دروغگویی

دروغگویی خودکشی را افزایش می‌دهد

اگر دور ایستاده باشید و دروغگویی کسی را تماشا کنید شاید آن را مساله چندان مهمی ندانید اما اگر با یک دروغگو در ارتباط عاطفی یا کاری باشید به شدت از این رفتار آسیب می‌بینید. افراد دروغ می‌گویند تا زندگی خود را هیجان‌انگیز و فوق‌العاده نشان بدهند اما مساله فقط این نیست چون آنها ممکن است درباره دیگران هم دروغ‌پردازی کنند حتی خود شما‎.

با ویکی روان همراه باشید.

دروغگوها ممکن است از نوعی اختلال روانی نیز رنج ببرند. دروغگوها ممکن است برخی از رفتارهای عادی را نداشته باشند و علائم و نشانه‌های اختلال‌های دیگر روانی را داشته باشند. تشخیص این مساله کار ساده‌ای نیست. کودکی را در نظر بگیرید که از اختلال توجه و تمرکز رنج می‌برد و یا دچار اختلال نافرمانی مقابله‌ای یا پرخاشگری است. در این صورت تشخیص دروغگویی مرضی در آنها کار دشواری است. به طور کلی دروغگویی مرضی با اختلال‌های روانی دیگر هم مرز است و این کار تشخیص را دشوار می‌کند‎.

اجتماعی پر از دروغگویی

افزایش دروغگویی در یک جامعه به معنی افزایش ضریب بی‌اعتمادی در روابط بین فردی در آن جامعه. اعتماد به مانند یک ریسمان افراد یک جامعه را به هم متصل می‌کند و بی‌اعتمادی سبب از هم گسستگی این ریسمان بین انسانی می‌گردد.

با رواج یافتن دروغگویی، تک تک افراد آن جامعه در اطراف خود انسان‌های کمتری برای اتکا پیدا می‌کنند و این بی‌اعتمادی تا آنجا پیش می‌رود که نه تنها خانواده‌ها تبدیل به جزایر دور افتاده می‌گردند بلکه حجم وسیعی از پرونده‌های قضایی را شکایت اعضا درجه یک فامیل از هم تشکیل می‌دهد. نتیجه این فرآیند تاسف‌بار، عدم امنیت ذهنی و اضطراب مزمن است.

فراگیر شدن احساس ناامنی ذهنی سبب می‌گردد که در بحران‌ها و استرس‌های اجتماعی-اقتصادی، افراد درگیر، شانسی برای جذب حمایت دیگران نداشته باشند و تکرار ناامیدی و سرخوردگی، تمایل به خودکشی را افزایش خواهد داد.

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره محسن باقری ابیانه

کارشناس روان‌شناسی 11 سال سابقه فعالیت در نشریات اجتماعی و روان‌شناسی کشور

این و هم چک کنید

علائم استرس در خواب

۱۲ مورد از علائم استرس در خواب در همه

علائم استرس در خواب در هر فرد متفاوت است اما با این حال نشانه های …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *