تربيت كودكان مستقل

چگونگی تربیت کودک مستقل

تربیت کودکان مستقل یکى از دغدغه ى امروزه ى والدین شده است، مستقل شدن کودکان تا بتوانند در آینده متکى به خودشان باشند. لطفا با ویکی روان همراه باشید.
تربیت کودکان مستقل از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. مستقل شدن و استقلال یافتن از سنین پایین شروع مى شود و به محیط خانواده بستگى دارد نه به سن. باید از سنین پایین به آن ها مسئولیت هایى را بدهید تا به آینده شان کمک کند تا وابسته ى والدین نشوند. چرا که وابستگى، براى آینده ى او مضر است و صدمات جبران ناپذیرى وارد مى کند.

بهترین راه تربیت کودکان مستقل

مسئولیت هایى که به کودکان مى دهید نباید ظریف باشد. مانند بستن بند کفش و غیره بهتر است از کفش هاى چسبى استفاده کنند تا بتوانند تاحدى کارهاى شخصى خود را انجام دهند. مى توانید به کودک خود بگویید زمانیکه بازى کردنش تمام شد، خودش اسباب بازى هایش را جمع کند.

اگر کودکتان با بار اول در انجام کارى شکست خورد او را تشویق کنید تا دوباره آن را انجام دهد. اگر کودکتان خجالتى است، بهتر است با تشویق به او نشان دهید که مى تواند کارهایى را به تنهایى انجام دهد تا اعتماد به نفسش بالا رود. براى ارتباط بهتر کودک، مى توان در کلاس هاى آموزشى که علاقه دارد او را ثبت نام کرد. در طول زمان با رعایت این نکات ریز اما کاربردى مى توانید فرزندى مستقل تربیت نمایید.

 

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره سیده عسل لاجوردی

سیده عسل لاجوردی، نویسنده ی مقالات مشاور خانواده

این و هم چک کنید

برای درمان افسردگی فصلی چه باید کرد

۱۰ راه درمان افسردگی فصلی در روانشناسی

درمان افسردگی فصلی راه های زیادی دارد چون تنوع بیماری افسردگی فصلی زیادی است و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *