مطالب آموزنده درباره ازدواج در ویکی روانپرسش و پاسخ های ازدواج

41 مورد از صحبت های قبل از ازدواج در روانشناسی

صحبت های قبل از عقد را برای شناخت همسر را جدی بگیرید! (لیستی از صحبتهای مهم قبل از ازدواج برای همه)

صحبت‌های قبل ازدواج برای به دست آوردن شناخت بیشتر دختر و پسر از یکدیگر، بسیار مهم است. در جلسات مشاوره روانشناسی ویکی روان دیده شده که اغلب دختران و پسران جوان تنها ملاک ازدواج خود را عشق می‌ دانند و به همین عشق و علاقه بینشان کفایت ‌می‌ کند. در صورتی که موارد بسیار مهم‌ تری وجود دارد که برای شروع و تداوم یک زندگی موفق لازم هستند. در این شرایط بهترین راه همراهی با مشاور قبل از عقد است. در ادامه بیشتر در مورد صحبتهای مهم قبل از ازدواج صحبت می کنیم.

چرا صحبت های دختر و پسر قبل از ازدواج بسیار مهم است؟

با مطالب روانشناسی ویکی روان به روز باشید.

صحبت های قبل از ازدواج به شما کمک می کند تا با دید صحیح و حساب شده به سراغ ازدواج بروید. یکی از موضوعات جالب در مشاوره پیش از ازدواج این است که طرفین باورهای اشتباهی در مورد ازدواج دارند پس درک صحیح دانستنی های قبل از ازدواج کمک می کند؛ تصمیم بهتری بگیرید.

مهم ترین اصل برای ازدواج شناخت اصولی از فرد مورد نظر است. اگر بدانید بهترین نوع سوالات پیش از ازدواج چیست، بهتر نتیجه خواهید گرفت.

پیش از شروع مقاله مشاوره پیش از ازدواج چیست را در ویکی روان مطالعه کنید، چون حتما قبل از ازدواج باید به مشاور روانشناس مراجعه کنید.

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
کتایون داودی کتایون داودی
مشاور روانشناس
از 77,500 هزار تومان
مریم محبوبی مریم محبوبی
مشاور روانشناس
از 87,500 هزار تومان
محمد جواد اسکندری محمد جواد اسکندری
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
یونس ترقی طلب یونس ترقی طلب
دکتری روانشناسی
از 75,000 هزار تومان
فاطمه غواص معانی فاطمه غواص معانی
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
شیلا توکلی شیلا توکلی
مشاور روانشناس
از 160,000 هزار تومان
سحر مدیری سحر مدیری
مشاور روانشناس
از 100,000 هزار تومان
مریم بنی عامریان مریم بنی عامریان
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان

سوالات مهم در صحبت های قبل از ازدواج

سوالات آشنایی قبل از ازدواج و پاسخ به آن ها از نکات مهم در مسیر رسیدن به موفقیت در ازدواج است. بسیاری از افراد نگرانی‌ ها و دغدغه‌ های زیادی برای ازدواج دارند. زمانی که شما لیستی از سوالات قبل از ازدواج داشته باشید و بدانید دقیقا در صحبت های قبل از ازدواج چه چیزی را باید معیار خود قرار دهید، به راحتی تصمیم درست را می یابید. در ادامه با ویکی روان با چندی از این سوالات در صحبت های قبل از عقد همراه باشید:

1- در صحبت های قبل از نامزدی، وضعیت مالی خود را به دقت ارزیابی کنید

صحبت کردن در مورد پول هرگز آسان نیست، اما بسیار مهم است که قبل از ازدواج در مورد مسائل مالی خود صادقانه صحبت کنید. قبل از متعهد شدن در زندگی باید در مورد بدهی ها، کارت های اعتباری و مبالغ اضافی احتمالی صادق باشید. اگر بدهی‌هایی دارید که باید تسویه شوند، این موردی است که به محض نامزد شدن و در صحبت های قبل از ازدواج، باید در مورد آن بحث کنید تا مطمئن شوید که بیش از حد برای مراسم عروسی هزینه نمی کنید.

2- در صحبت های قبل از ازدواج مشخص کنید که آیا فرزند می خواهید یا نه؟

این سوالی است که هرگز نباید از یک زوج بپرسید، اما باید از یکدیگر بپرسید. اگر در صفحات مختلف در این باره صحبت می کنید، اگر یکی از شما امیدوار باشد که دیگری در صحبت های دختر و پسر قبل از ازدواج، نظرش را تغییر دهد، ممکن است منجر به دل شکستگی شود.

ممکن است در مورد تعداد فرزندانی که می خواهید به توافق نرسید، اما اگر هر دوی شما می دانید که ایجاد کیفیت در زندگی در اولویت است پس همیشه می توانید بعد از بچه دار شدن دوباره به این موضوع بپردازید. شاید ناگهان بخواهید پنج فرزند داشته یا فقط به یکی بچسبید!

3- در صحبت های قبل از عقد از نحوه تربیت فرزندان بپرسید

این یک سوال بزرگ است که به همراهی با یک روانشناس کودک آنلاین نیاز دارد! آیا او به سخت گیری با کودکان اعتقاد دارد یا دیدگاه های کاملاً آرامی دارد؟ در مورد مدرسه، زمان تماشای صفحه چطور؟همه این سؤالات باید در تعریف خانواده بررسی شوند، زیرا بچه دار شدن تأثیر زیادی بر روابط شما دارد، و شما نمی خواهید تا اولین عصبانیت منتظر بمانید تا درباره نحوه برخورد و نقش والدین در تربیت کودک، با آن بحث کنید.

مشاوران متخصص در مشاوره قبل ازدواج در ویکی روان:

[/box]

4- در دوران شناخت قبل از ازدواج باید درباره بارداری صحبت کنید

فرقی نمی کند که این مشکل مربوط به ناباروری زوجین باشد یا اینکه برای پدر و مادر شدن باید مراحل بیشتری را طی کنید. نظر شما در مورد IVF، فرزند خواندگی، رحم جایگزین، پرورش یا هر راه دیگری برای فرزند پروری چیست؟ در صحبت های قبل از ازدواج باید بدانید که اگر شما یک زوج هم جنس هستید، نظر شما در مورد اسپرم یا تخمک اهدایی چیست؟ چه کسی نوزاد را حمل می کند یا تخمک یا اسپرم فراهم می کند؟

مشاوره آنلاین قبل از ازدواج در ویکی روان

5- در صحبت های خواستگاری بیان کنید که دین برای شما چه معنایی دارد؟

ممکن است فقط یکی از شما مذهبی باشد و به اصول عشق زن و مرد در اسلام اصرار بورزد، یا شاید مذاهب مختلفی داشته باشید. چگونه زندگی شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد؟ آیا اگر بچه دارید برای رعایت دین تربیت می شوند؟ باید در صحبت های قبل از ازدواج بدانید که با این موضوع همسو هستید، حتی اگر باورهای شما در حال حاضر تأثیر زیادی بر زندگی روزمره شما نداشته باشد.

بد نیست نگاهی به مقاله لیست سوالات مشاوره قبل از ازدواج در ویکی روان بیندازید.

6- در صحبت های قبل از ازدواج مشخص کنید واقعاً چه نوع جشن عروسی می خواهید؟

این خیلی مهم است. بعد از نامزد شدن، خیلی خوب است که فرض کنیم هر دوی شما می خواهید با هم ازدواج کنید، اما این همیشه به معنای ازدواج نیست. اگر یکی از شما خواهان یک مراسم ثبت نام با یک شام کوچک است، اما دیگری می خواهد یک مراسم مجلل داشته باشد، باید این موضوع را زودتر مطرح کرده و راه هایی برای سازش و مذاکره با نامزد خود پیدا کنید.

7- در صحبت های دوران آشنایی تعیین کنید که کجا می خواهید زندگی کنید؟

شاید هر دوی شما در حال حاضر در شهر زندگی می کنید، اما اگر یکی از شما می خواهد بنا به تفاوت فرهنگی در ازدواج چند سال دیگر به روستا نقل مکان کند، یا می خواهد به زادگاه خود برگردد، این موضوع باید در صحبت های قبل از ازدواج زودتر مشخص شود.

مطمئن شوید که دیدگاه‌های شما در مورد زندگی آینده‌تان همسو هستند، بنابراین بدانید که اهداف مشابهی برای زندگی خود در پنج، ۱۰ یا ۴۰ سال آینده به اشتراک می‌گذارید.

8- بعد از ازدواج چگونه امور مالی خود را تقسیم خواهید کرد؟

احتمالاً قبلاً تعداد زیادی صورت حساب را با هم تقسیم کرده اید. مطمئن شوید که از این ترتیب راضی هستید. عادلانه ترین راه برای تقسیم در مفهوم ازدواج و شراکت معمولاً در رابطه با آنچه که هر کدام به دست می آورید است. این مسئله در مدیریت مسائل مالی باعث ایجاد اعتماد می شود.

باید در صحبت های قبل از ازدواج تصمیم بگیرید که آیا می خواهید یک حساب بانکی مشترک داشته باشید یا جداگانه!

باید سعی کنید با هم در مسیر افزایش هوش مالی قدم بردارید. معمولا موضوعات مالی از طریق فردی بی طرف و متخصص قابل حل است، اگر بدانید اهمیت مشاوره پیش از ازدواج چقدر زیاد است حتما از آن استفاده می کنید.

9- در صحبت های قبل از ازدواج مشخص کنید برای چه چیزی می خواهید پس انداز کنید؟

اگر یکی از شما رویای یک ماشین دارد و دیگری یک خانه تعطیلات رویایی، چگونه تصمیم می گیرید برای این چیزها پس انداز کنید؟ چه چیزی را در مخارج روزانه خود، مانند نظافتچی یا مربی شخصی، ضروری می دانید؟ در چه چیزی می توانید صرفه‌جویی کنید، مانند سرویس های جاری  یا عضویت در باشگاه؟

10- بعد از ازدواج چگونه کارها را تقسیم خواهید کرد؟

بسیاری از افراد در هنگام ازدواج، نسبت به انجام کارهای خانه شروطی دارند. این حتی از دسته مهم ترین سوالات قبل نامزی می باشد که باید مطرح شود. ممکن است فردی از زدن چمن های اطراف خانه متنفر باشد، اما در مقابل به شستن پنجره ها علاقه مند باشد.

امکان دارد عاشق پختن غذا باشد، اما در عوض از شست و شوی لباس ها متنفر باشد. اگر شما نیز اینگونه باشید، آیا مطمئن هستید که همسر آیندتان این کار ها را به جای شما انجام خواهد داد؟ آیا تا بحال این انتظارات را با او در میان گذاشته اید؟

برای یک ازدواج موفق مذاکره در اینجا مهم است. اگر در مورد آن صراحتاً صحبت کنید، هر گونه اختلاف نظر یا نارضایتی بعداً حفظ می شود. اگر از بردن زباله‌ها متنفرید، اما از شستشوی سطل‌ها بدتان نمی‌آید، در مورد آن شفاف باشید و به توافقی در صحبت های قبل از ازدواج برسید که برای هر دوی شما مفید باشد.

11- سیاست خود را در سوالات و صحبت های قبل از ازدواج بیان کنید

آیا شما دیدگاه های سیاسی یکسانی دارید یا با هم تفاوت دارند؟ اگر آنها متفاوت هستند، آیا می توانید با آن مقابله کنید؟ ویکی روان خواندن مقاله رازهای موفقیت در زندگی مشترک را به شما پیشنهاد میدهد.

12- صحبت های مهم قبل از ازدواج در مورد زندگی جنسی

ممکن است این یک مکالمه دشوار به نظر برسد، اما واقعاً مهم است. آیا هر دوی شما از زندگی جنسی خود راضی هستید؟آیا چیزی کم است، آیا می خواهید چیزی را امتحان کنید یا احساس می کنید چیزی درست نیست؟ آیا هر دوی شما در صحبت های قبل از ازدواج کاملاً با تمایلات جنسی برای یک رابطه جنسی مطلوب، صادق بوده اید؟

13- درباره خانواده یکدیگر در شناخت قبل از ازدواج صحبت کنید

برای بسیاری از زوج ها، پس از ازدواج، تعهدات خانوادگی تغییر می کند. آیا شما یا شریک زندگیتان سنت ها یا تعهداتی در خانواده دارید که همیشه رعایت کرده اید؟ شما یا همسرتان چگونه در این موقعیت‌ها برای تهدیدهای ازدواج قرار می گیرید؟

اگر هر کدام از شما فرزندی دارید، ضروری است که در مورد احساسات و انتظارات خود از زندگی خانوادگی در این باره صحبت های قبل از ازدواج داشته باشید. مهم این است که شما زندگی و خانه مشترکی دارید که همه آن را شنیده و مورد توجه قرار می دهند و برای هر دوی شما به عنوان یک زوج و همچنین برای همه شما به عنوان یک خانواده وقت می گذارید.

14- در صحبت های قبل از نامزدی بپرسید جشن ها چگونه به نظر می رسند؟

از صحبتهای مهم قبل از ازدواج این است که بدانید چه اعیادی برایتان مهم است. مثلا عید نوروز، شب یلدا یا هر رویداد تاریخی فرهنگی مهم دیگری که جشن می گیرید. در مقایسه با دیگری برای شما چگونه به نظر می رسند؟ آیا به نوبت با خانواده یکدیگر جشن می گیرید یا جشن های خود را در خانه برگزار می کنید؟

و در مورد تولدها چطور؟ اگر فکر می‌کنید که تولد یک چیز عجیب و غریب بزرگ است، و دیگری حتی در کارت‌ها نیز نکته‌ای را نمی‌بینند، باید در این مورد با استفاده از  تکنیک های همسرداری شفاف باشید تا هیچ یک از شما انتظارات نادرستی نداشته باشید.

15- در صحبت های قبل از ازدواج بپرسید: تعطیلات رویایی شما چیست؟

اگر عاشق یک سفر کمپینگ پر جنب و جوش و پر از پیاده روی و دوچرخه سواری هستید، و دیگری دوست دارد یک هفته کنار استخر دراز بکشد و یک کوکتل بخورد، باید روشن باشید که تعطیلات شما چگونه خواهد بود. آیا هر کدام از شما زمانی برای رویاهای خود دارید یا به دنبال سفرهایی در ازدواج عاشقانه خود هستید؟

مطالب مشابه با سوالات قبل ازدواج در ویکی روان:

16- در آشنایی قبل از ازدواج بیان کنید که شغل شما چقدر مهم است؟

برای برخی افراد، شغل فقط یک شغل به عنوان پیش نیاز تشکیل خانواده است و برای دیگری، احساس هدف می دهد. در مورد اهمیت شغلتان باید در صحبت های قبل از ازدواج واضح باشید.

ممکن است شما را به یک منطقه خاص وابسته نگه دارد یا به این معنی است که هرگز برای مدت طولانی در یک مکان ساکن نخواهید شد. ممکن است به این معنی باشد که ممکن است هرگز درآمد زیادی نداشته باشید یا ساعات غیرقابل پیش بینی کار کنید.

وابستگی به شغل از مهم ترین سوالات قبل ازدواج است

شغل های مختلف نیازمند مقدار زمان های متفاوت می باشند. ممکن است شغل کنونی شما، تنها در صورت نداشتن فرزند یا مجرد بودن قابل مدیریت باشد.

اما آیا مدیریت این شغل، پس از ازدواج و داشتن فرزند، امکان پذیر خواهد بود؟ این از سوالات مهم پیش از ازدواج است که باید بپرسید.

دانستن اهمیت  تعادل بین شغل و خانواده از نظر شریک زندگی آینده خود، برای پیش بینی زندگی مشترک و تصمیم برای شروع این زندگی بسیار مهم خواهد بود.

کیفیت زندگی زناشویی با اختلافات و ناهماهنگی های بین زندگی و شغل رابطه عکس دارد. برای مثال، زوجی که بین زندگی و شغل آنها ناهماهنگی کمتری وجود دارد، دارای رضایت بیشتری از زندگی خود می باشند. توجه داشته باشید که تعادل بین کار و زندگی برای افراد مختلف متفاوت می باشد و ممکن است این تعادل برای فردی دیگر مناسب نباشد.

17- شما با نام خانوادگی خود بعد از ازدواج چه خواهید کرد؟

این یک سنت قدیمی است که زنان نام شوهر خود را انتخاب می‌کنند. اما این یک سنت عروسی است که شما می توانید با توافق در صحبت های قبل از ازدواج از آن صرف نظر کنید.

18- در صحبت های قبل از عقد بیان کنید بعدا چقدر به تنهایی نیاز دارید؟

این یک نکته کوچک است، اما تاثیر زیادی دارد. با صحبت های قبل از ازدواج باید درک کنید که هر دوی شما چقدر زمان نیاز دارید تا از فشار خارج شوید و چقدر زمان طول می کشد تا یکی از شما احساس تنهایی کند تا راهی برای رفع نیاز یکدیگر به تنهایی بیابید. همه گاهی اوقات، حتی اندکی، به آن نیاز دارند پس در اولویت معیارهای ازدواج قرار دارد.

19- در صحبت های خواستگاری، موارد غیر قابل مذاکره خود را بگویید

چیزهایی که احساس می‌کنید برایتان در جهت بهبود کیفیت زندگی شخصی بسیار مهم هستند، چه چیزهایی هستند که نمی‌خواهید در مورد آن مصالحه کنید؟ و آیا این برای شخص مقابل مشکلی ندارد؟ به عنوان مثال، اگر سنت دیرینه ای دارید که سالی یک بار با دوستان خود به تعطیلات بروید، آیا شریک زندگی تان در صحبت های قبل از ازدواج می داند که این برای شما چقدر مهم است؟

20- صحبت های دختر و پسر قبل از ازدواج و بیان رویاهای خود

اگر در حال ازدواج هستید، نوشتن وصیت نامه با هم عاقلانه است. در بسیاری از موارد، شما به احتمال زیاد می خواهید همه چیز را به یکدیگر بسپارید، اما اگر وابستگان دیگری داشته باشید، پیچیده تر می شود. با صحبت های قبل از ازدواج، درک کنید که زندگی رویای شما بعد از ازدواج چگونه خواهد بود!

21- در صورتی که هر طرف، شروع به تغییر سبک زندگی خود کنند، طرف مقابل چه عکس العملی خواهد داشت؟

سوالات مهم پیش از ازدواج

برای برخی از زوجین، تغییر در رفتار های مربوط به سلامت که به کاهش وزن منجر می شوند، میتواند اختلافاتی بوجود آورد.

هنگامی که یکی از زوجین تصمیم به تغییر سبک زندگی و رژیم غذایی خود کند، تغییر در وضع سلامت و وزن فرد، ممکن است باعث ناراحتی و نارضایتی طرف مقابل شود.

در مورد سوالات مهم پیش از ازدواج بهتر است در مورد سبک زندگی و عادات و همچنین هدف های خود با شریک زندگی آینده خود گفت و گو کنید.

در صورت وجود اختلاف، سعی کنید این تفاوت را کمتر کنید. به همین خاطر باید در سوالات از همسر آینده این مورد را در نظر داشته باشید تا در شگفت زده نشوید! اگر از مزایای مشاوره آنلاین اطلاع دارید، می توانید در مورد صحبت های قبل از ازدواج از روانشناس ایده بگیرید.

22- هر طرف برای احساس آرامش، چه مقدار امنیت اقتصادی نیاز خواهد داشت؟

ازدواج اینترنتی

یکی از سوالات مهم قبل از ازدواج، مربوط به عادت های اقتصادی و مخارج است. علاوه بر این، گفت و گو در مورد پس انداز کردن پول نیز، بسیار مهم و از دسته سوالات مهم پیش از ازدواج که باید بپرسید خواهد بود.

بدین معنی که از نظر هر فرد، چه مقدار پول پس انداز شده نیاز خواهد بود تا او احساس امنیت اقتصادی کند. داشتن نظر های مشابه و یا حداقل دانستن نظر طرف مقابل میتواند کمک بسیاری به سازش و توافق در این مورد کند. این کار می تواند بسیاری از اختلافات نظر مالی را حل کرده و احتمال وقوع طلاق در آینده را کاهش دهد.

23- آیا هر دو نفر میتوانند نان آور خانه باشند؟ از سوالاتی که قبل از ازدواج که باید بپرسید

بزرگتر بودن زن در ازدواج

همانطور که مشاهده می کنید مسائل مالی از مهم ترین سوالات ثبل ازدواج است چون در یک بررسی درباره ریسک های طلاق، طبق آمار:

بیشتر شدن تساوی حقوق زن و مرد، تغییری در انتظارات اجتماعی از مرد در تامین مالی خانواده بوجود نیاورده است.

علاوه بر این، تحقیقی دیگر در زمینه مقایسه حقوق زن و مرد، نشان میدهد که زوجهایی که هر دوی آنها شاغل هستند، بعلت اختلاف این امر با هنجارهای اجتماعی، دارای نارضایتی بیشتری می باشند.

توجه داشته باشید که این اطلاعات با تحقیق بر روی گروهی محدود از زوجها بدست آورده شده و ممکن است در برخی از زوجها، شاغل بودن زن امری کاملا عادی باشد.

این موضوع از سوالات مهم پیش از ازدواج است که باید به آن پرداخته شود. به همین دلیل بهتر است قبل از ازدواج گفت و گویی در مورد وظیفه تامین مالی خانه صورت گیرد.

24- چه چیزی ممکن است پس از ازدواج بین زوجین تغییر کند؟

اغلب اوقات گفته های افراد با اعمال آنان متفاوت است و ممکن است افراد قبل از ازدواج، نظراتی درباره برخی موارد داشته باشند که این نظرات پس از ازدواج تغییر کنند.

پس به خاطر داشته باشید که ازدواج کردن قادر است برخی رفتار ها، خواسته ها و عادت های فرد را تغییر دهد که این می تواند در آینده خطرناک باشد. به همین خاطر این را هم در لیست سوالات مهم پیش از ازدواج قرار دهید.

دیگر سوالات پیشنهادی ویکی روان در صحبت های قبل از ازدواج:

25- وقتی می میرید می خواهید چه اتفاقی بیفتد؟

26- در مورد حیوانات خانگی چه احساسی دارید؟

27- خط قرمز شما چیست؟

28- نتیجه خیانت چه خواهد بود؟

29- مهم ترین فرد جهان برای شما چه کسی است؟

30- دوران بازنشستگی شما چگونه است؟

31- زبان عشق شما چیست؟

32- چگونه با مسائل برخورد می کنید؟

33- صحبت کردن در مورد چه چیزی برای شما مشکل است؟

34- در رسانه های اجتماعی چه می گذرد؟

35- از صحبت های قبل ازدواج این است که چقدر به مهمانی می روید یا مهمان دعوت می کنید؟

36- بعد از بچه دار شدن حاضرید از پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها کمک بگیرید؟

37- با ادامه تحصیل احتمالی هر یک از طرفین موافق هستید؟

38- از او بپرسید ارتباط جنسی کامل را تجربه کرده یا نه؟

39- چقدر درآمد برای گذران زندگی کافیه؟

40- کارت چقدر برای تو اولویت داره؟ روزهای تعطیل هم کار میکنی؟

41- یکی از صحبتهای مهم قبل از ازدواج این است که آیا با دوستان مجردت به سفر می روی؟

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
پریوش شیخ الاسلامی پریوش شیخ الاسلامی
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
سحر بهروزیان سحر بهروزیان
مشاور روانشناس
از 87,500 هزار تومان
مهرانگیز متقی مهرانگیز متقی
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
مارال حقیقی کرمانشاهی مارال حقیقی کرمانشاهی
دکتری روانشناسی
از 150,000 هزار تومان
علیرضا مرادی علیرضا مرادی
مشاور حقوقی خانواده
از 75,000 هزار تومان
لیلا شکوری لیلا شکوری
دکتری روانشناسی
از 137,500 هزار تومان
محمود مردانی محمود مردانی
مشاور تغذیه
از 300,000 هزار تومان
مهندس محمد خانی مهندس محمد خانی
مهندس آی تی
از 150,000 هزار تومان

پیشنهاد ویکی روان درباره مهم ترین صحبت های قبل از ازدواج

برقرار ارتباط به صورت ازدواج خیلی جدی تر از روابط قبل از ازدواج است زیرا انواع تعهدات و فداکاری های شما را در این راه می طلبد بنابراین در این زمینه شما به مشاوران آشنایی قبل از ازدواج با بررسی همه جانبه نیاز دارید تا بهترین تصمیم را برای ازدواج بگیرید. سایت روانشناسی ویکی روان همه روزه به صورت آنلاین، تایپی و تلفنی در دسترس است.

مشاوره در دوران نامزدی و قبل از عقد

ویکی روان

ویکی روان سامانه سلامت روان با خدمات متنوع برای تمام فارسی زبانان است. می‌توانید در ویکی روان مشاوره روانشناسی برگزار کنید، در وبینارهای روانشناسی شرکت کرده و از مطالب مرتبط با روانشناسی استفاده کنید. جلسات مشاوره روانشناسی ویکی روان به صورت آنلاین، تلفنی و متنی برگزار می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا