افراد دارای اضطراب اجتماعی

استفاده از اینترنت در افراد دارای اضطراب اجتماعی

یک فرابازبینی جدید از تحقیقات ۲۶ سال اخیر، یافته‌های ۲۲ مطالعه مختلف را در زمنیه اضطراب اجتماعی و استفاده از اینترنت شرح می‌دهد که در کل بیشتر از ۱۳۰۰۰ آزمودنی دارند. در اینجا خلاصه‌ای از آنچه می‌دانیم در رابطه با افراد دارای اضطراب اجتماعی و استفاده از اینترنت ارائه می‌شود:

رابطه اضطراب اجتماعی و استفاده از اینترنت چیست؟

باسایت روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

 اینترنت مکان راحت‌تری برای افراد دارای اضطراب اجتماعی است

برقراری ارتباط آنلاین ساده‌تر است چون ما خیلی ساده‌تر می‌توانیم احساسی که ایجاد می‌کنیم را کنترل کنیم. برقراری ارتباط در قالب متن، نگرانی‌های احتمالی مرتبط با ارتباط صوتی/دیداری را حذف می‌کند.

استفاده از دوربین می‌تواند باعث این اضطراب شود که به خاطر ظاهر فیزیکی یا رفتار شخصی مورد قضاوت قرار خواهیم گرفت

این برای بیشتر تعامل‌های آنلاین صدق می‌کند. ماهیت غیر همزمان تعامل به این معنا است که می‌توانیم قبل از پاسخ دادن مکث کنیم (برای یک لحظه یا ساعت‌ها)، که امکان داشتن پاسخ‌های دقیق‌تر را به ما می‌دهد، بنابراین کاهش اضطراب اتفاق میافتد.

دسترسی به برقراری ارتباط ناشناس هم می‌تواند کمک کند، زیرا اگر اشتباهی رخ دهد هیچ‌ کس نخواهد فهمید او چه کسی است.

 افراد دارای اضطراب اجتماعی نسبت به دیگران مدت زمان بیشتری آنلاین نیستند

تقریباً یک کلیشه در مورد فرد دارای اضطراب اجتماعی وجود دارد که او در یک اتاق تاریک روبه روی یک صفحه نمایش نشسته است و تمام وقت خود را به صورت آنلاین و در حال اجتناب از دنیای واقعی می‌گذراند.

نتایج مطالعات مختلف متفاوت است و هیچ‌گونه شواهد عینی و باثباتی وجود ندارد که نشان دهد، افراد دارای اضطراب اجتماعی مدت زمان بیشتری از دیگران آنلاین هستند.

افراد دارای اضطراب اجتماعی
افراد دارای اضطراب اجتماعی

 اضطراب اجتماعی با استفاده مشکل‌آفرین از اینترنت مرتبط است

احتمال بیشتری دارد که افراد دارای اضطراب اجتماعی در زمان قطع شدن دسترسی به اینترنت مضطرب شوند.

همچنین احتمال بیشتری دارد که آنها افکار غیر سازنده مانند «من تنها در فضای مجازی مورد احترام هستم»، داشته باشند که در عمل اضطراب اجتماعی را بدتر می‌کند. همچنین ممکن است آن‌ها برای پروراندن روابط آنلاین برخی از روابط رودررو را نادیده بگیرند.

 نکات اصلی درباره افراد دارای اضطراب اجتماعی

قطعاً استفاده از اینترنت برای افراد دارای اضطراب کاملاً بد نیست. در حقیقت ممکن است با حذف برخی از جنبه‌های اضطراب‌آور تعامل چهره به چهره، به آنها کمک کند تا روابط اجتماعی را برقرار و حفظ کنند.

در حالی که لزوماً افراد دارای اضطراب اجتماعی بیشتر از بقیه آنلاین نیستند، ممکن است روابط ناسالمی با تکنولوژی ایجاد کنند.

رابطه بین اضطراب اجتماعی و همۀ اندازه‌های استفاده از اینترنت با افزایش سن قوی‌تر می‌شود. پژوهش‌های منتشر شده در ۲۵ سال گذشته یافته‌های متناقض بسیاری دارد و متکی به ابزارها و روش‌های بسیاری متفاوتی بوده است.

کار بیشتری نیاز است تا این تفاوت‌ های ظریف مشخص شود که کاربران دارای اضطراب اجتماعی چگونه از اینترنت سود می‌برند و تحت تأثیر آن قرار می‌گیرند.

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره پروانه صفایی مقدم

متخصص روانشناسی بالینی عضو سازمان نظام روانشناسی عضو سازمان علوم شناختی سخنران برتر سمینارها 02177610857_09122849487

این و هم چک کنید

علائم استرس در خواب

۱۲ مورد از علائم استرس در خواب در همه

علائم استرس در خواب در هر فرد متفاوت است اما با این حال نشانه های …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *