تست کیفیت خواب

تست کیفیت خواب

تست کیفیت خواب (Pittsburg Sleep Quality Index – PSQI) یک تست روانشناسی با هدف ارزیابی کیفیت کلی خواب بر اساس پرسشنامه دقیق خود میباشد. خواب یکی از مهم ترین کارهای روزانه ماست و بر تمام جنبه های زندگی تاثیر مستقیم میگذارد.

تست کیفیت خواب

غفلت در خواب و کاهش کیفیت آن میتواند صدمات بسیاری را به جسم و روح ما وارد کند که باید از آنها جلوگیری شود.

تست کیفیت خواب پیترزبورگ توسط دانیل جی بایسی و همکاران وی برای اندازی گیری کیفیت خواب و کمک به تشخیص افرادی که خواب خوب یا بد دارند ساخته شده است.

در این تست روانشناسی اکثر آیتم ها بر اساس سوالات چند جوابی تنظیم شده اند و کوتاه و به آسانی قابل فهم اند.

موارد مورد توجه در تست کیفیت خواب

  • کیفیت ذهنی خواب
  • تاخیر در به خواب رفتن
  • طول مدت خواب
  • میزان خواب مفید
  • بررسی اختلالات خواب
  • مصرف داروهای خواب آور
  • بررسی اختلال عملکرد روزانه

برای سنجش میزان اعتبار تست کیفیت خواب، این تست روانشناسی میان ۳۲۳ نفر از دانشجویان دانشگاه های تهران در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد توزیع و پاسخ ها مورد تحلیل قرار گرفتند که نتایج درخشانی حاصل شده است.

تست کیفیت خواب حاوی ۱۸ پرسش مربوط به وضعیت خواب شما در یک ماه گذشته میباشد که میبایست با دقت تمام به آنها پاسخ دهید. به یاد داشته باشید برای افزایش دقت و تحلیل بهتر، تنها یکبار میتوانید به پرسش ها پاسخ دهید و امکان بازگشت به پرسش های قبلی وجود ندارد. پس با دقت سوال را بخوانید و بعد پاسخ دهید

در طول ماه گذشته معمولا چه ساعتی به رختخواب میرفتید؟

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

درمان شناختی رفتاری افسردگی چیست؟

درمان شناختی رفتاری افسردگی چیست؟ (۰ تا ۱۰۰)

درمان شناختی رفتاری افسردگی یکی از روش های کاربردی برای غلبه بر بیماری افسردگی است. …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *