ابراز عشق

زمان مناسب ابراز عشق کی است؟ (زمان بیان علاقه)

سوالات زیادی درباره بهترین زمان ابراز عشق به کسی که دوستش داریم در ویکی روان می شود و یکی از موضوعات داغ جلسه های مشاوره روابط و شکست عشقی می باشد. در ادامه این مطلب به موضوع زمان عشق  ابراز علاقه از دید علم روانشناسی خواهیم پرداخت.

بهترین زمان ابراز عشق کی است؟

زمان ابراز عشق

در ادامه با سایت روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

بزرگترین حسرت زندگی من این است که به اندازه کافی ابراز عشق نکردم!

این شاید یکی از بزرگترین حسرت های بسیاری بعد از مدت طولانی زندگی مشترک باشد که از زبان خیلی ها شنیده باشید.

شنیدن دوستت دارم برای همه خوشایند است مخصوصا از طرف کسی باشد که شما هم دوستش دارید. این لحظه یکی از بهترین لحظات هر رابطه است

هر چند عموما مردم مطمئن نیستند چه زمانی برای ابراز عشق مناسب است و یا اینکه چه کسی باید اول ابراز علاقه کند. من باید پیش قدم باشم و یا منتظر بمانم تا عشقم به من ابراز علاقه کند و دوستت دارم را از دهانش بشنوم.

زمان بیان عشق و علاقه کی است؟

آیا زمان و مکان تغییری در اصل موضوع ایجاد میکند یا خیر؟

نباید تا زمان رسمی شدن رابطه برای ابراز عشق صبر کنید. حتما نباید رابطه به ازدواج بکشد تا عشق را بیان کنید

ابراز احساسات پاک در رابطه خلوص نیت و علاقه ما را نشان می دهد. ابراز عشق نه تنها برای عشقمان بلکه برای خود ما نیز لذت بخش و آرامش دهنده است.

حتما بخوانید

با این حال ابراز علاقه بدون فکر و اندیشه می تواند زندگی شریک شما را در وضعیت نامناسبی قرار دهد به خصوص اگر او نگرشی متفاوت به این موضوع داشته باشد.

برای نمونه به توصیه های زیر دقت کنید

معنی عشق چیه

خوب به موارد زیر دقت کنید تا بتوانید تصمیم مناسبی در مورد زمان ابراز عشق و علاقه بگیرید:

  • حداقل ۵ بار با هم بیرون بروید و شخصیت و علایق هم رو کشف کنید
  • بعد از حداقل دو ماه ابراز عشق کنید
  • زیاد منتظر نمانید و وقت لطف نکنید
  • زمانی ابراز علاقه کنید که واقعا از خودتون مطمئن هستید
  • قبل و یا بعد از رابطه جنسی ابراز علاقه نکنید
  • زمانی که در حالت بسیار احساسی هستید و نمیتونید عاقلانه فکر کنید ابراز عشق نکنید
  • به خاطر تشویق شریکتان دست به ابراز علاقه نزنید، این یکی از اصولی است که دکتر مشاوره شکست عشقی و روابط هم بر آن تاکید می ورزد
  • هیچ وقت در ملاقات اول و زمانی که آشنایی و شناخت مناسبی از هم ندارید آن را بازگو نکنید

موارد بالا اهمیت زمان ابراز محبت را نشان می دهند، با این حال آیا زمان بندی از صداقت اهمیت بیشتر دارد؟

طبق بعضی از فرضیات هیچ فرمول دقیقی برای زمانسنجی ابراز علاقه وجود ندارد و هر وقت که احساس کردید می توانید آن را ابراز کنید تنها کافیست به زبان بیاورید و خود را درگیر زمانبندی های حساس نکنید.

پیشنهاد می کنیم مقاله تعریف زبان عشق چیست را در ویکی روان مطالعه کنید تا بیشتر این موضوع برایتان شفاف شود.

آیا نگاه بلند مدت دارید؟

کی ابراز عشق کنیم

در روابط عاشقانه بلند مدت زمان بندی در اولویت اول قرار ندارد! بلکه این زمان و در واقع مدت زمان است که حرف آخر را می زند.

عشق عمیق میان دو نفر برای توسعه و بهتر شدن نیاز به زمان دارد

اصلا درست نیست تنها در مدتی کوتاه از شروع رابطه به شریکتان بگویید عمیقا دوستت دارم چون تنها احساس می کنید دوستش دارید.

البته عشق در یک نگاه موضوعی دیگر است. در تعریف عشق در یک نگاه می توان ابراز عشق کرد، اما این باید احساس شما در لحظه باشد و نه یک ابراز عشق برای مدتی طولانی و باید ازعان کنید که این ابراز علاقه احساس شما به ایجاد یک رابطه بلند مدت بوده است و در رابطه خود این پتانسیل را می بینید که به رابطه طولانی مدت تبدیل شود.

در روابط واقعی و عمیق، فعالیت ها نسبت به ابراز عشق کلامی در اولویت قرار می گیرند.

عشق برای همه ما به یک معنا نیست. اما این یک حقیقت است که شادی و عشق عمیق از نگرش متقابل و یکسان به وجود می آید.

اما این هم به این معنا نیست که نباید ابراز عشق کنیم و منتظر طرف مقابل باشیم.

شما باید در صورت وجود عشق و علاقه و با توجه به مصادیق بالا از ابراز عشق پرهیز نکنید و بعد به شریک خود اجازه بدهید بدون احساس فشار، خود به احساس واقعی عشق و علاقه دست یابد و آن را با شما در میان بگذارد.

از طرف دیگر ابراز عشق دیگران ممکن است با ما متفاوت باشد. هیچ مشکلی نیست تفاهم هم به مرور زمان ایجاد می شود تنها کافیست حس ابراز عشق را از شریک خود دریافت کنید شاید او از کلماتی که شما استفاده می کنید استفاده نکند و راه و رسم خود را داشته باشد.

عشق من، من تمام عشقم و برای تو میفرستم، زندگی من و خیلی از جملات مشابه معنی عاشق تو هستم را میدهند، پس خیلی حساس نشوید و از این تفاوت ها لذت ببرید.

جالب است بدانید که یکی از موضوعات رایج در جلسه مشاوره شکست عشقی این است که افراد منتظر هستند تا طرف مقابل ابراز عشق و دوست داشتن را شروع کند تا آنها دنباله رو باشند که این تکنیک هم اشتباه است و رابطه را وارد حاشیه می کند.

از لحظات لذت ببرید

تعریف عشق چیست و چرا اهمیت دارد

یادتان باشد ابراز انواع عشق از نقاط عطف هر رابطه است و دارای ارزش خاصی می باشد. پس زیاد از آن استفاده نکنید و خیلی هم محتاط نباشید.

در دفعات بعدی می توانید با ابراز عشق شریک خود را سورپرایز کنید و لذت دو چندانی به او بدهید. به یاد داشته باشید عشق بدون ابراز معنی ندارد.

عشق را باید بیان کنید تا آن را بیشتر و بیشتر دریافت نمائید. اگر بدانید عشق چیست و عاشق کیست دیگر نگرانی بابت ارائه آن نخواهید داشت.

می توانید از مشاور روانشناس آنلاین یا حضوری بابت این موضوعات سوال بپرسید تا ابهامات ذهنی شما بیشتر رفع گردد. کافیست اینجا کلیک نمائید.

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

تعریف عدم تمرکز

عدم تمرکز و پرورش فکر (نشانه های عدم تمرکز)

عدم تمرکز و پرورش فکر مسیری است که برای بسیاری از ما رخ داده. با …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *