خیانت

۸ راه جلب اعتماد همسر بعد از خیانت زناشویی

شاید جلب اعتماد همسر بعد از خیانت کار بسیار بسیار دشواری باشد اما شدنی است. اتفاقا در بخش مشاوره روانشناسی بعد خیانت در سایت ویکی روان هم به روش های جلب اعتماد پس از خیانت پرداخته می شود که در این مطلب به تعدادی از آنها اشاره می کنیم. اما می دانید که جلب اعتماد دوباره همسر بسیار بسیار سخت است، پس برای جلب اعتماد همسر بعد از خیانت چکار باید کرد؟؟؟

موضوعاتی که در این مطلب ویکی روان به آنها پرداخته می شود (کلیک کنید):

راه جلب اعتماد همسر بعد از خیانت چیست؟

علت خیانت مردان

با سایت مشاوره روانشناسی و روانپزشکی آنلاین ویکی روان همراه باشید.

سوالات زیادی با این مضمون در بخش مشاوره روانشناسی ویکی روان دریافت می کنیم که:

  • چگونه بعد از خیانت اعتماد جلب کنیم؟
  • بعد خیانت همسرم میخواد طلاق بگیره، چکار کنم؟
  • چطور اعتماد همسرم بعد خیانت و جلب کنم؟
  • از خیانتی که کردن پشیمونم، چطور این رابطه و بازسازی کنم؟

با خودتان صادق باشید، همیشه خیانت می کنید یا یکبار خیانت کرده اید؟ با خیانت کردن احساس آرامش به شما دست می دهد؟ روابط موازی را دوست دارید؟

تمام حرف روانشناسان قبل از شروع به جلب اعتماد دوباره همسر این است که خودتان را بهتر بشناسید، چون در غیر اینصورت به جایی نخواهید رسید. لطفا با خودتان رو راست باشید.

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
فرح ناز حیاة غیبی حقیقی فرح ناز حیاة غیبی حقیقی
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
مینا فرهادی مینا فرهادی
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
مارال حقیقی کرمانشاهی مارال حقیقی کرمانشاهی
دکتری روانشناسی
از 150,000 هزار تومان
نسرین ترابی صائین نسرین ترابی صائین
دکتری روانشناسی
از 75,000 هزار تومان
مریم سادات موسی کاظمی مریم سادات موسی کاظمی
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
فاطمه آریان سپهر فاطمه آریان سپهر
دکتری روانشناسی
از 150,000 هزار تومان
پردیس میرمعینی پردیس میرمعینی
دکتری روانشناسی
از 65,000 هزار تومان
محمد جواد افشاری نژاد محمد جواد افشاری نژاد
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان

چگونه بعد از خیانت اعتماد جلب کنیم؟

زمانی که یکی از زوجین به دلیل هر نوع خیانت مورد اعتماد همسرش نیست، مسلما تغییری در رابطه‌ شان ایجاد می ‌شود و بازسازی اعتمادی که قبلا بین آنها وجود داشته بسیار دشوار می‌ شود. یادگیری نحوه جلب اعتماد همسر پس از خیانت چالش برانگیز بوده، اما امکان پذیر می ‌باشد.

اما باید بدانید چه کارهایی باید انجام شود تا مورد بخشش قرار بگیرید. همین نکات به ظاهر ساده برای بازسازی رابطه بعد از خیانت بسیار زیاد کمک کننده خواهند بود

بهتر است ابتدا مقاله منظور از خیانت در روانشناسی چیست را در سایت ویکی روان مطالعه نمائید تا دید بهتری به این موضوع پیدا کنید.

چگونه بعد از خیانت اعتماد همسرتان را جلب کنید؟

اول اینکه، اگر “همسر، دوست پسر و دوست دختر شما خیانت کرد،” تعجبی ندارد اولین کاری که می خواهید بکنید این است که به این رابطه خاتمه دهید! هیچ چاره ای نیست، حتی اگر بسیار سخت باشد!

روابط سالم براساس اعتماد، امنیت و پاسخگویی بنا شده ‌اند، بنابراین مهم است که در صورت تمایل به حفظ این رابطه، بر تعهد بلند مدت تمرکز داشته باشید

معمولا در زمان عصبانیت یا حتی کمی خسته شدن در رابطه، احساس می کنیم که طرف مقابلمان دیگر جذاب نیست و دیگران جذاب ‌تر هستند، این احساس برای همه پیش می آید پس تعجب نکنید.

خوب به موارد زیر دقت کنید و با خونسردی پیش بروید، اما این پیش فرض را در ذهن داشته باشید، این شما هستید که خیانت کرده اید و الان باید برای جلب اعتماد همسر بعد از خیانت کارهایی انجام دهید.

در کل اینکه چگونه بعد از خیانت اعتماد جلب کنیم چند تکنیک دارد که باید با صبوری آنها را پیگیری کنید، اما یادتان باشد همه چیز دست شما نیست و باید منتظر بازخوردی از جانب همسرتان باشید. به همین دلیل اولین اصل در جلب کردن اعتماد همسر بعد از خیانت، صبور بودن است.

۱- جلب اعتماد بعد خیانت از طریق ایجاد کردن اعتماد از راه برقراری ارتباط

مشاوره-آنلاین-درمان-خیانت

در این مرحله، احتمالا شریک زندگی شما در مورد اینکه چه اتفاقی افتاده و چرا این کار را انجام داده ‌اید سوالاتی خواهد داشت، بنابراین مهم است که پاسخ درستی به او دهید. (پاسخ های صادقانه و بدون ریا)

اگر خواستار بیان جزئیات نیست پس جزئیات را بیان نکنید، اما اگر مورد خاصی وجود دارد که همسرتان می ‌خواهد از آن مطلع شود آن را کتمان نکنید. اگر او احساس کنند که شما چیزی را پنهان می‌ کنید، در آینده دوباره به شما اعتماد نخواهند کرد.

در روند جلب اعتماد دوباره همسر باید به او نشان دهید که می‌ توانید شفاف باشید و برای بازسازی اعتماد در رابطه خود تلاش می کنید. ارتباط سالم از طریق صداقت و شفافیت به دست می ‌آید. همچنین با کاوش دقیق، علت خیانت خود را هم کشف خواهید کرد.

برای جلب اعتماد پس از خیانت با به عهده گرفتن مسئولیت اقدامات خود، می ‌توانید این بحران را به یک فرصت تبدیل نمایید.

در حقیقت، بسیاری از مردم بعدا متوجه می ‌شوند که بحرانی این چنینی، مانند یک کاتالیزور برای تغییرات بسیار مثبت در روابط عمل می ‌کند که در نهایت باعث می ‌شود این روابط قوی ‌تر از همیشه می شوند!

در ویکی روان بخوانید: بهترین راه اعتراف به خیانت چیست؟

۲- با خودتان صادق باشید

کمی وقت بگذارید و تأمل کنید و بدانید چه چیزی شما را تحریک کرده و چه چیزی انگیزه شما بوده که مرتکب این اشتباه شوید تا دوباره تکرار نشود.

  • آیا احساس می‌ کنید عدم وجود اعتماد به نفس باعث می ‌شود شما به دنبال اطمینان در خارج از رابطه خود باشید؟
  • آیا رابطه شما احساس قابل پیش ‌بینی و تار بود؟
  • آیا از پدر و مادر یا فردی که نزدیک شماست الگو گرفته ‌اید؟

عناصر مختلفی در رابطه وجود دارد که باعث می‌ شود فرد تصمیم بگیرد خیانت را خاتمه دهد، اما بسیار مهم است که شما به صراحت دلیل دقیق آن را دریابید. در این مسیر می توانید از مشاوره بعد از خیانت آنلاین یا حضوری استفاده کنید تا موضوعات ریشه ای درمان شوند.

علاوه بر این، به خاطر داشته باشید برای جلب اعتماد دوباره همسر بعد از خیانت، به صبر و شکیبایی نیز نیاز دارید، این مهم ترین اصل است. عجول نباشید

برای هضم آنچه اتفاق افتاده و یا اعتماد مجدد، صرف زمان بسیار هم است. شما باید فعالانه در زمینه احیای اعتماد خود به صورت روزانه تلاش کنید. اگر تغییر سریع را در شریک خود ندیدید، ناامید نشوید.

۳- خطوط ارتباطی را باز بگذارید

خیانت همسر

ارتباط سالم در هر رابطه‌ ای لازم بوده و پس از شکسته شدن اعتماد واقعا ضروری است چون شما نیاز کسب اعتماد بعد از خیانت زناشویی دارید پس باید کاری کنید! واقعا این نکته مهم است که بتوانید صادقانه با شریک زندگی خود صحبت کنید و باید با او شفاف و صادق باشید.

اگر مشاجره‌ ای دارید، سعی کنید بدون مطرح کردن گذشته، منصفانه بحث کنید.

رابطه با همسرتان را قطع نکنید، کمی جسارت داشته باشید و پیش روی کنید تا این ارتباط قطع نشود، فکر نکنید بازسازی رابطه بعد از خیانت خود به خود صورت می گیرد!

۴- در یک تیم باشید

یک اصل ساده برای جلب اعتماد همسر بعد از خیانت را در ذهنتان داشته باشید، شما یک تیم هستید (حداقل بودید!) هر دو طرف روابط شما ممکن است همسان نباشند اما احیای آن امکان ‌پذیر است. آیا هر دو شما در ایجاد رابطه جدید با هم متمرکز هستید؟

شاید همسرتان نخواهد به حرف ها و کارهای شما توجه کند، اما در هر صورت باید مانند یک تیم با او رفتار کنید. سعی کنید این ارتباط را حفظ کنید تا او فکر نکند هه چیز تمام شده، البته بهترین کار این است که از متخصص روانشناس زوج درمانگر کمک بگیرید تا راهکارهای اختصاصی خوبی برای جلب اعتماد دوباره همسرتان ارائه دهد.

در ویکی روان بخوانید: منظور از خیانت احساسی چیست؟

۵- در زمان حال بمانید

یکی از دشوارترین کارها در ایجاد اعتماد پس از خیانت، ماندن در لحظه فعلی و آینده نگری است و نه زندگی در گذشته!

او کاملا حق دارد از خیانت شما آسیب دیده، عصبانی و ناراحت شود یا حتی بخواهد طلاق بگیرد، این اصل را در ذهن داشته باشید

باید به او حق دهید که نخواهد رابطه را ادامه دهد، اما سعی کنید پشیمانی خود را به او متوجه کنید، نیاز به آینده نگری نیست او را در لحظه حال نگه دارید تا به گذشته سرک نکشد.

۶- برای کسب جلب اعتماد دوباره همسر “باید” از متخصص روانشناس کمک بگیرید

منظور از بی میلی جنسی چیست

خیلی مواقع فکر می کنیم در حال جلب اعتماد همسر بعد از خیانت هستیم، اما در واقع داریم کارها را خراب تر می کنیم، این بدترین اتفاقی است که می تواند رخ دهد.

خجالت را کنار بزارید، شرکت در جلسات مشاوره خیانت زناشویی ایده های فوق العاده ای برای جلب اعتماد بعد خیانت به شما می دهد، ضمنا باید می شود چرایی خیانت کردن شما به خوبی توسط فردی بی طرف و متخصص به نام مشاور روانشناس ریشه یابی شود

اگر امکان حضور در دفاتر مشاوره را دارید می توانید از خدمات حضوری، در غیر اینصورت می توانید از سراسر دنیا در جلسات مشاوره درمان خیانت سایت ویکی روان شرکت نمائید.

یادتان باشد هیچ چیز خود به خود خوب نمی شود (به خصوص کسب دوباره اعتماد بعد از خیانت زناشویی) پس باید اقدام کنید.

۷- به خودت اعتماد کن

این ممکن است مهمترین (و سخت ترین) کار باشد. ممکن است در این مرحله غریزه خود را زیر سوال ببرید:

  • آیا باید کاری متفاوت انجام می ‌دادم؟
  • آیا نباید این اتفاق می ‌افتاد؟

یادگیری اعتماد به خود، احساسات خود و اینکه شما رو به جلو حرکت می‌ کنید برای داشتن یک ارتباط سالم با هر کسی مهم است، حتی اگر خیانت کرده باشید

اگر چیزی درست نیست، درباره اینکه آیا فقط به نظر شما درست بوده یا خیر، دوباره فکر کنید.

۸- نشان دهید پشیمان هستید

این اصل در جلب اعتماد همسر را در ذهنتان داشته باشید، همه چیز با منطق درست نمی شود. فکر نکنید هرچقدر بیشتر توضیح دهید اوضاع بهتر می شود!

باید به صورت عملی پشیمانی و میل به جبران کردن را نشان دهید. فرقی نمی کند مرد هستید یا زن، خلاق باشید، ایده پردازی کنید و با اقداماتی عملی اعتماد همسرتان را پس بگیرید

شاید نیاز باشد از دوستان مشترک کمک بگیرید یا سراغ خانواده همسرتان بروید و ابتدا اعتماد آنها را جلب کنید، هر کاری می کنید یادتان باشد که برای بازسازی کردن رابطه بعد از خیانت باید اقدام عملی انجام دهید، صحبت کردن به تنهایی همه کارها را درست نمی کند!

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
سحر بهروزیان سحر بهروزیان
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
کورش مهدیون کورش مهدیون
مشاور روانشناس
از 150,000 هزار تومان
علیرضا سروش علیرضا سروش
دکتری روانشناسی
از 100,000 هزار تومان
کیومرث مروت کیومرث مروت
دکتری روانشناسی
از 75,000 هزار تومان
لیلا فراهانی لیلا فراهانی
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
محمد رضا سعید فیروزه محمد رضا سعید فیروزه
دکترای روانشناسی
از 175,000 هزار تومان
نیلوفر نادعلی نیلوفر نادعلی
دکتری روانشناسی
از 100,000 هزار تومان
فاطمه غواص معانی فاطمه غواص معانی
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان

پیشنهاد ویکی روان برای به دست آوردن اعتماد همسر بعد خیانت چیست؟   🙂

همیشه در ویکی روان به درمان قطعی و ریشه ای موضوعات زناشویی تاکید کرده ایم. چون اگر آنها را جدی درمان نکنید، دوباره آنها را تکرار خواهید کرد. این موضوع درباره جلب اعتماد همسر بعد از خیانت و درمان کردن خیانت هم صادق است.

به هر حال اتفاق ناخوشایندی رخ داده است، اگر می خواهید زندگی زناشویی شما ادامه داشته باشد باید اقدامات جدی و اساسی بردارید. کاری که تفاوت مثبت ایجاد کند!

در صورت تمایل می توانید با مراجعه به بخش مشاوره روانشناسی غیر حضوری سایت ویکی روان از خدمات مشاوره صوتی و تصویری از سراسر دنیا استفاده نمائید. برای مشاهده لیست روانشناس ها روی دکمه زیر کلیک کنید:

لیست روانشناس های ویکی روان

ویکی روان

ویکی روان سامانه سلامت روان با خدمات متنوع برای تمام فارسی زبانان است. می‌توانید در ویکی روان مشاوره روانشناسی برگزار کنید، در وبینارهای روانشناسی شرکت کرده و از مطالب مرتبط با روانشناسی استفاده کنید. جلسات مشاوره روانشناسی ویکی روان به صورت آنلاین، تلفنی و متنی برگزار می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا