقط به این دلیل که همه کارها را با هم انجام نمی‌ دهند دچار مشکل هستند.

در عوض، اگر کمبود ارتباط، گفتگو و صمیمیت وجود داشته باشد یا اگر احساس کنند فقط “با هم” زندگی می‌ کنند، ممکن است نشان دهد که زمان آن فرا رسیده نزد یک متخصص مشاوره بعد از ازدواج ماهر بیابید تا بتواند کمک کند و موارد گمشده و نحوه دستیابی به آن را بازگو کند.

۱۱- هنگامی که زندگی جنسی شما به طور قابل توجهی تغییر کرده است

غیر معمول نیست بعد از مدتی که با هم هستید، کمی رابطه جنسی کاهش ‌یابد.

با این حال، تغییرات قابل توجه در اتاق خواب نشان می‌دهد مشکلی وجود دارد. ضمنا افزایش رابطه جنسی نیز نشانه چالش است، زیرا یکی از آنها کاری انجام می دهد که اشتباهی را جبران کند.

۱۲- زمان استفاده از مشاوره ازدواج : وقتی درباره مسائل کوچک و بارها بحث می‌ کنید

هر فردی رفتارهای محرکی دارد، موارد خاصی که دیگری را دیوانه می‌ کند!

ممکن است این رفتارها شامل مواردی از قبیل شستن لباس، نحوه کار با ماشین ظرفشویی و انجام کاری برای شام باشد. طرف مقابل اغلب نمی‌ فهمد که چرا این دعواها ادامه دارد و چه کاری می تواند در این زمینه انجام دهد!

درمانگر می‌ تواند به زن و شوهر کمک کند تا در مورد این مسائل صحبت کنند و بفهمند ریشه اصلی مشکل چیست.

۱۳- هنگامی که مشکلاتی مربوط به روابط مداوم وجود دارد

هر رابطه‌ ای دارای نکات مهم یا بحث‌ هایی است که ماه‌ ها ادامه دارد. این شامل دیدگاه‌ های مختلف در مورد امور مالی خانواده، انگیزه‌ های جنسی ناسازگار و فلسفه تربیت کودک است.

حل این چالش‌ ها غیرممکن به نظر می‌ رسند، اما می‌ توان آنها را حل کرد و هر دو طرف می‌‌ توانند به یک راه حل منطقی برسند

اگر هر دو طرف متعهد به درک نقطه نظر دیگری باشند و مایل به یافتن نقاط مشترک باشند، این بهترین زمان مراجعه به مشاور ازدواج است و مشکلات به راحتی درمان می شوند.

۱۴- وقتی با خانواده همسر گرامی سازگاری ندارید

شاید فکر کنید وقتی با خانواده همسرم مشکل دارم چرا باید با همسرم نزد مشاور بیاییم؟؟

قبلا در ویکی روان به طور مفصل درباره مدیریت روابط با خانواده همسر صحبت کردیم. همچنین در مورد ۱۲ راه حل اختلاف با خانواده همسر توضیح دادیم، اما گاهی اوقات همسرتان باید بیشتر از شما توجیح شود.

چون در این مواقع، طرف مقابل به خوبی می تواند اوضاع را مدیریت کرده و به شرایط پایدار بازگردید.

پیشنهاد ویکی روان چیست؟

همانطور که مشاهده کردید، زمان استفاده از مشاوره ازدواج به عوامل زیادی بستگی دارد، اما مهم ترین کار اقدام شماست.

مشکلات را به حال خود رها نکنید، هیچ چیز خود به خود درست نمی شود! اگر موردی در زندگی زناشویی شما آزارتان می دهد، همین الان بهترین زمان استفاده از مشاوره ازدواج و زوج درمانی است

یک مشاور روانشناس متخصص کمکتان می کند اوضاع را به صورت اصولی بررسی کرده و بهترین تصمیم را بگیرید.

شما دوست گرامی می توانید از سراسر دنیا، در جلسات مشاوره آنلاین بعد از ازدواج در سایت ویکی روان شرکت کرده و با مشاور مورد نظرتان به صورت صوتی و تصویری جلسه مشاوره روانشناسی برگزار نمائید.

لیست مشاورین بعد از ازدواج ویکی روان

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

اختلال اضطراب اجتماعی

اختلال اضطراب اجتماعی چیست؟ (معنی فوبی اجتماعی)

اضطراب اجتماعی یکی از اختلالات بسیار رایج در جامعه است و افراد بدون اینکه بدانند، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *