خیانت

10 مورد از عوارض خیانت در زنان

رفتار زن خیانتکار با شوهرش چگونه است؟

عوارض خیانت در زنان اثرات روانی پس از خیانت مستقیما زنگ هشدار در یک خانه را به صدا در می آورد. آمار خیانت زنان متاهل در ایران یکی از موضوعات مورد بررسی توسط مشاوران خانواده ویکی روان بوده است که در جلسات روانشناسی خانواده به کرات با آن مواجه شده اند. اگر شما درگیر معظل خیانت زنان به مردان هستید؛ پیشنهاد ویکی روان یک جلسه با مشاوره روانشناسی درمان خیانت این مجموعه است. هرچند این معظل ممکن است در قالب یک رابطه عاشقانه تمام شده هم اتقاق بیفتد در این صورت شما برای بازگشت به زندگی عادی به یک مشاوره روابط عاشقانه حاذق نیاز خواهید داشت.

علت خیانت در زنان چیست؟

با مجله روانشناسی در ویکی روان آشنا شوید.

همیشه این باور وجود داشته که مردان خیانتکار هستند اما خیانت در زنان و عوارض خیانت در زنان موضوع باب این روزهای جلسات مشاوره خانواده در ویکی روان است. نحوه عاشق شدن در زنان فرق دارد همانطور که خیانت در زنان داستان بسیار متفاوتی را بیان می‌کنند!

اما حقیقت ساده این است که تقریباً به اندازه مردان، زنان هم خیانت می‌کنند و علت خیانت در زنان به خصوص خیانت زنان متاهل در موقعیت‌های مختلف متفاوت است و واکاوی آن در زندگی شخصی شما نیازمند کمک از یک روانشناس خانواده است.

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
مارال حقیقی کرمانشاهی مارال حقیقی کرمانشاهی
دکتری روانشناسی
از 150,000 هزار تومان
شیما شهرکی شیما شهرکی
دکتری روانشناسی
از 200,000 هزار تومان
کیومرث مروت کیومرث مروت
دکتری روانشناسی
از 75,000 هزار تومان
کتایون داودی کتایون داودی
مشاور روانشناس
از 77,500 هزار تومان
زهرا جعفری زهرا جعفری
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
فرشته همدانی فرشته همدانی
مشاور روانشناس
از 55,000 هزار تومان
محمد رضا سعید فیروزه محمد رضا سعید فیروزه
دکترای روانشناسی
از 175,000 هزار تومان
سحر بهروزیان سحر بهروزیان
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان

نشانه های خیانت در زنان چیست؟

آمار جلسات با مشاورین روانشناسی ویکی روان نشان می‌دهد که درصد قابل توجهی از مردان به دنبال نشانه های زن خیانکار یا به دنبال نحوه کنار آمدن با خیانت آنها هستند. پیش تر در سایت ویکی روان به موضوع نشانه های زن خیانت کار به طور کامل اشاره شده است.

خیانت احتمالا یکی از بدترین اتفاقاتی است که ممکن است برای فردی در یک رابطه رخ دهد. این موضوع هم در مردان و هم در زنان تغییر ایجاد می کند اما تمرکز ما روی مورد دوم یعنی خیانت زنان به مردان است. بنابراین خیانت چگونه بر زن تاثیر می گذارد؟ یک زن پس از خیانت در یک رابطه چه احساسی دارد؟ عوارض خیانت در زنان چیست؟

1- عوارض خیانت در زنان می تواند او را به شریک زندگی اش نزدیک تر کند

همانطور که در موضوع اصلی شاهد انواع خیانت هستیم؛ عوارض خیانت در زنان هم انواع مختلفی دارد برای مثال رفتار زن خیانتکار با شوهرش می تواند او را به شریک زندگی‌اش نزدیک‌تر کند.

هر دو ممکن است به نقطه‌ای رسیده باشند که شروع به پذیرش یکدیگر کرده‌اند و به دنبال رفتار درست پس از خیانت هستند. پس از خیانت زنان به مردان، آن ها تصمیم می گیرند که این رابطه را ادامه دهند و احتمالا این اتفاق نخواهد افتاد. وقتی این درک به وجود می آید، آن ها شروع به بازسازی مرزهای خود می کنند که آن ها را به یکدیگر نزدیکتر می کند.

بی اعتمادی معمولا یک اشتباه نابخشودنی در یک رابطه محسوب می شود. اما بسیاری از زوج ها قادر به عبور از آن و ادامه رابطه هستند. برای این اتفاق، هر دو شریک باید به دنبال راه کنار آمدن با خیانت و رسیدگی به مساله موجود باشند. آن‌ها باید بتوانند نقص های خود را بپذیرند و مسائل اساسی که منجر به این ماجرا شده است را کشف کنند.

2- از دیگر عوارض خیانت زنان به مردان احساس شرمساری است

یک زن پس از خیانت در یک رابطه یا ازدواج چه احساسی دارد؟ او به خاطر آسیبی که به شریک زندگی‌اش وارد می شود احساس گناه می کند، به خصوص اگر در این عمل دستگیر شود. اگر افراد نزدیک به او از این ماجرا باخبر شوند، خشم و شرم زیادی نیز در آن دخیل خواهد بود.

حتی اگر زن و شوهر تصمیم به ادامه کار داشته باشند و به دنبال رابطه موفق زناشویی باشند؛ ایجاد اعتماد در رابطه دشوار است و باعث می شود که زن از صدمه زدن به شریک زندگی خود احساس پشیمانی کند. اینگونه است که عوارض خیانت در زنان خود را نشان می دهد.

در خیانت زنان به مردان، احساس گناه و عصبانیت از درک این موضوع ناشی می شود که او نه تنها به شریک زندگی خود بلکه به خانواده و دوستانش نیز خیانت می کند.

مشاوره آنلاین درمان خیانت به صورت تصویری

3- یک زن پس از خیانت استرس روحی و روانی را تجربه می کند

در خیانت زنان به مردان، یک زن تمایل به زندگی دوگانه دارد. او با همسرش و همچنین یک شریک زندگی مشترک درگیر است. پس چگونه خیانت بر یک زن تأثیر می گذارد؟ پنهان کردن یک رابطه می تواند خسته کننده باشد. ترس از گرفتار شدن همیشه وجود دارد. بعلاوه، احساس گناه و عصبانیت نسبت به خود به خاطر آزار رساندن به شخصی که او را بسیار دوست دارد و احتمال طلاق بر اثر خیانت را به خود نزدیک می بیند.

4- زن خیانتکار ممکن است از تجربه داشتن رابطه جنسی لذت ببرد.

در عوارض خیانت زنان ممکن است آنها روابط عاشقانه و رابطه جنسی را دوباره کشف کرده و این اشتباه در فهم تنوع در رابطه جنسی می تواند او را در آن مقطع زمانی خوشحال کند. اما در پایان روز او باید با شریک زندگی خود روبرو شود و رفتار زن خیانتکار با شوهرش را تحت تاثیر قرار دهد.

در چنین شرایطی، هدایت احساسات عوارض استرس روحی و روانی را برای زن خیانتکار به همراه دارد که در نهایت عوارض خیانت در زنان بر رفتار او با همسر و سایر عزیزان تأثیر می‌گذارد و این بسیار دشوار می‌شود.

5- عوارض خیانت در زنان از هم پاشیدن خانواده است

چرا خیانت آسیب می زند؟ اگر زنی خیانت کند، خانواده اش را تحت تاثیر قرار می دهد. این کار می تواند تاثیر مخربی بر همسر و فرزندان او داشته باشد زیرا خیانت از نظر عاطفی آن ها را در هم می‌ ریزد و درمان خیانت آسان نیست این کار اعتماد، احساس امنیت و اعتقاد آن ها به روابط را از بین می برد.

عوارض خیانت در زنان به خصوص برای بچه ها می تواند سخت باشد زیرا آن ها را برای زندگی می ترساند. آن ها ممکن است نتوانند به طور کامل به مادر خود اعتماد کنند یا در آینده در روابط سرمایه گذاری کنند.

به طبع اطلاع از شکست خانواده توسط مادر بر رفتار مادر با فرزند و بالعکس تاثیر مخرب می گذارد. به دلیل این عمل خیانت توسط مادر آسیب های جبران ناپذیری به سلامت روحی و روانی آن ها وارد می‌کند. در چنین مواردی توصیه ویکی روان به شما کمک از یک مشاور با تجربه خانواده است.

6- نقش کارما پس از خیانت زن به همسرش

زن خیانتکار به شخصی که با او رابطه دارد یا با او ازدواج کرده، به خاطر شخص دیگری خیانت کرده است. چه می شود اگر این شخص دیگر نیز به او خیانت کند؟ چه می شود اگر همسرش به عنوان یک عمل انتقام جویانه به او خیانت کند؟

بزرگترین ترسی که یک خیانتکار با آن مواجه می شود، کارما است!

این ترس دائمی از کارما همیشه وجود دارد و به عنوان یکی از بدترین عوارض خیانت در زنان، آنها همیشه درگیر چالش بدبینی به مردها هستند. یک زن خیانتکار همیشه نگران است که طعم داروی خودش را بچشد. او همچنین نسبت به این فرد جدید احساس ناامنی می کند.

7- در عوارض خیانت زنان همیشه انگ خیانت وجود دارد

خیانت چه تاثیری بر زن دارد؟ چرا خیانت ضرر دارد؟ نحوه برخورد با خیانت زنان چطور است؟

خوب! فقط تا زمانی که کسی از آن مطلع نشود سرگرم کننده است. هنگامی که خانواده، دوستان و عزیزان از خیانت مطلع می شوند، زن خیانتکار مجبور می شود با نظرات منفی و انگی که به او وارد می شود کنار بیاید. او نمی تواند از آن فرار کند. او باید بار سنگین خشم آنها را تحمل کند.

در عوارض خیانت زن، او مجبور است مدام طعنه های زیادی از سوی همسر و اعضای خانواده اش تحمل کند. یک زن خیانتکار همچنین باید با مجازات، شانه سرد احتمالی و تغییر در نگرش شریک زندگی خود نسبت به او روبرو شود. حتی اگر او را ببخشد، احتمالاً رابطه پیچیده شده و دستخوش مشکلات روابط عاطفی می شود.

8- در عاقبت خیانت زن به همسرش همیشه احتمال خیانت دوباره وجود دارد

با بررسی عوارض خیانت در زنان، این حقیقتی است که عموماً پذیرفته شده که اگر یک بار خیانت کرده باشد، قطعاً می تواند دوباره خیانت کند. در واقع، یک مطالعه اخیر ادعا می کند که در مفهوم خیانت، خیانت‌کنندگان همیشه به دنبال سرگرمی بیشتر هستند. آنها مایل به کاوش هستند و در نتیجه احتمال خیانت به شریک زندگی خود را چندین بار افزایش می دهند.

مطالعه دیگری توسط Archives of Sexual Behavior نشان داد افرادی که در روابط قبلی خیانت کرده اند سه برابر بیشتر احتمال دارد این عمل را در روابط جدید یا آینده تکرار کنند. عواملی مانند تعهد کم رابطه، کاهش رضایت جنسی و رابطه و تفاوت های فردی افراد را مجبور می کند چندین بار در یک رابطه خیانت کنند و معنی تعهد را به دست فراموش بسپرد.

9- عوارض خیانت در زنان روابط آینده را در معرض خطر قرار می دهد

چگونه خیانت برفرد فریبکار تأثیر می گذارد؟ عمل خیانت زنان به مردان، تمام روابط آینده را به خطر می اندازد.نظریه «یک بار یک خیانت، همیشه خیانتکار» وارد عمل می شود. پارتنرهای آینده پس از اطلاع از تجارب خیانت در گذشته، کمتر به او اعتماد خواهند کرد. یک زن خیانتکار همیشه با مشکل جلب اعتماد دیگران روبه روست.

در واقع زنی که آنها به عنوان شریک بالقوه خود می بینند در رابطه قبلی خود دو بار یا دارای روابط متعدد بوده است، آنها را محتاط می کند. آنها نمی توانند به زن اعتماد کنند زیرا اگر او می توانست به شریک قبلی خود خیانت کند، می تواند به آنها نیز خیانت کند. هیچ تضمینی وجود ندارد که او در رابطه جدید وفادار باشد.

10- در خیانت زن به شوهر الگوهای سمی تقویت می شوند

خیانت چه تاثیری بر رفتار زن خیانتکار با شوهرش دارد؟ خوب، برای شروع دقیقاً نشانه ای از رفتار سالم نیست. اگر از شریک زندگی خود ناراضی هستید، ممکن است در ابتدا ایده خوبی به نظر برسد، اما در اصل، نشانه ای از رفتار سمی است.

اگر فکر می کنید سرگرم کننده است یا حال شما را بهتر می کند، احتمالاً به خودتان دروغ می گویید و شدیدا جلسات مشاوره درمان خیانت نیاز دارید.

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
علیرضا سروش علیرضا سروش
دکتری روانشناسی
از 100,000 هزار تومان
پریا نوربخش پریا نوربخش
مشاور روانشناس
از 120,000 هزار تومان
زهره قربانی زهره قربانی
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
سارا مددزاده سارا مددزاده
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
بابک ساسانی بابک ساسانی
دکتری روانشناسی
از 100,000 هزار تومان
فاطمه آریان سپهر فاطمه آریان سپهر
دکتری روانشناسی
از 150,000 هزار تومان
مریم سادات موسی کاظمی مریم سادات موسی کاظمی
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
نسرین دشتبانیان نسرین دشتبانیان
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان

از زبان ویکی روان برای عوارض خیانت در زنان بشنوید

خیانت هیچ توجیهی نداشته و در هیچ فرهنگی جایز نیست اما شاید این دادگاه تنها یک متهم نداشته باشد! از طرفی اگر احساس شک و تردید نسبت به همسر خود دارید ، نباید او را مورد قضاوت قرار دهید. بهتر است برای تشخیص خیانت زن به همسر به جلسات زوج درمانی بروید یا به یک مشاور برای خیانت مراجعه کنید و رفتارهایی که شما را به شک انداخته است را بیان کنید.

در نظر داشته باشید شما در صورت وجود خیانت باید بهترین تصمیم را بگیرید؛ این مهم را با مشاوران تلفنی ویکی روان مطرح کنید.

مشاوره خیانت تلفنی ویکی روان

ویکی روان

ویکی روان سامانه سلامت روان با خدمات متنوع برای تمام فارسی زبانان است. می‌توانید در ویکی روان مشاوره روانشناسی برگزار کنید، در وبینارهای روانشناسی شرکت کرده و از مطالب مرتبط با روانشناسی استفاده کنید. جلسات مشاوره روانشناسی ویکی روان به صورت آنلاین، تلفنی و متنی برگزار می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا