خانه / روانشناسی فردی / هوش / رابطه شادی و میزان آی کیو
IQ

رابطه شادی و میزان آی کیو

تحقیقات اخیر روان‌شناسان در مورد رابطه شادی و میزان آی کیو نتایج جالبی در بر داشته است! با کمال تعجب این تحقیقات حاکی از آن است که افراد با IQ بالا از شادی کم‌تری برخوردارند. علت این امر:

رابطه شادی و میزان آی کیو چطور است؟

با سایت روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

افراد با آی کیو بالا تحلیلگران خوبی هستند و تمام اتفاقات اطراف‌شان را تحلیل می‌کنند. حالا تصور کنید که بعضی از این اتفاقات ناخوشایند باشد و این افراد در حل آن اتفاق هم دچار مشکل شوند.

آرزوهای افراد با آی کیو بالا بسیار بزرگ است. بنابراین آرزوها و آرمان‌های کوچک نمی‌تواند آنها را راضی کند. روان‌ شناسان از این صفت به نوعی کمال‌گرایی یاد کرده‌اند.

 افراد با IQ بالا زندگی را به خودشان خیلی سخت می‌گیرند. آنها معمولا شب‌ها موقع خواب به اشتباهای که کرده‌اند فکر می‌کنند و بارها آنها را مرور می‌کنند.

با این افکار آنها تلاش می‌کنند این اشتباهات‌ شان را جبران کنند و همین باعث می‌شود که زندگی را کمی سخت بگیرند. از طرفی زندگی کردن با افراد با آی کیو بالاتر هم به خاطر همین خصیصه کمی دشوار است.

افراد با IQ بالا در «حال» زندگی نمی‌کنند و بیشتر به فکر آینده هستند.

از همه شگفت‌ آورتر در مورد رابطه شادی و میزان آی کیو این‌ که افراد در برقراری روابط عمیق عاطفی و اجتماعی دچار مشکل هستند. آنها دوستان کمی دارند. چون احساس می‌کنند که کسی متوجه حرف‌ها و نقطه‌ نظرات‌شان نمی‌شود.

درباره محسن باقری ابیانه

کارشناس روان‌شناسی 11 سال سابقه فعالیت در نشریات اجتماعی و روان‌شناسی کشور

این و هم چک کنید

افزایش میل جنسی

بهترین راه افزایش میل جنسی (۱۶ راه افزایش شهوت)

در مورد روش های تقویت میل جنسی از دیرباز همیشه سوالات بسیاری مطرح بوده است. …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *