درمان خانگی افسردگی مردان

۱۱ راه درمان افسردگی مردان (درمان مردهای افسرده)

افسردگی آقایان با وجود انکار مردان، بسیار شایع است و تعداد زیادی از آن رنج می برند. همیشه در ویکی روان گفته ایم که اگر افسردگی درمان نشود، بدتر خواهد شد. به همین دلیل در این مطلب به بررسی دقیق راه های درمان افسردگی مردان از نظر روانشناسی می پردازیم. بسیاری از راه های درمان افسردگی در مردان که در ادامه بیان می شوند در جلسات مشاوره درمان افسردگی آنلاین و حضوری هم مورد بررسی قرار می گیرند، پس با دقت این مطلب ویکی روان را دنبال کنید.

بهترین راه درمان افسردگی مردان چیست؟

با وبلاگ روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

پیش از شروع می بایست به این مورد اشاره کنیم که تمام راهکارهای درمانی برای غلبه بر افسردگی مردان کاربرد ندارند!

همانطور که قبلا در مقاله تعریف بیماری افسردگی در روانشناسی چیست گفتیم، افسرده شدن مردها دلایل زیادی دارد، این دلایل آنقدر زیاد هستند که می توانند کاملا اختصاصی بوده و هر فرد به شکلی انحصاری به این بیماری مبتلا شده باشد.

تمام موارد زیر می باشد برای مدتی طولانی، با انگیزه و اراده مرد افسرده انجام شده و ترجیحا تحت نظر مشاور افسردگی قرار گرفته باشد.

۱- استفاده از روان درمانی برای درمان افسردگی در مردان

درمان افسردگی مردان

ممکن است احساس کنید که صحبت با یک غریبه در مورد مشکلات خود غیرمردانه است یا احساس قربانی بودن داشته باشید، با این حال، باید بدانید به تنهایی نمی توانید در درمان افسردگی مردان موفق عمل کنید! همچنین پنهان کردن و انکار آن نیز کاری از پیش نمی برد و فقط اوضاع را بدتر می کند.

باز کردن مشکلتان می تواند در تغییر حالت و احساستان بسیار موثر باشد

اگر درمانگر و متخصص روانشناس برای درمان افسردگی در نزدیک خود ندارید از یک دوست، عضو خانواده و یا همکار کمک بگیرید، همچنین می توانید از خدمات مشاوره روانشناسی آنلاین سایت ویکی روان برای برگزاری جلسه مشاوره آنلاین از سراسر دنیا استفاده کنید.

عمل ساده صحبت کردن چهره به چهره با مشاور روانشناس می تواند کمک زیادی به بهبود افسردگی آقایان نماید، پس خودتان را آزار ندهید و سریع تر اقدام کنید. 🙂

۲- دارو درمانی

داروهای ضد افسردگی به درمان افسردگی در مردان کمک می کنند اما مشکل را اساسی درمان نمی کنند و به ندرت یک راه حل طولانی مدت است.

دارو با عوارض جانبی می آید و حتما باید تحت نظر متخصص روانپزشک مصرف شود

برای درمان نباید همیشه به دارو متکی باشید بلکه تغییر شیوه زندگی، تغییر تفکر و دریافت کمک حرفه ای نیز برای درمان مردان افسرده نیاز است.

در بیشتر موارد دارو درمانی برای غلبه بر افسردگی مزمن و شدید مورد استفاده قرار می گیرد، با این حال گفتار درمانی نیز در کنار آن انجام می شود.

۳- تغییر در شیوه زندگی برای درمان افسردگی در مردان بسیار مهم است

تغییر در شیوه زندگی ابزار بسیار موثر در درمان افسردگی در مردان است. یکی از دلایل افسردگی بعضی آقایان به دلیل سبک اشتباه زندگی، عدم تحرک و یکنواختی مربوط می شود.

حتی اگر شما نیاز به درمان های دیگر دارید، تغییر در شیوه زندگی به درمان افسردگی سرعت داده و از عود آن جلوگیری می کند.

تغییر هوشمندانه سبک زندگی علاوه بر درمان افسردگی مردان، موجب کاهش علائم اختلالاتی مانند استرس و اضطراب نیز می شود.

۴- به طور منظم ورزش کنید

ورزش منظم یک راه قوی برای مبارزه با افسردگی در مردان است. حتی لحظه ای شک نکنید، زیرا نه تنها با افزایش ترشح هورمون سروتونین، اندروفین (Endorphins) و دیگر مواد شیمیایی، در مغز احساس خوب ایجاد می کند، بلکه باعث رشد سلول های جدید مغزی و اتصالات مغزی می شوند.

مشابه کاری که داروهای ضد افسردگی انجام می دهند، همچنین اعتماد به نفس را افزایش می دهد و به بهبود خواب کمک می کند.

برای کسب حداکثر نتیجه از ورزش کردن، ۳۰ تا ۶۰ دقیقه فعالیت در بیشتر روزها داشته باشید. نیاز نیست هر روز به باشگاه بروید و هزینه های اولیه زیاد را متقبل شوید.

می توانید برای غلبه بر افسردگی مردان، فعالیت های بدنی مانند:

  • طناب زدن
  • حرکات کششی
  • پیاده روی سریع
  • حرکات یوگا

را حتی در خانه هم انجام دهید.

۵- خوب غذا بخورید

درمان افسردگی در مردان

خوردن لقمه های کوچک و وعده های غذایی متعادل در طول روز کمک خواهد کرد که شما انرژی خود را حفظ کنید و نوسانات خلقی به حداقل برسد.

برای غلبه بر افسردگی در مردان باید کربوهیدرات بیشتری مصرف کنید

پیشنهاد می کنیم مقاله “لیست غذاهای ضد افسردگی” را حتما در ویکی روان مطالعه کنید، مهم این است که این مواد غذایی را بشناسید و با برنامه از آنها نوش جان کنید.

احتمال دارد به دلیل بروز بیماری افسردگی، خودتان تمایلی به آشپزی و تهیه منظم غذا نداشته باشید، پس بهتر است از یک از عزیزان و اطرافیان کمک بگیرید.

۶- مصرف بیشتر ویتامین B باعث بهبود افسردگی آقایان می شود

خوردن میوه های خانواده مرکبات، سبزیجات، حبوبات، گوشت مرغ و تخم مرغ در روند بهبود افسردگی آقایان موثر است.

مواد غذایی غنی از برخی از اسیدهای چرب امگا ۳ مانند ماهی آزاد، گردو، سویا نیز می تواند خلق و خوی آقایان افسرده را بهبود ببخشد. اما همنطور که گفتیم باید با برنامه پیش بروید.

۷- خواب کافی یک راه مناسب برای  درمان خانگی افسردگی مردان است

شاید بپرسید منظور از درمان خانگی افسردگی مردان چیست؟ به تمام روش هایی که خودتان می توانید بدون نیاز به کمک فردی دیگر، به تنهایی در خانه، جهت بهبود بیماری افسردگی انجام دهید، درمان خانگی افسردگی مردان گفته می شود. خواب صحیح و کافی هم یکی از اینهاست.

هنگامی که شما به مقدار کافی نخوابیده باشید، علائم افسردگی شما بدتر می شود

محرومیت از خواب باعث تشدید عصبانیت، تحریک پذیری، و دمدمی بودن می شود، بین ۷ تا ۹ ساعت خواب در طی شبانه روز برای درمان مردهای افسرده ضروری است.

۸- استرس را به حداقل برسانید

بروز انواع استرس می تواند به تشدید افسردگی کمک کند، همچنین ایجاد تغییرات در زندگی برای کمک به مدیریت و کاهش استرس موثر است.

استرس بیش از حد افسردگی را تشدید می کند و یا شما را در معرض خطر افسردگی در آینده قرار می دهد

به همین دلیل مشاورین روانشناس توصیه می کنند برای دوری از استرس و نگرانی های پنهان، اهداف واقع بینانه تنظیم کنید و اهداف بزرگ خود را به اهداف کوچکتر خرد کنید.

۹- از شبکه های اجتماعی دوری کنید

در بیشتر موارد شبکه های اجتماعی می تواند سبب بروز یا تشدید حملات افسردگی در مردان شوند، به همین دلیل در جلسات مشاوره افسردگی انلاین توصیه میشود برای درمان افسردگی مردان تا حد ممکن از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و تلگرام دوری کنید تا روند درمانی طی شود.

۱۰- اجازه دهید خانواده و دوستان به شما کمک کنند

پذیرش کمک و حمایت نشانه ای از ضعف نیست و به معنی این نیست که شما یک بار بر دوش دیگران هستید.

در واقع، اکثر دوستان متوجه می شوند که شما به آنها اعتماد کرده اید و این موضوع پیوند شما را قوی تر می کند

روابط نزدیک برای کمک به شما در این زمان حیاتی است پس با رویی باز آنها را پذیرا باشید و اصلا خجالت نکشید.

۱۱- برای غلبه بر افسردگی مردان به عزیزانتان نزدیک تر شوید

ایجاد تعامل صمیمی بین اعضای خانواده باعث دلگرمی افراد شده، به طوری که آنها توانایی بالاتری بمنظور غلبه بر مشکلات پیدا می کنند.

با عزیزنتان گرم تر باشید و وقت بیشتری با آنها بگذرانید. این تکنیک های ساده و به ظاهر پیش پا افتاده تاثیر شگرفی برای درمان افسردگی در مردان دارند.

پیشنهاد ویکی روان برای درمان افسردگی در مردان چیست؟

دیگران توانستند افسردگی را درمان کنند، پس شما هم می توانید، چرا که نه؟؟؟ 🙂

بارها این مقاله را بخوانید تا روش های درمان مردهای افسرده ملکه ذهنتان شود، درباره آنه فکر کنید و خودتان هم ایده پردازی کنید.

در نهایت توصیه ما به شما دوست عزیز این است که در صورت تمایل، می توانید در بخش مشاوره آنلاین درمان افسردگی سایت ویکی روان، به شکل صوتی و تصویری با مشاور دلخواهتان جلسه مشاوره برگزار کرده و به بهترین شکل درمان افسردگی مردان را طی کنید. برای مشاهده لیست روانشناسان روی دکمه زیر کلیک کنید:

درمان افسردگی تصویری و آنلاین در ویکی روان

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

علائم پایین بودن عزت نفس

۱۶ مورد از علائم عزت نفس پایین (کمبود عزت نفس)

علائم عزت نفس پایین در بسیاری افراد دیده می شود اما بیشتر آنها زیر بار …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *