تله زندگی وابستگی

تله زندگی وابستگی و روابط عاطفی

طرح واره وابستگی باعث می‌شود که دست و پای شما برای شروع روابط عاطفی بسته شود. شما به شدت جذب کسی می‌شوید که تله زندگی وابستگی را در شما تشدید و تشویق کند. همین مساله باعث می‌شود که نتوانید از شرایط دوران کودکی فاصله بگیرید و عملا با انتخاب افراد خاصی به عنوان شریک زندگی، شرایط دوران کودکی‌تان را بازآفرینی می‌کنید. در این مطلب به برخی از علائم خطر در همسر یا نامزد اشاره می‌کنیم. این افراد، تله زندگی شما را به کار می‌اندازند و شما تحت تاثیر وابستگی خود، دست به انتخابی نافرجام و دردسرآفرین می‌زنید.

با ویکی روان همراه باشید.

اگر همسر شما چندتا از این ویژگی‌ها را داشته باشد پس شما کماکان در همان وضعیت وابستگی دوران کودکی به سر می‌برید.

ممکن است بگویید که همسرتان همه این ویژگی‌ها را دارد. اگر این گونه باشد پس سن شما افزایش یافته، اما شرایط روان‌شناختی حاکم بر روابط شما همان شرایط دوران کودکی است. وابستگی را تا دوران بزرگسالی ادامه داده‌اید. شما مسئولیت‌ها، نگرانی‌ها و چالش‌های کمتری دارید و به نظر می‌رسد که از این وضعیت چندان هم بدتان نمی‌آید.

باید به بررسی این مساله بپردازید که حضور و تداوم وابستگی چه هزینه‌های گزافی بر شما تحمیل کرده است. باید در قبال حفظ این وابستگی، علایق، آزادی، عزت نفس و هویت خود را فدا کنید.

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره نیایش مسلمیان

نیایش مسلمیان، کارشناس ارشد روانشناسی عمومی،مشاوره خانواده ، ارتباط موثر ، روابط عاطفی عضو تیم تحریره روانشناسان ویکی روان

این و هم چک کنید

افسردگی بالینی چیست؟ (علائم و درمان افسردگی بالینی)

افسردگی بالینی (افسردگی بالینی به انگلیسی = Clinical depression) یکی از انواع بیماری افسردگی است …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *