تعریف شکست عشقی چیست

شکست عشقی چیست و چطور اتفاق می افتد؟

اگر بدانید تعریف شکست عشقی چیست و چطور اتفاق می افتد بهتر می توانید از آن پیشگیری کنید. به همین دلیل در جلسات مشاوره درمان شکست عشقی مشاورین تاکید زیادی بر شناخت تعریف شکست عشقی عاطفی دارند چون بیشتر این اتفاقات به دلیل عدم آگاهی طرفین رخ می دهد.

منظور از شکست عشقی چیست؟

با مقالات روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

شکست عشقی یا به عبارت ساده قطع رابطه عاطفی، تمام کردن رابطه صمیمی به هر طریق غیر از مرگ است.

یعنی دو طرف یا یکی از آنها تصمیم می گیرد به رابطه فعلی خاتمه داده و مسیر زندگی خود را از طرف مقابل جدا کند. این شکست عاطفی همیشه به آسانی رخ نمی دهد، هر چقدر رابطه قدمت بیشتری داشته باشد جدایی برای هر دو طرف سخت خواهد بود.

اما اگر طرفین یک رابطه بدانند تعریف شکست عشقی چیست و چسور می توان از آن پیشگیری کرد، از اثرات شکست عاطفی کم می شود!

وقتی عاشق می شویم، غالبا اعتقاد داریم که رابطه تا ابد ادامه خواهد داشت. ما همیشه امیدواریم یکی باشد که این بار متفاوت از همه بوده و هیچ راهی برای شکست شما وجود نداشته باشد، اما همیشه به این هدف خود نمی رسیم.

گاهی اوقات ممکن است اتفاقاتی رخ دهد و رابطه شما از هم بپاشد. اگر فقط به میزان طلاق در ایران نگاهی بیندازیم، تحقیقات نشان می دهد بسیار بالا است (اگرچه اندازه گیری میزان طلاق از مقایسه ازدواج با طلاق در یک سال پیچیده تر است).

انواع شکست عشقی چیست؟

مشاوره روانشناسی در مورد احساس عشقی

یکی از اولین کارهایی که متخصص و مشاور شکست عشقی انجام می دهد این است که نوع شکست عشقی را تشخیص دهد، در ادامه به مهم ترین و رایج ترین انواع شکست عشقی اشاره می کنیم:

۱- شکست عشقی به خاطر خیانت

هر نوع خیانتی می تواند زمینه ساز شکست عشقی واقعی باشد. در واقع این از بدترین انواع شکست عشقی است که هیچ کس دوست ندارد با آن روبرو شود.

۲- فریب دادن 

فریبکاری یکی دیگر از علل شکست عشقی است، دلیل فریبکاری مهم نیست، مهم این است که زمینه ساز جدایی طرفین از هم می شود.

دلیل بروز شکست عشقی چیست؟

روابط به دلایل بسیار متنوعی پایان می یابند. درگیری یکی از دلایل رایج است، اما گاهی اوقات دلایل دیگری را نیز در بر می گیرد که به معنای پایان دادن به رابطه با شخصی است که هنوز هم برای او مهم هستید.

از مهم ترین دلایل شکست عاطفی به موارد زیر می توان اشاره کرد:

وقتی این اتفاق می افتد، شما باید یاد بگیرید که چگونه از شخصی که دوستش دارید جدا شوید.

چرا و چگونه این وقایع اتفاق می افتند؟

بیشتر ما با این امید که هرگز مجبور به پایان دادن نیستیم، وارد روابط می شویم. به ویژه، ازدواج بر این اساس بنا شده است “تا زمانی که مرگ ما را از بین نبرد” باقی خواهد ماند.

دلایل عمده این جدایی ها شامل:

  1. اختلاف شخصیتی
  2. عدم شرکت در جلسه مشاوره قبل از ازدواج 
  3. وقت نداشتن برای یکدیگر
  4. خیانت کردن
  5. عدم تعاملات مثبت بین زن و شوهر
  6. رضایت جنسی کم
  7. و رضایت کلی کم از رابطه

می‌ باشد.

پایان دادن به رابطه یکی از سخت ترین کارهایی است که باید انجام دهیم. فرقی نمی کند که در کجای جدایی قرار داشته باشید، دانستن چگونگی قطع رابطه خوب (از جمله نحوه قطع رابطه با شخصی که دوست دارید) به شما کمک می کند تا این انتقال برای هر دو شریک آسانتر شود.

در هر شرایط جدایی، مهمترین نکته ای که باید بخاطر بسپارید مهربانی و دلسوزی است. به راحتی می توان احساس طرف مقابل را فراموش کرد، اما روی کل مکالمه خود تمرکز کنید. اگر با مهربانی رفتار کنید، همه چیز برای همه آسان تر خواهد بود.

نتیجه گیری

مشاوره روانشناسی تصویری در ویکی روان

فهم اینکه منظور از شکست عشقی چیست کمک می کند تا افراد یک رابطه عاشقانه طولانی مدت داشته باشند و برای بهتر شدن آن تلاش کنند.

اگر به هر دلیل روابط عاشقانه شما دچار تنش های ناخواسته شده است می توانید در بخش مشاوره روانشناسی تصویری ویکی روان با مشاور دلخواهتان به صورت اینترنتی در تماس باشید و در جلسات مشاوره آنلاین شکست عشقی شرکت نمائید:

مشاوره در مورد شکست عشقی

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

برقراری رابطه با فرزند خوانده

12 راه برقراری رابطه با فرزند خوانده که باید بدانید

برقراری رابطه با فرزند خوانده مشکل بسیاری از افراد است چون آنها نمی توانند حضور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + هشت =