معنی اضطراب در سالمندان چیست؟

معنی اضطراب در سالمندان چیست؟

اضطراب برای همه ما پیش میاید. یکی از آورده های پر زیان زندگی در دنیای پر هیاهوی امروزی اضطراب میباشد که بدون شک تاثیرات منفی زیادی بر روح، جسم و البته عملکرد ما خواهد داشت. در ادامه میخواهیم به موضوع معنی اضطراب در سالمندان بپردازیم. موضوعی که به آن توجه جدی نمیشود و این قشر آسیب پذیر جامعه ما نیازمند توجه هر چه بیشتر بدان هستند.

با ویکی روان همراه باشید.

بسیاری از دانشمندان رشته روانشناسی می گویند که اختلال اضطراب منتشر (GAD) ممکن است شایع ترین اختلال روانی در میان افراد سالمند باشد. اگر چه کمی در مورد نحوه ی درمان این اختلال در بزرگسالان مسن تر تردید دارند. مطالعات نشان داده اند که اختلال اضطراب منتشر در افراد مسن شایع تر است. این اختلال حدود ۷ درصد از افراد مسن را در بر می گیرد که از این تعداد حدود ۳ درصد دچار افسردگی می شوند.

معنی اضطراب در سالمندان چیست؟

محققان می گویند که نگرانی افراد مسن در ارتباط با بدتر شدن سلامتی و مشکلات مالی امری طبیعی است. اما افراد مسن با اختلال اضطراب منتشر یا همان اضطراب در سالمندان در اثر نگرانی بیش از حد در مورد موارد ذکر شده مواجه می شوند. اگر این حالت نگرانی و اضطراب ادامه دار باشد؛ به طور جدی ممکن است زندگی افراد مسن را تحت تاثیر قرار دهد و سبب ایجاد مشکلات روزانه و مشکلات خواب در این افراد گردد. در صورت عدم درمان، GAD (اضطراب در سالمندان) به افسردگی منجر می شود.

همچنین با توجه به رابطه نا محسوس اضطراب و درد میبایست نسبت به وجود این پدیده در افراد سالمند با توجه به شرایط جسمانی آنها توجه بیشتری شود.

سایر شرایط اختلالات اضطراب در سالمندان شامل هراس، اختلال هراس و اختلال وسواسی جبری می باشد. Eric J. Lenze استاد یار دانشگاه پترزبورگ می گوید: یک مطالعه ی کوچک نشان داد که درمان اختلال اضطراب منتشر با یک داروی مهار کننده ی انتخابی مثل سروتونین( SSRI ) در بزرگسالان بالای ۶۰ سال مبتلا به اضطراب در سالمندان در مقایسه با جوان ترها به همان اندازه موثر بوده است. افراد مسنی که این دارو رابه مدت هشت ماه استفاده نمودند؛ به بهبودی کلی دست یافتند.

اما لنز می گوید پزشکان نمی توانند با این فرض همواره از داروهای مشابه در درمان اضطراب منتشر در افراد جوان تر و بزرگسال استفاده کنند و استفاده از دارو در افراد مسن نیاز به تحقیق بیشتر دارد.
نحوه بروز اضطراب در سالمندان در افراد بالای ۶۰ سال ممکن است با برخی افراد جوان تر مشابه باشد. اما در همین افراد نیز تفاوت هایی دیده می شود. ما نمی توانیم هر دو گروه مسن و جوان تر را تنها با یک دارو درمان کنیم. در چند دهه ی اخیر پژوهش های زیادی در ارتباط با درمان اضطراب در افراد مسن صورت گرفته است.

پدیده اضطراب در سالمندان نیازمند توجه و مراقبت های ویژه اطرافیان آنها میباشد. به یاد داشته باشید این عزیزان بیش از هر چیز به توجه شما نیاز دارند.

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

استرس نوجوانان چیست؟ (مدیریت استرس نوجوانان)

اینکه دلیل استرس نوجوانان چیست به عوامل زیادی بستگی دارد اما با این حال والدین …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *