طلاق

مشاوره طلاق چیست؟

مشاوره طلاق چیست؟

مشاوره طلاق، یکی از مراحلی است که افراد باید طی کنند، سپس حکم طلاق برای آنها اجرا شود. با توجه به تقدس زندگی مشترک و اهمیت حفظ بنیان خانواده هم برای زوجین و فرزندان و هم برای اجتماع، سعی میشود که قبل از جدایی زوجین و حتی فرزندان مشاوره هایی را پشت سر بگذارند. این مراحل طی مدت زمان طولانی انجام میشود و مسائلی را که زوجین نتوانستند بین خودشان حل کنند یا به علت های مختلف نتوانستند راه حلی برای آن پیدا کنند که از این طریق حل و فصل شود. بسیاری از زوجین در جلسات مشاوره طلاق، به زندگی خود باز می گردند و از جدایی صرف نظر می کنند. در برخی اوقات این مشاوره ها آنقدر طولانی میشود تا بتوانند راهی برای ادامه زندگی پیدا کنند. یکی از کاربردی ترین انواع جلسات مشاوره روانشناسی، می توان به مشاوره پیش از طلاق اشاره کرد، که کاربردهای زیادی دارد. در این مطلب از مرکز مشاوره و روانشناسی آنلاین  ویکی روان به بررسی دقیق تر روانشناسی پیش از طلاق پرداخته ایم.

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
پروانه صفایی مقدم پروانه صفایی مقدم
دكتراى روانشناسى
از 175,000 هزار تومان
مشاهده
پریا نوربخش پریا نوربخش
مشاور روانشناس
از 120,000 هزار تومان
مشاهده
نسرين دشتبانيان نسرين دشتبانيان
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
مشاهده
کتایون داودی کتایون داودی
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
مشاهده
فاطمه آریان سپهر فاطمه آریان سپهر
دکتری روانشناسی
از 150,000 هزار تومان
مشاهده
محمد جواد اسکندری محمد جواد اسکندری
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
مشاهده
لیلا اسماعیل زاده لیلا اسماعیل زاده
مشاور روانشناس
از 55,000 هزار تومان
مشاهده
پردیس میرمعینی پردیس میرمعینی
دکتری روانشناسی
از 65,000 هزار تومان
مشاهده

منظور از روانشناسی جدایی چیست؟

مشاوره برای طلاق، یک نوع روابط درمانی است که برای زوج های متاهلی که در آستانه جدایی هستند، یا بعد از جدایی دائمی توسط دادگاه و مشاوران خانواده در نظر گرفته میشود. طلاق، بر تمام اعضای خانواده تاثیر می گذارد و اثرات منفی آن تا مدت ها بر روی این افراد می ماند. جدا شدن، در کشورهای مختلف قوانین و شرایط مخصوص به خود را دارد و در هیچ جایی راه حل مناسبی محسوب نمی شود. از این رو معمولا در هر کشوری یک سری مراحل مربوط به مشاوره طلاق وجود دارد.

در طی فرآیند مشاوره پیش از طلاق، زوجین می توانند تصمیم بگیرند که آیا زمان طلاق فرا رسیده است یا خیر؟! با کمک یک روانشناس طلاق و جدایی، زن و شوهر در یک مکان امن و یا به صورت اینترنتی با یکدیگر ملاقات می کنند تا تصمیم بگیرند که آیا طلاق تصمیم درستی است یا نه و اینکه این تصمیم چه مراحلی را در پیش دارد؟

جدایی، یک روند طولانی و دشوار است، مشاوره طلاق به همسران کمک می کند تا سلامت روان خود را متعادل کنند. و آنها را از مشکلات احتمالی در آینده آگاه می کند. اگر دارای فرزند هم می باشند. این درمان مشاوره پیش از طلاق ضروری می باشد زیرا در هر موضوعی که مربوط به بنیان خانواده می باشد، فرزندان بیشتر آسیب می بینند.

پیامدهای طلاق چیست؟

مشاوره قبل از طلاق چیست؟

زوج های زیادی را مشاهده می کنیم، که با این تصمیم تغییر زندگی دست و پنجه نرم می کنند و اغلب در آستانه جدایی هستند. مشاوره بعد از طلاق، به مدیریت و کاهش استرس زیادی که در طول طلاق صورت می گیرد کمک می کند، به ویژه مواردی مانند فرزند پروری، امور مالی و …

در این قسمت از ویکی روان، درمورد اینکه دقیقا مشاوره درمان قبل از طلاق چیست و چگونه می تواند به شما کمک کند توضیحاتی در اختیارتان قرار داده ایم.

کاربرد مشاوره طلاق؛ دلیل اهمیت مشاوره قبل از طلاق چیست؟

وقتی یک زن و شوهر متوجه شوند که ازدواج آنها دیگر کارساز نیست و تصمیم بگیرند که به آن پایان دهند، به یک درمانگر طلاق مراجعه می ‌کنند و وضعیت خود را توضیح می ‌دهند

مشاور طلاق خوب، به انها کمک می کند تا این روند را برنامه ریزی و آسان تر کند و به آنها آموزش دهد که چگونه به شیوه ای صلح آمیز ارتباط برقرار کنند، تا بتوانند بهترین راه حل ها را برای مشکلات پیش رو پیدا کنند. زن و شوهرهایی هستند که در آستانه طلاق می باشند و با این شرایط به مدت چندین سال در کنارهم زندگی می کنند. برخی از آنها توان پرداخت هزینه مشاوره طلاق را ندارند، و برخی دیگر به مزایای آن اعتقادی ندارند، چون دیگر تصمیم به جدا شدن گرفته اند و می خواهند که تصمیم خود را علنی کنند. اما برای بسیاریاز افراد مشاوره ازدواج ثابت شده است و بسیاری از روابط را نجات داده است. از طرفی خیلی از مردم نمی دانند چه موقع باید به مشاور طلاق مراجعه کنند؟

بهترین کار برای یک زوج این است که بلافاصله بعد از بروز مشکلات به یک درمانگر و مشاور طلاق آنلاین یا حضوری مراجعه کنند.

اگر جلسات مشاوره زوج درمانی موثر واقع نشود و آنها هنوز به جدایی نیاز داشته باشند، پس خود مشاور می تواند طلاق را پیشنهاد کند و روند روانشناسی پیش از جدا شدن را ادامه دهد. با این حال یک درمانگر خوب هرگز از کنارهم بودن زن و شوهر دست نمی کشد و مشاوره تشخیص را درمورد آنها امتحان می کند.

مشاور روانشناس طلاق در ویکی روان

مشاوره تشخیص چیست؟

مشاور طلاق یا مشاور تشخیص، محیطی را ایجاد می کند تا زوج ها درک بهتری از یکدیگر داشته باشند. همچنین به آنها کمک می کند تا ب درک متقابل از برسند که آیا طلاق راه حل نهایی برای مشکلات زناشویی آنها است یا نه و آخرین تلاش خود را برای نتیجه دادن ازدواجشان داشته باشند.

مشاوره قبل از طلاق یک فرآیند فشرده کوتاه‌ مدت است که حداکثر ۱ تا ۵ جلسه ادامه دارد

روش های استفاده شده به طرفین کمک می کند تا در تصمیم خود تجدید نظر کنند و طلاق را لغو کنند. اگر این کار را بکنند، درمان منظم ادامه می یابد تا زمانی که زوج ها به درمان بیشتری نیاز نداشته باشند.

طلاق یا مشاوره؟

امروز بیشتر زوج ها قبل از ملاقات با وکلای طلاق، مشاوره قبل از طلاق را ترجیح می دهند. چون کم کم مردم می فهمند مشاوره طلاق چیست و چه مزایایی به همراه دارد.

در حقیقت، تقریبا نیمی از افرادی که مشاوره قبل از طلاق را انتخاب کرده‌ اند، ایده های طلاق خود را حذف کردند

اکنون در بسیاری از کشورها به علت مزایای این مشاوره برخی از ایالت های آمریکا، با اعزام زوجین شرکت در جلسات مشاوره پیش از طلاق را الزام کرده اند. آنها مشاوره طلاق رایگان را به زوج های دلسرد شده از هم ترتیب می دهد؛ در این صورت هر دو طرف موظفند ب سوالات مشاوره طلاق درست پاسخ دهند، در غیر این صورت کل این جلسات اتلاف وقت میشود.

در واقع مشاوره قبل از طلاق، ازدواج را از فروپاشی نجات می ‌دهد.

روانشناسی پیش از طلاق چه مزایاهایی دارد؟

مشاوره قبل از طلاق، یک محیط هدایت شده و کنترل شده را فراهم می کنند که در آن زوجین می توانند درمورد مشکلا خود با یکدیگر باهم صحبت کنند و در مورد جدایی تصمیم بگیرند و به زوج ها کمک می کند تا آنچه را که از رابطه می خواهند در نظر بگیرند و بعد تصمیم خود را انجام دهند.

مشاوره آنلاین طلاق در سایت ویکی روان

موضوعات مورد بحث در جلسات روان درمانی طلاق چیست؟

اگر زوجین فکر کنند که می خواهند ادامه دهند؛ می توانند به مشاوره ازدواج روی بیاورند. جایی که هدفش اصلاح و تغذیه رابطه می باشد. اگر تصمیم آنها طلاق می باشد، مشاور این زوج را چنین فرآیندی آشنا می کند.

ارتباط موثر

ارتباط، مهم ترین چیزی است که روانشناسی پیش از طلاق به آن کمک می کند. به علت جریحه دار شدن احساسات به خاطر جدایی، برقراری رابطه ممکن است دشوار باشد. یک مشاور طلاق حرفه ای در طول این گفت و گوی بسیار سخت، مشوق ارتباط متمدن و مفید می باشد. به همین ترتیب، روانشناسی قبل از طلاق باعث بروز احساسات ناخوشایندی می شود، بدون اینکه منجر به درگیری شود.

اتفاقات ناگهانی

یکی از مفید ترین مزایای درمان قبل از طلاق، داشتن یک مشاور است که زن و شوهر را با عبارت در ازدواج چه اتفاقی می افتد، آشنا می کند.

پشیمانی یکی از مهمترین عواقب طلاق است، چون افراد در این مرحله بسیار احساسی تصمیم می گیرد و حتی را راه های جایگزین کردن طلاق آشنایی ندارند

جلوگیری از طلاق

اگر چه نمی شود تضمین کرد که شما پشیمان نخواهید شد، اما می توان برخی از مهم ترین نکات مربوط به رابطه ای را که ممکن است کسی آرزو کند انجام داده یا گفته باشد را مرور کند. این موضوع کمک می کند تا زوج ها با تصمیم خود در این زمان بسیار دشوار احساس آرامش بیشتری داشته باشند.

فرزندان

یکی از دشوارترین کارهایی که زوج در طول طلاق انجام می دهند، کمک به فرزندانشان می باشد. بسیاری از سوالاتی که مشاوره ها شنیده می شود عبارتند از:

  • من چگونه با فرزندانم در مورد طلاق صحبت می‌کنم؟
  • بهترین استراتژی‌های فرزند پروری چیست؟

روان درمانی پیش از طلاق به شما کمک می کند تا به برخی از مهم ترین سوالات درباره زندگی فرزندانتان پس از جدایی پاسخ دهید. والدین و مشاور با کمک هم و با یک استراتژی اصولی را به کودکان می گوید و به درک آنچه در حال پیش آمدن می باشد کمک می کند. همچنین دکتر متخصص با والدین طرحی را تعیین می کند یا به مشاوره والدین می پردازد و هر اتفاقی که بیفتد اولویت اول فرزندان می باشند.

در بخش های دیگری از مرکز مشاوره ویکی روان اطلاعاتی مفیدی در رابطه با روانشناسی پیش از طلاق قرار گرفته است که به صورت لیست زیر می باشد:

انتظار از مشاوره طلاق آنلاین چیست؟

طلاق چه آثاری بر زندگی افراد دارد

ارتباط بهتر بین والدین :

اغلب اوقات زوجین نمی توانند به درستی با یکدیگر صحبت کنند؛ بنابراین مشاوره پیش از جدایی به آنها کمک می کند تا یک مکالمه عادی داشته باشند.

صحبت مسالمت آمیز و متمدنانه درباره مشکلات احتمالی

یادگیری برقراری ارتباط با یکدیگر به آمادگی روند جدا شدن کمک می کند. اگر کاری باشد که هیچکس نمی خواهد آن را انجام دهد و باید انجام شود پس چرا این کار را با آرامش انجام نمی دهید.؟

پیدا کردن بهترین راه برای رفاه فرزندان : کودکان اولویت اول می باشند و حتی اگر والدین نتوانند مشکلات خود را حل کنند، مشاور در جلسه مشاوره خانوادگی آنها را تشویق می کند که کمی بیشتر برای بچه های خود تلاش کنند و به فکر آنها باشند.

برنامه ریزی و یافتن ساده ترین راه برای روند طلاق

حتی زوج های متاهل خوشبخت نیز گاهی با یکدیگر دعوا می کنند و برای زوج هایی که طلاق می گیرند، بحث های زیادی وجود دارد.

مشاوره پیش از طلاق به آنها کمک خواهد کرد برنامه‌ ریزی کنند و به راحتی برای طلاق آماده شوند

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
بهاره بوربور بهاره بوربور
دکتری روانشناسی
از 62,500 هزار تومان
مشاهده
مهدیه پاکدامن مهدیه پاکدامن
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
مشاهده
فاطمه ابراهیم فاطمه ابراهیم
مشاور روانشناس
از 55,000 هزار تومان
مشاهده
مژگان افضلی مژگان افضلی
دکتری روانشناسی
از 62,500 هزار تومان
مشاهده
زهره قربانی زهره قربانی
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
مشاهده
علی اشرف نورمحمدی علی اشرف نورمحمدی
دکتری روانشناسی
از 75,000 هزار تومان
مشاهده
کورش مهدیون کورش مهدیون
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
مشاهده
کیومرث مروت کیومرث مروت
دکتری روانشناسی
از 75,000 هزار تومان
مشاهده

مشاوره پیش از طلاق در سایت مشاوره و روانشناسی ویکی روان

ما در قست هایی بالاتر در رابطه با اینکه مشاوره طلاق چیست ، توضیحاتی در اختیارتان قرار داده ایم. به طور کلی هدف از مشاوره قبل از طلاق، طی کردن روند دشوار جدا شدن می باشد؛ که هر کدام از زوج ها با آن درگیر می باشند. از مهم ترین مزیت های مشاوره طلاق آنلاین این است که باعث بهبود ارتباطات، کمک به تصمیم گیری و ایجاد بحث متمدانه میشود و با این کار هر دو طرف نسبت به تصمیم خود احساس اطمینان داشته باشند و برای صحبت با فرزندان خود برای جداشدن آماده می باشند. کلینیک روانشناسی ویکی روان، با معرفی بهترین و حرفه ای ترین متخصصان و روانشناسان طلاق، توانسته است به زوج هایی که در آستانه جداشدن می باشند کمک کند.

منبع: onlinetherapy.com

تصویر ویکی روان

ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا