نارضایتی از اندام همسر
نارضایتی از اندام همسر

نارضایتی از اندام همسر

رابطه جنسی یکی از ارکان اصلی در زندگی مشترک میباشد که اتفاقا باید به آن توجه ویژه شود تا زندگی زناشویی زوجین دچار مشکل نشود چرا که هر گونه عدم رضایت از رابطه جنسی میتواند بر روی کیفیت زندگی مشترک تاثیر گذار باشد. در این مقاله به بررسی موضوع اهمیت نارضایتی از اندام همسر میپردازیم و آن را مورد بررسی از دید روانشناسی قرار میدهیم.

نارضایتی از اندام همسر

با مطالب روانشناسی سایت ویکی روان همراه باشید.

عوامل زیادی بر رضایت جنسی افراد تاثیر میگذارد و آن را به نارضایتی جنسی تبدیل میکند. برای جلوگیری از هر گونه نارضایتی جنسی میبایست ابتدا با این موضوع به طور کامل آشنا شویم و آن را بررسی کنیم.

تعریف نارضایتی از اندام همسر

به طور کلی نارضایتی از اندام همسر به شرایطی گفته میشود که همسرتان از نظر بدنی تغییرات زیادی کرده است یعنی بسیار لاغر و یا بسیار چاق شده است و این با شرایطی که شما از او به عنوان شریک جنسی توقع دارید فاصله بسیار زیاد دارد

نارضایتی از اندام همسر به مرور زمان پیش میاید و میتواند بر تمام جنبه های زندگی مشترک تاثیر بگذارد و حتی منجر به طلاق شود پس آن را جدی بگیرید.

چه عواملی موجب ایجاد نارضایتی جنسی میشوند؟

خوب به این نکته توجه کنید که چه عواملی میتوانند به نارضایتی جنسی منجر شوند؟

  • موضوعات روحی روانی
  • موضوعات جسمی جنسی

موضوعات روحی روانی در نارضایتی از اندام همسر

این بخش به عواملی همچون مشکلات در رابطه، عدم توافق در بیشتر موضوعات زندگی و اختلافات سلیقه ای شدید بر میگردد. بعضا این موضوعات آنقدر بزرگ میشوند که بر جنبه جنسی زندگی مشترک زوجین تاثیر میگذارند و نتیجه آن نارضایتی جنسی میباشد.

موضوعات جسمی جنسی

نارضایتی از اندام همسر در دسته نارضایتی جسمی جنسی میباشد چرا که منبع اصلی عدم رضایت همسرتان به موضوعات جسمانی بر میگردد.

نارضایتی از اندام همسر مخصوص به آقایان نمیباشد و خانم ها هم میتوانند از اندام همسر خود ناراضی باشند. اما قبل از هر چیزی باید به چند نکته در این باره اشاره کنیم.

جلوگیری از نارضایتی از اندام همسر

شرایط ایده آل جسمانی میتواند از دید افراد مختلف متفاوت باشد، هر کس میتواند شرایط ایده آلی از اندام همسر خود در سر داشته باشد که برای دیگری قابل قبول نیست. چرا که هر کس استانداردهای خاص خود را دارد.

نکته اصلی این است که پیش از ازدواج باید برای خودتان مشخص کنید چه نوع اندامی از همسر آینده خود میخواهید. برای نمونه برای جلوگیری از نارضایتی از اندام همسر در آینده باید بدانید به عنوان خانم یا آقا،

  1. همسرتان باید چه قدی داشته باشد؟
  2. ویژگی های کلی اندام وی به چه صورت باشد؟
  3. نوع خوراکی و میزان فعالیت او چگونه است؟

به یاد داشته باشید اگر همسری با اندام ورزیده میخواهید قاعدتا همسرتان باید فردی ورزش کار باشد و به طور خودجوش به اندامش اهمیت دهد نه اینکه شما برای جلوگیری از نارضایتی از اندام همسر او را مجبور به ورزش و فعالیت بدنی کنید.

قبل از هر چیز شرایط ایده آل و حتی مناسب اندام همسرتان قبل از ازدواج را مشخص کنید تا بتوانید منطقی تر تصمیم گیری کنید و نارضایتی از اندام همسر را هیچ وقت تجربه نکنید

یک راه جلوگیری از نارضایتی از اندام همسر این است که بدانید اندام انسان به مرور زمان و با افزایش سن دچار تغییرات بنیادی میشود و به مرور زمان زیبایی خود را از دست میدهد مگر اینکه به عنوان فردی حرفه ای و ورزشکار این پروسه را به تعویق بیندازید تا از این لحاظ از عموم جامعه جلوتر باشید.

بهتر است برای مقابله با نارضایتی از اندام همسر برنامه ورزشی و تغذیه مناسبی برای خودتان و همسرتان بریزید تا هر دو به عنوان دو دوست برای داشتن اندامی بهتر به آن عمل کنید، اما نکته اصلی پایبندی به این دستوران در دراز مدت میباشد.

همچنین خانم ها میتوانند با دانستن اندام مورد علاقه مردان قدم بزرگی در حل مشکل نارضایتی همسرشان بردارند.

نارضایتی از اندام همسر حسی متقابل است

پیش از آنکه از اندام همسرتان ایراد بگیرید ببینید آیا خود شما در وضعیت ایده آل قرار دارید؟ آیا خودتان به تغذیه و تحرک بدنی اهمیت میدهید تا از این لحاظ همسرتان را راضی نگه دارید؟

پیشنهاد میکنیم برای اینکه همسر دلبندتان را از موضوع و حستان نسبت به نارضایتی از اندام همسر مطلع کنید، موضوع را به طور جدی و با زبان ملایم با او در میان بگذارید تا در جریان قرار بگیرد

به یاد داشته باشید تکرار زیاد در این مورد بیهوده میباشد و باید با دقت بیشتری عمل کنید. میتوانید بیشتر ب روی اندام خودتان کار کنید تا همسرتان به اهمیت موضوع و خواست اصلیتان پی ببرد.

در صورت نیاز میتوانید با مراجعه به بخش مشاوره روانشناسی آنلاین سایت ویکی روان از مشاورین و متخصصان سایت مشاوره روانشناسی بگیرید.

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *