خانه / عشق / حضور عشق در زندگی را احساس کنید
حضور عشق در زندگی را احساس کنید

حضور عشق در زندگی را احساس کنید

خیلی مواقع زندگی دچار بی روحی و یکنواختی میشود. دیگر زندگی آن روح همیشگی را ندارد و حضور عشق در زندگی کم رنگتر شده است. برای آنکه دوباره بتوانید عشق را در زندگی تجربه کنید تا به قولی حضور عشق در زندگی پر رنگ شود میبایست دست به کار شوید و منتظر معجزه نباشید. در ادامه قصد بررسی راهکارهای افزایش حضور عشق در زندگی و شیرین تر کردن لحظات را داریم.

راه های ورود حضور عشق در زندگی

با ویکی روان همراه باشید.

اکثرا روابط بین زوج‌ها، بعد از گذشت چند سال، تازگی و طراوت خود را از دست می‌دهد و حتی گاهی خسته‌ کننده می‌شود. در چنین مواقعی باید تلاش کنید همه چیز را جالب نگه دارید تا رابطه‌ تان سالم‌ تر و قوی‌ تر باشد.

گاهی بچگی کردن را فراموش نکنید

برای حضور عشق در زندگی بعضی اوقات به خودتان کمی فرصت تفریح و شادی بدهید. با وجود تمام مشغله‌های کاری می‌توانید در یکی از روزهای هفته کار را خیلی زودتر تعطیل کنید و به خانه برگردید و با همسرتان اوقات خوشی را بگذرانید. اگر هوا برفی بود، آدم برفی درست کنید و به هم گلوله‌ های برفی پرتاب کنید.

امروز اگر هوا آفتابی بود، کمی در پارک پیاده‌ روی کنید. اگر دوست دارید در خانه بمانید، با هم بازی کنید، جدول حل کنید، شطرنج بازی کنید و یا هر کار مشترک دیگر.

بدون برنامه‌ ریزی قبلی تصمیم بگیرید به مسافرت بروید

گاهی اوقات زندگی بسیار عادی و تکراری می‌شود. برای فرار از این وضعیت لازم است هر چند وقت یکبار بدون برنامه‌ ریزی قبلی به یک مسافرت زمینی بروید. نیازی نیست از قبل درباره‌اش فکر کنید. به فکر آن باشید که در لحظه تفریح کنید. حضور عشق در زندگی شاید نیاز به برنامه ریزی نداشته باشد.

حتما بخوانید: انواع عشق کدامند؟

برای احساس حضور عشق در زندگی دل و جرات خود را بیشتر کنید

خیلی وقتا از نبود آدرنالین در زندگی خود رنج می‌بریم! باید سعی کنیم کار جدید و جسورانه‌ای انجام دهیم. مثلا اسکی رفتن را تجربه کنید یا اینکه به باغ وحش رفته و مارها را از نزدیک ببینید. این کارها هیجان را دوباره به زندگی شما برمی‌‌گردانند و شما مجددا همان حسی را تجربه می‌کنید که در نخستین روزهای زندگی مشترک خود از حضور عشق در زندگی داشتید.

حضور عشق در زندگی

برخی تعطیلات را جشن بگیرید

چرا منتظر یک عید، تولد و یا سالگرد ازدواج بمانید تا جشن بگیرید؟ به هزار و یک دلیل مختلف می‌توان در روزهای بسیار زیاد سال جشن گرفت. این کار را با پختن یک غذای خاص، خریدن یک هدیه کوچک و روشن کردن دوباره حضور عشق در زندگی را تجربه کنید.

 منزوی نباشید

گاه مشکل زوج‌ها و نبود حضور عشق در زندگی این است که وقت کافی برای هم ندارند و گاهی هم مشکل اصلی آنها تنها بودن، انزوا طلبی و دوری گزیدن از اجتماع است. برای رفع این وضعیت کسالت‌بار در یک کلاس ثبت نام کنید، برخی کارها را با دیگران انجام دهید، به آنها کمک کنید و حرف بزنید و روابط اجتماعی خود را بهبود ببخشید.

همیشه گفت‌ و گوهای جالب و شنیدنی داشته باشید

زندگی گاهی اوقات دچار رکود می‌شود و دیگر حضور عشق در زندگی احساس نمیشود. به خصوص برای زوج‌ها این اتفاق بیشتر می‌افتد. دلیل آن هم این است که آنها همیشه راجع به چیزهای ثابت با هم حرف می‌‌زنند. اگر حرف‌ها و بحث‌های شما تکراری شده‌اند، موضوعات جالبی برای بحث کردن و حرف زدن پیدا کنید.

با خواندن یک کتاب و یا تماشای یک فیلم ایده بگیرید و راجع به چیزهای جالب با همسرتان حرف بزنید. داشتن روابط خوب نیاز به ترکیب سالمی از زمان با کیفیت، تجربیات جدید و محرک‌های درونی و عاطفی دارد. اگر احساس می‌کنید چیزی در رابطه‌ تان از بین رفته یا کمرنگ شده است، شاید دلیل آن این باشد که شما دیگر تلاشی برای ساختن رابطه‌ تان نمی‌کنید.

بدون شک با روش‌های جدید می‌توانید تازگی رابطه‌تان را بازیابید و از حضور عشق در زندگی لذت ببرید. گاه برخی دلایل باعث از هم پاشیدن یک خانواده و بر هم خوردن یک رابطه می‌شوند و این دلایل گاهی بسیار پوچ و واهی هستند و اصلا ارزش آن را ندارند که رابطه‌ای به خاطر آنها تیره و تار شود، اما چگونه می‌توان از اشتباه‌ها چشم‌پوشی کرد و رابطه‌ها را حفظ نمود؟

عشق در زندگی

بعضی خطاها و اشتباه‌ها می‌توانند اعتماد بین زوج‌ها را از بین ببرند. مثل خیانت، دروغ‌های بزرگ و برخی مسائل دیگر که در نهایت یک سوال باقی می‌ماند و آن اینکه آیا می‌توان همه‌ چیز را به حالت قبل بازگرداند و این رابطه را بدون توجه به آن خطا ادامه داد؟

حتما بخوانید: بهترین زمان ابراز عشق کی است؟

سعی کنید بعد از پرده‌ برداری از تمام رازها و پنهان کاری‌ها، دوباره از نو شروع کنید: همه‌ چیز را کاملا روشن و شفاف کنید و به حقایق متوسل شوید. مسوولیت کارهای خود را به عهده بگیرید. در مورد همه‌چیز صادق و رو راست باشید و هیچ‌ چیز را پنهان و پوشیده نگاه ندارید؛ چرا که بعدها به خاطر آن درگیر مشکلات دیگری می‌شوید. شاید گفتن و یا شنیدن حقایق در این مرحله بسیار دردناک باشد، ولی باید آنها را پذیرفت.

معذرت خواهی از همسرتان چیزی از شما کم نمیکند

یک عذرخواهی کامل و موثر می‌تواند بسیاری از مسائل را حل کند. دلجویی شما باید ابتدا از اعماق وجودتان باشد.

عذرخواهی کردن به زبان و اقرار به اشتباه‌ها اصلا کافی نیست. شما باید با تمام وجود از اشتباه خود پشیمان شده و درک کرده باشید که چه کار کرده‌اید. معذرت‌خواهی اگر واقعی باشد، روی همسرتان تاثیر خواهد گذاشت. سوء تفاهم‌ها را برطرف کنید و منظورتان را آشکارا به همسر خود بفهمانید. خودتان باید حضور عشق در زندگی را ایجاد کنید. بدانید عشق ورزیدن خانمها با آقایان متفاوت است.

حتما در رابطه خود تغییراتی ایجاد کنید. قبل از هر چیز باید کاری کنید که اشتباه قبلی‌تان دوباره تکرار نشود. چیزی که شما دو نفر نیاز دارید تا حس و حال بهتری داشته باشید، اعتماد و اطمینان است. اینکه دیگر نلغزید و خطای خود را تکرار نکنید، نیاز به ایجاد تغییراتی دارد.

باید گذشته را فراموش کنید. اگر واقعا قصدتان این است که رابطه خود را حفظ کنید، بهتر است به جای آنکه انرژی خود را صرف گذشته کنید، روی آینده متمرکز شوید. به خاطر اشتباه خود جنگ نکنید. برای به دست آوردن اعتماد، دوباره تلاش کنید. زمان بیشتری را صرف جلب اعتماد یکدیگر کنید. صبر داشته و مطمئن باشید که همه‌چیز دوباره به حالت قبل باز می‌گردد.

به یاد داشته باشید کسی برای شما کاری انجام نمیدهد. خودتان باید برای حضور عشق در زندگی تلاش کنیدد و برنامه بریزی نه کس دیگر. حضور عشق در زندگی بدون شک تغییزات بزرگ را به همراه دارد.

پیشنهاد میکنیم مقاله ده باور اشتباه در مورد عشق را نیز بخوانید.

حضور عشق در زندگی را احساس کنید
امتیازدهی به مطلب
عضویت در خبرنامه ویکی روان

عضویت در خبرنامه ویکی روان

همراه با بیش از 9 هزار مشترک دیگر برای دریافت بهترین و جدیدترین مطالب روانشناسی و دیگر موضوعات عضو خبرنامه سایت ویکی روان شوید

با موفقیت مشترک شدید!

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

ایجاد تنوع در روابط زناشویی

راه های ایجاد تنوع در روابط زناشویی

اگر می خواهید با استفاده از راه کارهای جدید تنوع در روابط زناشویی داشته باشید …

زنان در رابطه جنسی چگونه باشند

زنان در رابطه جنسی چگونه باشند

نوع رفتار و حرکات شما میتواند بر کیفیت رابطه جنسی تاثیر مستقیم داشته باشد و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *