ازدواج

تاثیر مهریه بالا بر ازدواج و رابطه زن و شوهر

یک تاثیر مهریه بالا بر ازدواج وجود بی اعتمادی زن و شوهر به یکدیگر است و می تواند به عنوان یک ابزار در دست دختران قرار بگیرد و پسران از این نظر همیشه استرس داشته باشند.

با ویکی روان همراه باشید.

بررسی تاثیر مهریه بالا بر ازدواج بر روابط زن و شوهر

سید پژمان بابایی با اشاره به تاثیر مهریه بالا بر ازدواج و افزایش اختلافات در بین جوانان اظهار داشت: بالا بودن مبلغ مهر و پایین بودن آن موجب دردسرهایی می شود که در بیشتر موارد، نزاع ها مربوط به بالا بودن مهریه است. وی با اشاره به این ضرب المثل که “مهریه رو کی داده کی گرفته” تشریح کرد: خانواده ها با شعار “کی داده کی گرفته” مبالغ سرسام آوری را برای مهریه در نظر می گیرند که نتیجه آن چیزی جز اختلافات زناشویی نیست.

بررسی اصل ازدواج و تاثیر مهریه بالا بر ازدواج

این جامعه شناس با بیان اینکه نباید به ازدواج نگاه معامله ای داشته باشیم، تصریح کرد: گرفتن مهر بالا برای دختر، نشانه ارج نهادن و احترام بیشتر به او نیست بلکه بالعکس این بی ‏احترامی به وی محسوب می شود. با این کار او را معامله کرده ایم حال آن که شأن بانوان در جامعه ما بالاتر از این مسائل است.
بابایی درباره تاثیر مهریه بالا بر ازدواج اشاره کرد که افزایش مهریه از میزان هنر زنانگی کم می کند، گفت: شاید عوام بر این باور باشند که بالا بودن مهر باعث عدم طلاق از سوی مرد می شود، اما چنین نیست زیرا با افزایش میزان مهریه زنان احساس می کنند که دارای پشتوانه محکمی هستند و برای حفظ زندگی زناشویی از هنر زنانگی خود استفاده نمی کنند و حتی آن را به فراموشی می سپارند.
وی در پایان افزود: اسلام به کم بودن مهر سفارش کرده و آن را امری مستحب دانسته است و لازم می داند مقدار مهر زنان به گونه‏ ای باشد که مرد بتواند با آسودگی خاطر و رضایت قلبی آن را بپردازد.
تصویر ویکی روان

ویکی روان

ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب اطلاعات کاربردی مرتبط با رشته روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ما در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا