پرسش و پاسخ های تربیت فرزندپرخاشگری

پسرم با دوستانش ناسازگاری و پرخاشگری میکند

پرسش: پسر پنج ساله‌ای دارم که مدام با دوستاش پرخاشگری و ناسازگاری می‌کنه. به نظرم نمی‌تونه با اون‌ها رابطه خوبی برقرار کنه. با کوچکترین حرف با اون‌ها دعوا می‌نه و سعی می‌کنه به تنهایی بازی کنه. لطفا راهنمایی کنید؟

زهره تاجرزاده از تهران

با ویکی روان همراه باشید.

پاسخ: با سلام. یکی از مهم‌ترین دلایل ناسازگاری فرزند شما با بچه‌های همسن و سالش این است که قدرت حل مسئله ندارد. بنابر این شما باید توانایی حل مسئله را در فرزندتان بالا ببرید. یک بازی ساختگی را ترتیب دهید و با کودک خود هم‌بازی شوید و بدین طریق به او راه‌های مثبت برای حل مشکل را یاد دهید. در این بازی وانمود کنید که یکی از دوستان کودک خود می‌باشید که اسباب بازی او را برداشته است. به او یاد دهید که چطور با دوست فرضی خود صحبت کند (این اسباب بازی من است، لطفا آن را به من برگردان). با این کارها حتما نتیجه خواهید گرفت.

دکتر مریم ایزانلو

ویکی روان

ویکی روان سامانه سلامت روان با خدمات متنوع برای تمام فارسی زبانان است. می‌توانید در ویکی روان مشاوره روانشناسی برگزار کنید، در وبینارهای روانشناسی شرکت کرده و از مطالب مرتبط با روانشناسی استفاده کنید. جلسات مشاوره روانشناسی ویکی روان به صورت آنلاین، تلفنی و متنی برگزار می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا