ازدواج

چگونه در مراسم خواستگاری جذاب باشیم؟ (10 راهکار)

راه جذابیت در مراسم خواستگاری چیست؟

چگونه در مراسم خواستگاری جذاب باشیم و بیشتر به چشم بیاییم تا دیگران را تحت تاثیر خود قرار دهیم؟ شاید فکر کنید این موضوع اهمیتی ندارد، اما به عنوان دختر یا پسر باید از این به بعد بهترین خود باشید. در جلسات مشاوره روانشناسی قبل ازدواج توضیحات کاملی درباره جذابیت در مراسم خواستگاری داده می شود تا افراد بتوانند بیشترین بهره را ببرند. اما یادتان باشد این موضوع هم یاد گرفتنی است و می توانید در آن استاد شوید. در ادامه این مطلب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان به بررسی راه های جذاب بودن در مراسم خواستگاری می پردازیم.

چگونه در مراسم خواستگاری جذاب باشیم؟

با مطالب روز روانشناسی در ویکی روان همراه باشید.

اگر بدانید مراسم خواستگاری چیست و چقدر در آینده شما تاثیرگذار است، حتما برای آن برنامه ریزی کرده و دنبال جذابیت در مراسم خواستگاری خواهید بود. فرقی نمی کنه دختر هستید یا پسر، فرقی نمی کنه سوالات مهم قبل خواستگاری را مطرح کرده اید یا نه، در هر صورت ادامه متن برای افرادی است که می خواهند در مراسم خواستگاری جذاب تر باشند.

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
کیومرث مروت کیومرث مروت
دکتری روانشناسی
از 62,500 هزار تومان
مشاهده
پروانه صفایی مقدم پروانه صفایی مقدم
دكتراى روانشناسى
از 150,000 هزار تومان
مشاهده
اسما مشمول اسما مشمول
دکتری روانشناسی
از 60,000 هزار تومان
مشاهده
مژگان افضلی مژگان افضلی
دکتری روانشناسی
از 62,500 هزار تومان
مشاهده
جمیله احمدپور جمیله احمدپور
دکترای روانشناسی
از 200,000 هزار تومان
مشاهده
نسرين دشتبانيان نسرين دشتبانيان
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
مشاهده
فرشته همدانی فرشته همدانی
مشاور روانشناس
از 55,000 هزار تومان
مشاهده
جواد صادق الحسینی جواد صادق الحسینی
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
مشاهده

چرا جذاب بودن در خواستگاری مهم است؟

اولین پاسخ این است که شما به انسان بهتری تبدیل می شوید. یعنی به نسخه کامل تری از خودتان و این کمک می کند دیگران را بهتر و موثرتر تحت تاثیر قرار دهید. منظورمان از جداب بودن در خواستگاری این نیست که دیگران را گول بزنیم، بلکه نشان دهید بودن در کنارشان چقدر برای ما اهیمت دارد. به همین خاطر پاسخ به سوال چگونه در مراسم خواستگاری جذاب باشیم بسیار مهم است.

1- زمان مناسبی را انتخاب کنید

زمان بندی خیلی مهم است. کمی بررسی کنید تا بهترین زمان را پیشنهاد دهید. شما می توانید تعداد افراد و تدارکات را از پیش تعیین کنید تا اشتباهات را به حداقل برسانید.

2- یک لباس مناسب انتخاب کنید

بهتر است یک لباس خوب بپوشید! آراسته باشید و با برنامه لباس خود را انتخاب کنید. تاثیر لباس بر دیگران بسیار زیاد است و بدون اینکه لامی از دهان خارج کنید چیزهای زیادی درباره شما می گوید. پس جذابیت در مراسم خواستگاری می تواند با لباس شروع شود.

3- کمی تلاش کنید

به پدر و مادرش، نیت خود را بگویید.

دیگر اجازه گرفتن تا حدودی منسوخ شده است. دیگر پدر دخترش را مثل ازدواج های سنتی شوهر نمی‌ دهد. با این حال، شریک زندگی شما ممکن است رابطه بسیار نزدیکی با والدین خود داشته باشد. بهتر است به شریک زندگی خود و والدینش احترام بگذارید و قصد ازدواج خود را مطرح کنید.

خیلی رو راست هدفتان از این تصمیم را بگویید. حتی خانم ها هم می توانند از این تکنیک استفاده کنند، چون آن ها هم زیر ذره بین هستند. بهترین کار این است که سوالات مراسم خواستگاری را به خوبی و تسلط پاسخ دهید.

4- با یک طرح خوب پیش قدم شوید

بر اساس تجربیات به دست آمده از جلسات مشاوره روانشناسی، اکثر زوجین به خاطر سوظنی که دارند نامزد نمی کنند هیچکس نمی داند کی و کجا اتفاق خواهد افتاد. یک طرح خوب نباید دروغی مفصل باشد. هدف از این نیرنگ این است که به او دلیلی بدهد تا بهترین لباسش را بپوشد و آرایش کند.

همیشه به دختر بگویید که برای قرار به بیرون خواهید رفت و به این ترتیب روز خواستگاری ظاهری آراسته خواهد داشت. در صورت لزوم، دوستان و خانواده را هم وارد این نقشه کنید.

5- چگونه در مراسم خواستگاری جذاب باشیم؟ : خواستگاری کردن را یاد بگیرید

اگر وقتش رسیده باشد می توانید زانو زدن را انتخاب کنید. اما برخی افراد در زمان مناسب زانو زدن را فراموش کنند. صادقانه بگوییم، واقعا مهم نیست، او متوجه نخواهد شد. البته در سنت های ایرانی زانو زدن مرد اصلا مطرح نیست.

6- به ابزار نتایج پروژه توجه کنید

بدانید چه ویژگی های مثبتی دارید و خوب آنها را با خود مرور کنید. یکی از راه های اینکه چگونه در مراسم خواستگاری جذاب باشیم این است که خودتان را به خوبی بشناسید و بدانید چطور باید پیش بروید.

حتی بد نیست بدانید بعد از خواستگاری چه کنیم و چطور اوضاع را پیش ببریم.

7- به نظرات دیگران احترام بزارید و با روی باز از آنها استقبال کنید

شرکت-در-مشاوره-قبل-ازدواج-آنلاین

حتی اگر چیزی مطرح شد که دوستش نداشتید نیاز نیست مقابله به مثل کرده و چیزی بگویید که دیگران را آزرده خاطر کند. حتی اگر کار به ازدواج نکشد باز هم باید بتوانید نظرات دیگران را شنیده و درباره آنها تامل کنید.

8- برای جذاب بودن در مراسم خواستگاری نظرات دیگران را جویا شوید

اینکه تنها روی موضع خود پافشاری نکرده و در تمام مسائل نظر دیگران را جویا شوید، از شما شخصی متمدن با مناعت طبع می سازد. یکی از مهم ترین دانستنی های قبل ازدواج این است که ایحاد تعامل کنید و نظرات خانواده فرد مقابل را هم در تصمیم گیری ها دخیل کنید.

9- دست خالی نروید

گاهی اینکه چگونه در مراسم خواستگاری جذاب باشیم خیلی سخت نیست! این نکته از جذابیت در مراسم خواستگاری مختص آقایان است. لطفا دست خالی خواستگاری نروید!

نیاز نیست خیلی هزینه کنید، اما تهیه گل و شیرین از بایدهای این مراسم است و نظر دیگران درباره شما را بهبود می بخشد. قبلا در ویکی روان در مقاله چطور ازدواج کنیم توضیح دادیم که باید بهترین خود باشید و احساسات خوب خود را به دیگران هم منتقل کنید.

10- برای جذاب بودن در مراسم خواستگاری شمرده و آرام صحبت کنید

زیاد عجله نکنید، نشان دهید آرامش دارید و در وضعیت پایدار روانی می باشید.

انسان های آرام احترام بیشتری جذب می کنند. بهتر است آرام صحبت کنید و منظور خود را تمام و کمال منتقل کنید. این شیوه ای صحیح برای جذاب بودن در خواستگاری است. بهتر است با تکنیک های افزایش اعتماد به نفس در جمع استفاده کنید تا در این کار استاد شوید.

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
فاطمه ابراهیم فاطمه ابراهیم
مشاور روانشناس
از 55,000 هزار تومان
مشاهده
سحر بهروزیان سحر بهروزیان
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
مشاهده
شیما شهرکی شیما شهرکی
دکتری روانشناسی
از 125,000 هزار تومان
مشاهده
سميرا رضايي سميرا رضايي
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
مشاهده
هدیه یعقوبیان هدیه یعقوبیان
مشاور روانشناس
از 55,000 هزار تومان
مشاهده
آرزو بختیاری آرزو بختیاری
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
مشاهده
سارا مددزاده سارا مددزاده
مشاور روانشناس
از 50,000 هزار تومان
مشاهده
بابک ساسانی بابک ساسانی
دکتری روانشناسی
از 75,000 هزار تومان
مشاهده

پیشنهاد ویکی روان چیست؟

احتمالا الان می دانید چگونه در مراسم خواستگاری جذاب باشیم و چه کارهایی باید انجام دهیم. این موضوع به آینده شما بستگی کامل دارد، پس ارزشش را دارد برای بهتر شدن قدم بردارید.

اگر در مورد چون و چرای این مراسم سوال دارید یا چیزی در ذهنتان است که پاسخش را نمی دانید و نیاز به مشورت دارید، می توانید در بخش مشاوره آنلاین سایت ویکی روان با مشاور مورد نظرتان جلسه مشاوره صوتی و تصویری برگزار کرده و از سراسر دنیا با مشاورتان در ارتباط باشید:

مشاوره آنلاین پیش از ازدواج

تصویر ویکی روان

ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا