تله رهاشدگی

تله رهاشدگی

افرادی که در تله «ترکم نکن» و تله رهاشدگی گیر افتاده‌اند خیلی سریع وارد رابطه می‌شوند و به محض اینکه کوچک‌ترین احساس تهدیدی بر آنها دست دهد خود را کنار می‌کشند. این افراد در همان هفته اول پیشنهاد ازدواج می‌دهند یا اعلام می‌کنند که عاشق طرف هستند و می‌خواهند تمام لحظات با طرف مقابل باشند و با این رفتار خود، گاهی اوقات طرف مقابل را می‌ترسانند و موجب عقب‌نشینی طرف می‌شوند.

تله رهاشدگی چیست؟

با سایت روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

آنها خیلی پر شورند و از آدم‌های عادی با شدت بیشتری در رابطه وارد می‌شوند. به نظر می‌رسد این افراد در روابط عاشقانه همه دلایل و منطق خود را به یکباره از دست می‌دهند و غرق هیجانات می‌شوند.

ولی به محض اینکه کوچک‌ترین رفتاری از طرف مقابل می‌بینند که به دور شدن آنها تعبیر می‌شود طرف را به ترک کردن متهم می‌کنند و قبل از اینکه طرف مقابل آنها را ترک کند تلاش می‌کنند که دست پیش را بگیرند و نشان می‌دهند که چقدر آنها هم می‌توانند دوری گزین باشند.

* این دسته افراد بیشتر وقت‌ها بعد از این‌که رابطه را ختم می‌کنند و تنها می‌شوند احساس خالی بودن و تنهایی به آنها دست می‌دهد. در این زمان احساس رهاشدگی آغاز می‌شود و آنها که غرق در احساس تنهایی شده‌اند برای ورود در رابطه دیگر هجوم می‌برند.

* این دسته افراد رابطه‌های‌شان کوتاه است و اغلب با این فرض که طرف مقابل ترک‌شان کرده است رابطه را به اتمام می‌رسانند.

تله رهاشدگی
تله رهاشدگی

تله رهاشدگی

ممکن است جذب فردی شده‌اید که با شما بدرفتاری می‌کند، حتی به شما توهین می‌کند اما عجیب اینکه علاقه شما به او ذره‌ای کم نمی‌شود!

انگار می‌ترسید او را از دست بدهید و می‌خواهید تحت هر شرایطی با او ادامه دهید. احساس می‌کنید اگر او را از دست بدهید شکست سختی خواهید خورد و تعجب می‌کنید چرا با وجودی که اینقدر دوستش دارید او به شما ذره‌ای علاقه و تعلق خاطر ندارد.

شاید تابحال خیلی تلاش کرده‌اید تا خودتان را تغییر دهید اما فایده‌ای نداشته و حالا هم دنبال راهی هستید تا خودتان را تغییر دهید و او را از دست ندهید.

اگر این وضعیت برای شما آشناست احتمالا در تله رهاشدگی گرفتار شده‌اید!

در صورت نیاز میتوانید از بخش مشاوره روانشناسی آنلاین سایت ویکی روان استفاده نمائید.

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره نیایش مسلمیان

نیایش مسلمیان، کارشناس ارشد روانشناسی عمومی،مشاوره خانواده ، ارتباط موثر ، روابط عاطفی عضو تیم تحریره روانشناسان ویکی روان

این و هم چک کنید

مشکل طلاق چیست؟

مهم ترین مشکلات طلاق چیست؟ (۱۵ مشکل جدایی)

مشکلات طلاق می تواند شما را از مسیر اصلی زندگی خارج کند یا حتی باعث …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *