روانشناسی

معنی هوس چیست؟ منظور از هوس بازی چیست؟

معنی هوا و هوس در روانشناسی

همیشه در ویکی روان سوال می شود معنی هوس چیست یا منظور از هوا هوس چیست و راهی برای کنترل آن وجود دارد یا نه؟ (هوس به انگلیسی = lust و هوس باز به انگلیسی = whimsical) شاید دیدگاه های متفاوتی درباره معنی هوس وجود داشته باشد اما از نظر علم روانشناسی و همانطور که در جلسه های مشاوره جنسی بیان می شود، در واقع هوس شروع کننده هر نوع رابطه عاشقانه بین دو جنس مخالف است. در این مقاله سایت روانشناسی ویکی روان به بررسی این می پردازیم که معنی هوس چیست و چرا در زندگی نقش پر رنگی دارد؟

جذابیت های جنسی و گرایش نسبت به جنس مخالف شروع کننده هر رابطه عاشقانه می باشد، این یک قانون است که خیلی ها آن را نادیده می گیرند و فکر می کنند عشق با رابطه جنسی و هوس متفاوت است.

با این حال هوس کردن یا میل داشتن یکی از ویژگی های انسان است و هیچ تناقضی با خوبی های انسان ندارد. به همین دلیل نباید به هوس کردن و هوا و هوس با دید منفی نگاه کرد و باید مورد بررسی دقیق قرار بگیرد.

معنی هوس چیست؟ آشنایی با مفهوم هوس و هوس بازی

معنی هوس چیست

با مطالب روانشناسی در سایت مشاوره ویکی روان همراه باشید.

ممکن است به خاطر فرهنگ بسته بعضی کشورها و دیدگاه افراطی آنها نسبت به مسائل جنسی، این حرف شکستن حرمت روابط عاشقانه در اجتماع به نظر برسد.

اما با یک دید بدون تعصب به سادگی می توانیم دریابیم که اساس و بنیان جذب شدن دو نفر به یکدیگر، جاذبه های جنسی آنهاست

در دیدار یک زن و مرد به منظور آشنایی و شروع یک رابطه، بدون شک وجود جذابیت های جنسی آنها را به هم نزدیک تر خواهد کرد. این به معنی هوس بازی نیست، اما یادتان باشد کشش دو جنس مخالف به هم بر اساس زیبایی هایی رخ می دهد که شاید عده ای آن را دوست نداشته باشند، اما یک حقیقت است.

همچنین نتایج به دست آمده از جلسات مشاوره آنلاین پیش از ازدواج نشان می دهد، زیبایی و جذاب بودن از اولین و مهمترین معیارهای انتخاب شریک عاطفی می باشد.

 البته اگر چه شروع هر رابطه عاطفی با هوس می باشد، اما اگر این هوس در قالب علمی و فرهنگی خود قرار نگیرد، ارتباط به شکل یک ناهنجاری رفتاری در می آید و پس از مدت کوتاهی نابود می شود.

شدت هوس در افراد مختلف نسبت به سیستم روانی و بدنی آنها متفاوت است. معمولا افرادی که شاد و پرانرژی هستند، از قدرت جنسی بالاتری برخوردارند

در حالت متضاد نیز یکی از مهمترین علائم افسردگی، کاهش میل جنسی می باشد. همچنین افرادی که اندام متناسب دارند و یا اهل ورزش و فعالیت هستند از لحاظ جنسی قوی تر از دیگران اند و هوا و هوس در آنها بیشتر است.

پیشنهاد می کنیم مقاله معنی عشق چیه را در سایت روانشناسی ویکی روان مطالعه نمائید چون کمک زیادی به درک معنی هوس می کند.

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
رضوان شمس رضوان شمس
مشاور روانشناس
از 87,500 هزار تومان
نسرین دشتبانیان نسرین دشتبانیان
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
مهران گلزاری امجد مهران گلزاری امجد
مشاور روانشناس
از 87,500 هزار تومان
حامد عامری حامد عامری
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
نسرین ترابی صائین نسرین ترابی صائین
دکتری روانشناسی
از 112,000 هزار تومان
مهندس محمد خانی مهندس محمد خانی
مهندس آی تی
از 150,000 هزار تومان
حسین توکلی حسین توکلی
دکترای روانشناسی
از 100,000 هزار تومان
سحر مدیری سحر مدیری
مشاور روانشناس
از 100,000 هزار تومان

معنی کلمه هوس چیست؟

تعریف هوس چیست

معنی هوس را از چند بعد می توان مورد بررسی قرار داد. یکی از دید روانشناسی و دیگری معنی کلمه هوس در زبان شیرین فارسی.

در زبان فارسی معنی کلمه هوس معادل:

 • شهوت جنسی
 • خواهش های جنسی
 • میل و خواهش گذرا
 • درخواستی که مانا نیست
 • میل به انجام لذتی زودگذر
 • معنی هوا و هوس یعنی چیزی که پایدار نیست

می باشد.

اما دوست عزیز یادتان باشد، همانطور که در جلسات مشاوره سکس تراپی آنلاین و حضوری گفته می شود، معنی کلمه هوس به هیچ عنوان بد نیست! یعنی آن را کاری بد و غیر اخلاقی تلقی نکنید، بلکه آن را بخشی از طبیعت زیبای بشر بدانید که باید مورد توجه قرار گیرد.

این مطالب ویکی روان و از دست ندهید:

مترادف های کلمه هوس چیست؟

مترادف های زیادی برای کلمه هوس وجود دارد که همگی معنای مشابه دارند، اما در موقعیت های متفاوتی از آنها استفاده می شود. برای مثال می تواند به کلمات:

 1. شهوت
 2. مطمع
 3. و حتی رغبت

اشاره کرد.

مخالف کلمه هوس چیست؟

مخالف کلمه هوس باید به عمل و حالت روحی مخالف آن اشاره داشته باشد. برای نمونه:

 1. تزکیه نفس
 2. خودسازی
 3. خودداری
 4. جهاد
 5. کنترل ذهن و تقوا

تماما به نوعی مخالف کلمه هوس هستند.

در واقع توانایی کنترل ذهن در تضاد با معنی کلمه هوس است. یعنی هوا و هوس حالتی است که فرد به سختی توانایی برای مدیریت آن دارد.

هوس یا حوس کدام درست است؟

مشاوره جنسی آنلاین و تصویری در ویکی روان

بعضی ها نمی دانند هوس یا حوس کدام درست است. البته از این تشابهات در زبان فارسی کم نداریم اما در این مورد معنی “حوس” خیلی با معنی کلمه هوس متفاوت است.

به طور کلی حوس یعنی، جستن و در پی چیزی بودن، به دنبال چیزی رفتن. در صورتی که هوس یکی از امیال انسان و دیگر موجودات است. با اینکه تشابهاتی وجود دارد، اما معنی هوس کردن به کل با حوس متفاوت است.

معنی هوس کردن چیست و اهمیت آن در چیست؟

هوس و یا گرایش جنسی یک امر طبیعی می باشد که اصل بقای بشر بر پایه آن استوار شده است. اما اگر این عنصر در یک رابطه نقشی بیشتر از حد معمول پیدا کند، فرد به شیفتگی دچار می شود.

تابحال شنیده اید که به عنوان مثال می گویند فرد شیفته یک نفر شده است. این به همین معناست که فرد به علت گرایش شدید به جذابیت های جنسی طرف مقابل شیفته او شده است که در طولانی مدت می تواند تبدیل به بیماری هایی مانند فتیش جنسی هم بشود.

متاسفانه در ادبیات روزمره ی ما عمدتا به این نوع گرایش نابهنجار، عشق گفته می شود

همین اتفاق منجر می شود که بسیاری از اندیشمندان نیز به اشتباه عشق را یک گرایش جنسی بدانند و انسان ها را از ابتلای به آن بر حذر دارند.

پیشنهاد می کنیم حتما مقاله شوگر ددی کیست را در ویکی روان مطالعه کنید.

فرق عشق و هوس چیست؟

معنی هوس در روانشناسی

سوالات زیادی در بخش مشاوره روانشناسی آنلاین ویکی روان دریافت می کنیم که تفاو هوس با عشق چیست؟

قبلا در ویکی روان درباره فرق هوس با عشق مفصل توضیح دادیم، اما یادتان باشد عشق به پایدار و مانا بودن شهره است و می تواند یک رابطه بسیار عمیق بین زن و مرد شکل دهد. اما رابطه ای که بر اساس هوس بازی شکل بگیرد خیلی خیلی سخت بتواند به ارتباطی پایدار و سازنده تبدیل شود.

با این حال هوا و هوس بخش جداناپذیری از عشق واقعی است که در غیراینصورت تبدیل به عشق افلاطونی با پلاتونیک خواهد شد که هیچ نشانه ای از معنی کلمه هوس در آن دیده نمی شود.

همچنین در سخنان خود بگویند که دوست داشتن بالاتر از عشق است.

در صورتیکه دوست داشتن یک قسمت از عشق کامل است. عشق کامل ترین و سالم ترین نوع رابطه عاطفی می باشد

این مسئله در پاسخ به اینکه معنی هوس چیست لازم به ذکر است که بدانیم عشق ناسالم با عشق سالم متفاوت است، همچنین تفاوت دوست داشتن و عشق داشتن هم بسیار متفاوت خواهد بود.

ما به هیچ عنوان حق نداریم کلمه عشق را برای هر رابطه ناهنجاری به کار ببریم و حرمت آن را بشکنیم، اما همانطور که تجربه جلسات مشاوره شکست عشقی بیان می کند، بسیاری از مشکلات بین زوجین به خاطر عدم اطمینان از معنی هوس و تفاوت آن با معنای عشق می باشد.

هوس در عشق چیست؟

همانطور که قبلا هم در ویکی روان اشاره کردیم، خیلی ها نمی خواهند باور کنند که عشق میان زن و مرد بدون هوس معنی پیدا نخواهد کرد.

علت این است که عشق از 3 بخش اصلی تشکیل شده است :

 1. علاقه و محبت
 2. هوس
 3. و تعهد در رابطه و عشق

بدون هر یک از این اجزا، عشق بین زن و مرد و نه انواع عشق دیگر معنی خود را از دست خواهد داد. به همین خاطر موضوع هوس در عشق بسیار زیاد معنی پیدا می کند.

هوس نسبت به دیگر ضلع های عشق یعنی صمیمیت و تعهد، بیشتر تحت تاثیر عوامل هورمونی و فیزیولوژیک قرار دارد

بررسی و شناخت هورمونهای جنسی یکی از مهمترین جنبه های عشق درمانی می باشد، زیرا افراد با شناخت هورمون ها از تاثیر و فعالیت سیستم بدن و مغز خود آگاه می شوند.

در صورت لزوم به آسانی احساسات و رفتارهای خود را تحلیل می کنند.

شناخت عوامل فیزیولوژیک هوس جنسی، ما را کمک می کند تا آنرا از احساس عاطفی متمایز کنیم

این مسئله در بسیاری از جوانان وجود دارد که متاسفانه نمی توانند احساس جنسی خود را از احساس عاطفی شان تشخیص دهند. رواج شیفتگی در این گونه افراد بسیار رایج است.

آنها گاهی به مدت طولانی از لحاظ جنسی شیفته یک نفر می شوند و نام آن را عشق و یا دوست داشتن می گذارند.

اما مهم اینجاست که عدم قدرت تمایز بین اینکه هوس چیست و دوست داشتن ریشه بسیاری از نابهنجاری های رفتاری در روابط عاشقانه است.

هوس زودگذر چیست؟

احتمالا الان می دانید منظور از هوس کردن چیست؟

همانطور که بارها در ویکی روان گفتیم، هوس به خودی خود اتفاق بدی نیست و لازمه زندگی ما است اما هوس زودگذر چیز دیگری است و از جایی سرچشمه می گیرد به شاید نتایج خوبی به همراه نداشته باشید.

در کل هوس زودگذر به احساس و تمایل شدید ما به جنس مخالف، برای بازه زمانی کوتاه گفته می شود. این یعنی فقط برای زمانی خاص تمایل داریم با آن فرد باشیم و وقتی به کام خود می رسیم، میل ما به بودن در رابطه کمتر و کمتر می شود.

هوس زودگذر به هیچ عنوان به درد روابط بلند مدت نمی خورد و اگر رابطه ای بر اساس هوس زودگذر آغاز شود حتما به شکست منجر خواهد شد.

اما راه تشخیص هوس زودگذر چیست؟

راه تشخیص هوس چیست؟ چطور متوجه احساسات واقعی خودمان یا فرد دیگری شویم و رابطه را با هوا و هوش شروع نکنیم؟

 • توجه شما بیشتر به ظاهر و اندام طرف مقابل است تا جنبه های دیگر شخصیتی او
 • تمام تلاشتان برای برقراری ارتباط جنسی سریع با او را می کنید
 • بعد از ارتباط جنسی ناگهانی میلتان به او کم شده و حتی درگیر عذاب وجدان بعد سکس می شوید
 • با وجود مشاهده تناقضات و اختلافات زیاد در ابتدای کار، باز هم به دنبال برقراری رابطه با او هستید
 • سریع ارتباط فیزیکی و لمس های اولیه را شروع می کنید
 • ترجیح می دهید تمام قرارهای شما در خانه برگزار شوند تا در مکان های عمومی، این از نشانه های عشق و هوس زودگذر است
 • شاید فکر کنید عاشق او هستید اما این هوس است

معنی هوس باز چیست ؟ هوس بازی چیست؟

معنی علمی هوس

شاید این عبارت را زیاد شنیده باشید که فلان فرد خیلی هوس باز است، اما آیا می دانید معنی هوس باز چیست و هوس باز به چه فردی گفته می شود؟

هوس باز به فردی گفته می شود که تمام تصمیمات مهم زندگی او بر مبنای هوس و دستیابی به میل های زودگذر قرار داده شده است و به هیچ وجه دنبال نتایج بلند مدت نیست!

اینکه هوس باز چیست این است که فردی در رابطه عاطفی خود تنها تمایل به برقراری رابطه جنسی و رسیدن به امیال خود را دارد و تمام موضوعات دیگر در اولویت های بعدی قرار دارند و به همین خاطر خیانت کردن برای آنها چندان سخت نیست.

هوس بازی کار ارزشمندی نیست چون هیچ انتهایی ندارد و مسیری بی پایان است که دیگران را از ما دور می کند.

اما چرا دیگران از ما دور و دلگیر می شوند؟؟؟ چون آنها همیشه در هوس بازی های یک فرد هوس باز وسیله و واسطه هستند و هیچ کس دوست ندارد این احساس را در خود مشاهده کند.

خب دوستان عزیز و همراهان سایت ویکی روان در این مطلب به این پرسش پاسخ دادیم که معنی هوس چیست و منظور از هوس بازی چیست امیدواریم دید منفی نسبت به معنی کلمه هوس نداشته باشید چون در نهایت بخشی از ذات انسان است و هیچ تداخلی با عشق و دوست داشتن ندارد.

در بخش نظرات این مطلب منتظر نظرات شما درباره معنی هوس و جایگاه آن در عشق بین زن و مرد هستیم.

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
صفورا نصیری صفورا نصیری
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
فرح ناز حیاة غیبی حقیقی فرح ناز حیاة غیبی حقیقی
مشاور روانشناس
از 100,000 هزار تومان
کورش مهدیون کورش مهدیون
مشاور روانشناس
از 150,000 هزار تومان
معصومه چوبین معصومه چوبین
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
محمد رضا سعید فیروزه محمد رضا سعید فیروزه
دکترای روانشناسی
از 125,000 هزار تومان
صديقه فنائی صديقه فنائی
دکتری روانشناسی
از 75,000 هزار تومان
ساناز آقاخانی ساناز آقاخانی
مشاور روانشناس
از 87,500 هزار تومان
مهرانگیز متقی مهرانگیز متقی
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان

پیشنهاد ویکی روان چیست؟

گاهی اینکه بدانیم شهوتم زده بالا یعنی چی و چطور به هوس خود غلبه کنیم کار سختی است.

بهترین کار این است که در این موارد از یک مشاور روانشناس آنلاین یا حضوری کمک بگیرید تا شرایط را بر اساس وضعیت شما بررسی کرده و راهکار ارائه دهد.

شما دوست گرامی، در صورت تمایل می توانید از خدمات مشاوره روانشناسی در بخش مشاوره آنلاین ویکی روان استفاده کنید و از هر جای دنیا که هستید با مشاور مد نظرتان به صورت صوتی و تصویری صحبت نمائید:

مشاوره جنسی صوتی و تصویری

ویکی روان

ویکی روان سامانه سلامت روان با خدمات متنوع برای تمام فارسی زبانان است. می‌توانید در ویکی روان مشاوره روانشناسی برگزار کنید، در وبینارهای روانشناسی شرکت کرده و از مطالب مرتبط با روانشناسی استفاده کنید. جلسات مشاوره روانشناسی ویکی روان به صورت آنلاین، تلفنی و متنی برگزار می‌شوند.

‫101 دیدگاه ها

 1. هوس یعنی نتونی جلوی خودت و بگیری فرق نداره اون چیز چیزه معنی هوس همینه
  یعنی دست و دلت میلرزه و عاقبت کار تمومه
  حالا میتونه خوردن شکلات باشه یا حتی خودارضایی و …

 2. ویکی روان خوبیه سایت شما اینه که بدون قضاوت مطلب می نویسید. معنی هوس چیز بدی نیست مردم نمی دونم چرا جبهه می گیرند آقای هوس اگر بد بود خدا نمی آفریدش
  باعث میشه خیلی طلاق ها صورت نگیره و زن و مرد به هم نزدیک تر شوند پس سخت نگیرید لطفا

 3. در مورد عشق و علاقه به جنس مخالف چیزی که برا من مشخص شده اینه که عشق عاطفی و احساسی با میل جنسی در هم آمیخته است و نمیشه زیاد از هم جدا کرد. و این دو میل بی خبر بالا و پایین میرن. و خود فرد هم در خیلی مواقع به راحتی نمیتونه این دو را از هم تمییز بده. مگر اینکه مثلا میل جنسی خیلی بیشتر یا تماما نقش بازی کنه که در اونصورت به سادگی برا فرد مشخصه.

  من تا حالا فکر میکردم هوس یعنی میل کردن به چیزی. مثل هوس به خوردن یک بستنی. اما شما تماما به مسائل جنسی ربطش دادید. دلیل کلی شو خیلی خلاصه بخوام بگم چون آموزشها و رسانه های دنیا دست به دست هم دادن تا علیه مردان فعالیت کنند.
  در چند سال اخیر در انجمن های روانشناسی چند مورد دیدم که پسر مشکلش رو در مطرح میکنه. با اینکه روانشناس آقا هم موجود است اما یک خانم میاد جواب میده. و جوابی میده که معلومه اصلا از قضیه هیچ سردرنمیاره و اندازه یه آدم بی سواد هم نمیتونه موضوع رو تحلیل کنه. و به جای راهنمایی برای حل مشکل تهمت هایی میزنه که مطمئنا مشکل پسر رو تشدید میکنه. چرا باید تو ایران ۸۳% دانشجویان روانشناسی دختر باشند؟ در صورتی که نیمی از جامعه مردان هستند. شاید بگید صلاحیت! نمیخوام بحث به درازا کشیده بشه و یا اینجا چیزهایی بگم خانمها بهشون بربخوره…. تو اینترنت جستجو کنید میبینید با اینکه تو دنیا روانشاسان زن کمتر از مرد نیستند اما از ۱۰ روانشناس برتر که تو دنیا انتخاب شدن فقط یکیشون خانمه.
  اگر هم فرض کنیم خانمها در روانشناسی با استعداد ترند، چرا تو ایران مثلا میان رشته پزشکی رو “حداقل” پنجاه درصد خانم میکنن؟ مقایسه کنید.

  1. سلام
   ببینید در این مطلب همانطور که خودتان گفتین بیشتر به موضوع هوس در رابطه پیداخته شد چون هدفمان بررسی هوس جنسی بوده نه به قول شما هوس بستنی خوردن و یا دوچرخه سواری کردن یا هر چیز دیگه
   هدف اصلی این مطلب ویکی روان این بوده که هوس هیچ مشکلی نداره و با عشق در تضاد نیست

   1. کلمه انگلیسی و فارسی رو قاطی کردید. خود روانشناسها شاید مایل نباشند از کلمه انگلیسی استفاده کنند اما با این کار معنی فارسی هوس کم کم منحرف میشه و کلا بد در میره. اونوقت به جای کلمه هوس(مثلا هوس خوراکی، هوس شکلات یا هوسهای دیگه) از چه کلمه ای باید استفاده کرد؟
    مثل کلمه شهوت که از قران بیرون اومده اما اکثرا خیال میکنند فقط به معنای میل و هوس جنسی است(البته من در هوس جنسی یا هوسهای دیگه مفهوم دقیقتر و بیشتری از کلمه شهوت فهمیدم که فکر نکنم اینجا جاش باشه). شهوت معمولا در مورد اقایون گفته میشه و مشخه که کلمه بدتری از میل جنسی یا هوس است.

    جالبه روانشناسهای زن هم تو همین نت دیدم که برا اقایون از واژه شهوت استفاده کرده بودن.(خود اون موضوع خیلی جالب بود ولی زیاد ربطی به اینجا نداره). اگر کاربر خانم در مورد مسائل جنسی صحبت کنه از کلمه “نیاز جنسی” یا حداکثر “میل جنسی” استفاده میشه. من تا حالا اینطور دیدم.

    یه مسئله دیگه هم وجود داره. به نظر من “نیاز جنسی” و “میل جنسی” رو باید تفکیک کرد چون کمی تفاوت داره. معلومه در خیلی یا شاید تمام سایت ها و کلا نت نیاز جنسی و میل جنسی جابجا تعریف شده و یا قاطی هستن. اینطوری واقعیت ها غلط یا کاملا برعکس برداشت میشه. خصوصا از طرف جنس مخالف. اگر مایل هستید میتونم بیشتر منظورمو توضیح بدم. ؟

    1
    1
    1. توضیحاتی که اشاره کردم رو نوشتم اما چون حرفام رو دارم کاملتر میکنم و یکم طولانی هست روزهای اینده ارسال میکنم. اگه اشکالی نداره. احتمالا در یک پاسخ جداگانه ارسال کنم تا متن پهنای بیشتری داشته باشه و خوندنش راحت تر باشه. مسائل زیادی هست که پنهان میشه یا بعضا منحرف میشه یا… از ساده ترین مسائل فکری اقایون گرفته تا…. خصوصا الان که نت هست در بین عموم باورهای اشتباه زیادی وجود داره یا حداقل حرفهای اشتباه بسیار زیادی زده میشه. یا خیلی توهین های الکی در مورد اقایون، توهین هایی که بسیاری از خودشون در اون جلوتر هستن. اگه واقعا خوششون نمیاد یا ایراد داره چرا از همجنس های خودشون ایراد نمیگیرن؟ (منظورم توهین کردن نیست). البته بعضی هاشون میفهمن و یا پنهان نمیکنن مثلا یک خانم جایی کامنت گذاشته بود و اذعان کرده بود که تو ایران خانمها درباره مسائل جنسی حمله کردن به اقایون و دارن اونها رو قربانی میکنن. و مسائل گوناگون و زیاد جنسی دیگه در ایران که حتما حداقل بعضی هاش رو تا حالا مواجه شدید.

     و موارد دیگه که مستقیم یا غیر مستقیم تاثیر گذاشتن. غم انگیز و فکر کردن بهش دردناکه. من مجردم اما دروغها و توهین ها و تهمت های جنسی و خیلی مسائل مربوطه دیگه و مسائل متفاوت دیگه که بر علیه اقایون هست رو نمیتونم تحمل کنم. و نمیتونم بیخیال بشم. ما هم حرف بزنیم

     1. بار اول حواسم نبود فکر کردم خود اقای موسوی جواب داده و بعد هم متوجه نشدم. نمیدونم گفتن این واقعیت ها به درد میخوره یا نه

     2. سلام. ولی اینو بدونید که آقایون هم کم به خانوما بدی نکردن. و فقط اونا رو وسیله میبینم. و این توهین ها هم علیه مردانی است که پاسونو از خودشون فراتر میزارن و به خودشون اجازه میده که در حریم خصوصی خانم ها دخالت کنند

   2. اون دفعه کاری به نعبیر شما از هوس نداشتم. تعبیر شماست و در نوشته ها تضاد وجود داره. اینجا هم متاسفانه از کلمه “متاسفانه” استفاده شده.
    نظر من بود. ادما در فکر کردن ازادند و برا هر مسئله هزار جور فکر وجود داره.

 4. در مورد نیاز و میل جنسی مردان و زنان. بخش زیادیش که مربوطه هست اما چون طولانی بود حذف کردم. احتمالا در اینده ارسال کنم. (بعضی از حرفام در مورد زنان شاید برا بعضی ها جالب نباشه. فقط خواستم واقعیات رو بگم) :

  بین نیاز و میل کمی تفاوت وجود داره. از نظر من نیاز اینه که فرد بخاطر تحریک شدن فکری و جسمی و فشار روحی لازم میبینه، و گاهی جلو این نیاز رو گرفتن براشون سخت یا ناممکن میشه. گاهی اوقات یا خیلی اوقات. به گفته یک روانشناس در اقایون نیاز میل جنسی بیشتر جنبه فکری داره. جمله رو دقیق یادم نیست اما متوجه منظور هستم، منظور اینه که فشار ذهنی روحی این مسائل در ناخوداگاه اقایون بیشتره. که قطعا این باعث نیاز بیشتر هست و این نیاز با جسم ارضا میشه. نیاز جنسی اقایون بیشتر نیاز روحی است تا جسمی. (شاید فکر کنید اقایون همش دارن یا بیشتر از زنان دارن به این چیزا فکر میکنند. اخرکار توضیح میدم)

  میل جنسی، میتونه کشش فکری(میل داشتن، اشتیاق، تمایل، هوس، خواست دل) باشه(که ناخوداگاه یا نیمه خوداگاه، یا اختیاری و انتخابیه) و یا تحریک جسمی باشه که مسلمه این دو تا تحت تاثیر هم هستن.

  امروزه ادعا میکنند نیاز جنسی زنها با مردها برابره. وقتی میگم زنان یا میگم مردان ومقایسه میکنم کلی میگم. همه زنان و همه مردان در نیاز و میل جنسی مثل هم نیستند. ادعا میکنند نیاز جنسی زنها با مردها برابره. دلایل روانشناسی یا علمی هم احتمالا دارن که به اندازه اشتباهات سهوی یا عمدی از روانشناسها یا متخصصین پزشکی دیدیم و تا با عقل جور در نیاد و با تجربه اثبات نشه باور نمیکنیم.
  اول اینکه طبق تحقیقات ۵% زنان هستند که مثل عموم مردان راحت تحریک میشن و قطعا نیاز جنسی اینها از بقیه زنها بیشتره. از روی مشاهدات عموم زنان هم میشه فهمید و از قدیم معلوم بوده. بقیه زنان هم گفته میشه بیشتر با لمس شدن بدنشون تحریک میشن.
  دوم اینکه کاملا واضحه و روانشناسی هم میگه که زنها کنترل خیلی بیشتری بر میل جنسی خودشون دارن(میتونن خودشون رو کنترل کنند و نگه دارن).

  در چند هزار سال عمر دنیا نیاز جنسی زنها کمتر بوده حالا یدفه برابر شده! بعضی ها میگن (ناگهان) بیولوژی زنان تغییر کرده! چرا در تمام نواحی دنیا یا تمام نواحی ایران زنان اینطور نشدن؟ میل که احتمالا پیدا میکنند ولی چرا کنترلشون رو از دست ندادن؟ مگر اینکه اولا خودشون بخوان و بعد موقعیت مناسب موجود باشه.
  چرا همون تهران هنوز خیلی بین نیاز خانمها و اقایون تفاوت دیده میشه؟ الان معلومه با این رسانه ها و اموزش ها نیاز و میل خانم ها یا اقایون بیشتر میشه. اما نیاز دو جنس برابر نشده. گرچه مشخصه هوس کردن و شهوت(هوس نابجا یا نامعقول، زیاده خواهی) که در ادامه توضیح میدم در بسیاری از زنان بالا رفته. من نمیخوام با شهوت مردان مقایسه بکنم(کلی یا جزئی). ولی اگه چشم و گوشتون رو نبندید خودتون میتونید مقایسه کنید.

  اوج نیاز و میل جنسی پسرها در نوجوانی هست که به سن بلوغ جسمی رسیدن و از حدود ۱۳ سالگی شروع میشه و با گذشت سالها به تدریج همینطور پایین میاد(احتمالا میدونید که متوسط سن بلوغ ادما جا تا جای دنیا فرق داره بسته به اب و هوای گرم یا سرد منطقه. یا اینکه نیاز و میل همه افراد یک اندازه نیست).

  اوج میل جنسی تقریبا بین ۳۰ تا ۴۰ سالگی است.و لذت جنسی در زنان حداقل ۴ برابر تا بیش از ۷ برابر مردان است اما دلیل بر نیاز جنسی برابر نیست. اگر مربوط بود که میشد گفت نیاز زنها حداقل ۴ برابره! نیاز بیشتر که معلومه نیست! و فعلا ادعاشو ندارن! وقتی اینقد تفاوته پس نیاز کمتر هم عجیب نیست. عیانه! دلایل قبلی که گفتم هم در نظر بگیرید. (گفتم زیاده خواهی، در مورد همین لذت جنسی حرفهایی از مثلا خانمهای دانشجو شنیده میشه که……! دچار ترس خیالاتی شدن که مبادا ذره ای از این ۷ برابر بیشترکم بشه! چه راحت با طلبکاری و حمله هم میگن!! فرضا جای خانمها با اقایون کلا عوض میشد….؟!!!! حتما بیگ بنگ میکردن. بر خواسته های زنان که ایرادی نمیشه گرفت! و مقایسه هم نمیشه کرد! من موندم با این چیزا که در خانمهای مثلا دانشجو یا دکتر دیده میشه ایا مسائل جنسی برای زنان تابو است؟ من برعکس میبینم! ولی در روی دیگه سکه برای اقایون تابو به نظر میرسه. عموما، تحصیل و شغل.
  جدا از این مسائل کلا بد نیست بعضی مسائل تابو باشه. وگرنه میشه عورت نمایی رو هم عادی تلقی کرد. کاری نداریم که با معنی یک کلمه هم به اشکال مختلف بازی میکنند.

  بد نیست معنی شهوت رو از نظر خودم توضیح بدم. در قران سرچ کردم و ایه های مربوط رو به دقت خوندم و به این نتیجه رسیدم(اگه میخواید از برداشتم از معنی شهوت انتقاد کنید بهتره قبلش برید سرچ کنید و ایهای مربوطه رو چندین ترجمه با دقت بخونید و یکم تدبر کنید) :

  * هوسهای نابجا یا نامعقول. در بعضی موارد غیر جنسی هم میتونه صدق کنه.
  * زیاده خواهی در مسائل مختلف. مثل پول طلا جواهر………امروزه چیزهایی مثل خودروهای گرون قیمت و لوکس، یا گوشی های گرون هم صدق میکنه. اکثرا پول دور ریختنه. اگه شرایط مهیا باشه و ادم جلو زیاده خواهی رو نگیره قطعا سیری ناپذیر میشه.

  مثل خیلی از ایه های قران چون نیاز به تفکیک نبوده تنها به مردان گفته شده ولی واضحه مرد یا زن نداره. در مورد زنان الان مثلا شهوت جنسی خیلی هاشون کاملا مشخصه (در بسیاری شون زیاده خواهی دیده میشه). و شهوت های دیگه زنان که خیلی هاش برای جنسیت خودشونه. مثلا تمام سهمیه شغل…… دنیا. تمام اینارو بگیرن باز سیر نمیشن. پتانسل های شهوانی شون بی نهایته(منظورم همه زنان نیست، اما خیلی ها دچار شدن). ولی آخرش چطور ارضا میشن؟ از خیلی هاشون که فعال فمینیسم هستن داریم میشنویم. به ریشه های ذاتی فکر و احساسات زنان مربوط هست. خدایان روانشناسی حتما کامل همه چیو میدونن. در دنیای فعلی هیچی سرجاش نیست.

  احتمالا نمیدونید ولی بدونید خدا در قران در ایه جدا به زنان هم گفته: جلو چشمتون رو بگیرید… . مردان حریم دارن. اما خیلی ها ارزش و احترامی برای جسم قائل نیستن و خیلی ها از تحقیر و تمسخر و خندیدن لذت میبرن. این کارها نه انسانیه نه حتی حیوانی

  زنان هیچی رو نفهمن… اما تجاوز به زنان رو خوب میفهمن!

  در مورد میل جنسی و تمایل جنسی و کارهای جنسی درباره زنان دروغ و فریب زیاده. جدا از تفاوت قضاوت کردن در مورد مسائل جنسی مرد و زن.. برا خیلی مسائل به اقایون توهین میکنند و تهمت میزنن ولی بعد معلوم میشه نه خودشون بیشتر دوست دارن و راحت و با خنده میگن. معلوم نیست چه چیزایی از نظر اونها بده یا خوبه! حتما فکر میکنید همه زنان اینطور نیستن. خب چرا به زنهایی که اونطور هستن حمله و توهین نمیکنن؟ موارد در زنان رو ندیدن؟ اگه پنهان نمیکنن یا فراموشش نمیکنن یا اینکه واقعا ندیدن چرا حمله جنسیتی میکنن؟ در ضمن از گذشته تا حالا بعضی از خانمها تبدیل شدن به خیلی از خانمها!

  به قولا زنان برای مسائل مختلف در موقعیت های مختلف رنگ عوض میکنن

  جدا از اینکه پنهان کاری میکنن، حتی روانشناسها، مگر وقتی که به نفع زنها باشه، یا میگن نیاز جنسی زنان برابر مردان است! و باز مظلوم نمایی! و وارونه کردن حقایق و قضاوت های معکوس در مورد یک اقا یا یک خانم (متاسفانه حتی توسط روانشناسان زن دیدم).

  کلا زنان(کاری به تک وتوک خانمهای استثناء ندارم) به طور ذاتی از یک طرف خوب به فکر همجنسان خودشون هستن. زیاد. بیشتر از اینکه مردان به فکر همجنسان خود باشن. اما طرفی دیگه زنان کاری به جنس مرد ندارن و دلشون نمیسوزه. بگو روانشناس باشن

  امیدوارم کسی ایراد نگیره چرا تفکیک جنسیتی کردم!! چون لازم بود و ضروری. برای همه مردم. بعضی ها دوست دارن هر وقت دلشون خواست تفکیک جنسیتی کنن(بجا یا نابجا).

  در مورد عشق و گرایش مردان به زنان که بعضی ها تصور میکنن از روی میل جنسیه، بد نیست نظرم رو در مطلب “معنی عشق چیست….. ” بخونید که کلی گفتم

  1. در مورد معنی شهوت در قرآن برداشتم کمی اشتباه بود. الان مه آلودگی ذهنم کمتر شده و آیه ها و معنی دقیق شهوت رو مییخونم میبینم برداشتم زیاد درست نبوده. باید اصلاح کنم. و دیگه سرخود تفسیر قرآن نکنم و بعد در نت منتشر کنم! شهوت در قرآن یعنی خواسته های نفس. که در حالت عادی چیز بدی نیستن. خوب یا بد بودنشون بستگی داره.

   سوره آل عمران آیه ۱۴: زُیِّنَ لِلنَّاسِ حُبُّ الشَّهَوَاتِ مِنَ النِّسَاءِ وَالْبَنِینَ وَالْقَنَاطِیرِ الْمُقَنطَرَهِ مِنَ الذَّهَبِ وَالْفِضَّهِ وَالْخَیْلِ الْمُسَوَّمَهِ وَالْأَنْعَامِ وَالْحَرْثِ ۗ ذَٰلِکَ مَتَاعُ الْحَیَاهِ الدُّنْیَا ۖ وَاللَّهُ عِندَهُ حُسْنُ الْمَآبِ [٣:١۴] آراسته شده است برای مردمان دوست داشتن ِ(عشق به) خواسته های[نفس] از [قبیل] زنان و فرزندان و دارایی های هنگفت از زر و سیم و اسب های نشاندار و دام ها و کشتزارها، این بهره زندگانی دنیاست، و سرانجام نیکو نزد خداست.﴿١۴﴾

   در اسلام خوردن و آشامیدن هم جزو شهوات محسوب میشه

 5. در نظر قبلیم در مورد مسئل جنسی اگر تایید بشه گفتم “چرا باید به جنسیت شون افتخار کنن”، شاید فکر کنید که خب چرا مردان به مرد بودن افتخار میکنن. شاید کسی حواسش جمع نیست و لازمه توضیح بدم. مردان به جنسیت شون افتحار نمیکنن بلکه به معنی مرد بودن افتخار میکنن. بعضی معنی هاش در مورد خوده شخصه، برا نفع خودش یا خیلی وقتها برای نفع دیگران خانوده زن است. بعضی معنی هاش درمورد احترام یا حمایت و کلا حقوق زنان هست.
  اگر جنسیت مرد بودن افتخاره یا مهمه چرا گاهی از کلماتی مثل…. در مورد همجنسان خودشون استفاده میکنن. که متاسفانه الان زیاد دیده میشه خانمها از همون کلمه و کلمات مشابه برای تحقیر جنسیت مردان استفاده مکنند.
  و متاسفانه زیاد دیده میشه که برخی از زنان از کلمه مرد، مرد بودن، سواستفاده میکنند. به اشکال گوناگون. کلا برا منافع خود و برا محکوم کردن یا کوبیدن مرد.

  کاری به بعضی از معانی و مفهوم مرد بودن ندارم، که بعضی از ارزش های مرد یا حقوق مرد رو از بین میبرن. به درد سواستفاده از مردان و طعمه شدن مردان میخوره . مردان نه برده اند. بعضی زنان مرد یا شوهر رو غول چراغ جادو تصور میکنند. اما حتما میدونید و یادتون بمونه که وظیفه و مسئولیت هر انسانی در حد توان اون فرد است نه بیشتر.

  خیلی وقتها خانمها با اقایون مثل عروسک رفتار میکنن. همه جوره در مسائل مختلف زندگی.

  در مورد بعضی افراد از جمله خوداقایون که دچار جو مرد یا مردانگی هستند، از اینها علیه مردان قضاوت و واکنش های تلخی دیده میشه، وارد جزئیات نمیشم، ولی کلا اینو بدونید یک مرد قبل از اینکه یک مرد باشه یک انسان هست. فرضا رفتارش بد بوده و فرض کنیم مرد حق این رفتار رو نداشته از کجا میدونی اختیاری و یا عمدی بوده؟ و فرض کنیم عمدا اون اشتباه مرتکب شده، خیلی وقتها ایا اونطور برخورد کردن درسته؟ یا اصلا مفیده؟
  و اون طرف ماجرا، یک زن قبل از اینکه یک زن باشه یک انسان است و حق هر کاری هر رفتاری هر حرفی رو نداره.
  (امیدوارم باعث بداموزی بعضی ها نشه)

  درمورد بی ارزش بودن مردان امروز یک مثال بزنم تا بیشتر بفهمید. خانمها حداکثر انتظاری که از مردان داشته باشن چی میتونه باشه؟ مرد جونش رو فدا کنه. این روزها زیاد خبر در مورد خودکشی سربازان نظلم وظیفه دیده میشه. مثلا یک خبر که در یک پیج استانی منتشر شده بود، یک سرباز از روی پل خودش رو پایین انداخته بود و عکس جنازه ی اون سرباز در کف خیابون رو نشون داده بود. در کامنت های اون پیج دیدم ۷-۸ تا از خانمها از نوجوون گرفته تا ۳۰-۴۰ ساله اون سرباز رو مسخره کرده بودن. بعضی ها از اموجی های خنده هم استفاده کرده بودن. یا توهین کرده بودن. نه ادما شوخین نه دنیامون شوخیه. و نه خدا با کسی شوخی داره. بعضی ها به هر دلیلی که باشه تصور میکنند هر حرفی رفتاری کاری که دلشون بخواد اشکالی نداره یا حق شون هست. شاید اشتباهی اومدن رو کره زمین. قاضی اصلی قاضی داناتر انسان ها خداست

  1. خانم ها هم نیاز به محبت دارند . و هم نیاز جنسی. وقتی بهشون محبت نشه، اونا هم نمیتونم محبت کنن و وقتی بهشون محبت نمیشه، و مخصوصا که خودشونو نگه میدارن، به این دلیل نیست که کمتر تحریک میشن، بلکه به دلیل این مزخرفات و باور غلط مردم جامعه ما هست که میگن دختر نباید دست از پا خطا کنه. وگرنه مردا بدون هیچ احساسی راحت تجاوز کردن. و این جامعه هم دست این تفکر غلط بر نمی داره که نباید شخصیت یه خانم رو بخاطر اتفاقاتی که براش افتاده قضاوت کرد. دخترا برا این خودشون نگه میدارن، که مبادا الکی پشت سرشون حرف دربیاد

   لطفاً هم خودتون درک کنید هم خانما.

   من عقیده ای که دارم اینه که نمی‌تونیم بگم میل جنسی این یکی از اون بیشتره ، چون امکان داره به خانمی میل جنسیس بیشتر باشه ، اما یه جای دیگه یه آقا بیشتر باشه. و باید هر دو طرف هم رو درک کنند و هر دو طرف قبول کنن که نیاز به رابطه دارند نه اینکه بگن دختری که رابطه داشت فلانه

   و برای روان شناسان، بگم که همه خانما مثل هم نیستن، و خانما در روان شناسی به این دلیل بهتر می‌توانند باشند که بهتر درک میکنند و احساس بیشتری نسبت به مردان دارند.
   و اگر مردان بتوانند بهتر باشند، به این دلیل است که بیشتر خانم ها درگیر زندگی و فرزند هستند و نمی‌توانند کامل در رشته ی خودشون تمرکز و تلاش کنند.

   البته عذر میخوام، بگم که واقعا قصد توهین ندارم. اما تنها تمام مسائل این طور حل میشه که هر دو طرف قدرت درک کردن و باور همدیگر رو داشته باشند نه به هم انگ بزنن

   و نادیده نگیرید که مردا در طول زمان چه ظلم هوایی به زنان کردند و به همین دلیل زنان الان نمیخواهند زندگی ای داشته باشند که همش سرکوفت بشن.

 6. خیلی حرفها درباره همین مسائل جنسی و مسائل مربوطه دارم ولی بیخیال شدم. بعضی هاش نمیشه گفت جنسیه، ولی واضحه که مربوط هست. ظلم ها وجود داره و بعضی هاش دردناکه. ویا عجیب و باورنکردنی. چون درباره حقوق اقایونه و اصلا مهم نیست. با اینکه خیلی هاش(عمیق تر و کلی تر نگاه کنیم تماما) مستقیم یا غیرمستقیم به ضرر زنان هم میشه. در مورد علاقه مند شدن اقایون به جنس مخالف و کشش عاطفی و جنسی.. در یک مطلب دیگه خیلی خلاصه گفتم. ممکنه برداشت اشتباه بشه، ولی اگر بیشتر توضیح بدم ممکنه هم وقت تلف کردن باشه هم در کل نگفتنش بهتر باشه. چون ممکنه ازش…. به درد علم روانشناسی کنونی نمیتونه بخوره بجز پیچیده تر شدن یا ….. یا خیلی از مردم اینارو بفهمن یا نفهمن دنبال واقعیت نیستن. به دلایل مختلف. و بعد اهمیت ندادن یا مخفی کردن یا حتی سواستفاده کردن(به شکل های مختلف). اونایی که میفهمن و دنبال واقعیت هستن ممکنه به ضررشون باشه(مطمئن نیستم).
  واضحه که نفع یا ضرر هر چیزی با تـجـربـه ادما و در کوتاه مدت و یا بلندمدت معلوم میشه. گاهی ممکنه به ضرر همه نشه اما به ضرر خیلی ها و کلا جامعه میشه.

  و زیاد وارد جزئیات فکری ادما (یک فرد خاص یا جنس مقابل) شدن بی فایده و بیهوده ست و به ضرره ادماست. مثلا خودم مدتی پیش جایی کمی درباره روانشناسی عشق دخترها(خانمها) به پسرها(اقایون) جایی یه فایل صوتی گوش کردم. درباره جزئیات و افکار و احساسات درونی خانمها در مورد عشق و رابطه عاشقانه. اولی رو گوش دادم جا خوردم. ناراحت کننده بود و فهمیدم چرا بعضی از دخترها مثلا… دو فایل صوتی دیگه در این باره گوش دادم.. کلا از زنده بودن ناامید شدم و دیگه نمیخواستم باشم…
  چرا روانشناسی اینارو گفته بخاطر …… در ادامه حرفام میفهمید*.

  واضح بگم. در همین مسائل جنسی از تعریف تا… و بقیه اموزشها و حرفهای روانشاسی معلومه چه اهدافی دنبال میشه و هدف اصلی چیه. به مرور معلوم و واضح شده. بسیاری از اقایون دیگه سراغ این مطالب روانشناسی نمیان (که اینم یه نفعی است!). دیگه ظاهر حرفها و جملات هم… حداقل ناراحت کننده ست. حتی در این سایتها و.. روانشناسی تصاویر مختلف که مثلا توهین کننده یا تحقیرکننده ست(شاید همه متوجه یا درست متوجه نشن). واضح تر بگم علم روانشناسی در چارچوب… تولید و منتشر میشه. در هر چیزی که مستقیم یا غیرمستقیم به جنسیت مربوط است ممکنه تحریف شده باشه(به اشکال مختلف). آیا اون نقطه چین حقوق زنان است؟ کاری نداریم که چرا تنها حقوق زنان مهم است! و به هر قیمتی؟ ولی کجاش حقوق زنان است؟! درواقع منافع(خوب و بد) زنان. به هر قیمتی (منافع عده ای از زنان). اما اگه دقت بشه منافع بسیار زیادی برای قدرت ها داره. یکمشو شاید بفهمید. چند منافع کلی وجود داره.

  * گفتم چرا در روانشناسی مثلا اون چیزا درباره عشق خانمها گفته. خیلی چیزا سبک سنگین میشه تا بفهمن کلا چی برای منافع فمن(در واقع خودشون) بهتره. با توجه به شرایط فعلی جامعه و مردم.

  کاملا واضحه که علم روانشناسی داره از خصوصیات ذاتی فکری و احساسی زنان سوءاستفاده میکنه. فقط چندتاشو هم بگم برای فهمیدن ماجرا کافیه. من روانشناس نیستم و با همکاری بعضی از اقایون و دوستان (غیر روانشناس) به مرور به اینا پی بردیم.

  مثلا یکی از خصوصیات فکری احساسی زنان رو خیلی کلی میگم. زوم کردن رو عیوب مردان. که الان در مسائل مختلف باعث چقد عوارض داره میشه(بر زندگی خودشون و…). و از طرفی مخفی کردن و… عیوب خودشون و کلا جنسیت شون. همینم باعث خیلی عوارض شده.

  * خصوصیات فکری و روحی زنان رو در نظر بگیریم، به خیلی چیزا در دنیا مربوطه…… که به دلایل مختلف، مستقیم یا غیرمستقیم باعث خیلی مسائل شده و همینطور داره بدتر میشه

  رسانه ها و…. مثلا اینستاگرام که شدیدا حامی و همکار فمن هست. مثلا من مثل بعضی اقایون دیگه رفتم تو لیست! حتما بار اول ریپورت شدم که…. و الان در هر اکانتی تمام کامنت ها و پیامهای دایرکتم تمام وقت داره مانیتور میشه و درجا چک میشه! و در صورت لزوم قفل یا انواع محدودیت ها. برا تمام پیجها یا پیجهای گزینشی و به اشکال مختلف. یه نمونه جالبش این بود که در بعضی اکانت ها پیام یا کامنت ارسال شده فقط در اکانت خودم نمایش داده میشد. چطور فهمیدم؟ با یکی دایرکت چت میکردم گفتم الان میرم با این اکانت که اکانت اصلیم هست پیام میدم. چند دقیقه بعد طرف گفت پیام ها با اکانت جدیدت به من نمیرسه! و دیدیم کامنت هم همینطوره و فقط برا خودم نمایش میده. اما لایک کردن پست هاش بهش میرسید! بعد از چند تا اکانت دیگه پرسیدم اونا گفتن پیام و کامنت میرسه. (سیاست هاشون اونطور هم تابلو یا… نیست که…)

  1. تقریبا نامربوط به اصل موضوع ولی لازمه بگم. خصوصا برا یکی. مدتی تو پیجها و.. حقوق مردان بودم اما دو ماهی است که کنار گذاشتم. به دلایل مختلف. مثلا به خاطر فشار روحی عصبی زیاد. تحمل خوندن و.. مسائل (یا مثلا خبرهای مرتبط) سخت یا خیلی سخته. و اگه کمی بهش فکر هم بشه… چند ماه آخر بیشتر در این پیجها بودم. زیاد نمیخوندم ولی… مثلا یک هفته که بیشتر میخوندم بعد از یک هفته شبها تو خواب از نصفه شب تا صبح فکرها و گفتگوهای مربوط به حقوق مردان تو ذهنم تکرار میشد. مثل حرف زدن بود و میشنیدم. تا صبح که بیدار شده بودم و بین خواب و بیداری بودم هنوز ادامه داشت تا زمانی که از جام بلند میشدم. بعد از چند روز شب ها بعد از حداکثر سه ساعت از خواب بلند میشدم و بیشتر خوابم نمی برد. چند روزی پیج ها و.. کنار گذاشتم و کم کم خوب شدم.
   روزهای بعدش خیلی کم کرده بودم و فقط بعضی پستها و سریع و سطحی میخوندم. …. و اواخر که اکانت اول ایسنتاگرامم(که معلومه اصلی است) محدود شده بود و تو لیست بودم…. و روز آخر یک شیادی دیگه…که اکانتم رو پاک کردم و به این دلیل و دلایل دیگه کشیدم کنار.

   میتونم (فقط) اتفاق روز آخر رو تعریف کنم؟!

   *الان اگه بیدارم دلیلش اون چیزی که گفتم نیست

   1. تو این دنیا ، بستگی به موقعیت جغرافیایی داره و اینکه تو چ استانی باشید و جامعه اونجا چجوری باشه. شاید در کنار شماها، خیلی بهتون توهین میشه. اما خیلی جاها و در طول تاریخ اگر دقت کنید ، به زنان هم ظلم هوایی که نباید شده، زنانی که فروخته شدند. در بد ترین حالت و وضعیت زحمت می‌کشیدند. و چ حرف ها هم که نباید پشت سرشون زده میشد.
    وقتی شما مردا فقط به دنبال منافع خودتونید، انتظار نداشته باشید که دنیا جای بهتری باشه یا زنان درمان کنند . و در مورد زنان هم همین طور و اونا هم باید مردا رو درک کنند اما مشکل اصلی اینه که با هم به صلاح نمیان.
    ولی از اونجایی که زنان احساساتشان خیلیه اگر بهتون محبت واقعا کنید و واقعا احترامشان داشته باشید، دیدشون نسبت بهتون عوض میشه .ولی. اگر از مردان اطراف بدی ببینند ، و این تبعیض های جنسیتی رو هم ببینند ، کاملا واضحه که دیگه بهتون توهین میکنند چون که بهشون توهین شده.
    و این احساس ما خوشایندشونو رو همه مردان پیاده میکنن. وای اگر همو درک کنن، این مشکلات رفع میشه.

 7. اجازه هست که درباره بعضی از خصوصیات(نمیدونم چه کلمه ای باید استفاده بشه. در ادامه میگم نحوه پردازش) افکار و احساسات زنان صحبت کنم؟ همش نمیشه گفت، یا تمام موارد کامل یا دقیق. دلیلشم اینه که زنها کلا خانمها خوششون نمیاد در مورد جنسیت شون و خودشون از اقایون انتقاد بشنون. واضحه در مورد خودشون باز حساس ترن. یا اقایون از اینها بفهمن. ایراد و بدی و…. خودشون یا جنسیت شون. (اینم جزئی از افکار و احساسات زنان هست). وقتی یک فرد اون هم یک روانشناس اینطور باشه… یکم فکرش رو بکنید. و هنوز چیزی نگفتم. بخاطر این نحوه فکر و احساسات، مثلا راحت میشه در خانمها ایجاد نفرت و دشمنی و ستیز و… علیه اقایون کرد. و کلا در مورد مسائل مربوط به جنسیت خانمها رو فریب داد
  نوشتم زنان کلا خوششون نمیاد اما تغییرش دادم به زنها (چون این کلمه حساس و خط قرمز شده. برعکسه کلمه مردان)

  و اگه اجازه هست درباره مسائل مهم و جدی در روانشناسهای زن صحبت کنم. کلیات و بعضی جزئیات. دلیلش معلومه. این مسائل اصلا بی اهمیت نیست. و فقط به ضرر اقایون نیست

  روانشناسی خودش کم مشکل داره، ………

  لطفا سوالمو جواب بدید. نمیخوام کلی بنویسم و آخرش تایید نشه یا پاک بشه. باید یه جا گفت. اصلا سایتهای دیگه نمیرم و نمیخوام برم(که شاید…) همین جا هم به زور هستم. این سایت هم مثل بقیه سایهای روانشاسی زنانه است(کاری ندارم ادمین ها چقدر زن هستند یا مرد). البته اینجا جزء سایتهای زنانه تر روانشناسی است. مشخصه. موضوع اصلی ازدواج و چیزای مربوطه است، و شامل مطالب حتی غیر روانشاسی و تخصصی!، یا مطالب روانشناسی غیر مربوط و متفرقه که کلا برای زنان مفیده و به دردشون میخوره یا به نفع زنان است. حتی مطالب درباره روسپی و شوگرددی هم دیده میشه.

  مثلا ماله مهریه که حتما باید گفت. یک خانم روانشناس از خیلی خوباش (جوون هست) ایمیل چیزایی درباره حقوق مردان گفتم و گفتم چرا تو پیجها و مثلا پیج شما که اکثرش ماله زناشویی یا ازدواج است صحبتی درباره مهریه نمیشه؟ جواب داد: واقعیتش درموردمهریه اطلاعات ندارم فکنم به حوزه وکالت مربوط بشه. گفتم مساله مهریه همش به وکیل مربوط نیست؟ مثلا تعیین مقدار مهریه هنگام عقد، و.. براش مختصر که متن کمی طولانی شد توضیح دادم. از لحاظ روانشناسی مرد یا زن و کلا ازدواج و…. آخرش نوشتم: تعجب میکنم که چرا روانشناسان ازدواج درباره مهریه حرفی نمیزن!!!!! نمیدونم بخندم یا گریه کنم (دقیقا احساسم موقع تایپ بود)
  جواب داد: دلتون پره از زنها تسلیممم

  همین! با یه جمله ی شونه خالی کرد. ولی خب دستش درد نکنه چون بزرگی کرد و خوند و جواب داد و رد نکرد. به نسبت بقیه خیلی فهیم و باوجدان و خانمه

  ———————————————
  اول نوشتن این نظر یه چیزایی نوشته بودم و آخرش یکم به هر ریختم(حداقل بدلیل بیماری دوقطبی یا اسکیزو که دچار هستم). از نو نوشتم که قبلش از شما بپرسم بگم یا نگم. ولی ترجیح میدم آخر اون متنی که نوشته بودم رو اینجا اضافه کنم چون برا من مهمه:

  از چی بگم؟ در مورد همین چیزای مربوط به هوس. قبلا ارسال کرده بودم ولی شاید از یک کلمه خوشتون نیومد. درباره اون خانمهایی که گفتم… همیشه دنبال فرصت برای توهین و تمسخر و… دیگه چطوری میتونستم بگم که شاید متوجه بشن؟ وقتی خود روانسهای خانم میبینم یه چیزی مشنون و این نوع کلمات و بدتر از این در مورد اقایون در پست ها روانشاسی شون استفاده میکنن. یه چیزی میشنونف نه درست مطلعن یا مطمئن اند، نه واقعیات رو میبفهمن نه از درون ادما با خبرن از کلیات هم باخبر نیستن اگه هم بخونن ولی..، نه حاضرن نه میخوان نه میتونن که یکم مقایسه بکنن…… فقط قضاوت کردن و …. در مورد اقایون هیچی مهم نیست هرچی سرشون بیاد هرچی جز اینکه ممکنه خیانت کرده باشن. چراخیانت کردن زنان براشون مهم نیست؟(مگه تحلیل روانشاسی بشه و معلومه برای چی) بعضا طلبکار هم میشن! رواشناسا اگه یه خوبی هم به اقایون بکنن واضحه برای خود زنانه. تجاوز به زنان چرا تحلیل نمیشه؟!! خودشونم تجاوز کنن کسی نمیفهمه. گاهی از دهن بعضی هاشون درمیره.. یا خانمای دیگه و معمولی بعضی ها واقعیت رو میگن. مردان راحت میتونن فریب بخورن فقط یکیش جنسی واین چیزا. در مسائل مختلف. فکر اقا میتونه فوری ۱۸۰ درجه تغییر کنه. منطقش از بین میره. گاهی خود اقا کمی متوجهه که داره فریب میخوره ولی… به اندازه کافی میفهمم تحلیل کنم؟! (فقط موقت نیست. یا فقط فردی نیست در مسائلی کم کم عموم مردان. لزوما زن عمدا این کارو نمیکنه. یا متوجه نیستن. همش مثل هم نیست ولی کلا بخاطر احساسی شدن و یا احساسی فکر کردن مرد). خبرای تجاوز زنان به کودکان پسر یا که بعضا منتشر میشه چرا چیزی دربارش نمیگن؟ مثل تجاوز به پسر ۱۳ ساله. حتما چون به سن بلوغ شده پس اون پسر مقصره!!!؟؟ تجاوز به دختربچه ها چی؟ زن کار بدی که کرده ولی از زنان که نمیشه ایراد گرفت. یا کتک زدن پسر ۶ ساله جلو دوربین و تو نت برا پول دراوردن چی؟ اونطور توجیها که هرکسی برا کاراش است. زنها قاضی و بشن چی میشه! تکلیف مردان که معلومه تکلیف خودشونم مشخص نیست چی بشه مگه اینکه خودی بین دو یا چند نفرشون باشه. چی بشه!!!! قاضی شون زنده نمیمونه. ماله مردان مهم باشه حتما اقا پسر شوهر یا.. یه خانمه

  اون بخش از حرفها و جملات اون دوستم رو دارم و دوباره اینجا پیست میکنم و اون یک کلمه رو حذف میکنم:
  اینها مارو تحقیر میکنن. میدونید چرا؟ چون ….. چون همش طلبکارن. آدمی که منصف باشه هرگز تمسخر و تحقیر نمیکنه. چرا باید به جنسیت شون افتخار کنن؟؟مگه چه تلاشی براش کردن؟؟ افتخار کردن به چیزی که در اون نقشی نداشتی مضحک و غیر عقلانیه. خدا زن و مرد رو برابر خلق کرده. اصلاً معیار برتری جنسیت نیست. چرا باید واسه جنسیتت شرمنده باشی؟؟ مگه خودت خواستی مرد یا زن باشی؟

  دو مثال در روانشناسی. خاصه اقایونه و کسی چندان بهش برنمیخوره!
  چطوری توجیه میشه؟!

  سالها پیش در یکی از سایتهای مشاوره روانشاسی، یک دختر مشکل خودارضایی دوست پسرش رو مطرح کرده بود و گفته بود هرکاری میکنه اما اخرش…. و راهنمایی خواسته بود. خانم روانشناس هر تهمتی که به ذهنش رسیده بود به پسر زده بود.(یک روانشاس). دختر هم بهش برخورده بود و اول جوابش گفته بود این چه طرز حرف زدنه. این روانشاس کلا حرفاش در مورد اقایون این شکلی بود و هرزگاهی میرفتم تو سایت و جواباش به کاربرها رو میخوندم(اون موقع هم حرفای مردستیزانه برام ناراحت کننده بود ولی میتونستم تحمل کنم. هم زیاد نبود و هم غیرقابل تحمل نشده بود). حدود یک سال بعد دیدم یک دختر سوالی درباره خودارضایی کرده بود اما کاملا برعکس. نگفته بود که میخوانم کنار بزارم بلکه گفته بود چیکار کنم که بیشتر…. (روانشناسی رو اشتباه گرفته بود!). جواب خانم روانشاس به اون دختر چی بود؟ اینقد با نرمی و مهربونی جواب داده بود که میخوندم قشنگ احساس میکردم داره نوازشش میکنه! نمیدونستم این خانم روانشاس اینطوری هم میتونه حرف بزنه! و گفته بود تو حتما افسردگی داری…………باید به خودت برسی. از کجا فهمید افسردگی داره؟ شاید اون پسر هم افسردگی داشته. مشکل با برخورد تند و تهمت زدن حل میشه؟ یا اون دختر با ناز و نوازش نظرش تغییر میکنه که این کارو نکنه؟ فرضا نظرش عوض شد اونوقت باید اعتیاد رو ترک کنه…. حداقل نحوه جواب دادن رو مقایسه کنید.

  چند سال پیش سایتی وجود داشت(مدتی بعد دیدم پاک شده) اقایی سی و چند ساله درخواست کمک کرده بود(خودم مشکل مشابه رو تجربه کرده بودم. سالها). اون سایت روانشناسی به جز یکی دوتا اقا بقیه همش خانم بودن و نصیب این اقا یک روانشناس خانم شده بود. خانم خیال کرد چشم چرانیه! با شهوت شهوت و تهمت مشکل اقا رو تشدید کرده. دلم به حال اون اقای بیچاره میسوخت. امکان جواب دادن توسط کاربرای معمولی نبود. اگه یه روانشاس اقا بود حداقل متوجه ظاهر مسئله میشد. ولی…. عمق مسئله زیاد و دردناکه. استرس، ترس، نداشتن تمرکز، وسواس فکری(فرق داره با اون وسواسی که در ادامه میگم)، کم کم اقا دچار خودتلقینی منفی میشه. بدتر از این؟! و کم کم چشم چرونی اشیاء غیر زنده هم میکنه! تو جمع فکر و اعصابش رنده میشه. کم کم عصب های قسمتی از مغزش هم مختل میشه. و این مسئله عمیق تر و پیچیده تر میشه. و چشم چرونی! این اقا بیشتر میشه. بعضی خانما منتظر همینان. اینا اگه این اقا رو ببینن و کمی متوجه بشن حتما فرصت خوبی برا خندیدن به اقایونه. و بعد احتمالا برن پیش دوستان جوک و غیره تعریف کنن. این ناراحتی و اختلال در روانشناسی مخفی شده! میدونید مقصر اصلی چشم چرونی! این اقا کیه؟ همون کسایی که اقایون رو برا نگاه کردن به جنس مخالف میکوبن و تهمت میزنن. اقا درمان نشه نمیتونه از خونه بیرون بیاد. خودش تنهایی هم اذیت میشه و تنهایی هم حداقل بعضی وقتها فکر و اعصابش اذیت میشه. (خیلی خیلی کلی گفتم!)

  خودم سالها تجربه بودم و یکم جزئیاتش رو تعریف کردم.
  و خیلی چیزای دیگه
  فقط در مورد این مسائل ساده!!
  یادمه پیجی درباره چشم چرانی اقایون پست گذاشته بود و عکسی برای تحقیر مردان انداخته بود: این عکس در یک کشور خارجی بود که در یک مترو یک طرف در مترو سه یا چهار خانم با لنگ برهنه نشسته بودن و با هم حرف میزدن ومیخندیدن، در طرف دیگه در مترو یک اقای جوون در حال کتاب خوندن بود و یک دستشو بغل صورتش گرفته بود تا نگاش پرت نشه. حتما حداقل یکی از دلایلی که گفتم داشته. اما با این کارش باز هم اون اقا مقصر و محکومه؟!! خیلی خانم ها تو کامنت کیف کرده بودن و کلی کف زده بودن. حدس میزنم……. (ناچارا پاک کردم. اقایون خفه)

  یکم درباره چشم چرونی میگم!

  در مورد نگاه کردن ها، حتی اگر واقعا هم چشم چرانی باشه، دلایل مختلف و گاه پیچیده و یا عمیق داره. توضیحش مفصله اما گاهی مشکل این اقایون هم عمیق میشه. مثلا یک دلیلش که شاید بفهمید میتونه وسواس فکری باشه(فرق داره با اون وسواس قبلی که گفتم). بعضی دلایلش رو خلاصه میگم. چیزایی رو خلاصه نوشتم (کاری به خانمها ندارما !):
  تا یه اقا به چیزی نگاه کنه حتی یه نگاه ساده و معمولی میگن چشم چرونی و شهوت(حتی خود روانشاسها). اولا از کجا میدونید قصد اونطور نگاهیه؟!! اونطور نگاهی کرد از کجا میدونید از روی شهوته؟!! به این سادگی نیست و نگاه کردن دلایل داره و این دلیل ها عوامل داره. دلایل و عوامل داره ومنه بیسواد با مرور خاطرات از چند سالگی تا بزرگسالی خیلی هاش رو میفهمم. البته تعریف مردم از چشم چرونی از نگاه کردن به بدن برهنه یا نیمه برهنه یا بدون مانتو یا مانتو کوتاه یا بعضی ها کلا نگاه کردن به زنان یا دختران رو چشم چرونی میدونن. دلایلش: کنجکاوی، …… لج و تمایل بیشتر(یه نوع عقده)، و کم کم مقایسه که میشه کار به حسادت میکشه. کم کم طوری میشه که دوست داره تا یه وجب از پا از زیر مانتو یا چادر بیرون بود یا بیرون اومد مثل یک ندید بدید نگاه کنه(خیلی وقتها نگاه نکردن یا نکردن بستگی داره اون خانم ماله کجا باشه یا چطور باشه.. از لحاظ فرهنگی، باور،و….). یکی دیگه از دلیل هاش که بعضی ها دارن وسواس فکریه(مدتی وسواس فکری داشتم). اولش متوجه دلیل نبودم ولی برا روانپزشک(دکتر اعصاب) کوتاه چند مثال در مورد نگاه به بدن خانمها رو گفتم، اون جواب داد بدلیل وسواس فکری هست. نگاه کردن جبری که ادم مجبوره یه لحظه به مثلا حتی نیم وجب پا نگاه کنه تا راحت بشه. گاهی فقط چهره. و پیشرفته تر از این. مثلا گاهی وقتی لباس یا کفش یکی رو دید بعد باید چهره رو هم ببینه تا راحت بشه حتی اگر در تلویزیون باشه. فکر کنم شبیه اون ماجراست که وسط خبر علمی کشف جدید نجومی سروصدا میشه و نفهمیدم چی گفت..خشم زیاد که نفهمیدم چی گفت.. خبر مهمی رو نفهمیدم..احساس بلا و مصیبت و بیچارگی…هر وقت یاد میومد احساس رنج و فشار عصبی داشتم و به مرور کمتر میشد. تا ماهها ادامه داشت تا حدود دو یا سه سال وقتی یادم میومد یه ذره از اون احساس باقی بود.
  خود وسواس هم میتونه با دلایل دیگه ترکیب باشه. حسادت که قبلش گفتم یکم شبیه وسواس میشه اما با مشکلی که از وسواس فکری بوجود میاد فرق داره(گاهی میتونن ترکیب بشن). پس فکر نکنید که اقایون همیشه رو از روی میل جنسی (یا شهوت که میگن) نگاه میکنن. قطعا گاهی در کنار این دلیل ها میل جنسی میتونه باشه(منظورم اونطور میل جنسی نیست. چون لزوما اونطور و برا میل به رابطه جنسی نیست). اسمشو میزارم میل جنسی اولیه چون برا رابطه نیست. از خیلی کم میتونه باشه تا بیشتر.
  …… (دنبالشو حذف کردم. چون باز ممکنه تصورات اشتباه بشه)

  و حرفهای دیگه که در نظر قدیمی که تایید نشد گفته بودم و واضحه زنان خوششون نمیاد از اینا بشون. بگو به نفع شون باشه و برای خودشونم باشه

  تصویر تحقیر کننده و.. که گفتم در نظر قبلیم اشاره کردم. در یک سایت دیگه. نمیخوام توضیح بدم. اون رو چطور توجیه میکنند!

  بیسوادم دوقطبی ام ولی دلیل نمیشه هیچی رو نفهمم؟ شاید بعضی چیزا رو از خیلی ها بهتر بدونم

  1. شاید کسی درست متوجه این دو نوع وسواس و تفاوتشون نشه.
   وسواس اولی: وسواس که یوقت نگاه نیفته. ولی طوریه که با وسواس و وسواس بیشتر، مشکل خودبخود بدتر میشه
   وسواس دومی: باید لازمه باید ببینم

   عصب های قسمتی از مغز که برا کنترل حرکت چشم و نگاه کردن است

  2. میل بطور اگاه یا ناخوداگاه، دانسته یا نادانسته وجود داره. پیچیدگی داره. با شروع نگاه کردن ممکنه میل جنسی بوجود بیاد، اما: حتما همیشه هنگام نگاه کردن اقایون به بدن برهنه یا نیمه برهنه زنان حتی میل جنسی اولیه وجود نـداره. یا با تحریک جسمی حتما میل جنسی اولیه بوجود نـمیاد
   نگاه با میل جنسی بیشتر مخصوص سنین پایین هست، ولی واضحه اون اقایونی که سنشون کم هست لزوما اینطور نیستن، یا اینکه اقایون در سنین پایین تر حتما از فرد سن بالاتر بیشتر اینکارو بکنن.

   اینارو که خودم فهمیدم میگم تا بهتر متوجه بشید و کمتر تصورات اشتباه بکنید…. چه برسه به قضاوت در مورد یک فرد!!!

   در مورد رابطه بین کشش عاطفی و کشش جنسی در اقایان توضیحی بدم اگر بدتر سواستفاده نشه. قبلش یکم توضیح بدم چطور شد که کنجکاو شدم. سوم دبیرستان بعد از تصادف و کما و..
   چند سال بعدش(که ۱۲ سال قبل باشه) برا مشکل بیحوصلگی و تنبلی رفتم پیش یه روانشناس که زن بود. روانشاس ازدواج، و تحصیل بود. تازه کار بود و از یک شهر دیگه در استانمون اومده بود. جلسه اول برا بیحوصلگی بود. که به دردم نخورد. دلیل بیحوصلگی و بی ارادگی و بی علاقگی از عوارض بیماری+عوارض یک دارو بود. دو جلسه دیگه هم رفتم. بیشتر برا درددل و صحبت! لابلای حرفام کوتاه به ماجرای چند سال پیش و اون عاشق شدنم اشاره کردم، اون خانم روانشاس وقتی شنید فورا گفت عشق اقایون به خانمها به جز در موارد استثناء همون میل جنسی است. فورا جواب دادم که بعد از اون تصادف(چند سال قبلش بود) تا ۹ ماه میل جنسی نداشتم. دیگه چیزی نگفت. خیلی بهم برخورده بود، از فرداش تا چند سال هر وقت حضوری نزدیک دور یا حتی در نت و… فکرام و ذهنم و کلا میل جنسی رو مانیتور میکردم. و کم کم فهمیدم اینطوره: در علاقه مردان به زنان کشش عاطفی و جنسی در کنار هم هستند ولی علاقه عاطفی و عشق اولیه با میل جنسی بوجود نمیاد. برا اینکه بهتر بفهمید تصور کنید این دو کشش(عاطفی و جنسی) به هم چسبیدن و هر کدوم تحت تاثیر عوامل مختلف کم و زیاد میشن. گاهی تماما کشش عاطفی هست، گاهی میتونه این دو برابر باشن، گاهی میتونه تماما کشش جنسی باشه. قطعا منظورم فقط این سه حالت خاص نیست. اینا و بین اینا.(و اقا تا اقا فرق داره). شاید زوم کنند رو نیمه دومی. معمولا اینطور نیست. خصوصا وقتی پسر دختر پیش هم نیستند تماما یا اکثرا کشش عاطفی هست. اگه تفاوت این دو کشش زیاد باشه راحت میشه فهمید. اما اگه گاهی هر دو یک اندازه باشن تمیز این دو کشش از هم سخت یا غیر ممکنه. میدونید که این دو کشش تحت تاثیر چیزای مختلف هستن. از فکراشون گرفته تا… و فرد تا فرد فرق میکنه. یا مثلا محیط زندگی کمابیش تاثیر داره(در اکثر اقایون تاثیر داره). و….. پیچیدگی داره و فقط خوده فرد میتونه بفهمه که در یک زمان و موقعیت خاص چه احساسی داره… (گاهی باید خوب هوشیار بود)
   * علاقه یا جرقه خوردن عشق اولیه یک پسر به یک دختر هرگز از روی میل جنسی نیست و از روی احساسه. شاید یک پسر پیدا بشه که بخاطر میل جنسی بره سمت یک دختر یا تنها برای رابطه جنسی، اما در ادامه به احتمال زیاد احساس هم بوجود میاد و ممکنه برا ازدواج انتخاب کنن

   (مسلمه نمیشه فقط یک یا چند جور نحوه ی علاقه مند شدن گفت، و گفت حتما اینطوره…..همه جوره است. اتفاقات و….. گوناگون هستن)

   اقایون حس دوست داشتن و… پیدا کنن اگه بگن عشق، روانشاس ها، و امروزه خیلی از خانمها حمله میکنن که این عشق نیست. پس چی باید گفت؟ دوست داشتن ساده که نیست. چیزی بین دوست داشتن و اون عشق مورد نظر اونهاست (که قطعا نمیتونه یدفه بوجود بیاد!). اگه بگیم دختری رو دوست داریم، هم منظورمون درست نمیرسه هم روانشاسها خیلی بدتر حمله میکنن(و تهمت میزنن)

   خشت اول چون نهد معمار کج تا ثریا میرود دیوار کج

   1. حرفام کلی بود. مثلا گفتم “خصوصا وقتی پسر دختر پیش هم نیستند تماما یا اکثرا کشش عاطفی هست” برا سنین پایین تر و کلی گفتم و دختری تصور نکنه که… ولی ممکنه هم یک پسر گاهی میل جنسی هم داشته باشه. بعلاوه منظور نیست که حضوری حتما میل جنسی است! ولی درکل احتمالش بیشتره

   2. منظورم از میل جنسی کشش جنسی بود. از خیلی خفیف تا بیشتر

    رو این چیزا زوم کردن و فکر کردن …..

    دخترها چی؟ الان خیلی ها حرفهایی میزنن….

  3. نقطه چین رو پر میکنم:

   اینها مارو تحقیر میکنن. میدونید چرا؟ چون حقیرن چون همش طلبکارن. آدمی که منصف باشه هرگز تمسخر و تحقیر نمیکنه. چرا باید به جنسیت شون افتخار کنن؟؟مگه چه تلاشی براش کردن؟؟ افتخار کردن به چیزی که در اون نقشی نداشتی مضحک و غیر عقلانیه. خدا زن و مرد رو برابر خلق کرده. اصلاً معیار برتری جنسیت نیست. چرا باید واسه جنسیتت شرمنده باشی؟؟ مگه خودت خواستی مرد یا زن باشی؟

  4. آقای محترم به زنی که تجاوز شده، کلی حرف دربیارن و میگن دیگه بدبختی اونوقت میگی چیزی نمیگن؟؟
   شاید در جامعه شما این طوری باشه. اما بدون همه جا این طور نیست و جایی که من هستم، تمام ظلم ها در حق زنده و زن فقط انگار وسیلست و باید کار کنه.

   در آخر هم بگم، عذر خواهی منو بپذیرید اگر در حرف هام ناراحتتون کردم. ولی بخدا مخالف مردا نیستم.
   فقط میگم دو طرف باید منطقی فکر کنن و حقوق نیاز های که برای جنسیت خودشون دارند، برقرار بشه، اگر زن محبت میخواد محبت بشه بهش ، اگر مرد نیاز جنسی داره، بر طرف بشه و اما به راه درست.
   وقتی آدم ها فقط حرف خودشونو میزنن و چشماشونو باز نمیکنن،( هم مردا هم زنان هر دو مقصرند ) دیگ چ انتظاری میشه داشت.

 8. منظورم از مختل شدن اعصاب چشم تا اون حد که احتمالا فکر میکنید نیست. مشابه و مربوط به اصل مشکلم بود ولی فرق داشت. یه جوری توضیح هم بدم متوجه نمیشید. نمیفهمیدم دلیلش چیه و چرا حالا اینطوری میشه. بعدها تو یک سایت یوگا و… خوندم و دلیلش فهمیدم. با تمرین تمرکز کم کم درست میشه ولی اگه دلایل قبلی که گفتم از بین نرفته باشه اگه از بین هم بره ولی ممکنه دوباره اونطور بشه.
  اون مورد یک سایت در چند سال پیش گفتم که.. و خودم سالها این مشکلو داشتم. خلاصش میگم، یک سال بعد از بوجود اومدن مشکل تمرکز نگاه رفتم شهری دیگه پیش روانشناس، اقایی میانسال بود، تو جهاد دانشگاهی و سرش خلوت بود. جلسه اول راه حل هایی داد که برا من چاره ساز نبود و میدونستم انجام هم بدم به دردم نمیخوره. هفته بعد دوباره رفتم شاید یه راهی بهتر به ذهنش رسید و به دادم رسید، همین که رفتم تو اتاق مشاوره دیدم راه حلی دیگه داره و احتمالا یه تحقیق کرده بود. بهتر فهمیده بود و اینبار راه حلش بهتر بود اما بازم به دردم نمیخورد. گفت بریم با هم ربع ساعت پیاده دوری بزنیم ولی سرتو بالا بگیر نگات هرجا میخواد بیفته……اما.. باید یه روز توضیح بدم. یا یه مشکل متفاوت ولی مربوط به این مسائل که تابستون پارسال، استرس و جذب و خلق اتفاقات و… مربوط به زنهاست شاید خوشتون نیاد! ولی فهمیدنش به درد زنها و خانمها میخوره. و ادامه دار هست تا بفهمن که مثلا …

  خیلی چیزا میخواستم بگم ولی بخشیش رو تایپ کردم. بقیه ش رو یکی دو جمله یا دو سه کلمه یادداشت کرده بودم ولی حداقل فعلا حال بیشتر گفتن ندارم.

  اسکیزوفرنی و دوقطبی شبیه هم هستن و عوارض مشترک دارن(حداقل اکثر عوارض یا شاید تمام عوارضشون؟). هر دو انوع مختلفی داره ولی در کل یکی هستن و مهم نیست اسمش چی باشه. داروها از روی عوارض میدن نه از روی اسم بیماری. متوجه شدم روانشناس های بالینی کم و سطحی درباره این بیماری میدونن. یک روانشاس بالینی یا (فکر کنم) بعضی روانشسها که تخصص بیشتری درباره این بیماری ها دارن، یا یک روانپزشک که بیشتر باهاشون درارتباطه، اگر از یک بیمار زیاد هم مطلع شدن اما بیمار دیگه: عوارضش فرق داره، هر یک عارضه کمتر یا بیشتره یا اینکه میتونه کمی متفاوت باشه، داروها هم عوارض دارن، و فکر و روحیات و یا مشکلات افراد متفاوت با هم فرق داره. عوارض اصلی و بزرگ یا عوارض جزئی در یک فرد با گذشت زمان کم و زیاد میشن. و به این سادگی نمیشه از این بیمارها و مشکلاتشون فهمید. بعضی عوارض موقتی(چند ساعت یا بیشتر) است یا یک مدت است. میاد و میره. یا دو عارضه کلی افسردگی و مانیا که بصورت دوره ای و غیره است، و….

  من پریروز درباره عوارض اصلی و جزئی دوقطبی و اسکیزو سرچ کردم فهمیدم اسکیزو هست. بیمارستان اعصاب هم احتمالا همونو گفته بود و دکتری که بعدش ۵-۶ سال پیشش بودم میگفت اسکیزو داری، ولی بعضی عوارض به نسبت بقیه اسکیزوها خوبه و مثلا راحت تر از اونا حرفاتو میزنی. فقر بیان (عجز گویایی) از عوارض اسکیزو به حساب میاد. هذیان فکر نکنم، و توهم هم یه لحظه صدای تق میشنیدم. فقط چند بار دچار توهم بینایی شدم و ساده بود.

  اواخر پارسال به خاطر رفته بودم تو گروه و پیجهای حقوق مردان و فکر کردن به مسائل مختلف در مورد حقوق مردان (یکیش و خصوصا پوشش بدن) فکر و اعصابم بد و بدتر میشد و کم کم مثل زمان عدم مصرف دارو میشدم. خوب یادم نیست اما احتمالا (سعی کردم به چیزی توجه نکنم و) بعد از چند هفته به نسبت بهتر شدم. اوایل اردیبهشت امسال از مدیتیشن کمک گرفتم. به ارامش رسیدم. کامل خوب نشدم اما عوارض اصلی و ناراحت کننده روحی بیماریم از بین رفته، و از زمان مصرف دارو در سالهای گذشته بهتر هستم. خشم الکی ندارم. پوشش مردان که گفتم الانم گاهی بخاطرش ناراحت یا اندکی عصبی میشم اما مثل گذشته نیست که مثلا از شدت خشم همینطور محکم به سرم بکوبم و بخوام خودکشی کنم. خیلی وقتها ارزوم بود و یه موردش فکر کنم حدود دوسالی پیش بود که یه بار خیلی..باز به سرم میکوبیدم… و یکی دو هفته تو فکر بودم که خودمو راضی کنم که اگه خودمو بکشم بعده مرگ اتفاقی بدتری برام نمیفته…چون میگن ادم خودکشی کنه میره جهنم. نماز هم نمیخونم. میدیدم خودمو بکشم ریسک بزرگه و اگه.. راه برگشتی ندارم. اواخر پارسال که گفتم رفته بودم تو پیجها و.. حقوق مردان و حالم بدتر شده بود، اون روزا یه ویدیو ساده و حرف زدن اموزشی دیدم خانمی داشت حرف میزد (در کنارش خنده و مسخره هم میکرد) و حداقل کمی عصبی بودم ولی بعد از حدود ۲۰ ثانیه یدفه خیلی عصبی شدم و بعد از چند ثانیه مغزم کم کم داشت میترکید(واضح حس میکردم) و اگه چند ثانیه دیگه ادامه داده بودم…
  این ویدیو یه عارضه دیگه هم روی فکر و اعصابم داشت که… یکی دو هفته بعد هنوز باقی بود، دو سه ماه بعد هنوز باقی بود ولی یه ذره کمتر. جزئیات رو نمیگم، اگه یوقت عنوانی میدیدم و کنجکاو میشدم بخونم و صفحه رو باز میکردم اما میدیدم یک خانم نوشته یا هیچ یا حداکثر دو سه کلمه میتنونستم بخونم. بعد از حدود شش ماه دوباره تست کردم متوجه شدم دیگه اونطور شدید نیست و مقداری که است شاید بدلیل اون نیست. درست نمیدونم. کلا الان مثل گذشته مشکل فکری و عصبی شدن الکی ندارم. بعدها فهمیدم اون خانم که و با مسخره هم… یه جمله ش درست نبوده و واقعیت رو منحرف کرده. اقایون که وضعیتشون معلومه، و برا منافع زنان اموزش داده. ولی بعد فهمیدم به ضرر بعضی و درصدی از زنان هم است. کلا برا علاقه خودش اونطور گفته بود. (این موارد کم نیست. با یه طور حرف زدن یا یه طور جمله واقعیت ها رو منحرف میکنن و برا منافع زنان و یا علایق خودشون میگن. این فقط یه بخشیشه. توهین و تحقیر و.. اقایون، که برا زنها مهم نیست و خیلی ها خوششون هم میاد اما عوارض علمی داره که مستقیم یا غیرمستقیم ضررش به زنها میرسه. از جمله حرفها و مشاوره های غلط جنسی در شغل و حرفه روانشاسی. و مسلمه در روانشاسی فقط در مورد مشاور و یا مسائل جنسی نیست. (گفتن این حرفا برای زنان بی فایده ست)

  تو گروهی درباره حقوق مردان در تلگرام فمن ها همه جور عکسهای زشت و تحقیر کننده برا مسخره کردن اقایون سند میکردن. یه نمونه سادش ولی.. عکس یه اقای حدود ۶۰ سال(با چهره) داخل کشور تو سالن انتظار یه مطب…. این دخترا و خانما رو باید با بند بست. نمونه این سادیسم ها یا حداقل هیز و بیشعور فراوانه. فرق نمیکنه چکاره باشن. وقتی دیگه نه شرمی دارن نه خجالتی نه ترسی…

  چندین ماه پیش یه بار تو اون گروه یه بار پسری ۲۰ ساله اومده بود، از یکی دو پیامش درمورد بدن اقایون فهمیدم حتما ناراحتی دوقطبی یا اسکیزو داره و در پیوی پیام دادم، گفت دوقطبی دارم، خواستم راهنماییش کنم و مدیتیشن بهش معرفی کنم تا گوش بده و عوارض بد روحی بیماریش یکیش این مشکل از بین بره اما خیلی به هم ریخته و بدحال بود و فقط چند تا پیام جواب داد و دیگه جواب نداد. اون ساعت اونطور عکسی ارسال نشده بود اگه میدید کلا خانمها اون عکس ها و خصوصا از نوع بدش رو ارسال کردن (شاید بعدش دیده) دیگه اصلا نمیتونه تحمل کنه و مجبوره خودشو خلاص کنه. فردی که اینطور بیماری و ناراحتی داره بهتره حداقل تو نت نیاد وگرنه بعیده زنده بمونه (همینطوری هم حداقل بعضی وقتها یا روزها آرزوشونه زنده نباشن. بعضی وقتها بخاطر این مسائل، “به نسبت” ساده هم باشه یا فقط بهش فکر کنن حداقل کمی فکر و اعصاب و حالشون به هم میریزه. و اگه مقدارش کم نباشه دیگه نمیخوان زنده باشن، و اگه زیاد یا خیلی زیاد باشه…)
  چندین سال پیش یه بار با مشورت با دکترم خواستم داروهای گیاهی تست کنم، داروهای شیمیایی کم کم که کمش میکردم وقتی خیلی کم شده بود بعد از یکی دو روز ، این فکرها تمام وقت بود و فکر و اعصابم داغون و اگه میخواستم هم ول نمیکرد، حافظم انگار یدفه خوب شده بود و کم کم تمام این چیزا و اتفاقات مربوط به پوشش اقایون از بچگیم تا بزرگسالی یادم میومد. و این فکرها همینطور تکرار میشد و فکر و اعصابم… توبه کردم که دارومو کم کردم. فردا صبحش هنوز کامل از خواب بیدار نشده بودم و دو سه دقیقه که بین خواب و بیداری بودم از همون موقع دوباره شروع شده بود.
  الان مثل گذشته نیستم ولی در نت مطلبی باشه و بفهمم از یک زن یا زنان است یا کاربرهای زن اونجا حضور دارن ترجیح سراغش نرم. اصلا خوشم نمیاد و اگه برم تو اون صفحات یا غیره، … احتمال زیاد حداقل کمی به فکرم فشار میاره و باعث خشم میشه(نه مثل گذشته). بعضی وقتها پیش خودم میگم کاش دختر به دنیا اومده بودم

  اینا رو گفتم برای روانشاسای اقا و اقایون. چون خانمهای روانشاس اینا رو بفهمن برای ما فایده چندانی نداره، یا ممکنه باعث بدتر شدن بشن

  1. ببخشید ماله اون اقا که گفتم در سالن انتظار مطبی بود. ۶۰ ساله فکر نکنم، ۵۰ و خورده ای باید بود. یک بیماری خیلی شدید داشت.

   مشابه این کارا از خانما خیلی زیاده. از تعریف کردن بدن تا… مثلا در مورد دوست پسراشون… که بعضی دخترها دوست پسرشون رو با دوستهای خودشون(دخترا) بین هم شوت میکنن. (کلا انواع سواستفاده ها میشه)
   یا افشاگری و ابروریزی های زیاد در بین عموم زنان در مورد همسرشون. بعضی وقتها خیلی بد. و یا گاهی جلو بسیاری از زنان. قطعا اقایون به ندرت متوجه میشن. مثلا اقایی میگفت خیلی زنان اتفاقات اتاق خواب رو پیش دوست یا اشنا تعریف میکنند و ابروی ادمو میبرن. اقا چندان از چیزی خبر نداشت
   گاهی یک زن بخاطر یه جور بیماری(که نمیشه گفت بیماری) که بدلیلش با شوهرش رفته دکتر، زن پیش چند نفر تعریف میکنه و اون چند تا زن و بعد زنهای بعدی… پیش بقیه تعریف میکنن. این هم مسائل خصوصی اقاست (انگار فهمیدن این چیزا برا زنان سخته)، هم باعث خجالت و تحقیر اقا جلو زنان میشه، هم مشکل اقا اصلا عادی نیست و دلیلش حتما سابقه مجردی اقاست. زنان دلیلش رو یا میفهمند یا خواهند فهمید.
   البته جمع زنانه سن و سال هم نداره!! مثلا دختر نوجوون یا کم سن تر هم بین زنان هستند. اینطوریه.

   و….

   در مورد روانشاسی(نحوه احساس و فکر) شرم زنان نسبت به مردان خیلی چیزا رو فهمیدم. خودش یه مطلبه. خلاصش بخوام بگم: بیشترشون شرمی ندارن، اونایی که دارن از روی درک (اون) حقوق(اولیه) مردان است (و نمیدونم اینا احساس شرم هم دارن یا نه، ولی حداقل فهمیدم که لزوما ندارن). شاید فقط عده ای از زنان رو میبینید که بی شرم هستن، توضیحات داره. مثلا برا چشم چرانی، به طور کلی: وقتی موقعیت باشه و شرایط مهیا باشه(خجالت یا ترس از اون اقای مقابل یا از دیگران نباشه)، و مایل باشن(به هر دلیلی) که نگاه و اونطور تجاوز بکنند، و ببینند که به ضرر منفعت شخصی شون نیست، اینکارو میکنن. (خانمها به منافعی توجه میکنن که خیلی هاش به فکر اقایون نمیرسه)

   جدا از مسائل حریم شخصی شوهر یا…، زنان وقتی که وارد حیطه ای بشن که مربوط به مسائل جنسی اقایون باشه(که امروزه وارد هر جایی بخوان میشن) معلومه چطور میشه و کلا چه وضعیتی پیش میاد (بر سر اقایون)…… و دیگه تو کار و حرفه ش هم وارد بشن……….

   این مسائل و خیلی چیزای مربوطه عوارض و پیامدها داره. بازم باید بگم. مسائل خیلی مهم. درهم برهم شده و بهتر بود پشت سر هم میگفتم ولی اونطور مغزم نمیکشه. هم زیاده یا مثلا نمیتونم پشت سرهم رو بیش از یکی دو موضوع و مسئله فکر کنم و توضیح بدم…

   1. چه جالب دیسلایک شدم. یا از طرف یه نفر است که از شنیدن واقعیات خوشش نمیاد یا.. نمیدونم شایدم خوشش میاد. یا از طرف خوده ادمین ها. که اصلا عجیب نیست. یه چیزایی رو بگم. واضحه خانمها برای این چیزا رفتن روانشناسی خوندن و الان روانشناس هستن:

    ۱٫ برای خودشون(نیاز هاشون و بیشتر برا درون خودشون) ۲٫ برا جنسیتشون (که مربوطه به خودشون) ۳٫ پول ۴٫ موقعیت اجتماعی

    برا این دو به اقایون مشاوره میدن:
    ۱٫ جنسیت شون ویا ۲٫ پول
    بس. برا کمک به اقایون؟ هرگز

    و اکثر یا بسیاری از مطالبی که روانشاسهای زن در پیج ها و سایتها و غیره منتشر میکنن ایناست: * تخلیه احساسات درونشون(مربوط به خود خانم باشه و یا جنسیت شون)، *صحبت کردن با خانمهای دیگه و کمک به خانمهای دیگه(زنان ذاتی اینطورن و به فکر جنسیت شون هستن)، *یا سرگرمی شونه (که خیلی حرفا و اموزش هاشون کمی دقت میکنم شبیه تعریف داستان و خاطره و حرفای قشنگ و …. میمونه).

    این چیزاست. خانمهای روانشاس فکر کنم اکثرشون میرن روانشناسی ازدواج میخونن یا یک رشته شون در مورد ازدواجه. ولی اونایی که یک رشته شون درباره ازدواجه اکثرا درباره همین ازدواج حرف میزنن. کلا برا علایق و نیز منافع زنان

    و مثلا دقت میکنم، خلاصه: خانمهای روانشاس، پیجها و …. حرفاشون برا لایک شدن و تایید و تعریف شنیدنه. کمی دقت کردم فهمیدم وقت میزارن و از حرفهای خودشون و در واقع از خودشون تشکر میکنن.

    همین و بس! وای از آن روز که بگندد نمک

    1. حرف زدن همه جور حرف زدن.. برای زنان اسانترین و لذتبخشترین کاره. حرفه فقط حرف. مدار فکری شون خوب میچرخه و فورا چیزایی شکار میکنن و زوم میکنن. هر طور بخوای حالیشون کنی فایده نداره و طلبکارتر میشن. بهتره با اینا حداقل رودر رو صحبت نشه. سریع فکر میکنن و سریع حرف میزنن، با اینکه… گاهی هم حرفای الکی شون پیچیده تر و شاید حرفه ای تره!
     برا اینکه بفهمید چقد حرف زدن خصوصا حقوقی با زنان اعصاب خوردکن و بی فایده ست متن یه پست یه اقا که چندین ماه پیش ارسال کرده بود مینویسم:
     “قضیه ما هم که شده مثل تامی قلدر دیده میشیم اما همیشه مظلوم تر بودیم. لعنت خدا بر قوم ظالمین. دخترا و زنها استاد جنگ روانین یعنی یجوری قضیه رو میپیچونن تو بحث که اگه تمام حق با تو باشه نهایتا شرمنده میشی نمیفهمی از کجا خوردی #اعصاب_ندارم”

     فمن ها… یادمه اولین کامنت! که در توییتر برای همدردی با اقایی ارسال کردم و یه فمن پیداش شده بود…… حرفاش توهین و تهمت و.. خیلی حرفه ای (اما باز واضح). جالبه اون فمن هم از هشتگ هایی استفاده کرده بود!!! یا آخرین روز در ایسنتا که در کامنتی به اقایون گفتم اکانتم چند روزه محدودیت غیرعادی در پیجهای مختلف داره براش بوجود میاد. دختری اومد تهمت دروغگویی زد و مسخره و توهین. ساده و کوتاه گفتم معلومه فمن هستی. باز تهمت و توهین ها (حرفاش همش با مسخره کردن و توهین امیز بود. انگار تمام استاد بود. و با اموجی های هرهرهرهرهر خندیدن. چقد هم سریع و تند تند جواب میداد و کامنت میزاشت) و فحش. برا اینکه خفش کنم گفتم میتونم برم ازت شکایت کنم. خوشحال شد اولش گفت “داری احساس قدرت میکنی؟!!!” و گفت برو شکایت تا منم بعدش از خودت شکایت کنم. و با خنده هاش. و کارهای دیگه و حرفه ای تر در کامنت هاش دیده میشد.
     ادمین پیج از اولش دایرکت بهم گفته بود خیلی مواظب باش اتو دست اینا ندی

     اینکه گفت احساس قدرت میکنی. فکر کنم به یه حرف اقایی شبیه باشه که گفت زنان وقتی مست میشن فکراشون معلوم میشه

     یا مدتی قبلش یه بار تو یه گروه تلگرام دختری فعال فمن هم نبود. سرگرمی اومده بود و ۱۸-۱۹ ساله بود. یه بار داشتم حرفی میزدم دختره یه تهمت مسخره زد. نمیدونستم چطور جوابش بدم!!! یک دقیقه بعد ادمین گروه کوتاه و محترم اون تهمت دختر رو ریپلای کرد و جوابش داد. اون روز شبش که من تو گروه نبودم.. فرداش رفتم گروه دیدم انگار چیزایی میگن که درباره منه. گفتم دارید چی میگید؟ یه پسره دیگه گفت “چیکار کردی پسر” فهمیدم شب قبل دختره تهمت زده. گفتم دروغ میگه و ادمین ازش خواست حرفشو ثابت کنه. خدا رو شکر دختره حرفه ای نبود و مجبور شد دستشو رو کنه
     و از گروه انداختنش بیرون
     قبل از بلاک شدنش ازش پرسیدم “چه مشکلی با من داری؟” جواب داد! گفت “من مشکلی با تو ندارم” !

   2. گفتن حرفها برای زنان حداقلش اینه که فایده ای نداره.

    وقتی درک نیست وقتی فهم نیست و دیگه ترسی هم نیست. معلومه مثلا هیزی و یا شهوت زنان داره از حد میگذره. مثلا بعضی کارها و… از فمن ها رو نگفتنش بهتره. دیوانه ترین و و کثیف ترین هاشون بیشترین فالوور رو دارن!!! بخاطر کاراشون حرفاشون حتی گاهی فقط یک جمله شون پلیس بین الملل باید بره اونا رو بندازه زندان. اما مثلا خوده ایسنتاگرام هم هیچ کاری باهاشون نداره!! و داره حمایت و همکاری میکنه.

    گفتن اینا اینجا بدآموزیه بس.
    بعضی از فعالین حقوق مردان که بیشتر پست هاشون در مورد حریم جسمی مردان بود بهش توهین و فحش و تحقیر میشد، خانمها بدون کلمات بد هم توهین و فحش هاشون تندتره چه برسه که با کلمات و حرفای تند فحش بدن. اقایون مجبورن پیج رو پرایوت کنم و فقط اقایون باشن. ولی پست ها(متن و یا عکسهای مثلا نقاشی یا گرافیکی توسط نرم افزار) خانمهای خصوصا فمن برای تمسخر و تحقیر جسمی اقایون در ایسنتا که گاهی خیلی….
    مکر زنانه کمه که اینستا هم باهاشون همکاری داره. اقا کلی زحمت میکشه و پست ارسال میکنه و یدفه میبینه پیجش نیست! به چه دلیل!!!!!

    در مورد شغلها. مثلا پزشکی. وارد آموزش و غیره… نمیشم که…. ماله بدن رو همه چی رو خانمها دارن یاد میگیرن! و مثلا چیزایی که عموم مردان هم باید یاد بگیرن همش خانمها. در رشته های مختلف درمانی دانشگاه. بعد همون خانمها مثلا دکتر زنان تو سایت شخصی شون به خانمها اموزش میدن. چی بگم….. بهتره کاری به درمان نداشته باشم. حتی اون قانون بین المللی که میگن یک بیمار باید انتخاب کنه و اجازه بده توسط دکتر از جنس مخالف درمان بشه یا نه اجرا نمیشه.
    ……
    اقایی حدود ۳۰ ساله و مجرد میگفت رفته بودم درمانگاه برای… اونجا یه خانم… که این کار هنوز جزو اجازه های قانونی برای زنان نیست. و گفت مدیریت اون ناحیه شکایت کردم (اعتمادبنفس و جراتشو داشته). وقتی در بخش مدیریت شکایت کردم جوابی نداشتند و اول کمی بین خودشون پچ پچ شد بعد یکیشون بلند و به خوده من حمله کرد و محکوم کرد!!!!!!!!
    یا خاطرات شخصی مو نمیخوام تعریف کنم. حتی میرم داروخانه برای پماد پشت دختر تازه وارد الکی و بی اجازه دفترچه بیمه رو بهش میدن و نگاه میکنه و بعد تو چهره ادم نگاه میکنه و همینطور میخنده!!!!!
    وقتی تو سرشون لوبیاست……..؟؟؟؟؟؟؟؟

    نمیدونم چرا در همه جا و همه کار داره مرد قحطی میشه. اقایون بهتره برن سربازی و بمیرن و جک و خنده زنان بشن. اون شعرو که ناقص نوشتم کامل میکنم. زیاد به این نظرم مربوط نیست ولی خب…. چغندر در زمین صد ریشه دارد/ فلک از دست زن اندیشه دارد. دو سه روز پیش سرچ کردم صحیحیش اینه: درخت مکر زن صد ریشه دارد / فلک از دست زن اندیشه دارد
    به قول یه وبلاگ: رندى گوید:
    من بیش از آنچه از شیطان مى ترسم، از زنان بیم دارم.
    به قول ایه های قران. مکر شیطان ضعیف است/ مکر زنان بزرگ است
    بخش بزرگیش حرف زدنه. چه تکنیک های کلامی دارن و مثلا فمن ها باهاش چکار میکنن. که اکثرا حرفای فریبند اما مسخره و واضحه. این تکنیک های حرف زدن اینطوری علمی هست برا خودش

   3. یه چیزی الان در دنیا واضحه، زنان هرچه بیشتر به آزادی و حقوق و قدرت میرسن، تشنه تر میشن و مظلوم تر!!!
    و در کنارش…
    یه بار یه فمن “احساس قدرت” ! از دهنش در رفت. ولی هرچه بیشتر به قدرت برسن عقده ای تر میشن. کلا فمنها دقیقا نمیفهمن چه میخوان. نمیدونند چه فکری میکنند! مثلا خیلی حرفها و یا دستورات! و کارهاشون نابود کردن مردان است. حتی فمن های دکتر و و غیره در خارج (راحت!) میگن باید درصد جمعیت مردان باید کم بشه. جالبه تحقیقات و آزمایشگاه های علمی برای این کار در دنیا است. مطمئنم روانشناسی ۱۰ ۲۰ همسری مردان اماده و نوشته شده!!!

    یاده بعضی دروغهای بزرگ علمی پزشکی تغذیه سلامتی میفتم. دکتر دانشجوها بدتر فریب میخورن ولی کافیه برن امتحان کنن. مثلا روغن حیوانی و گیاهی(کارخانه ای) کدوم خوبه کدوم بده؟؟؟!!!!!!

   4. * نظر قبلیم “حرف زدن همه جور…” اشتباهی ریپلایه اون نظر فرعی اولی شد.

    * تو توییتر اون فمنه در ریپلای اولش به من بعد از ماله کشی و تهمت و توهین زیر کامنتش از هشتگ #فرافکنی_نکنیم استفاده کرده بود. و جوابشو دادم(اول رفتم گوگل معنی هشتگش رو ترجمه کردم!). و اون فردا جوابی داده بود و آخر جوابش از هشتگ های #خبیث و یه هشتگ دیگه استفاده کرده بود. جوابی دادم که شاید از خودشون خجالت بکشند(بعیده). و دیگه جواب نداد

    * اون دختر تو تلگرام گفتم دستش رو شد، منظورم این بود که رسوا شد و به نحوی مجبور شد اعتراف کنه. کار خاصی نکرده بود و تهمت فقط با حرف زدن بود.

    آقایی که پست هاش اکثرا در مورد حریم جسمی مردان بود و از این چیزا کمابیش خشم داشت (بیمار اسکیزو/دوقطبی نبود و خشمش تا اون حد نبود) وقتی پیجش پرایوت شده بود یه بار دایرکت حرف میزدیم گفت که فمن ها اواخر در دایرکت خیلی توهین و فحش های خیلی بد و تحقیرکننده ارسال میکردن. پیج این بیچاره هم مدتی بعد ریپورت و پاک شده بود. (فمن ها خیلی کارهای دیگه میکنند.. مثلا گاهی نوشتن ایدی های اقایون و تهمت زدن در کامنت پست های پیج های خبری. یه بار چنین چیزی و ایدی خودمم بود دیدم و کامنت اون فمن رو رپیلای کردم که……. اما کامنتش رو دست نزد!! یا مثلا جاسوسی کردن! و انواع کارهای مربوط. یه پیجی ادمین فهمیده بود یه فمن تحصیل کرده روانشناسی جاسوسی میکرده! و خیلی نقشه ها از فمن ها! یا مثلا تهمت و ابروریزی اقایون در پیج هاشون(لزوما به نت مربوط نیست). یا تهمت در دنیای واقعی. مثل تهمت تمام دروغ به اون اقای بیچاره که خودکشی شد و در نت سوژه ای شد برای توهین ها و تحقیرها…. به بیهوشش هم رحم نمیکنن. اون اقا میگن اگه روزی به هوش بیاد به احتمال خیلی زیاد معلوله. چند تا خانم که تو نت پیدا بشن که واقعیت رو بگن یا نگران حال مادرش هستن، یا نگران این هستن که بخاطر این روزی به دختری تجاوز بشه ولی کسی باور نکنه!!!

    در نظرات قبلیم گفته بودم جذب، خلق (که توضیحات داره). مثلا ویدیوهایی در مورد دفاع از زنان ساخته میشه. مثل کلیپ های تشویق به یادگیری دفاع شخصی. در نت بین خانمهای ایران شیر میشه و خانمها هم خوششون میاد. این کلیپ ها به چه درد میخوره؟ که برن دفاع شخصی یاد بگیرن که…؟ لازمه توضیح بدم که چرا بیهوده ست؟(مثلا به قول یک خانم فهمیده تر که در کامنتی گفته بود بریم کلی باشگاه و استعدادش هم داشته باشیم و یاد بگیریم، ولی دیگه زورمون به اون اقای متجاوز میرسه”. بیشتر توضیح بدم که چرا بیهوده ست و احتمالا ضرر داره؟! یا درصد احتمال تجاوز که دیگه خانم بخواد از خودش دفاع کنه چقدره؟ این نوع کلیپ ها از چند جهت برای تحقیر مردان است(فقط همین). و فقط به درد ایجاد فکر و ذهنیت منفی (و یا فکر مزاحم)، نفرت، ستیز، .. فقط به درد اینها میخوره. یا ویدیوهای اینطوری دیگه (غیر از دفاع شخصی) موردی دیدم که مثل فیلمهای تخیلی هالیوودی ساخته شده بود. معلومه تو همون هالیوود ساخته شده. برای ایجاد فکر و ذهنیت منفی و نفرت و ستیز و… مثلا این ویدیوها رو دختربچه ها هم میبینن.

    یه بار خانمی سن دار که هنوز مجرد بود… گفت: انقدر دوستای نزدیکم ازدواج کردن و طلاق گرفتن ادم میترسه

    متوجه هستید که روانشناسی با تمام خوبی هاش اما باز غیرمستقیم خیلی بر افزایش طلاق ها داره تاثیر میزاره؟ شاید شما متوجه نشید اما کل ماجرا که معلومه. روانشناسی هم بخشی از عوامل تخریب خانواده ها و جامعه و مردم دنیاست. یکم از گود بیاید بیرون

    رسانه ها و… در دنیا اسم آزادی میارن! آزادیه اجباری! قدرت ها دلشون به حال مردم دنیا سوخته؟! مثلا تصور کنید که مادری مجبور بشه که بچه شو کنترل و تربیت نکنه و بچه هر کاری میخواد بکنه. یک بچه شاید بد نشه اما با بچه های دیگه که در ارتباطه. و کم کم …. و البته اونا که مادر رو مجبور کردن که تربیت نکنه خودشون مخفیانه دارن اون بچه رو تربیت بد میکنن

    آزادی زنان که بی حد و حصر شده. شاید در ظاهر زیاد خطرناک به نظر نیاد اما به مرور از آزادی مردان هم ویران کننده تره. خصوصا که دارن فکر و روان زنها رو(و البته روان کل مردم رو) در دنیا خراب میکنن

    یا زیاد اسم انسانیت میارن!
    یا البته بعضی افراد و مثلا تحصیلکرده هم دیدم که میگن “انسان باشیم”. ولی از خودشون خبر ندارن! بعضی ها که مهر تحصیل یا مهر تحصیل فلان رشته بر پیشونی میزنن! و کاملا معلومه که نادان ترند!
    بد نیست دو حرف که تو نت خوندم رو بگم. حواستون باشه کسی که اینا رو میگه و منتشر میکنه از جمله خودم، ممکنه متوجه منظور حرف یا متوجه خودم نباشم.
    دقیق یادم نیست، اولیش این بود: یک آدم معمولی اگه به حرف دیگران گوش نده چندان عیبی بر اون وارد نیست، اما یک تحصیلکرده اگه به حرف دیگران و مردم گوش نده یک عیب بزرگه.
    دومیش: گاهی یک دانشمند چیزایی رو از یک کودک یاد میگیره. (خصوصا خطاب به اون تحصیکرده هایی که برای مثلا صحبت درباره حقوق سن و تحصیل افراد رو میپرسن!!! یا اونایی که گمان میکنند عقل کل هستن! و یا اونایی که دچار توهم هستند، ….)

  2. مشکل عدم تمرکز نگاهم(که نسبت به گذشته خیلی بهتر شده) به گفته یک روانشناس تربیتی به خاطر آسیب مغزی است. ضربه و آسیب مغزی باعث مشکل تمرکز میشه

  3. لطفا ایوو بدونی هم خانما دارن ظلم میکنم در بعضی جوامع و هم آقایان. اما وقتی در طول دوران مختلف، به زنان ظلم شده، معلوم که اما دست به هر کاری برای توهین به مرد میزنن.
   گر چه شاید مردان پاکی باشند که مقصر نباشند، ولی بهشون توهین شده، همانند زنان پاکی که بی هیچ دلیلی زندگیشون حروم شد..
   لطفا ایوو بپذیرید که فقط به شما مردا ظلم نشده

 9. سرکار ادمین، یه حرفای دیگه دارم که بازم یه نظر طولانی میشه. بفرستم تایید میشه؟ متاسفانه منم زیاد حرف میزنم ولی دوست ندارم حرفای بی فایده بزنم. نظرم در مورد دورویی دخترها که زیاده و یه اقا که بخاطر این دچار چه وضعی شده بود. و فکر دخترها درباره هوسبازی اقایون، و اقایی که بخاطر منصرف شدن دختر…… و چیزای دیگه. عزت نفس اقایون درمورد ازدواج و حرفهای مربوطه دیگه. بفرستم؟ یا مزاحم منافع زنان و مزاحم کاسبی تون نشم؟

  1. ادمین، بخاطر نظری در مطلب دیگه که دیدم باید تایید بشه، فکر کردم…. و نظرات نیاز به تایید داره. لطفا این دو نظر رو پاک کنید

 10. ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مدیریت زنانه ست نظارت زنانه!!!!!!!!!!! اینستا هم حتما اینطوره که…. کرونا دچار بشید همگی. سایت روانشاسی زنانه سایت وان شناسی واااان تو حمام مردانه یه طرز فکرزنانه سیاسیته خصوصا تو اینا سیاست اینا و چشچرانی و …. هم فردی هم جمعی. دیگه بر مرزدان سوار شدن و زن فقط چون زنن هر کاری هر زبونی درازی و هر غلطی میکن.زنن و یه مشت ذلیل که نه زن پرست زن سلاار گوهشون رو هم میخورن

  1. هر کاری هر غلطی میکنن.
   هر زنی بخواد فمن باشه یا معمولی خیلی جوون باشه یا بیشتر راحت و ازاد مثلا از هر نوع ازادی یا هرزگی هم دفاع میکنن. زنن و ازاد و مختار و کسی کاری به کارشون نداره مردان که چیزی نمیتونن بگن حتی اگه بخوان زنان هم معلومه رواشناسی هم بدتر

   1. مردان حتی اگه بخوان اعتراض کنن و زن رو محکوم کنند. کلا کاری ندارن ولی اگه یوقت بخوان هم نمیتونن چیزی بگن. احساسات و افکار مردانه اینطوریه.
    وقتی میگن و منم میگم هیچی سرجاش نیست یک نمونه کلیش این مسائله که..

    1. تحت نت.
     در دنیای واقعی… مثلا کارهایی که زنان میکنن..
     کلا نت باشه یا واقعی کم نیستند مردانی که بخاظر ذلیل یا پا لیس بودن یا باورشون که.. کلا بخاطر باورهایی که از بچگی پیدا کردن و یا احساسات ویا منافع شخصی شون. از معمولی تا تحصلیکرده تا استاد تا…. نادانن نادان. دارم از دینی ها دفاع میکنم؟ اینا هم به اندازه کافی مشکل دارن یا گاهی بدترن. یک مثال جزیی: اقا داستان حضرت یوسف رو هزار نتیجه ازش برداشت میکنه، اکثرا مخصوص مردان و تذکر به مردان، اما درباره زنان و به زنان..؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 11. به قولا تو گوگل کلمه زنان رو سرچ کنیم همش حقوق زنان و قدرت زنان مظلومیت زنان و….. کلمه مردان رو سرچ کنیم همش تفسیرات جنسی!
  یا سینماو هالیوود و… همش شده زنانه قدرت زنان و تحقیر مردان. حتی فیلمای بتمن فلان .. شده بت وومن. فیلم آرنولد هم زنانه شده بود!! ۲۰ دیقه نگاه کنی دیگه حال نگاه کردن نداری. یادش بخیر قدیم. فیلما همش برا شستشسو بر علیه مردان و برا توهین و برا تحقیر مردان. حصوصا تو جنسی. مثل عورت نمایی. عورت نمایی کامل مردان. حتی تو سریالها. حتی معروفش. سریالی که اسمش مردانه ست و ادم خیال میکنه مخصوص مردان ساخته شده قسمت اول میبینی اینکه همش و بیشترش زنن یکم میگذره بلههه نمایش عورت مردان. یا میگن فلان زنه فمن از کانادا بلند شده رفته هند اونجا فیلمای هندی رو هم به گند کشیدن. ویژه زنان
  شوگر مامی چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ این کنار صفحه. مثل شوگرددی روسپی. تو یکی دو تا موندیم این چیزا رو هم بخونیم… زنان همینجوریش…دیگه فمن بشن روانقناس بشن…
  تفکر زنانه به درد خودشون شاید بخوره ولی به درد مردان به درد دنیانمیخوره. به قولا مردان راه خود را میروند. ولی نه الکی از روی نادانی یا هر مردی

  1. ببین آقا، وقتی شما خانما رو درک نمیکنید، چ انتظاری دارید اونا هم درکتون کنند.

   بزار حذف آخرم و بزنم بهتون.

   تو این دنیا یه روز میای، یه روز هم میمیری، پس سعی کن خوبی و پاکیت رو وقف کسی کنی که دوسش داری مثل دوست ، خواهر ، و هر کس دیگه ای.

   و به اونایی که باورت دارند، محبت کن تا اونا دیدشون بهتون عوض بشه و اون موقع هست که میفهمی آرومی.
   اینو قبول کن که شاید زنان به مردان خیلی توهین میکنند اما فراموش نکنید در قبال همه اینا، زنان ، قبلا، زجر هوایی که نباید کشیدن و مردایی که چ بلاها و بی تفاوتی نسبت به اونا داشتند.
   شما برو ظلم مردا رو ببین.
   و بپذیر که در برابر این ظلم ها، زنان ذهنیتشون بد میشه. همون طور که گفتم، آدمیت درست نمیشه، زود قضاوت می‌کنه و به همین دلیل ذهنیت بد بر علیه همه مردان رواج پیدا می‌کنه.
   اگر از اول شما ها خانما رو درک میکردید و رفتار منصفانه ای باهاشون داشتید، و یا مردم تو زندگی دخترا سرک نمیکشیدن و هی بگن فلان کار و بکن فلان کارو نکن چون تو دختری، اگر این ها اتفاق نمیفتاد، این توهین ها علیه شما نبود.

   و بدون فقط راهی که داری اینه که سعی کنی بهترین خودت باشی و ذهنیات رو درباره همه خانمها بد نکنید و این موقع هست که کسی هم دوستون بدارد و شما را بپذیرد. و آن موقع هست که شما به انسانیت کمک کردید.
   و همین طور زنان هم مسئولند که ذهنیت درستی داشته باشند.

   ولی اینو بگم به دلیل تجاوز ها و نوع نگاه اکثر مردان به زنان، این ذهنیت بوجود اومده که مردان فقط میل جنسی دارند گرچه مردا دیگری هم هستند که مهربان و دل پاک و منطقی و آدم و به معنای واقعا کلمه مرد هستند.

   ولی تا وقتی همه سر لج باشند و به هم انگ بزنند هیچی درست نمیشه. دنیا همین طوره.

   اگر همه ظلم ها علیه خانماا نمیشد، اونها هم مرض نداشتند علیه شما برخیزند.

 12. چیزایی که دیروز پریروز…. نوشتم ولی فعلا حال ندارم کاملش کنم. بخشیش رو پیست میکنم و چیزایی دیگه (آره انگار شده وبلاگم)

  معنی هوس چیست! یعنی زنان هوس ندارن!!! کلا تفسیر یا حتی تعریف در مورد زنان و در مورد مردان کاملا برعکسه. میدونم که نمیدونید که نمیدونید.
  اقایی بود معمولا در حرفاش کمی عصبی بود. یه بار دایرکت که باهاش چت میکردم… درباره خیانت و مثلا میگفت دخترها دورو هستند….. و جمله ای گفت که فهمیدم زخمش دردش خیلی عمیقه. سعی کردم با حرفای مثبت یه جور ارومش کنم و گفتم زیاد به اینا فکر نکن دخترای خوب هم وجود دارن اینطوری عصبی و خوردتر میشی و فمن ها و اون خانما بیشتر بهت میخندن. ولی این حرفا فایده نداشت. اقایی مشابه اون تا حالا ندیدم که کلا از جنس زن نفرت داشته باشه. (البته دیگه مثل زنان نیستند که برن حرفهای ستیز و غیره در بین عموم بگن و منتشر کنن)

  اینا رو برای افراد فیلتری و جامد نمیگم. روانشناسیه دورویی(که در دخترها خیلی زیاده) هم وجود داره؟ ولی بهتره وجود نداشته باشه. وگرنه مستقیم و غیرمستقیم بر علیه اقایون میشه. درختی از ریشه خرابه…

  چندین ماه پیش اتفاقی تو یک پیج تا حدودی روانشناسی در کامنت ها با یه اقایی اشنا شدم. سی و اندی سال سن داره. افسرده و ناامید و دچار ناراحتی اعصاب شده بود. وارد همه کلیات نمیشم و همه اتفاقات بدی که براش افتاده بود رو نمیگم. و مثلا یکیش اینکه ثروتش رو دزدیده بودن. میگفت اعتماد به نفسم کاملا از بین رفته، وسواس شدید خودخوری خیلی شدید دارم و مثلا کسی تو خیابون تنه میزنه همش فکر میکنم چرا ملت به جلو خودشون نگاه نمیکنن دقت نمیکنن… تا چند ساعت خودخوری برا یه مسئله کوچیک. و افکار منفی…. میگفت چند سال پیش دختری رو خیلی دوست داشتم و اون دختر هم خیلی دوستم داشت ولی یهو دلسرد شد و… . برای اینکه اون دختر برگرده کلی کارها کرده. بهش گفتم وقتی اینطوره چرا داری…ولش کن به درک. میگفت منم دیگه نمیخوام ولی میخوام فقط چند کلمه باهاش حرف بزنم و خدافظی کنم…. میگفت خورد شدم. میگفت از اول هردختری میومد سمتم فکر میکرد من هوسبازم و با چند نفر دیگه در ارتباطم. ولی رفتاری هم نداشتم که اونطور تصور و فکر کنن.
  (روابط عاطفی+پولش+ و ضربه های بدتر دیگه) (هوس رو یادتون بمونه!)

  خانمها لطفا فیلتر روشن نشه که بله این اقایون اعتمادبنفس ندارن و مقصرند و محکومند و دختره حق داشته، دخترها حق دارن و…..!!! کسی که داره اینطور فکر میکنه چطور باید فهموند که مثلا اقایون مشابه زیاد هستند و اگه اینطور باشه دست کم نصف دخترها بی شوهر میمونن. (دخترها دچار جنون یا غیره هم باشن ولی ماجرا فرق داره!)

  منم با فیلتری و حق به جانب فکر کردن میتونم خدا رو مقصر تمام گناهانم (و بدبختی هام) بدونم و محکومش کنم (و بگم باید بره ته جهنم). میخواید رواشناسی کنید و به ریشه شما به بعضی شاخ و برگ ها نگاه میکیند

  هوس رو گفتم یادتون باشه

  در جنس زن خودخواهی(یا ممکنه خودپرستی) و همجنس پرستی است.

  چیزایی میبینم و… ِحس میکنم و فکر میکنم بسیاری از خانمها از جمله خانمهلی روانشاس چقد پست فکر میکنند. قشنگ حس میکنم. خوده خانمها
  یکی دو تا خانم روانشناس پیدا میشن نظرشون مثلا در مورد خیانت کاملا متفاوته انگار حقیقت و واقعیت کن وفیکون میشه روانشناسی روانشسای اقا هم

  بد نیست فقط یک حرف روانشاسی که در نت بعضی از زنان منتشر میکنن رو تحلیل کنم!! حرفی که بیشتر و اگه کمی دقت کنیم در اصل برای مردان ساخته شده و خانمها هم بیشتر برای همین منظور منتشر میکنن، و گاهی برای دلخوش کردن مردان و فرستادن اونها پی نخود سیاه!! منظورم این نیست که عمدا این کارو میکنن. یکی از اون حرفها:

  “میدونی کی بزرگ شدی؟ وقتی دلت گرفته بود ولی بغض نکردی یعنی بزرگ شدی، وقتی از تموم دنیا رنجیدی اما با کسی درد دل نکردی یعنی بزرگ شدی. وقتی دیگه از تنها شدن نترسیدی یعنی بزرگ شدی…”

  تحلیل من: اولا که اغراقه و همش برا همه ممکن نیست و یا حتی از نظر بعضی روانشسها خوب نیست. دوما که اولش فرد باید بزرگ بشه. چطوری؟ باید رشد کنه. ولی باید بتونه که رشد کنه(منظورم از کودکی تا… تحت تاثیر ……..). بعضی ها میتونن اما خیلی ها نمیتونن. وقتی این همه اقایون رو میکوبن و تحقیر میکنن (از جمله در علم روانشاسی!)، یا مثلا وقتی روانشسها اقایون رو تحقیر میکنن، وقتی نت وقتی فیلمهای سینمایی و فیلمهای کودکان وقتی……………………………………….. معلومه خیلی ها رشد نمیکنن. اونایی که روانشاس هستن، یا حداقل روانشاسهای بالینی یا… شاید متوجه بشن. حداقل معنی کلمه هایی مثل عزت نفس رو که باید یادشون بیاد؟ (دیدم حداقل بعضی ها که کلا هیچی یادشونم نمیاد! و یا کارشون برعکسه!! اگه نوبت بگیری مخصوص مشاوره برای عزت نفس اعتمادبنفس شاید چیزایی یادشون بیاد. وقتی برا یه چیزه ساده اینطوریه…. شاید کمی متوجه بشید. اینم جزئی از عجایبه)
  الان هم چارچوب زندگی و هم دیگه ظاهر حرفها هم…… کم کم مردان رو له میکنه

  * اونایی که این متن رو منتشر میکنن احتمال زیاد خودشون چنین مشکلاتی ندارن و یا تجربه هم نکردن.

  در پیجی رواشناسی ماله یه اقا کلیپی انیمیشن مفهومی درباره عزت نفس منتشر شده بود و ادمین گفته بود از مفهومی ترین انیمیشن در جهان است و شما چه برداشتی از این دارید.

  اینو بعدها میگم. و چه عجایب ادامه داری فهمیدم. در مورد عموم خانمها

  ! که خانمها هم بهشون برمیخوره حتی اگه در متن جوابDSfsdf کامنتیsdfdsf که خودشون توهین و .. کردن

  تو یه پیج خبری اون خبرگزاری های بزرگ در خارج برا یه موضوعه ساده و واضح کامنتی گذاشتم…….. یه خانم از فلان شهر کشور…… اونجای خودش میسوزه. از فحش های سادشونه

  یا مثلا خانمها از جمله تحصیلرکده و… یا حتی روانشناس با اموجی های خندیدن و بی احترامی و بی ادبی میکنن. بهتره برا بازی و سرگرمی برن مهدکودکشون. هر وقت بالغ شدند و کمی درک احترام و درک واقعیت ها رو پیدا کردن بعد بیان….

  هشتگ سوم اون اون فمن در توییتر رو الان مینویسم تا شاید گمان نکنیدکه اگه اقایی نمیتونه تمام محترمانه جواب تهمت و توهین و.. یک خانم رو بده! اونوقت گناهکاره! در حرفم فحشی نبود فقط اولش گفته بودم ماله کش. هشتگ سومش این بود #وحشیها . با حرفشون و به کمک جملاتشون هر غلطی میکنن. در جواب دومی گفته بود معلومه بیمار خطرناکی هستی #خبیث…..راه سختی برای درمان درپیش دارید. یاد بگیرید تمدن را و ضد زن نبودن را #وحشیها
  اولین کامنتم در توییتر اینطور شد!

  بعضی خانمها که میگن به اینا فکر نکنید به چیزای مثبت فکر کنید تا… بخوام برا اونایی که نمیفهمن و میخوانم بفهمن توضیح بدم که چرا این حرف اصلا منطقی نیست و……. و درباره مسائل مربوطه در طرز فکر زنان، توضیحش طولانی است. (اگه خودشون بودن؟!) یا اون خانمایی که خیلی وقتها دارن علیه مردان یا بعضی از مردان صحبت میکنن (گاهی کاملا اشتباه یا اینکه اصلا متوجه خودشون نیستند)، این طور خانمها (از روانشاس تا معمولی تا اشنایی که به من محبت داره) تا من حرفی زدم فورا گفتن لطفا جنسیتی حرف نزن، زن مرد نداره، ….!! (از حقوق مردان نباید گفت!! هیچی جز تعریف از زنان و حمایت از زنان نباید گفت!!) خوده این خانما بعضی هاشون دیده میشه گاهی از چیزایی خیلی الکی در بعضی مردان ایراد میگیرن….!!!!!! این فکر و حرف شاید بی از غمی شونه! یه خانم چنین چیزی میگه و در کامنت ها هم معلوم میشه بعضی خانمهای دیگه هم اینطور فکری دارن و میگن. و این فکر الکی هم عفونت میکنه و تشدید میشه و مثل ویروس پخش میشه
  * چیزایی که دارم میگم به نفع هر دوجنس است

  یه اقای دیگه که فکر کنم اینم حدود ۳۰ ساله داشت، و مجرد بود چند تا از کامنت هامو خونده بود و… دایرکت چت کردیم و همدردی میکرد، و به طور خیلی کلی گذشته ش و تجربیاتش رو گفت…ظلم ها و گاهی له شدن ها.. و گفت بعدا برات بیشتر توضیح میدم (ولی دیگه روزهای بعد چیزی دربارش نگفت). به من گفت به این چیزا فکر نکن و تو این پیجها و غیره نرو و به این چیزا فکر نکن… از نحوه حرف زدن و از صداش کاملا معلوم بود که افسرده ست. و خودش هرموفع که وقتش ازاد بود میومد تو نت تو این پیجها و لایک یا گاهی کامنت کوتاهی سند میکرد. دلیلش رو احتمالا میفهمید؟ چون نمیشه بیخیال بود

  یکم بگم بعضی وقتها بهم توهین میشه ولی میخوام جواب بدم؟ از ترس یا از…. نمیتونم فکر کنم چه برسه بخوام جوابی بسازم و بگم حالیشون بشه که خودشون .. بار آخر: میدیدم ادمین هم ازش حمایت میکنه دلم میلرزید. تایپ میکردم دستم و بعد همه بدنم میلرزید

  اوایل تابستون امسال. بعد از چند روز که چند بار بهم تهمت و توهین شد……. از اون ساعت مغرب تا آخر شب.. لعنت خدا میکنم یا اعنت خودم. فرداش بدجور اعصاب گرفته بودم..الکی عصبی بودم. یه جور دیگه. دو سه روز بعد بهتر شد و الکی بدون فکر کردن نبود ولی باز از چیزای مختلف راحت عصبی میشدم. چند روز بعد از یه مدیتیشن دیگه کمک گرفتم و اروم شدم.
  چند هفته بعد قطع کردم دیگه مشکلی نبود

  با خانمهای روانشاس هم درباره حقوق خودمون یا مردان حرف بزنیم باید خورد بشیم……. نازنازی هم باشیم بعضی وقتها باید چند ساعت بریم تو کما. یا باید ربع ساعت شدید گریه کنیم. جورواجور

  1. فلان شهر: شهر داخل کشور. کلا وقتی ترسی ندارن فرقی نمیکنه. یه خانم روانشاس یا دکتر و کلا معروف هم باشن اینطور حرفها رو میگن یا حتی در پیجشون. یه مورد……..

  2. اونکه گفتم از بی غمی شونه، تهمت به اقایونی بود. تهمتی زاییده فکر خودشون! اگر به این مسئله که در عده ای از اقایون هست و ذاتی و بی اختیار هست و متوجهش هم نمیشن، مشکل دارن بهتره از خونه بیرون نیان. البته ما هم میتونیم چند نمونه مربوط به این مسائل رو در زنان بگیم. چیزایی ذاتی که بی اختیار هم نیست و…..

   چند ساعت کما رو تعریف کنم؟ اگر نمیخندید. و اگر باز شکار یک عیب و نقص نمیشه… اتفاقی افتاد، مشابهش چند بار افتاده بود ولی این بار باز یکم فرق داشت و طوری بود که خیلی ناراحت و به قولا خورد شدم.. و کم کم اشک ریختن و گریه (تقریبا خفیف) هم شروع شده بود. دراز کشیدم و رو خودم ملحفه کشیدم… بعد از نیم ساعت یا کمی بیشتر خوابم برده بود، و بعد از یک ساعت و نیم یا دو ساعت از خواب بلند شدم. وقتی بیدار شدم حالم اونطور بد نبود و تقریبا خوب بود

   1. چقد اشتباه مینویسم. گفتم در اون اقایون ذاتی و بی اختیار هست، منظورم از بی اختیار ناخوداگاه بود. که در تلویزیون هم خیلی وقتها در اقایون دیده میشه.

    در مورد روانشناسی از چیزایی کخه خودم فهمیدم حرفهای دیگه هم هست که بعضی هاشو اشاره کردم اما توضیح ندادم. و اگه بخوام بگم باید وقت و انرژی بزارم. در مورد مسائل جنسی، یا مربوط به ازدواج کردن یا جنسی غیرمستقیم مربوط به ازدواج…… تو مطالب این سایت یا سایتهای روانشاسی دیگه……….. باید از زیر مطلب خودش نظر داد.
    و مسائل فکری ذهنی گوناگون مربوط به جنسی، در خانمها یا اقایون، از سنین پایین تا بزرگ و ازدواج کرده و…، از مسائل جنسی خیلی ابتدایی ساده و اولیه گرفته تا….. (همش به شکل بیماری فکری ذهنی اشکار نیست که دیگران یا خوده فرد متوجه بشن)

    درباره واکسن کرونا… کاملا معلومه نقشه هایی برای تخریب دی ان ای و یا ژن ادمها یا حداقل اقایون درش است…. اهداف تغییر ژن و نسل ادمای دنیا در چند سال اخیر چندجا شنیدم یا خوندم. ماله مربوط به اقایون برا کم کردن جمعیتشون کاملا واضحه. میگن از سالها پیش ازمایشگاهایی در دنیا برا این کار هست. ماله واکسن کرونا حتما چیزایی است ولی معلوم نیست چطوره و در چه حده. خوده ویروس کرونا هم به چند دلیل به احتمال زیاد خودشون ساختن. (ویروس خوکی هم که روزای قبل گفتم و در پایین این صفحه است)
    علم سلامت پزشکی هم به اندازه کافی دروغ و فریب داره. از دروغهای برزگ، دربارش گفتم، روغن های خوراکی گیاهی. بدترین روغن که مثل سمه روغن های گیاهی کارخانه ای است. گیاهی طبیعی (کارخانه ای نباشه) سالمه. مختلفن و کاربردهای مختلف دارن. ولی روغن حیوانی طبیعی از گیاهی طبیعی هم بهترن. با تجربه که براتون اثبات میشه؟ چربی بد خون؟ وزن؟ البته گرونه (تهیه دنبه و کوهان از قصابی) و الانم که دیگه…
    همه چیزای کارخانه ای بدتر و کلا بده. از لبنیات گرفته تا غذاهای دیگه. لبینات طبیعیش مثلا شیر، خیلی بهترن. ولی طرز استفاده و اماهد کردن و.. باید بلد بود. شیر، روغن، …

    بیماریم انشالا به طور کامل از بین میبرمش. اواخر پارسال دارو با اینکه حداکثر دوز بود ولی دیگه فایده نداشت و بخاطر مسایلی فکر و اعصابم زیاد و تمام وقت خورد و… بود و داشت مثل زمان قطع دارو میشد………
    الان از سالهای پیش خیلی بهترم و دارو هم مصرف نمیکنم. اما هنوز.. و باید هر روز یک ساعت مدیتیشن تو گوشم باشه. بزودی از هیپنوتیزم هم کمک میگیرم.لطفا الکی سراغ مدیتیشن و یاهیپنوتیزم نرید. طرز استفاده و شروط استفاده داره. مثلا افرادی که داروهای اعصابی که تاثیر مستقیم بر مغز داره اگه گوش کنند خیلی حالشون بد میهش و خطرناکه و اصلا نمیتونن گوش بدن. (و اینکه سایتهای مربوطه اونطور تخصصی ندارن. تو مطلب معنی عشق چیست توضیح دادم).

    زمان تصادف چند ماه بعدش ام آر آی مغز گرفتم یک نقطه از مغزم که ضربه خورده بود اسیب دیده بود ولی ۲-۳ سال بعد از تصادف دوباره ام ار ای گرفتم تو جوابش که انگلیسی چاپ شده بود نوشته بود، اثر یک ضربه کهنه پشت مغز است و اسیب های دیگه بهش اضافه شده، قسمتی بین دو نیمکره، ناحیه زیاد جلویی مغز، و یه قسمت دیگه مغز. نمیدونم اینده و سالهای بعد چه اتفاقی افتاده…. ولی اسیب بیشتر حتما و لزوما به معنی کمتر شدن هوش و عقل ادما نیست. چون من ماههای اول فکرم…. به مرور بهتر شدم. و (خوب یادم نیست) …. مسائل روحی و اعصاب بدتر میشد، …. کلا مغز پیچیده ست و با اسیب های مختلفه قسمتهای مختلف مغز بعضی چیزا ممکنه ضعیف بشن،…
    و تو نظرات مطلبی توضیح دادم که اگه یک فرد باهوش و عاقل و نیز تحصیلکرده باشه دلیل نمیشه همه چیزو از یک فرده با توان مغزی کمتر بهتر بفهمه.

    سلامت مغز و نیز قدرت فکری (انواع هوش یا توان فکری) رو میشه با هیپنوتیزم و مدیتیشن قویتر کرد

    1. درباره مشکوک بودن واکسن کرونا تو این چندین ماه در فیسبوک چند بار مسائلی مختلف از خوده خارجی ها دیدم که نوشته بودن. گفته شده بود خبرها و مسائل عجیب بیرون میاد و سوال هایی پرسیده شده بود که چرا اینطوریه؟! آخریش فردی چیزی گفته بود و خودس متوجه نبود، اما معلوم بود که مربوط هست به ژن مردانه
     (اخریش بود. بیشتر نظر ارسال نمیکنم)

   2. اگر شما فکر میکنید حقوقی رعایت نشده، اینو برای هر دو جنس در نظر بگیرید نه خودتون و اینکه این ها از کجا ریشه گرفته و چرا

    دوماً بگم توهین های زنان رو نمی‌پسندم اما تا جایی که فکر میکنم، ریشش از این شروع شده که مردا به زنان و بقیه مردم یعنی حتی زنان به زنان ظلم روا داشتند . و اینطور شد که شمایی که نمیدونم حالا چجوری آدمی باشید، ولی مثلا حتی شما ادم خوب هم گیر افتاده باشید. همون طور که من بدون هیچ کاری، دخترهای دیگه، دوستام ، که واقعا پاک هستند، اگر دست از پا خطا کنند یا بدره صداشون بلند بشه، کشته‌میشن،‌ میگن حتی دختر هم نباید نفس بکشه

    پس بدونید که فقط شما حالتون بد نیست

    اینو میدونی که اگر پشت سر شما هم توهین شد و دارید زجر میکشید، ولی پشت سر ما هم توهین شد، هم ظلم شد هم بسیاری از ما آزادی جنسی نداریم و شاید حتی تو عمرمون تنها میتونیم یبار بریم سر گوچه.و بسیاری محرومیت های دیگری هم داریم

 13. در پست معنی شوگر مامی چیست، که کمی شو خوندم، هم مثل بقیه مطالب این سایت (که زنانه تر از سایتهای دیگه روانشناسی است. درواقع تمام زنانه ست) سراسر پر از حرفهای شیطانی است. نمیدونم اینجا اقایی هم است یا نه(اقایی که یکم فکر کنه و ادم باشه). در مطالب روانشاسی در کنار این حرفها ولی بر فرشته ها ! هیچ انتقادی وارد نیست. فرشته هایی که کم کم بر زمین مسلط شدن و کم کم دارن خدا میشن. این فرشته ها (خدایان) در زمین، مثل ادمای بهشتی باید فقط بخوان تا فورا هرچیزی براشون حی و حاضر باشه. از طرف مردان!
  واضحه.

  بازم زوم؟!!! من کلیات رو میگم

 14. خبری که چند ماه پیش در مورد تصویر جلد مجله اکونومیست منتشر شده بود رو خبر دارید؟؟؟ این مجله رو جلدش تصویر از پیش بینی های اینده منتشر میکنه. مردم شاید خیال کنند همش سرکاری یا برای ترسوندن مردم باشه. ولی میگن سابقش تو این سالها خصوصا چند سال اخیر نشون داده که بعضی هاش واقعیه و از نقشه های سیاسیه قدرت هاست. اون تصویر که چند ماه پیش منتشر کردن و یکم سر و صدا به پا کرد رو اگه ندیدید ببینید. نقاشیش خیلی مفصل و مرموزه. ولی بعضی چیزاش کاملا معلومه. تو اون نقاشی تابلو اول از سمت چپ رو دیوار عکس یه خوکه. از پارسال محققین خبر دادن که یه ویروس خوکی درست شده که ممکنه در سالهای اینده به ادما هم سرایت کنه(احتمالا بعد از کرونا!). و خیلی تابلوهای دیگه تو اون نقاشی تو اون اتاق. رو مبل اتاق سه نفر نشستن. اولیش یه پسربچه کوچولو که کلاه سربازی سرشه و خیلی ناراحته… دومیش یه زن…. و سومیش یه اقا. منظور از نقاشی اون پسربچه کاملا واضحه. پسر کوچولو که کلاه سربازی سرشه مظلوم و رنجور نشسته و با دو دستش خودشو نگه داشته. و یه علامت کوچک قرمز هم رو پیرهنش است. علامت صلح. ولی قرمزه. منظورشون واضحه. یعنی با زنان در صلح باشن، اما زنان خط قرمز هستن و مبادا…!!! الان هم واضحه. مثل امبرهرد که انگشت شوهرش که بازیگر معروف مرد است رو قطع میکنه و… اما جالبه رسانه ها تماما از اون زن دفاع کردن. دیدم امبر تو یه عکسی تو حیاط یه دادگاه با ذوق برا طرفداراش و خبرنگارا دست هم تکون میداد!!!
  از اون پسربچه و اون خانم و اقا که ماسک زدن خیلی چیزا برا من معلومه……….. که روانشناسی داره شدیدا رو همینا کار میکنه!
  یه تابلوی رو دیوار عکس چند نوع از سلول های بدن انسان هست که حدس میزنم یکی از اونا احتمال زیاد مربوطه به همون نقشه های کم کردن درصد جمعیت مردان در دنیا.
  زنان چند سال بعد هم باشه فردا هم باشه نظرشون تغییر میکنه و میگن که یکی دو تا شوهر برا ما کمه!!!

  1. بقیه تابلوها در اون نقاشی از مجله که گفتم برا مردم گنگ هستند اما تقریبا همه و تک تک تابلوها معلومه که درباره چی هست.

   تصویر اون بچه و دونفر دیگه، ظاهرا کسی چندان نفهمیده، اما من منظور تک تک جزئیات اونا رو فهمیدم. درباره زنه خیلی جزئیات و منظورها است که متوجه شدم. مثلا درباره اینکه زنه سرش رو انداخته پایین چند منظور است. یکیش مشابه همون منظور درباره پایین بودن سر پسر است. ولی با این وجود باز بالاتر از پسره است(حتما میدونید چرا؟) و داره همدردی و یا نوازش پسر میکنه.(و منظورهای دیگه..). یک منظور اینه که زنان میتونند (و یا نا اگاهانه) هم با ماسک هم بدون ماسک به عموم مردان (یا شوهرشون) نگاه کنند(خوده یک زن هم میتونه و بخواد که ترکیبی نگاه. یا ممکنه ناخوداگاه ترکیبی نگاه کنه). یا میتونن(ویا ممکنه) فقط با ماسک نگاه کنند. اما بدون ماسک نگاه کردن باز هم محدود میبینن. و خیلی منظورهای دیگه میفهمم………
   مثلا چرا ماسک؟ ماسک که برای جلوگیری از مسموم شدنه. چون ادما وقتی مسموم بشن حتما خفه میشن و در این مورد اگه این ماسک نباشه در جامعه خفه میشن (و یکم مثل پسر، سرشون پایین میفته و یا رنجیده و افسرده و… میشن) .
   رنگ قسمت چشم در ماسک سیاهه. پیامش: یعنی چشمشون رو بستن و اتفاقات بیرون رو نگاه نمیکنن. یا اگه نگاه هم بکنن اما جلو چشمشون پرده ست و متوجه نمیشن و واقعیت ها و اقایون رو درک نمیکنن! یا نگاه میکنن و میفهمن اما انگار که نمیبینن.

   و……..

   * تمام این منظورها است و نیز ترکیب این منظورها

   عکس گل! این کنار. یه جورایی برا ماله کشیه. و از خوده لایه ی سیمان هم سواستفاده روانی میکنن! تماما تحلیلش کنم؟!!!! دوست دارم یه چیزایی در مورد زنان بگم که “لطفا ناراحت نشوید”!! مثلا تشبیهاتی روی بدن خوده زنان به نحوی انجام بدم. هرجا و هرجوره تشبیه کنم فکر نکنم زنان براشون فرقی بکنه. برعکسه بدن خودشون.

   1. یا مثلا: اون پسر، یعنی اقای کوچولو و ضعیف و … شده که کلاه سربازی هم سرش گذاشتن و اونو یک سرباز کردن، زنه از بالا سر بیشتر یا تماما اون کلاه سربازی پسر رو میبینه.
    متوجه شدید؟

    یاده یه پست اینستا افتادم. پست خانمی شیر شده بود. رفتم تو پیج اون خانم. تو خارج زندگی میکرد و یک خبرنگار یا چیزی مشابه این بود. نوشته بود که عده ای از خانمهای فمن ایرانی میگن که مردان در جنگ عراق بخاطر….. رفتن جنگ.(یادم نیست اما یه تهمت بود. تهمت جنسی. از درون کوزه ی خودشون)…. برا همین رفتم تهران تو اسایشگاه معلولین جنگی. یادم نیست معلول شیمیایی گفته بود یا کلا جنگی. گفته بود تقریبا نصف اینها ازدواج کرده بودن اما بعد از معلولیت زنهاشون ولشون کردن و رفتن پی زندگی خودشون. و گفته بود نصف دیگه این مردان زن رو تجربه نکردن. و گفته بود….و بعضی رفتاراشون مثل پسرهای ۱۰-۱۲ ساله بود و میان وعده که نفر یک سیب براشون اورده بودن همشو تو یک ظرف رو هم گذاشتن و اوردن به من بدن. (حدود این سنین نوشته بود و درست متوجه نشدم که منظورش و تصورش از احساس پسرها در این سن چیه)

    چند سال پیش تو فیسبوک در پیجی خبری، ولی خبر نبود در یک پیج شبکه های خبری و فمنی بود… درباره مردان ایرانی و درباره مسائل… دقیق یادم نیست درباره چی بود اما از کلمه ناموس هم استفاده کرده بودن. کامنتها بود و منم کامنت گذاشتم و چنین چیزی گفتم “چرا اینقد ناموس ناموس میکنید…. مگه اقایون فقط برا زنشون و زنها میرن جنگ؟ یعنی برا خودشون برا پدر برادراشون برا دوستان برا کشور نمیرن جنگ؟ ” باز یه دختر خوش و خندان پیدا شد و جواب داده بود و ماله کشیده بود که ناموس همون چیزا(پدر برادر) هم هست دیگه (!!!). تو فرهنگ لغت این چیزا هم شاید باشه ولی بین مردم؟ وقتی خانما یه ذره غیرت ندارن و حتی راز و ابرو و… همسرشون رو هم نگه نمیکنن، ایا اون جوابه دختره!؟ زنان در حرف زدن هیچ وقت کم نمیارن

    1. بله توهین ها رو کاملا قبول دارم

     به شما شاید حرف و ظلم شده. اما ما دیگ بیش از حد.
     و من نمیدونم ناموس دقیقا فقط به دختر میگم یا شامل مرد هم میشه.
     اما همیشه به دختر گیر میدن.و تو قتل های ناموسی اکثراااااا دخترا رو میکشن. دخترایی که گناهی نکردن.

 15. ماله انیمیشن مفهومی عزت نفس پایین، که ادمین در کپشن نوشته بود از مفهومی ترین انیمیشن های دنیا است و چه برداشتی ازش دارید، رو بهتره بگم. ادمین پیج یه اقا بود. اولش که دیدم دقیق متوجه نمیشدم ولی شبش با دقت نگاه کردم و برداشت خودمو در کامنتی گفتم و بعدش رفتم نظرات بقیه رو هم خوندم. عده ای نفهمیده بودن، عده ای (که همشون خانم بودن) شخصیت انیمیشن که یک پسر بود رو محکوم کرده بودن و تهمت زده بودن! کاربران پیج که اکثرا خانم بودن فقط دو نفرشون، یک خانم اندکی فهمیده بود و یک خانم دیگه تقریبا فهمیده بود ولی نه به اندازه من. کامنت من این بود: (مفهوم انیمیشن برا من مشخص بود و ادمین از نظرم تمجید کرد)

  “”فرد داره جلب توجه میکنه. چون وقتی اون مرد ولش میکنه و میره، ناراحت میشه. جلب توجه منظورم دقیقا خودنمایی(تظاهر، خود ستایی) نیست. تظاهر میکنه میخواد تا بگه منم کسی هستم و میخواد بهش توجه بشه، میخواد اون مرد(ویا کلا دیگران) به حسابش بیارن، ازش حساب ببرن. چون عزت نفس نداره. و میخواد بهش محبت بشه، و اطرافیان اونو فردی با ارزش بدونن. آخرش درست نمیدونم چی شد، ولی فکر کنم مرد یوگی میاد تا اون تکنیکش رو با تمرین دادن به اون فرد آموزش بده. ولی فرد چون خودشو باور نداره و تو زندگی محکم روی پاهای خودش نایستاده، حتی آمادگی و توانایی شروع کردن و یاد گرفتن کارها رو هم نداره””

  یه خانم (به احتمال زیاد دختر) در جوابم گفت:
  “آخرش اینکه بالاخره تظاهرش جواب میده و باورش میکنن.کسی که شاید به مراتب حرفه ای تر و مسلط تر از این آدم بوده توی کارهاش، آدم متظاهر رو باور میکنه و از جایگاه خودش پایین میاد و حاضره همه چیزش رو تقدیم این آدم کنه تا مثل اون باشه.اما بالاخره این آدم متظاهر بخاطر غرور بیجاش یجا دستش رو میشه و با سر میخوره زمین .اونموقع زمانیه که شما مدتهاست ازش تقلید میکنید و الان جفتتون خاک نشینید …البته این نظر من بود”

  من جواب دادم: (دنبالشو اینجا حذف کردم و نقطه چین گذاشتم)
  “”حرف شما درسته. چنین ادمایی پیدا میشن که مثل بازیگر سر دیگران کلاه میزارن. احتمالا منظور این انیمیشن این هم باشه، ولی افراد با عزت نفس پایین یا بدتر از اون یعنی خجالتی بودن، که مشکلشون عمیق تره، اینطور نیستن. اگه غروری هم داشته باشه تنها خشمشه بخاطر ضعفش و خورد شدن درونش، و نمیتونه خشمشو و یا کوچک شدن و حقارتش رو تحمل کنه. اما معمولا یا اکثرا خشماشون رو فرو میخوره. ممکنه گاهی بدلیل خشم و یا خالی کردن..شاید عقده هاش، یه ادمی رو که تصور میکنه(درست یا غلط) که میتونه روش صدا بلند کنه و خود ضربه ای نخوره یا کم بخوره، این کارو میکنه. ادمای اینطوری از کوچکترین بی احترامی ناراحت و یا عصبی میشن. گاهی بخاظر اینکه یک نفر یا چند نفر لایکش نکردن ناراحت و شکسته میشه یا گاهی جایی با لایک شدن دیگران مقایسه میکنه. یا………..””

  اون جواب داد:
  “بهتر نیست اول خودت،خودت رو دوست داشته باشی بعد !توقع داشته باشی بقیه دوسِت داشته باشن”

  اول علامت تعجب، تابستون تو یه پیج خبری جواب کامنت غیرمنطقی (و ظالمانه به اقایون) یک خانم فمن (یا با افکار فمنی) رو دادم، و یه جاش علامت تعجب گذاشتم. اون خانم علامت تعجب بهش برخورده بود، و در جواب برا تلافی کردن در دو سه خط، آخره دو سه جمله کلی علامت تعجب گذاشته بود.

  البته این خام در این پیجه در مورد عزت نفس، متوجه شده بود و دیگه چیزی نگفت. جوابم به کامنتش این بود:
  “”مسلما بهتره. ولی دوست داشتن خود به این سادگی ها نیست. اونایی که تجربه میکنن یا مثلا روانشناسی میخونن میفهمن. الان دارم از چیزایی کمک میگیرم. خیلی باورها باید تغییر کنه. باورهایی که بیشترش در خردسالی و کودکی بوجود اومده. البته بخشی از عزت نفس و اعتماد بنفس هم مادرزادی و ژنتیکی است(نظر بعضی محققان هست و منم موافقم)، ولی میشه تغییرش داد. احتمالا چون مزاحم یک خانم شدم از کلمه توقع استفاده کردید. یا اونجا علامت ! گذاشتید. اشکالی نداره نحوه فکر کردن زنان با مردان خیلی تفاوت داره. بخاطر همینه که خیلی عجایب میبینیم. واضحه که ریشش در علم روانشناسیه و خوده علم روانشناسی هم به اندازه کافی مشکل داره””
  کامنت بعدیم (که آخرش رو حذف کردم):
  “”اگه اشکالی نداره برداشتم از حرفتون رو بیشتر بگم(قصد توهین یا تهمت به شما ندارم. خطابم به عموم خانم هاست) :
  گفتید: “اول خودم، خودم رو دوست داشته باشم بعد توفع داشته باشم بقیه…” تصور کن خوده شما یا هر کسی دیگه به دلایلی خودش رو دوست نداره (باور نداره) دست خودش که نیست، وگرنه معلومه هر کسی دوست داره خودشو دوست داشته باشه و… تصور کن من یا شما به دلایلی خودمون رو باور نداریم از کودکی. حالا پدر مادر اعضای خانواده فامیل همکلاسی ها و… نباید برای ما ارزش و یا حداقل یه احترام اولیه قائل باشن؟ توقع دوست داشتن خاص یا علاقه داشتن، از اونها نداریم. مثلا ……………””

  متوجه شدم این خانم (و حداقل خیلی خانم های دیگه خصوصا جوون) تو “پس زمینه” ی فکریشون اینه که اقایون برا عشق و ازدواج میرن سمت خانمها از جمله روانشناس، و ازشون تقاضای کمک دارن !!!

 16. سلام به خوانندگان عزیز این وبسایت و مدیر آن.
  فقط میخاستم بگم که آقا آدم دوقطبی چی چیه چی که اسمشو saadiگذاشته از کجا پیداش شده؟! این سایت شده براش جایی که همه عقده هاشو اینجا خالی میکنه؟ من حداقل دو ساعت نوشته های این آدمو خوندم میگم. داداش تیمارستانم برات زیاده. والا ما هم خواهر مادر داریم. تو زندگی‌مون کم خانوم هم ندیدیم. حیف نیست تو رو خدا گوشی ارزون باشه و یکی مثل تو پیدا بشه خودشو خالی بکنه هر جایی که میخاد. اخه تو میفهمی سواد چیه؟ زندگی‌ برات بی معنی شده. از صبح تا شب افتادی تو گوشی از این سایت به اون سایت. فک کردی ادما با خوندن نوشته های سایت ها میشن روانشناس؟! یا چون زیاد رفتی پیش روانشناس خودت روانشناسی؟
  شاید حتی ممکنه خودت یه خانوم فمینیست هستی که با نوشتن این مطالب قصد داری آقایون رو از خانما برنجونی و طبیعتا خانوم ها هم علیه همسراشون جبهه بگیرن. این طوری افکارتو گسترش بدی( افکار فمینیستی خودتو).لطفا مدیر وبسایت اجازه نده این فرد به نوشتن خزعبلاتش ادامه بده.
  این نوشته رو حتما بخون saaaaaaadi

  1. در روانشناسی حتی چیزایی دیده میشه که این کارو با حیوان هم نمیکنن. زنها با اقایون، ما اقایون که خودمون خیلی وقتها حیوان یا چیزی شبیه اون نامیده میشیم. برم با خودم حرف بزنم بهترمه

  2. “اسمشو saadiگذاشته” ؟ اسممه، یا میخوای اینجا شناسنامم هم منتشر کنم؟ عــقــده! نمیدونم… بعضی حرفام شایدم کمی عقده باشه ولی فکر کنم اینا برا روانشناسی بی اهمیت نباشه. از کجا پیدام شده؟ از لس آنجلس باشم یا از کنیا درک و فهمم فرق میکنه؟ یا سوادم؟ درست معنی سواد رو هم نمیدونم، و ادعاش هم ندارم ولی این دلیل میشه که هیچی رو ندونم؟ پس برم BS های روانشناسی رو از حفظ کنم؟ درباره خانمها حرفی نزنیم و انتقادی نشه؟!! ولی چرا اینهمه درباره آقایون مطالب جورواجور و حتی کلی BS منتشر میشه!!!!!! شما که سواد داری پس چرا……؟!! من گفتم ادما با خوندن سایتها روانشناس میشن؟!! یا که گفتم خودم روانشناس شدم؟! سالهای دور پیش سه روانشناس رفتم، دو تاشون دو سه جلسه، و یکیشون یک جلسه. ولی گفتم من روانشناس شدم؟
   نوشتی saaaaaaaaadi شاید شمای عاقل که انگار کمی روانشاسی هم بلدی لازم باشه بری پیش روانشناس

   بیماریم دوقطبی یا اسکیزو باشه، چند روز پیش یک عارضش رو در سایتی پزشکی خوندم که “خود بزرگ بینی” است. شاید روانشناس ها تو ذهنشون این عارضه رو هم بهش فکر میکنن. بقیه دوقطبی ها رو نمیدونم ولی در من فکر نکنم باشه! و اصلا یادم نیست چنین عارضه ای در گذشته در من بوده باشه. ولی دو مسئله وجود داشت. سالهای قبل کتابهای موفقیت(کسی با کتابهای روانشناسی اشتباه نگیره) و کتابهای روانشناسی رو میخریدم. ماله موفقیت رو میخوندم اهداف و ارزوها و بعضا بزرگ پیدا میکردم(همش تو خالی). ولی خود بزرگ بینی نبود.
   خیلی کم تونستم کتابهام رو بخونم چون برام سخت بود(توضیح میدم)، و بیشتر ماله موفقیت رو میخوندم. خوندن کتابای انگیزشی برام راحتتر بود. کتابهای روانشناسی هم دوست داشتم یا گاهی بیشتر، و بعضی هاش که برام ضروری بود اما مطالعه ش (فقط خوندنش) برام سخت تر از ماله موفقیت(خصوصا انگیزشی) بود. بعد تصادف کم کم به کتابهای موفقیت و روانشاسی علاقه پیدا کردم ولی بعد تصادف کتاب خوندن برام راحت نبود و بعد از چندین سال دیگه به سختی میتونستم کتاب بخونم. و به مرور دیگه حداکثر فقط چند صفحه، یا کمتر از یک صفحه رو میتونستم بخونم. خوندن این مطالب ولی کوتاه، در نت یا گاه در مجله برام راحت تر بود. درست نمیدونم چطور بود.. مثلا یه بار تو اون سالها یه کتاب pdf که برام جذاب بود یدفه نزدیک ۱۰۰ صفحه خوندم. ولی بعدش و روزهای بعدش ادامشو نتونستم! اینکه نتونم ادامه بدم از اوایل یا بعد از چند سال اینطور شده بودم. تو اون دوره که مطالعه برام سخت شده بود فقط کتاب شفای زندگی لوییز هی رو تونستم تموم کنم. کلیش رو تو یکی دو روز خوندم ولی بقیه ش نمیشد. بعد از دو هفته ای تمومش کردم (و حافظمم بد بود). فقط این کتاب بود که تونستم تمومش کنم. ماله اون pdf رو دو سه سال بعد بود. فقط کتاب خوندن نبود. مثلا EFT رو حدود ۶-۷ سال پیش باهاش اشنا شدم. کم کم و به زحمت خوندم یاد گرفتم ولی انجامش سخت بود. زور میزدم! و کم میتونستم انجام بدم. خیلی وقتها و بعد از مدتی بعضی وقتها شروع میکردم ولی زود ول میکردم. اینم کار سختی نبود ولی توانش رو نداشتم. چندین سال درگیرش بودم که بتونم خوب و کامل انجام بدم و فقط چند بار تونستم خوب انجام بدم. که فوقش ۱۰ دقیقه زمان برد. ولی کم کم زده شدم و اگه هم دوست داشتم ولی شروعش سخت بود و اگه شروع هم میکردم ناتوان بودم و فورا ول میکردم. به غیر از خوندن کتاب و انجام eft برای یکی دو مورد دیگه (که ربطی به کتاب یا روانشناسی نداشت) اینطور شده بودم. اونا هم بیشتر ذهنی بود.
   لوییز هی رو هم (مثل بعضی ادما که وقتی زنده بودن یا الان زنده ان) خیلی دوست داشتم. و مثلا دوست داشتم همیشه زنده باشه و دوست نداشتم و نمیخواستم فکر کنم که در اینده های نزدیک میمیره. یکی از ارزوهای توخالیم این بود که روزی برم پیش اون. اگه خیال دروغنمایی نمیکنید الان گریم گرفته. چند سال پیش تو صفحه فیسبوکش فهمیدم که از صبح اون روز فوت کرده عجیب بود که اون موقع که فهمیدم احساسم هیچ تکونی نخورد! و اون موقع تعجب هم میکردم. الان بیشتر از چند بار قبل
   و یه چیزه دیگه که میخواستم بگم و شاید منظور بعضی سایتها از خودبرزگ بینی در دوقطبی همین باشه و اگه این باشه ممکنه بخاطر ترجمه شدن با کلماتی دیگه باشه. عارضه اعتمادبنفس کاذب. چندین سال اول بود و گاهی پیش میمومد ولی سالهای بعد یادم نمیاد بوده باشه و اگه بوده هم خفیف. فقط در بعضی مسائل و موقعیت ها و اعتماد به نفس ظاهری و احساسی بود. و یه جور پوشالی

  3. یه چیز دیگه میخواستم در جواب این فردی که ظاهرا منو آدم خطاب کرده بگم و از قلم افتاده. چیزایی که گفتم حداقل بیشترش به سود “خواهر مادر” اقایون است. اگه بلد نیستم قشنگ حرف بزنم (البته همیشه نمیشه زیاد پنهان و نرم حرف زد که افراد خوششون بیاد) این دلیلی نیست که حرفام غلط و اشتباه باشه. مثلا این حرفی که در نظرات قبلی نوشتم هم به ضرره خواهر مادر اقایون هست؟؟؟؟؟؟ : “زیاد وارد جزئیات فکری ادما (یک فرد خاص یا جنس مقابل) شدن بی فایده و بیهوده ست و به ضرره ادماست. مثلا خودم مدتی پیش جایی کمی درباره روانشناسی عشق دخترها(خانمها) به پسرها(اقایون) جایی یه فایل صوتی گوش کردم. درباره جزئیات و افکار و احساسات درونی خانمها در مورد عشق و رابطه عاشقانه. اولی رو گوش دادم جا خوردم. ناراحت کننده بود و فهمیدم چرا بعضی از دخترها مثلا… دو فایل صوتی دیگه در این باره گوش دادم.. کلا…”

   و البته خیلی حرفهای روانشناسی به ضرر برادر پدر (خصوصا شوهر) خانمها است

    1. جای مردان تو این سایتهای روانشناسی نیست. اون سومی رو که حتما باخبرید؟
     ما مردان برای ازدواج به درد زنان میخوریم و ارزش داریم، جدا از این؟

     باییییی

    2. اجازه هست اسکرین شاتی از آگاهی های زنانه (در روانشناسی) بگیرم؟

    3. قصد کردم تا دیگه مزاحم این وبسایت نشم که مسیر و منحرفش کنم. مسیر مشخصه و اینجا هم در عنوان مطلب گفته شده و من دیگه دوست ندارم با حرف زدن با وقتم و عمرم بازی کنم

    4. ببخشید که اینقد مزاحم سایتتون شدم و کلی نظر ارسال کردم. ظاهرا از حرفام خوشتون نمیاد. از اولش اینو میگفتید، تا دیگه اینجا محل عبور و مرورم نشه و اینهمه نظر اضافی و انحرافی مطالب روانشناسی نزارم. میتونید همشو پاک کنید. چون ممکنه نظراتم ریپلای بشه و…. منم مجبور باشم جواب بدم…….. درسته؟

     1. هیچ مزاحمت نیست، نظرات هم برای همه آزاده تنها باید در مسیر مطلب باشه با بحث منحرف نشه

     2. درسته ولی چرا تمام نظرات اتوماتیک تایید میشه؟ یا چرا بعضی نظرات که مربوط به اون مطالب هست ولی ظاهرا زنان دوست ندارن و پاک میشه؟ جوابی نمیخوام، با خودم دارم حرف میزنم.
      “تنها” رو فکر کنم اضافی نوشتید؟ یا شاید من معنی “مطلب” رو درست نمیفهمم. فرهنگ لغت رو از حفظ نیستم اما نگاه کردم یه معانی دیگه هم داره. منظورتون هرچی هست خودتون بهتر میدونید

      * دیروز متوجه نشدم که این نظرم رو ریپلای کردید و الان دیدم

    5. همش حدس و گمانه ولی فکر کنم الان منظورتون از این نظرتون رو بهتر فهمیدم

     بیشتر کاری با وبسایتتون نداشتم و فقط اومدم اینو بگم

     1. بازم ممکنه از نظرم برداشت اشتباه کنید. از دیشب که اون کامنت آخر رو گذاشتم دیگه کاری با وبسایتتون نداشتم

  4. یکم دیگه بگم. من چیم که اسم saadi ه؟ من چیزی نیستم. شاید داره از این اسمم بدت میاد؟ اسم زشتیه؟ شاید اسم بزرگیه که اینقد دلت پره؟ ولی باید روان درمانی بشی. خوب نشدی باید دارو مصرف کنی. بازم خوب نشدی بری تیمارستان. منم اسممو به یه اسم معمولی تغییر میدم. تا باعث نشه بازم حرف بزنم که شاید بقیه بفهمند. و کمتر باعث شرمندگی بشه. شما روانشناس ها که احتمال زیاد متوجهید؟
   از جایی مثل کنیا کلمبیا اکوادور و شایدم از تو بیابون پیدام شده باشه. ولی بعضی فامیلهام تو همون لس آنجلس های واقعی اساتید دانشگاه هستن. ناراحت نشی؟
   خود بزرگ بینی میکنم؟! نه! همونطور که گفتی من چیزی نیستم. ۱۲ ساله که حتی تو این ناکجا اباد فوقش از خونه بیرون رفتم.
   با این سنم انگار هنوز پستونک دهنمه. ولی من گاهی وقتها میفهمم که بعضی روانشنساها به لالایی نیاز دارن

   saaaaaaadiiii
   بازم قشنگه. چندتا عکس ازش بگیرم و از هر چیز جالب دیگه که دارم. داشته باشم تا هر وقت دوست داشتم نشون دوستان و همه بدم.

   چقد زود و راحت با همه صمیمی میشم. خوندم از عوارض دوقطبیه. حتی اعضای خانوادم هم گاهی ازم خسته یا عصبی میشن. تو نت بعضی وقتها خودمو جلو بقیه سبک میکنم.
   دلم پره و بعضی وقتها پرتر یا خیلی پر میشه. چرا دروغ بگم، بعضی وقتها تا حدیش نمایشه برا اینکه متوجه منم بشه. ولی فهمیدم بی فایده ست. حالا شاید خیال کنید تو نظراتم دروغ گفتم. نه اصلا دروغ نگفتم. میخوایم باور نکنید اینطور که فهمیدم روانشناسها بدگمان ترین ادما هستن. از مطالبشون هم میشه اینو حدس زد.

   بیشتر نمیخوام خزعبلات بنویسم. و به نظر میاد که مراجعه کردن به روانشناس بده. یه زمانی اینطور بود. اگه بده چرا اینهمه مردم حضوری یا تو نت میرن پیش روانشناس؟ و به همدیگه پیشنهاد هم میکنن. اگه بده چرا خودت داری اینقد به طبلشون میکوبی؟
   البته تیمارستان که حتما بده.

   دیگه کاری ندارم. آروم شدم و حتما تیمارستان رام میدن.

   بعضی ها بدونن که باهاشون دشمنی نداشتم، و اگه کلا چیزی بوده که من دچار خشم و نفرت شدم، اما موقتی بود.
   بعضی وقتها درست و غلط رو خوب تشخیص نمیدم. از مریضیم و عوارضش و یا از ناپختگیم هم احتمالا باشه. ولی این دلیل نمیشه که هیچی رو نفهمم.
   یاد چیزی میفتم. اگه دروغه میخوای که…؟ یکیشون رو دارم، پاک شده ولی حرفامون هنوز هست. چیزی نمیخوام فقط میخوام که حداقل یوقت نگی که دروغ گفتم

  5. شبها تا ساعت ۱۲ نخوابم دیگه به این راحتی ها خوابم نمیبره

   همون رو که گفتید بازم خالی میکنم. مثل خودتون! همینجا!!!

   “تو زندگی‌مون کم خانوم هم ندیدی” . خودتون هم متوجهید. آدمها کم شدن

   “با نوشتن این مطالب قصد داری آقایون رو از خانما برنجونی و طبیعتا خانوم ها هم علیه همسراشون جبهه بگیرن” تو این جمله اگه جای آقایون رو با خانمها رو عوض کنیم، میشه کاره روانشناسی. خانمها از آقایون رنجونده میشن، و طبیعیه که (به غیر از جبهه گرفتن خانمها علیه آقایون) آقایون هم علیه همسرانشون جبهه میگیرن.

   حرفهام بدقیافه یا بدریخته، ولی دیگه مثل خزعبلات نیست

   saaaaaaadi
   این نوشته رو خوب خوندم. طلبکار هم هستید؟!
   (من کی؟ و شما کی؟ من کجا؟ و شما کجا؟)

   متاسفانه یا خوشبختانه حرفهای من مثل مطلب شما جهت خاصی نداره

   به نظر میاد و احتمالا اون نظر رو یه آقای کم سن نوشته. بدلیل نحوه ی گفتنش. ولی کاملا مطمئن نیستم.

   در پاراگراف زیر، اول یک جمله تون رو پیست کردم و حدس میزنم و به احتمال زیاد در اسپیس بعد از پرانتز هم منظوری هست. اگر منظورتون بلندگو باشه، این حرفتون هم در مورد خودتون صدق میکنه

   این طوری افکارتو گسترش بدی( افکار ….

   1. نظر رو هر کی یا هر کسایی نوشته باشن اما منظورم این نبود که پاسخ فقط از طرف خودشه!
    چه چیزایی رو دوست دارم بگم ولی ترجیح میدم الان هم نگم. و الان هم کامل نمیگم. کلا، هر طوریتون شده دلیلش خودتونید. من چی چیم که بگندم. لطفا ناراحت نشوید

    هم نظرات برای همه آزاده
    و هم اینکه مثل خودتون نظر دادم

  6. دوست دارم جواب فحش و توهین های این آقا رو بدم. ولی بهتره این کارو نکنم. اینجا چه وبسایت جالبیه. به نظر من جزو وبسایتهای گسترش فسق و فجور است.

   حرفهایی رو یادم میاد. احساس قدرت. راه سختی، در پیش داریم.

   1. سلام. آقا خودتو جمع کن . برو پی زندگیت. خودت با این افکارت خودتو نابود میکنی برو بابا

  7. جناب امیر، که خودتم معلوم نیست اسمت چیه، و با لقب اومدی، از نظراتی که در مطالب مختلف ارسال کردم فقط خزعبلات برداشت کردی؟!! فرضا خزعبلاته، مطالب(و عکسهای) خوده سایت چی؟!! به قول سامان در مطلب “دخول چیست(!)” این سایت شبیه یه سوپر سایته

   1. که فقط بدن زنان فیلتر میشه!!! اندام آقایون هم تحریک کننده ست. و منحرف کننده. جالبتر اینکه گاهی صاحب سایتها و نویسندگان مطالب در رسانه ها خوششون میاد الکی الکی اندام آقایون رو به نمایش بزارن!!!! ضد فیلتر!!!!!!

  8. چطوری حدس زدی من با گوشی ارزون قیمت پیام میفرستم؟؟!!! فقط برای توهین به ما اینو گفتی. نخیر! الکی خوشحال نباش!!! من فقط گاهی با گوشیم پیام میفرستم. گوشیمم ارزون قیمت نیست! حالا میسوزی(د)!!!! ساعتی که الان دو سال دستمه هم که گلکسیه!!

   میدونم که ایران با این وضعش تازه الان در آرامش قبل از طوفانه!!! و بزودی زود…. و خیلی خوشحالید! اما بدونید دارید قبر ایدئولوژی تون رو میکنید!!!! بله، خودتون دارید کاملا خودتون رو نابود میکنید و قبرتون رو میکنید!!! اگر بدونید!!!! قانون دنیا قانون خدا در مورد ظالمان و دروغگویان همیشه اینه!

 17. اینو اضافه کنم. شاید تصور میکنید اینکه میگم اموزشهای روانشناسی خیلی هاش فریب و بر ضد اقایون هست، فقط حرف منه. نه حرف اقایون فعال حقوق مردان هم است. اقایون معمولا چیزی نمیگن، ولی چندین بار دیدم که اقایونه معمولیه بالای ۳۰ سال بالای ۴۰ سال در پیجهای خانمهای روانشناس به اموزش های درباره ازدواج و حقوق زن و… در کامنت کوتاه اعتراض کرده بودن. کلا گفته بودن که دیگه حقی و… برای ما مردان باقی نموند! خیلی از حرفهای روانشناسی که درباره روان زن و حقوق زن در زندگی زناشویی زده میشه…
  قبلا در نظرات گفتم که در روانشناسی در هر چیزی که به نحوی مربوط به…
  اگر متوجه نمیشید اما خیلی وقتها با چشم ها بهتر میشه واقعیت رو فهمید

 18. یکم دیگه بگم تا خالی بشم

  فکرهای مزاحم و تلقین های منفیم فقط در مورد نگاه و مسائل جنسی نبود. اما مشکل نگاه ادامه دارتر از همش بود. که این هم مدتیه خیلی خفیف شده. هر کدوم از فکرهای مزاحم و تلقین های منفی به شکلی با فکر و اعصاب و زندگی من بازی میکردند. مثلا یه بار گرسنم بود و دیگه چیزی باقی نمونده بود بخورم. پول داشتم اما از شدت اضطراب و ترس از دیده شدن(مشکلی در ظاهر الکی و خنده دار) نمیتونستم برم تا سر خیابون چیزی برا خوردن بخرم. بخاطر مشکلی مشکلی غیرجنسی بود. به این کمی و سادگی و راحتی که فکر میکنید نبود. همیشه، و در موقعیت هایی خیلیییییییییییییییییی رنده و له میشدم

  مسئله دانشگاه، دانشجو بود که سالها و تا همین چند سال پیش خیلی منو میخورد و ذوب میکرد. هر وقت تو تلویزیون تو نت درباره دانشجو میخوندم، میشنیدم، یا میدیدم بخاطر عزت نفس پایینم و اینکه دانشگاه نرفته بودم خیلی احساس حقارت میکردم و ذوب میشدم. قلبم ذوب میشد. این مشکل تقریبا از بین رفته ولی ریشش باقیه.

  مسائل جنسی و پوشش و حریم و تمایزها و ظلم ها… به آقایون بی شمارند. از اجتماع بگیر تا مراکز آموزشی و درمانی. هر مسئله مثل یه میخ تو سرم فرو میره. بخوام بهش فکر کنم آخرش باید برم خودمو آتیش بزنم. ناراحتی و اعصاب خوردیم بابت اینها خفیف شده. یک مثال که الان یادمه بگم. مسائل جنسی مربوط به بدن آقایون موردی فهمیدم که خوده آقایون لازمه و باید بدونن اما همش به خانمها آموزش داده میشه!!! اکثریت دانشجوهای پزشکی درمانی خانمها هستند و این مسائله آقایون در همه اون رشته ها به خانمها آموزش داده میشه. و در ادامه هم مثلا ماماها و دکتر زنان این مسائل مربوط به آقایون رو تو وبسایتشون به خانمهای بازدیدکننده وبسایتشون آموزش میدن. مطالبی که گوگل در سایتهای دیگه نمیتونه پیدا کنه که آقایون بفهمند!!!! ظلم ها تمامی نداره و همینطور بیشتر و بدتر میشه

 19. یه چیزی بگم و تمام. نمیدونم چطور شده بود که بعد از تصادف نسبت به حقوق آقایان حساس شده بودم. چند ماه اول بعد از تصادف که موقتا هم اعتماد به نفسم خیلی خوب شده بود و هم قدرت سخنوریم بالا رفته بود تو مدرسه درباره حقوق پسرها و ظلم به پسرها صحبت میکردم. یادمه بعضی بچه ها حرفامو تایید میکردن. یه بار که بین فامیل درباره ظلم به آقایان صحبت میکردم یکی گفت به اینها میگن فمینیست. گفتم فمینیست یعنی چی؟ گفت “یعنی زن پرست”. واقعا هم همینه. (چند ماه اول بعد از تصادف شخصیتم ۱۸۰ درجه تغییر کرده بود و زنگ تفریح برای بچه ها صحبت میکنم، یا در کلاس درس …! و باعث تعجب بود).

  نمیدونم چطوریه که بعد از تصادف و ضربه مغزی تمرکزم رفت روی حقوق آقایان و حساس شدم. در مورد پوشش یادم نیست دقیقا از چند ماه بعد از تصادف حساسیتم شدید شد.
  تو راه مدرسته تصادف کردم. روز تصادفم و روزهای بعدش رو یادم نیست. ۹ روز بستری بودم، اولین روز بعد از تصادف که یادمه تقریبا دو هفته ای بعد از تصادفم بوده. جایی رفته بودیم. دیدم بچه های فامیل هر کس منو میبینه سلام احوالپرسی منو میکنه. گفتم چی شده که امروز…؟ گفتن تصادف کردی. هیچی یادم نمیومد. حتی اسم کسی رو یادم نمیومد و یکی یکی میپرسیدم. وقتی اسمشون رو بهم میگفتن یادم میومد. تا حدود دو ماه حافظم اینطور بود و اسم افرادی رو که نپرسیده بودم باید میپرسیدم تا یادم بیاد. اتفاقات روز تصادف تا دو هفته ای بعدش کاملا از حافظم پاک شده. ماهها و سالهای قبل از تصادف رو چیزای کمی یادمه.

 20. یه چیزو بگم. در نظرات قبلیم به آرنولد و فیلمهاش اشاره کردم. مدتی پیش اسمها و پوسترهای فیلمهای هالیوودی نظرم رو جلب کرد. از انیمیشنهای کودک و نوجوان گرفته تا فیلمهای واقعی بزرگسالان. پوستر فیلم ها و حتی اسم فیلمها معنی دار بود. کلا زن سالاری و زن پرستی و مردستیزی و نابودی مردان. و یا با توهین بود، یا با مفاهیمی که الان سایتهای روانشناسی هم دارن به جوونها القا میکنند! وقتی دیدم فیلمها اینطورن رفتم سراغ اسم فیلم ترمیناتور(خاتمه دهنده). فقط اسم دو قسمت آخرش رو با دقت تجزیه و تحلیل و معنی کردم. ماله ۲۰۱۵ و ۲۰۱۹٫ با چندین دیکشنری انگلیسی به انگلیسی. معنی کلمه، معنی اجزای کلمه که هر کدوم یک کلمه جدید بود، معنی ریشه کلمات و معنی کلمات مشابه، معنی هر معنی همینطور به پایین…. تفسیر اسم فقط دو قسمت آخرش اندازه یک کتاب ۵۰ صفحه ای میشد! اکثر معانی که از دیکشنری ها دراومد با واقعیات فعلی و در حال وقوع یا در انتظار وقوع مطابقت داشت. انگار که فرهنگ لغت ها رو از سالها پیش مطابق با اهداف آینده شون نوشتن. و زبانشون رو از قبل مطابق با فرهنگ های لغت ابداع کردن. عجیب نیست. این کارها به مرور و با سحر و جادو ممکنه. اسم فیلم ترمیناتور ماله سال ۲۰۱۵ که است Terminator Genisys است. و ماله سال ۲۰۱۹ اسمش Terminator: Dark Fate است. دقت کنید که ماله ۲۰۱۵ بعد از کلمه ترمیناتور دو نقطه وجود نداره که روی معنی اسم کامل فیلم تاثیر زیادی میزاره. معنی اسم ترمیناتور ۲۰۱۵ کلیش مربوط میشه به ژنتیک و زیست. و چیزهای دیگه. معنی اسم ترمیناتور ۲۰۱۹ برمیگرده به مسائل اجتماعی و روانشناسی. دیگه خوده ماجرای فیلم هم حتما همش پر از مفهومه.
  فیلم ترمیناتور چه فکر میکردیم و چه شد! افسوس

  شاید اهداف وبسایت شما هم در اسم و آدرس وبسایتتون خلاصه شده باشه؟؟!

  1. در مورد مفهوم و منظور اسم فیلمهای ترمیناتور احتمالا اشتباه کردم. چند ماهی دچار خیالات شده بودم. ولی خوده فیلم ممکنه مفهومی فراتر از یک فیلم معمولی داشته باشه. چون در بسیاری از فیلمها در ماجرای فیلم و حتی در اسم فیلم مفهومی مطابق با دنیای واقعی پیاده شده. و نیز در عکسها و پوسترهای تبلیغ فیلم. حداقل هدف زن سالاری(مونث سالاری) و تحقیر مردان دیده میشه. چند ماه پیش اسم ۱۰-۱۵ فیلم(انیمیشن و واقعی) جدید که هدف واضحی (تحقیر و توهین و نابودی مردان و زن سالاری) در اونها دیده میشد رو آماده کرده بودم اما چون طولانی میشد و ربطی به این مطلب(هوس چیست) نداره ارسال نکردم.

   چرا دچار خیالات شده بودم؟ اوندفه که جناب امیر حسین اومد و توهین کرد و روزهای بعدش کم کم اتفاقاتی افتاد که دچار ترس و استرس شدید شده بودم. اتفاقاتی پیش میومد(اما همش خیالی و توهم بود). خیلی چیزها برام جذب و یا خلق میشدن که کاملا واقعی به نظر میومدن. به تدریج که ترس و استرسم از بین رفت و کم کم متوجه توهماتم میشدم و بعد از چند ماه معلوم شد تقریبا همش خیال بوده

 21. یکمم درباره هوس بازی بگم؟! ۲۳ ساله بودم و آرزوی داشتن یک دوست دختر در نت ته دلم مونده بود (چت نوشتاری). نه یاهو مسنجر دوستی نصیبم شد نه تو فیسبوک میتونستم دوست پیدا کنم. بقیه پسرها که شانش داشتن جذابیت داشتن و دوست پیدا میکردن اما من هیچ و تو قحطی بودم. برا همین تو فیسبوکم به شوخی نوشتم “من دوست دختر میخواااااااااااااااااااام”. چند روز بعد بود که دیدم گوشیم میس کال شد. گفتم یعنی کی بوده شاید باهام کار داره. به شماره زنگ زدم. یه دختر بود! چقد خوشگل و جذاب حرف میزد. “سلام……..بچه کجایی…….”. من فقط گفتم “شما؟” فهمیده بودم شماره منو از جایی پیدا کرده و برای دوستی زنگ زده از ترس و خجالت گوشی رو قطع کردم. ۱۰ ثانیه ای بیشتر طول نکشید.
  هستن بعضی ها با اینکه فقط اوایل دو سه جواب کوتاه ازشون دریافت کردم اما…. بیشتر از ده ساله که مزاحمشونم!! پیام میفرستم اما همش دارم با خودم حرف میزنم.

  هوسم رو تفسیر میکنید؟!!!! مدتهاست که پاییز ۲۸ سالگی رو رد کردم. آخی ۲۸ سالگی….ازدواج!!! به قول شاعر شعر بی قافیه خوندن نداره. آخی. اندورفین هورمون جوانی و عشق. هورمونی که در سایتهای یا مخفی میشه یا منحرف. بعضی ها به این هورمون میگن هورمون خنده! این حرفتون خنده داره.
  کمی درباره سن ازدواج بگم؟ بیخیال. فقط اینکه خیلی بالا رفته و بالا رفتن سن ازدواج در کشورها برای دولتها منافع زیادی داره

  1. خیلی ببخشید فقط یه چیزی در مورد هورمون اندورفین بگم. این مطلب جاش نیست اما بهش اشاره کردم لازمه کاملش کنم تا باعث برداشت اشتباه نشه. در مورد سن کاهش زیاد هورمون اندورفین چون در نت جایی دربارش گفته نشده لازمه بگم. این هورمون در آقایان در سن ۲۸ سالگی و در خانمها در سن ۳۳ سالگی کاهش شدیدی پیدا میکنه. خانمها رو نمیدونم اما برای آقایان با کاهش شدید احساس عشق همراه است.

 22. سالهایی که همش افکار مزاحم و اضطراب داشتم ناخواسته تلقینهایی منفی به خودم کردم. یکی از یکی عجیبتر. بیشتر در مورد حرکات بدنه. مربوط به مسائل فکری جنسی و غیرجنسی. الان وضعیتم مثل اون سالها نیست اما تلقینها ریشه کن نشدن. باید چکار کنم؟

  یه مشکل دیگه اینه که خیلی وقتها حالم بد میشه و غبطه میخورم. نسبت به خانمها. گاهی در مواردی با کمی خشم همراهه ولی حسادت ندارم. وقتهایی که تو فکر میرم معمولا گریم میگیره. غبطه نسبت به آقایان به ندرت پیش میاد و همچنین خفیفه.

  و مساله نابودی مردان در دنیا که شدیدا داره پیاده میشه و تا حالا خیلی پیش رفته خیلی وقتها تو فکرش میرم و حالم خراب میشه. خصوصا که در رسانه ها و نت خیلی مردان رو تحقیر و خورد میکنن. خصوصا در سایتها و پیجهای روانشناسی. چه در پست ها، و چه در نظرات که مشتی از کاربران نت برای این مسیر همکاری میکنن.

  برای حل مشکل سوم و حتی دومی روانشناسها میتونن کمکی بکنن؟!! حرفاشون همش انحراف موضوع و ماله کشی. یا مثل شما کاملا دشمنی!!! برای از بین بردن زهر اومدم پیش خوده عقرب!!! جواب بدید

  1. لطفا ریپلای اولی(ماله دیشب) رو تایید کنید تا آروم بشم. بیشتر نظر ارسال نمیکنم

  2. ریپلای دیشب رو دارم و الان دوباره ارسال میکنم. قبلش کمی ویرایشش میکنم. خدا رو شکر یه افزونه رو مرورگرم هست که متنهای تایپ شده و یا ارسالیم رو هر ثانیه ذخیره میکنه :

   باشه جواب ندید و راهنمایی نکنید. بیشتر مزاحم سایتتون و مزاحم خودم نمیشم.
   سایت شما هم یکم شده شبیه خانمها در نت که یکی دو سه روز باهاشون چت میکنم (یا حتی گاهی فقط میبینشمشون) و دیگه نمیتونم خداحافظی کنم. برا اونها این فکرها تو ذهنم تکرار میشه “دیگه تا آخر عمرت هیچ وقت اونو نمیبینی”. که این برام سخته و گاهی خیلی دردآور. اگه برای همیشه ارتباطم با اون خانم قطع شده باشه وقتی خانم رو یادم میاد دلم میگیره.
   ولی به سایت شما اعتیاد پیدا کردم و مثل ماله اونها نیست.

   سفره دلم رو برای هر کسی باز میکنم و منت هر کس و ناکسی رو میکشم.

   از چند ماه پیش چقد گریه ای شدم. از اون نظری که وسطش درباره لوییز هی نوشتم. یاد لوییز افتادم وسط کار چقد گریه کردم. از اون موقع حین نوشتن بیشتر نظرات دارم گریه میکنم. و زمان خیلی از ناراحتی هام در طول روزها

   بای ویکی

  3. ببخشید فقط اینو اضافه کنم. زمانهایی بود که خیلی حساس بودم و حتی نمیتونستم با خودکارهام خداحافظی کنم و دور بندازم. خودکار مشابه داشتم اما چون خودکار اولی فقط یه ذره خط و خراش روی بدنه ش بود و فرق داشت باز نمیتونستم باهاش خداحافظی کنم و دور بندازم

 23. دیروز عصر گذرم به داروخانه افتاد… کم کم حالم داغون شد. کلی دنیا رو لعنت کردم خدا رو لعنت کردم. خیلی عصبی و خورد و افسرده. و امروز صبح از افسردگی چند ساعت نمیتونستم از جام بلند شم.
  نمایش اندام مردان به دختران و زنان. تو دانشگاه………. تو بیمارستان کاملا واقعیش…… و………………….. تمیزها هم روش!!!
  من باید چه خاکی بر سرم کنم؟ باید خودمو بکشم؟؟

  ———–
  ———-
  دوست سابق …. که در یک گروه مردان با هم آشنا شدیم. الان ۲۰ سال سن داری. اوندفه از ترس و استرس شدید دچار توهم و سوءظن شدم. آیدی طولانیت رو اصلا یادم نیست چی بود. اگه این متن رو میخونی لطفا بهم پیام بده. شماره موبایل و ایمیلم رو یه بار بهت دادم. خیالت کاملا راحت باشه من مثل خیلی از کاربران نت جاسوس و دروغگو و بازیگر نیستم.

  1. ادمین های سایت چرا یکم منو راهنمایی نمیکنید؟ پیش چه نوع روانشناسی باید برم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا