خواستگار هایم را رد کردم

تمام خواستگار هایم را رد کردم و احساس ناراحتی دارم

دختری ۳۴ ساله از تهران هستم خواستگارهای متعددی داشتم اما به دلیل پایین بودن سطح مالی و موقعیت های اجتماعی شان خواستگار هایم را رد کردم و خانواده ام از این موضوع ناراحت هستند و خودمم نگران آینده ام هستم ولی مادیات برایم خیلی اهمیت دارد

سلام، لطفا با ویکی روان همراه باشید.

 رسول خدا فرمودند هرکس در ابتدای جوانی ازدواج کند شیطان فریاد میکند ای وای دو سوم دین خود را از شر من حفظ کرد.

احساس ناراحتی از اینکه خواستگار هایم را رد کردم

عواملی مختلف مانند مهریه سنگین و جهیزیه های سنگین و عدم اعتماد نسبت به یکدیگر و ….و پایبند شدن به رسومات مرسوم و خیالی و و سنگین هزینه های ازدواج و توقع های بی مورد باعث به تعویق افتادن ازدواج میشود…دختر خانمی که در خیال خود به ازدواج با کسی است که فقط از لحاظ مالی بتواند ساپورت کند فکر میکند پشت خط میماند واز عمرش بیهوده صرف این خیال میشود.

ازدواج یک پیمان مقدس میباشد شما باید در انتخاب همسر نگرش خود را تغییر دهید و چیزهای دیگری را در اولویت قرار دهید مانند آیا فردی کوشا و قابل اطمینان میباشد ؟ آیا در گفتار و رفتارش صادق هست ؟ چقدر مسئولیت پذیر هست ؟ آیا از عزت نفس و اعتماد به نفس کافی برخوردار است ؟صفات شخصیتی و هویتی فرد مقابل را بابد در نظر داشته باشید مثلا حسابگر است یا خسیس دست ودلباز یا ولخرج کج خلق یا افسرده و ……

نکته مهمی که نباید فراموش کنید این است که انسان کامل و بدون نقص در دنیا وجود خارجی ندارد پس با یک دید مثبت و جدید میتوانید یک همسر مناسب با شرایط اجتماعی مناسب انتخاب کنید.

 

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره سیده عسل لاجوردی

سیده عسل لاجوردی، نویسنده ی مقالات مشاور خانواده

این و هم چک کنید

علائم پایین بودن عزت نفس

۱۶ مورد از علائم عزت نفس پایین (کمبود عزت نفس)

علائم عزت نفس پایین در بسیاری افراد دیده می شود اما بیشتر آنها زیر بار …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *