ازدواجپرسش و پاسخ های ازدواج

30 سوال مهم در صحبت های قبل از ازدواج

صحبت های قبل از عقد را برای شناخت همسر، جدی بگیرید!

صحبت‌های قبل ازدواج برای به دست آوردن شناخت بیشتر دختر و پسر از یکدیگر، بسیار مهم است. در جلسات روانشناسی ویکی روان دیده شده که امروزه اغلب دختران و پسران جوان تنها ملاک ازدواج خود را عشق می‌ دانند و به همین عشق و علاقه بینشان کفایت ‌می‌ کند. در صورتی که موارد بسیار مهم‌ تری وجود دارد که برای شروع و تداوم یک زندگی موفق لازم هستند. در این شرایط بهترین راه همراهی با مشاور قبل از عقد است.

چرا صحبت های دختر و پسر قبل از ازدواج بسیار مهم است؟

با مطالب روانشناسی ویکی روان به روز باشید.

صحبت های قبل از ازدواج به شما کمک می کند تا با دید صحیح و حساب شده به سراغ ازدواج بروید. یکی از موضوعات جالب در مشاوره پیش از ازدواج کردن این است که طرفین باورهای اشتباهی در مورد ازدواج دارند پس درک صحیح دانستنی های قبل از ازدواج کمک می کند؛ تصمیم بهتری بگیرید.

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
پروفسور حسین باهر پروفسور حسین باهر
پروفسور
از 800,000 هزار تومان
مشاهده
سعید بابایی سعید بابایی
دکتری روانشناسی
از 100,000 هزار تومان
مشاهده
پوریا رضائی پوریا رضائی
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
مشاهده
نسرين دشتبانيان نسرين دشتبانيان
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
مشاهده
صفورا نصیری صفورا نصیری
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
مشاهده
آناهیتا افخمی آناهیتا افخمی
مشاور روانشناس
از 55,000 هزار تومان
مشاهده
کیومرث مروت کیومرث مروت
دکتری روانشناسی
از 62,500 هزار تومان
مشاهده
مهناز شاه مرادی مهناز شاه مرادی
دکترای روانشناسی
از 75,000 هزار تومان
مشاهده

سوالات مهم در صحبت های قبل از ازدواج

سوالات آشنایی قبل از ازدواج و پاسخ به آن ها از نکات مهم در مسیر رسیدن به موفقیت در ازدواج است. بسیاری از افراد نگرانی‌ ها و دغدغه‌ های زیادی برای ازدواج دارند. زمانی که شما لیستی از سوالات قبل از ازدواج داشته باشید و بدانید دقیقا در صحبت های قبل از ازدواج چه چیزی را باید معیار خود قرار دهید، به راحتی تصمیم درست را می یابید. در ادامه با ویکی روان با چندی از این سوالات در صحبت های قبل از عقد باشید:

1- در صحبت های قبل از نامزدی، وضعیت مالی خود را به دقت ارزیابی کنید

صحبت کردن در مورد پول هرگز آسان نیست، اما بسیار مهم است که قبل از ازدواج در مورد مسائل مالی خود صادقانه صحبت کنید. قبل از متعهد شدن در زندگی باید در مورد بدهی ها، کارت های اعتباری و مبالغ اضافی احتمالی صادق باشید. اگر بدهی‌هایی دارید که باید تسویه شوند، این موردی است که به محض نامزد شدن و در صحبت های قبل از ازدواج، باید در مورد آن بحث کنید تا مطمئن شوید که بیش از حد برای مراسم عروسی هزینه نمی کنید.

2- در صحبت های قبل از ازدواج مشخص کنید که آیا فرزند می خواهید؟

این سوالی است که هرگز نباید از یک زوج بپرسید، اما باید از یکدیگر بپرسید. اگر در صفحات مختلف در این باره صحبت می کنید، اگر یکی از شما امیدوار باشد که دیگری در صحبت های دختر و پسر قبل از ازدواج، نظرش را تغییر دهد، ممکن است منجر به دل شکستگی شود.

ممکن است در مورد تعداد فرزندانی که می خواهید به توافق نرسید، اما اگر هر دوی شما می دانید که ایجاد کیفیت در زندگی در اولویت است پس همیشه می توانید بعد از بچه دار شدن دوباره به این موضوع بپردازید. شاید ناگهان بخواهید پنج فرزند داشته یا فقط به یکی بچسبید!

3- در صحبت های قبل از عقد از نحوه تربیت فرزندان بپرسید

این یک سوال بزرگ است که به همراهی با یک روانشناس کودک آنلاین نیاز دارد! آیا او به سخت گیری با کودکان اعتقاد دارد یا دیدگاه های کاملاً آرامی دارد؟ در مورد مدرسه، زمان تماشای صفحه چطور؟همه این سؤالات باید در تعریف خانواده بررسی شوند، زیرا بچه دار شدن تأثیر زیادی بر روابط شما دارد، و شما نمی خواهید تا اولین عصبانیت منتظر بمانید تا درباره نحوه برخورد و نقش والدین در تربیت کودک، با آن بحث کنید.

4- در دوران شناخت قبل از ازدواج باید درباره بارداری صحبت کنید

فرقی نمی کند که این مشکل مربوط به ناباروری زوجین باشد یا اینکه برای پدر و مادر شدن باید مراحل بیشتری را طی کنید. نظر شما در مورد IVF، فرزندخواندگی، رحم جایگزین، پرورش یا هر راه دیگری برای فرزند پروری چیست؟ در صحبت های قبل از ازدواج باید بدانید که اگر شما یک زوج هم جنس هستید، نظر شما در مورد اسپرم یا تخمک اهدایی چیست؟ چه کسی نوزاد را حمل می کند یا تخمک یا اسپرم فراهم می کند؟

مشاوره آنلاین قبل از ازدواج در ویکی روان

5- در صحبت های خواستگاری بیان کنید که دین برای شما چه معنایی دارد؟

ممکن است فقط یکی از شما مذهبی باشد و به اصول عشق زن و مرد در اسلام اصرار بورزد، یا شاید مذاهب مختلفی داشته باشید. چگونه زندگی شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد؟ آیا اگر بچه دارید برای رعایت دین تربیت می شوند؟ باید در صحبت های قبل از ازدواج بدانید که با این موضوع همسو هستید، حتی اگر باورهای شما در حال حاضر تأثیر زیادی بر زندگی روزمره شما نداشته باشد.

6- در صحبت های قبل از ازدواج مشخص کنید واقعاً چه نوع جشن عروسی می خواهید؟

این خیلی مهم است. بعد از نامزد شدن، خیلی خوب است که فرض کنیم هر دوی شما می خواهید با هم ازدواج کنید، اما این همیشه به معنای ازدواج نیست. اگر یکی از شما خواهان یک مراسم ثبت نام با یک شام کوچک است، اما دیگری می خواهد یک مراسم مجلل داشته باشد، باید این موضوع را زودتر مطرح کرده و راه هایی برای سازش و مذاکره با نامزد خود پیدا کنید.

7- در صحبت های دوران آشنایی تعیین کنید که کجا می خواهید زندگی کنید؟

شاید هر دوی شما در حال حاضر در شهر زندگی می کنید، اما اگر یکی از شما می خواهد بنا به تفاوت فرهنگی در ازدواج چند سال دیگر به روستا نقل مکان کند، یا می خواهد به زادگاه خود برگردد، این موضوع باید در صحبت های قبل از ازدواج زودتر مشخص شود.

مطمئن شوید که دیدگاه‌های شما در مورد زندگی آینده‌تان همسو هستند، بنابراین بدانید که اهداف مشابهی برای زندگی خود در پنج، ۱۰ یا ۴۰ سال آینده به اشتراک می‌گذارید.

8- بعد از ازدواج چگونه امور مالی خود را تقسیم خواهید کرد؟

احتمالاً قبلاً تعداد زیادی صورت حساب را با هم تقسیم کرده اید. مطمئن شوید که از این ترتیب راضی هستید. عادلانه ترین راه برای تقسیم در مفهوم ازدواج و شراکت معمولاً در رابطه با آنچه که هر کدام به دست می آورید است. این مسئله در مدیریت مسائل مالی باعث ایجاد اعتماد می شود.

باید در صحبت های قبل از ازدواج تصمیم بگیرید که آیا می خواهید یک حساب بانکی مشترک داشته باشید یا جداگانه!

باید سعی کنید با هم در مسیر افزایش هوش مالی قدم بردارید.

9- در صحبت های قبل از ازدواج مشخص کنید برای چه چیزی می خواهید پس انداز کنید؟

اگر یکی از شما رویای یک ماشین دارد و دیگری یک خانه تعطیلات رویایی، چگونه تصمیم می گیرید برای این چیزها پس انداز کنید؟ چه چیزی را در مخارج روزانه خود، مانند نظافتچی یا مربی شخصی، ضروری می دانید؟ در چه چیزی می توانید صرفه‌جویی کنید، مانند سرویس های جاری  یا عضویت در باشگاه؟

10- بعد از ازدواج چگونه کارها را تقسیم خواهید کرد؟

برای یک ازدواج موفق مذاکره در اینجا مهم است. اگر در مورد آن صراحتاً صحبت کنید، هر گونه اختلاف نظر یا نارضایتی بعداً حفظ می شود. اگر از بردن زباله‌ها متنفرید، اما از شستشوی سطل‌ها بدتان نمی‌آید، در مورد آن شفاف باشید و به توافقی در صحبت های قبل از ازدواج برسید که برای هر دوی شما مفید باشد.

11- سیاست خود را در سوالات و صحبت های قبل از ازدواج بیان کنید

آیا شما دیدگاه های سیاسی یکسانی دارید یا با هم تفاوت دارند؟ اگر آنها متفاوت هستند، آیا می توانید با آن مقابله کنید؟ ویکی روان خواندن مقاله رازهای موفقیت در زندگی مشترک را به شما پیشنهاد میدهد.

12- صحبت های مهم قبل از ازدواج در مورد زندگی جنسی

ممکن است این یک مکالمه دشوار به نظر برسد، اما واقعاً مهم است. آیا هر دوی شما از زندگی جنسی خود راضی هستید؟آیا چیزی کم است، آیا می خواهید چیزی را امتحان کنید یا احساس می کنید چیزی درست نیست؟ آیا هر دوی شما در صحبت های قبل از ازدواج کاملاً با تمایلات جنسی برای یک رابطه جنسی مطلوب، صادق بوده اید؟

13- درباره خانواده یکدیگر در شناخت قبل از ازدواج صحبت کنید

برای بسیاری از زوج ها، پس از ازدواج، تعهدات خانوادگی تغییر می کند. آیا شما یا شریک زندگیتان سنت ها یا تعهداتی در خانواده دارید که همیشه رعایت کرده اید؟ شما یا همسرتان چگونه در این موقعیت‌ها برای تهدیدهای ازدواج قرار می گیرید؟

اگر هر کدام از شما فرزندی دارید، ضروری است که در مورد احساسات و انتظارات خود از زندگی خانوادگی در این باره صحبت های قبل از ازدواج داشته باشید. مهم این است که شما زندگی و خانه مشترکی دارید که همه آن را شنیده و مورد توجه قرار می دهند و برای هر دوی شما به عنوان یک زوج و همچنین برای همه شما به عنوان یک خانواده وقت می گذارید.

14- در صحبت های قبل از نامزدی بپرسید جشن ها چگونه به نظر می رسند؟

کریسمس، عید، دیوالی، حنوکا یا هر رویداد مذهبی مهم دیگری که جشن می گیرید. در مقایسه با دیگری برای شما چگونه به نظر می رسند؟ آیا به نوبت با خانواده یکدیگر جشن می گیرید یا جشن های خود را در خانه برگزار می کنید؟

و در مورد تولدها چطور؟ اگر فکر می‌کنید که تولد یک چیز عجیب و غریب بزرگ است، و دیگری حتی در کارت‌ها نیز نکته‌ای را نمی‌بینند، باید در این مورد با استفاده از  تکنیک های همسرداری شفاف باشید تا هیچ یک از شما انتظارات نادرستی نداشته باشید.

15- در صحبت های قبل از ازدواج بپرسید: تعطیلات رویایی شما چیست؟

اگر عاشق یک سفر کمپینگ پر جنب و جوش و پر از پیاده روی و دوچرخه سواری هستید، و دیگری دوست دارد یک هفته کنار استخر دراز بکشد و یک کوکتل بخورد، باید روشن باشید که تعطیلات شما چگونه خواهد بود. آیا هر کدام از شما زمانی برای رویاهای خود دارید یا به دنبال سفرهایی در ازدواج عاشقانه خود هستید؟

16- در آشنایی قبل از ازدواج بیان کنید که شغل شما چقدر مهم است؟

برای برخی افراد، شغل فقط یک شغل به عنوان پیش نیاز تشکیل خانواده است و برای دیگری، احساس هدف می دهد. در مورد اهمیت شغلتان باید در صحبت های قبل از ازدواج واضح باشید. ممکن است شما را به یک منطقه خاص وابسته نگه دارد یا به این معنی است که هرگز برای مدت طولانی در یک مکان ساکن نخواهید شد. ممکن است به این معنی باشد که ممکن است هرگز درآمد زیادی نداشته باشید یا ساعات غیرقابل پیش بینی کار کنید.

17- شما با نام خانوادگی خود بعد از ازدواج چه خواهید کرد؟

این یک سنت قدیمی است که زنان نام شوهر خود را انتخاب می‌کنند. اما این یک سنت عروسی است که شما می توانید با توافق در صحبت های قبل از ازدواج از آن صرف نظر کنید.

18- در صحبت های قبل از عقد بیان کنید بعدا چقدر به تنهایی نیاز دارید؟

این یک نکته کوچک است، اما تاثیر زیادی دارد. با صحبت های قبل از ازدواج باید درک کنید که هر دوی شما چقدر زمان نیاز دارید تا از فشار خارج شوید و چقدر زمان طول می کشد تا یکی از شما احساس تنهایی کند تا راهی برای رفع نیاز یکدیگر به تنهایی بیابید. همه گاهی اوقات، حتی اندکی، به آن نیاز دارند پس در اولویت معیارهای ازدواج قرار دارد.

19- در صحبت های خواستگاری، موارد غیر قابل مذاکره خود را بگویید

چیزهایی که احساس می‌کنید برایتان در جهت بهبود کیفیت زندگی شخصی بسیار مهم هستند، چه چیزهایی هستند که نمی‌خواهید در مورد آن مصالحه کنید؟ و آیا این برای شخص مقابل مشکلی ندارد؟ به عنوان مثال، اگر سنت دیرینه ای دارید که سالی یک بار با دوستان خود به تعطیلات بروید، آیا شریک زندگی تان در صحبت های قبل از ازدواج می داند که این برای شما چقدر مهم است؟

20- صحبت های دختر و پسر قبل از ازدواج و بیان رویاهای خود

اگر در حال ازدواج هستید، نوشتن وصیت نامه با هم عاقلانه است. در بسیاری از موارد، شما به احتمال زیاد می خواهید همه چیز را به یکدیگر بسپارید، اما اگر وابستگان دیگری داشته باشید، پیچیده تر می شود. با صحبت های قبل از ازدواج، درک کنید که زندگی رویای شما بعد از ازدواج چگونه خواهد بود!

دیگر سوالات پیشنهادی ویکی روان در صحبت های قبل از ازدواج:

21- وقتی می میرید می خواهید چه اتفاقی بیفتد؟

22- در مورد حیوانات خانگی چه احساسی دارید؟

23- خط قرمز شما چیست؟

24- نتیجه خیانت چه خواهد بود؟

25- مهم ترین فرد جهان برای شما چه کسی است؟

26- دوران بازنشستگی شما چگونه است؟

27- زبان عشق شما چیست؟

28- چگونه با مسائل برخورد می کنید؟

29- صحبت کردن در مورد چه چیزی برای شما مشکل است؟

30- در رسانه های اجتماعی چه می گذرد؟

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
محمد جواد اسکندری محمد جواد اسکندری
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
مشاهده
اسما مشمول اسما مشمول
دکتری روانشناسی
از 60,000 هزار تومان
مشاهده
پروانه طاهری خراسانی پروانه طاهری خراسانی
مشاور روانشناس
از 62,500 هزار تومان
مشاهده
بهاره بوربور بهاره بوربور
دکتری روانشناسی
از 62,500 هزار تومان
مشاهده
شیما شهرکی شیما شهرکی
دکتری روانشناسی
از 125,000 هزار تومان
مشاهده
محمد حسین خانی محمد حسین خانی
دکتری روانشناسی
از 62,500 هزار تومان
مشاهده
آرزو بختیاری آرزو بختیاری
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
مشاهده
محمد رضا سعید فیروزه محمد رضا سعید فیروزه
دکترای روانشناسی
از 150,000 هزار تومان
مشاهده

پیشنهاد ویکی روان در صحبت های قبل از ازدواج

برقرار ارتباط به صورت ازدواج خیلی جدی تر از روابط قبل از ازدواج است زیرا انواع تعهدات و فداکاری های شما را در این راه می طلبد بنابراین در این زمینه شما به مشاوران آشنایی قبل از ازدواج با بررسی همه جانبه نیاز دارید تا بهترین تصمیم را برای ازدواج بگیرید. سایت روانشناسی ویکی روان همه روزه به صورت آنلاین، تایپی و تلفنی در دسترس است.

مشاوره در دوران نامزدی و قبل از عقد

تصویر ویکی روان

ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا