اخبار
خانه / خانواده / ازدواج / ازدواج با عشق‌های یکطرفه
ازدواج با عشق‌های یکطرفه

ازدواج با عشق‌های یکطرفه

سه،‌ چهار ماهی است که به اصرار پدر و مادرم با دختر همکار پدرم، عقد کرده‌ام. دختر خوبی است. با محبت و مهربان اما من از همان اول که دیدمش به دلم ننشست با این حال همه گفتند که علاقه بعد از عقد بوجود می‌آید. الان بعد از چند ماه می‌بینم که هیچ اتفاقی نیفتاده و نگرانم که نتوانم با این وضعیت وارد زندگی مشترک شوم.

با ویکی روان همراه باشید.

اگر کسی چنین مشکلی را با شما در میان بگذارد، پاسخ شما چیست؟ این روزها با وجود ازدواج‌های غیرسنتی، هنوز هم کسانی هستند که با فشار اطرافیان مجبور به انتخاب و ازدواج می‌شوند اما مدتی بعد، احساس می‌کنند هنوز نتوانسته‌اند با فرد جدید ارتباط عاطفی خوبی برقرار کنند.

مسئولیت‌پذیر باشید

یکی از معیارهای همسر مناسب و یکی از شرایط ازدواج موفق «دوست داشتن» فرد مقابل است. توجه داشته باشید اگر دچار این مشکل هستید،‌ مسئولیت‌پذیر باشید. فرد وظیفه‌شناس و مسئولیت‌پذیر، مسئولیت کارها و اشتباهات خود را می‌پذیرد و اجازه نمی‌دهد دیگری به خاطر اشتباه وی دچار خسران و زیان گردد. یادتان باشد که قرار نیست کسی به خاطر اشتباه و کوتاهی‌های شما در زندگی مشترک دچار شکست شود.

به بیان دیگر یا از همان ابتدا باید فردی را انتخاب می‌کردید که علاوه بر اینکه تمام معیارهای خوب را دارا بود، ‌به دل شما هم می‌نشست و یا اینکه اگر در ابتدا به این مطلب مهم توجه نکرده‌اید نباید زندگی را به سادگی بپاشانید. فرد مقابل به اندازه شما در این زندگی سهیم است و شما با اشتباه‌تان وی را نیز درگیر مشکلات عدیده‌ای کرده‌اید. در این وضعیت بهترین و درست‌ترین حالت این است که تمام سعی و تلاش‌تان را برای عشق ورزی و مورد محبت قرار دادن نامزدتان قرار دهید تا مهر و محبت وی به دل‌تان ورود یابد.

راه‌های کسب علاقه و محبت به نامزد

۱ – انجام کارها و فعالیت‌هایی که باعث افزایش مهر فرد مقابل (نامزد) در دل‌تان می‌شود

به نامزدتان بگویید: «دوستت دارم». این جمله هم در دل خود شما اثر می‌کند و هم دل نامزدتان را پر از محبت شما می‌گرداند. محبت به طور طبیعی محبت می‌آفریند. اگر نامزدتان به شما ابراز علاقه و محبت کرد، ‌این لطف او را بی‌پاسخ نگذارید.

۲ – توجه بیشتر به ویژگی‌های مثبتی که نامزدتان دارد

سعی کنید در زندگی همیشه نیمه پر لیوان را ببینید. در این وضعیت نیز یکی از کارهای مهم توجه به ویژگی‌ها و اخلاقیات مثبت نامزدتان است. این امر باعث می‌شود نکات مثبت و خوب نامزدتان بیشتر از نکات منفی وی به چشم‌تان بیاید و علاقه‌تان به وی بیشتر و بیشتر شود.

۳ – عشق و علاقه او نسبت به خود را باور کرده و برای این عشق احترام قائل باشید

۴ – روی آینده متمرکز شوید و سعی کنید زندگی آینده خود را با او تصور کنید

اهداف و برنامه‌های مشترک برای زندگی مشترک‌تان در نظر بگیرید و روی اجرای آنها متمرکز شوید تا به هم نزدیک شوید. ما با کسانی که اهداف مشترک داریم، احساس نزدیکی بیشتری می‌کنیم. مثل همکارانی که با آنها روی یک پروژه کار می‌کنیم یا همکلاسی دانشگاه که یک تحقیق مشترک داریم. پس اگر این اشتراکات در مسائل اصلی زندگی میان شما و همسرتان ایجاد شود، احساس علاقه و نزدیکی بیشتری به او خواهید داشت.

مشاوره روانشناسی رایگان از ویکی روان

درباره پروانه صفایی مقدم

متخصص روانشناسی بالینی عضو سازمان نظام روانشناسی عضو سازمان علوم شناختی سخنران برتر سمینارها 02177610857_09122849487

این و هم چک کنید

خوابی که خاطره می سازد

خوابی که خاطره می‌سازد

یک تیم از محققان در پاریس طی انجام یک پژوهش جدید نشان داده‌اند که حافظه‌های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *