آموزش رابطه جنسی و سکس

آموزش رابطه جنسی (اصول سکس قدم به قدم)

آموزش رابطه جنسی کمک می کند افراد تجربه بسیار خوبی از نزدیکی جنسی داشته و رابطه زناشویی آنها پایدار باشد. یکی از دلایل تمایل جدایی زوجین از هم، عدم آموزش سکس به آنها است. به طوری که حتی ابتدایی ترین اصول رابطه جنسی را نمی دانند که نتیجه آن عدم رضایت از ارتباط جنسی می باشد. البته در جلسات مشاوره آنلاین جنسی، مشاورین توضیحات کامل برای یادگیری ارتباط جنسی به مراجعین می دهند، اما خودمان باید برای آموزش سکس اصولی اقدام نمائیم.

آموزش رابطه جنسی قدم به قدم

با بلاگ روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

همه دوست دارند با همسر خود رابطه جنسی عالی داشته باشند. می‌ توانید در سایت‌ ها جستجو کرده و تکنیک‌ ها، نکات و پوزیشن‌ های جنسی خاصی را پیدا کنید، ممکن است وقت انجام این کار را نداشته باشید یا حتی مطمئن نباشید از کجا باید شروع کنید.

این راهنما از سایت ویکی روان، در مورد آموزش رابطه جنسی است و در ادامه با تکنیک های خاصی آشنا خواهید شد. اما یادتان باشد، آموزش سکس و ارتباط جنسی نیاز به انجام تمرین است، پس تنها به خواندن این مقاله اکتفا نکنید.

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
جمیله احمدپور
دکترای روانشناسی
از 200,000 هزار تومان
مشاهده
صبا مهرپور
مشاور روانشناس
از 37,000 هزار تومان
مشاهده
پوریا رضائی
مشاور روانشناس
از 90,000 هزار تومان
مشاهده
علی شاه سنایی
دکترای روانشناسی
از 230,000 هزار تومان
مشاهده
رزا شفیعی
مشاور روانشناس
از 120,000 هزار تومان
مشاهده
نیایش مسلمیان
مشاور روانشناس
از 110,000 هزار تومان
مشاهده
نسرين دشتبانيان
مشاور روانشناس
از 40,000 هزار تومان
مشاهده
شیرین آرین نژاد
دکترای روانشناسی
از 125,000 هزار تومان
مشاهده

رابطه جنسی خوب چیست؟

قبلا در ویکی روان درباره معنی ارتباط جنسی صحبت کردیم، اما هیچ پاسخ جهانی و مشخصی برای این سوال وجود ندارد و همه چیز به شرایط شما بستگی دارد!

شما ممکن است رابطه جنسی خوب را متفاوت از دوستان یا شریک زندگی خود تعریف کنید. رابطه جنسی خوب شاید با افزایش سن تغییر کند و دوست داشته باشید در مورد خود و تمایلات جنسی خود بیشتر بدانید. یا آنچه که قبلا برایتان یک رابطه جنسی خوب بود، حالا اینطور نباشد.

رابطه جنسی خوب به شما احساس رضایت می دهد، اما نوع رضایت شما ممکن است متفاوت باشد

گاهی ممکن است این رضایت مربوط به ارتباط عاطفی باشد. گاهی هم ممکن است به سادگی فقط لذت جسمانی باشد. افرادی هستند که برای داشتن رابطه جنسی خوب به چیزی پیچیده تر یا شدیدتر نیاز دارند. در حالی که دیگران عشق ورزی را ترجیح می دهند.

برای هر شخص رابطه جنسی خوب معنای خاصی دارد

رابطه جنسی خوب بستگی به تمایل شما دارد، بنابراین قبل از رابطه جنسی، بدن و خواسته های خود را بشناسید. علاوه بر این، بهترین رابطه جنسی زمانی اتفاق می افتد که شریک زندگی شما همه اینها را در مورد شما بداند و شما هم در مورد او بدانید.

رابطه جنسی خوب با روش معمولی میسر نمی شود

متأسفانه، بسیاری از زنان استانداردهای پایینی برای رابطه جنسی خوب دارند. یکی از محققان دریافت، زنان جوان رابطه جنسی را زمانی خوب توصیف می کنند که هیچ دردی نداشته باشند و مردان جوان بیشتر بر لذت و تجربه ارگاسم تمرکز می کنند. با این حال، ما فکر می کنیم که شما سزاوار یک رابطه جنسی خوب هستید.

بررسی مهم ترین اصول رابطه جنسی

قبل از مطالعه بیشتر، لطفا در این تله گیر نکنید که یک پوزیشن، تکنیک یا نکته عالی برای رابطه جنسی وجود دارد که می توانید از آن برای دیوانه کردن مرد خود در رابطه جنسی استفاده کنید. کمی پیچیده تر از آن است.

به همین خاطر آموزش رابطه جنسی بسیار پیچیده تر از آموزش چند تکنیک است، نباید انتظار معجزه داشته باشید. بلکه باید این مطالب را با تجربیات خود یکی کرده و بهترین نتیجه را کسب کنید.

1- قبل از سکس باید احساس خوب داشته باشید

ممکن است متوجه شده باشید کاری که انجام می‌دهید و احساسی که قبل از رابطه جنسی دارید، تأثیر جدی بر میزان خوب بودن رابطه جنسی دارد.

اگر احساس می کنید با شریک زندگی خود مرتبط هستید یا او آنقدر جذاب است که اگر تلاش کنید هم نمی توانید دست خود را از او دور کنید، دقیقا می دانید منظور ما چیست.

اما اگر شما و پارتنرتان با هم دعوا می کنید (مگر اینکه دعوا تمام شده باشد و بخواهید جبران کنید) یا با پارتنر جدیدی هستید که هنوز اعتماد شما را جلب نکرده، ممکن است احساس تردید کنید و رابطه جنسی ای داشته باشید که خیلی خوب نیست.

با دانستن این موضوع، منطقی به نظر می رسد که بخواهید قبل از شروع هر رابطه ای، کمی اطلاعات داشته باشید. در واقع بسیار دشوارتر از آن چیزی است که به نظر می رسد. به این دلیل که حدود 30 درصد از زنان دارای چیزی هستند که به عنوان میل پاسخگو شناخته می شود.

اگر میل پاسخگو دارید، میل جنسی در شما ضعیف هست

برای تجربه این میل به چیزهای خاصی نیاز دارید. ممکن است به این معنی باشد که باید احساس کنید دوستتان دارند یا باید چیزی را ببینید یا بشنوید تا برای رابطه جنسی آماده شوید. ممکن است لمس خاصی این احساس را در شما به وجود آورد.

برای برخی از افراد، این میل تنها پس از شروع برانگیختگی فیزیکی ظاهر نمی شود. شاید هم تنها پس از شروع رابطه، تمایل جنسی داشته باشید. این کاملا طبیعی است. اگر اینطور به نظر می‌ رسد، پس شاید لازم باشد خودتان را تشویق کنید که رابطه جنسی داشته باشید.

با این حال، یک روش خوب در یادگیری رابطه جنسی وجود دارد. اگر می خواهید رابطه جنسی خوبی داشته باشید، نباید با فرد دیگری رابطه جنسی داشته باشید. فقط با فردی که دوستش دارید رابطه جنسی داشته باشید.

2- آیا سکس دهانی انجام می دهید؟

منظور از بی میلی جنسی چیست

باید تکلیفتان را روشن کنید. سکس دهانی برای بسیاری لذت بخش است، اما برای عده ای دیگر یک کابوس. البته جبهه گیری اشتباه در مورد هیچ چیز نداشته باشید.

شاید متوجه شده باشید به سکس دهانی علاقه دارید. اگر پس از برقراری رابطه جنسی احساس رضایت می‌ کنید، حتی اگر در حال حاضر حال و حوصله نداشته باشید، ممکن است این روال را ادامه دهید

البته قبلا در ویکی روان، همه چیز درباره سکس دهانی را شکافتیم، بد نیست نگاهی به آن مطلب بیندازید.

3- عجله را کنار بزارید

وقتی تصمیم گرفتید که رابطه جنسی داشته باشید، نباید عجله کنید. در عوض، از آن لذت ببرید.

به این معنی که برایش وقت صرف کنید. ممکن است چت سکسی در طول روز، دوش گرفتن و اصلاح کردن و پوشیدن لباس یا لباس زیر زنانه برایتان احساس سکسی ایجاد کند.

به هر چیزی که به شما احساس سکسی و جنسی می دهد توجه کنید.

4- معاشقه جنسی بخش مهمی از سکس اصولی است

شما باید با شریک زندگی خود معاشقه کنید. بله، حتی اگر شما دو نفر سال ها یا دهه ها با هم باشید. زمانی که رابطه شما هنوز جدید بود را به یاد بیاورید که هنوز مطمئن نبودید. این اضطراب تنش جنسی را افزایش داد.

این تنش جنسی برای داشتن رابطه جنسی نه تنها خوب، بلکه شگفت انگیز بسیار مهم است! شما می توانید همه این کارها را حین تماشای فیلم از روی مبل خود، با یک غذای خانگی یا حتی در اولین قرار ملاقات انجام دهید.

متوجه خواهید شد که این روند آهسته آزار دهنده به ایجاد تنش جنسی کمک می کند.

معاشقه جنسی چه مراحی دارد؟

باید تمام مراحل را به خوبی انجام دهید:

  • با همدیگر شوخی کنید و به آرامی شریک زندگی خود را لمس کنید
  • از روی لباس هایش لمس کنید
  • دستان او را روی دستان خود بگذارید
  • همه کاری را امتحان کنید
  • به این ترتیب اولین بوسه، مانند صاعقه خواهد بود

شاید دوست داشته باشید کمی عجله کنید اما اگر بتوانید همینطور آهسته ادامه دهید، پاداش بزرگی خواهید داشت.

مطالعات نشان داده‌ اند که بسیاری از زنان برای رسیدن به ارگاسم به تحریک بیشتری نسبت به مردان نیاز دارند، بین 10 تا 20 دقیقه یا بیشتر. هر چه این زمان طولانی تر باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که فکر کنید رابطه جنسی خوب است.

تنوع بیشتر فعالیت ها نیز شانس شما را برای ارگاسم افزایش می دهد. یادتان باشد ارتباط جنسی تنها انجام دادن دخول در سکس نیست، بلکه معاشقه پیش از آن از اهمیت بیشتری برخوردار است.

5- استرس را کنار بزارید، راحت باش

آشنایی با ساختار نیاز جنسی انسان

طبق اصول رابطه جنسی باکیفیت، وقت گذاشتن باعث می شود نگرانی های شما از بین برود و شما راحت باشید. اگر راحت نیستید، بعید است که آرام باشید و آرامش برای رابطه جنسی خوب مهم است.

راحتی شاید به شکل راحتی فیزیکی باشد، بنابراین مطمئن شوید که ملحفه ها تمیز هستند و اتاق در دمای مناسبی قرار دارد. اینها در اولین رابطه جنسی اهمیت بیشتری پیدا می کنند

اگر با یک پارتنر جدید هستید، کمی احساس اضطراب قابل درک است. نگران این هستید که آیا او شما یا بدنتان را دوست دارد. ممکن است تعجب کنید که چقدر با هم سازگار هستید. راحت بودن با یک پارتنر قدیمی مهم است، اما ممکن است با کسی که بهتر می‌ شناسید متفاوت باشد.

چطور قبل سکس به آرامش برسیم؟

  • نوشیدنی هایی مثل دمنوش و چای بنوشید
  • در آغوشش بگیرید تا به ترجیحات فیزیکی او عادت کنید
  • به ظاهرتان برسید
  • چراغ ها را کم‌ نور کنید تا احساس نکنید در کانون توجه هستید
  • کاندوم دم دست داشته باشید

6- آرام آرام لمس کردن را شروع کنید

یکی از مراحل رابطه جنسی این است که بتوانید به آرامی و با لمس کردن کار را شروع کنید.

در این مرحله، ممکن است در حالت‌ های مختلف باشید و نتوانید دست‌ های خود را از یکدیگر دور نگه دارید یا لباس‌ ها را بپوشید

هر اینچ از بدن شریک زندگی خود را با دست و دهان خود کاوش کنید. تمام بدن شما نمی تواند جنسی باشد. استخوان‌ های ترقوه، سینه‌ ها، گردن، گوش‌ ها، باسن، ران‌ ها و حتی پشت زانو همگی می‌ توانند مناطق اروژنی باشند.

7- جدی تر کار را ادامه دهید

اکنون زمان آن فرا رسیده که خیلی صمیمی و گرم همسرتان را ببوسید و بدن هایتان را به هم بمالید. وقتی دیگر نتوانید تحمل کنید، شلوار و لباس زیر در می‌ آیند. دست‌ ها اندام تناسلی را نوازش می‌ کنند در حالی که روی پوست یکدیگر نفس می‌ کشید.

بوسیدن عمیق، رابطه جنسی دستی و/یا دهانی فعالیت هایی هستند که به زن کمک می کند رابطه جنسی را شروع کند. ممکن است قبلا به ارگاسم رسیده باشید! اما همه چیز تازه شروع شده است.

در واقع می توانید در این مرحله از انجام ماساژ جنسی استفاده کنید تا همسرتان به اوج لذت جنسی برسد.

8- از خودت محافظت کن

قبل از دخول، کاندوم لاتکس یا هر نوع دیگر را بردارید (اگر این انتخاب شما برای محافظت است). وقتی بدانید که در برابر بیماری های مقاربتی و بارداری محافظت شده اید، احساس آرامش و راحتی بیشتری خواهید کرد. شما می توانید بر آنچه در حال رخ دادن است تمرکز کنید و نگران عواقب آن نباشید.

9- از روان کننده استفاده کنید

استفاده از روان کننده در رابطه جنسی تفاوت زیادی ایجاد می کند. روان کننده می‌ تواند نفوذ اولیه را آسان تر کند. مواد نرم و لغزنده باعث کاهش ناراحتی در هنگام رابطه جنسی می شود و به شما اجازه می دهد تا زمانی که رابطه جنسی ادامه دارد راحت بمانید.

این مورد به خشکی واژن ارتباطی ندارد، بلکه در کل می تواند کیفیت رابطه جنسی، به خصوص در دفعات اول را بهبود ببخشد. پس یادتان باشد استفاده از روان کننده ها بخشی از آموزش سکس و رابطه جنسی است.

10- هنر آغاز کردن را یاد بگیرید

درآوردن لباس خود یا درآوردن لباس های همسرتان راهی عالی برای شروع رابطه جنسی است که همسرتان قطعا از آن استقبال خواهد کرد.

اگر نمی دانید چطور باید آغاز کننده باشید، بهتر است مقاله چگونگی صحبت کردن درباره رابطه جنسی با همسر را در ویکی روان مطالعه کنید. این کار یک هنر است که باید در آن استاد شوید. در واقع بخشی از یادگیری ارتباط جنسی به شیوه ارتباط و آماده کردن شریکتان برای نزدیکی جنسی مربوط می شود.

چندین مطالعه نشان می دهند که زنان کمتر از مردان رابطه جنسی را آغاز می کنند. اما طبق یک مطالعه، زنان بیشتر از گذشته شروع به کار می کنند. بنابراین این تنوع ممکن است هوای تازه را در زندگی جنسی شما بدمد.

همانطور که در جلسات مشاوره سکسولوژی آنلاین گفته می شود، یکی از وظایف خانم ها در رابطه جنسی همین است که همیشه منتظر همسرشان نمانند و گاهی آنها شروع کننده باشند.

11- اشتیاق نشان دهید

یکی دیگر از جنبه های مهم آموزش رابطه جنسی خوب، اشتیاق است. یعنی تماس چشمی برقرار کنید، لبخند بزنید. دست دراز کنید و شریک زندگی خود را لمس کنید و از تمام بدن خود برای لذت استفاده کنید.

می توانید کلمات زشت به کار برید تا به او بفهمانید که چقدر لذت می برید یا می خواهید چه کاری انجام دهد. نفس نفس در گوشش ناله کنید. این صداها همسر شما را تشویق می کند (حتی می‌توانید بگویید که می خواهید تمام شود!).

هر کاری انجام دهید، فقط همینطور دراز نکشید!

بارها در ویکی روان تاکید کردیم که، ارتباط جنسی یعنی شور، یعنی هیجان یعنی تجربه چیزهایی که حال شما را بهتر می کند. پس کار جدیدی انجام دهید، شور و هیجان ایجاد کنید. این بخش جدایی ناپذیر از یادگیری ارتباط جنسی است.

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
مهدیه پاکدامن
مشاور روانشناس
از 45,000 هزار تومان
مشاهده
صفیه محمدی
دکترای روانشناسی
از 50,000 هزار تومان
مشاهده
مهناز شاه مرادی
دکترای روانشناسی
از 75,000 هزار تومان
مشاهده
سعیده حسنی
مشاور روانشناس
از 200,000 هزار تومان
مشاهده
پروفسور حسین باهر
پروفسور
از 600,000 هزار تومان
مشاهده
میترا حبیبی
مشاور روانشناس
از 120,000 هزار تومان
مشاهده
دکتر مهرناز ماندگار نیکو
دکترای روانشناسی
از 120,000 هزار تومان
مشاهده
مارال حقیقی کرمانشاهی
دکتری روانشناسی
از 120,000 هزار تومان
مشاهده

نتیجه گیری

همانطور که می بینید، آموزش رابطه جنسی حاوی نکات بسیار زیادی است که تعیین می کنند ارتباط با کیفیتی خواهید داشت یا نه؟

دنبال کردن دقیق همین مسائل، حتی برای بار اول، باعث می شود زندگی جنسی بسیار با کیفیتی داشته باشید و از آن لذت ببرید.

در هر صورت شما دوست عزیز می توانید از سراسر دنیا در جلسات مشاوره آنلاین سکسولوژی ویکی روان شرکت کرده و با مشاور مورد نظرتان جلسات صوتی، تصویری و حتی تایپی برگزار نمائید:

مشاوره با سکسولوژیست آنلاین

منبع: برگرفته از سایت badgirlsbible + تیم تحریریه ویکی روان

ویکی روان در اینستاگرام

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

معیارهای یک دختر برای ازدواج از نظر روانشناسی

معیارهای یک دختر برای ازدواج چیست؟ (18 مورد)

معیارهای یک دختر برای ازدواج می تواند کاملا شخصی و حتی متفاوت از دیگران باشد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *