مطالب آموزنده درباره ازدواج در ویکی روان

خصوصیات مرد ایده‌آل برای ازدواج (43 مورد)

با چه مردی ازدواج کنیم؟

دخترهای زیادی دنبال بهترین مرد برای ازدواج هستند اما نمی دانند خصوصیات مرد ایده آل برای ازدواج چیست؟ برای تجربه ازدواج موفق باید بدانید چه چیزی می خواهید و معیارهای صحیحی انتخاب کنید. مشاوره پیش از ازدواج کمک می کند بهترین مردها برای ازدواج را بشناسیم و بهترین تصمیم را بگیریم. در ادامه این مطلب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان به بررسی ویژگی های مردان ایده آل برای ازدواج می پردازیم.

خصوصیات مرد ایده‌آل برای ازدواج عبارتند از

معذرت خواهی از همسر

با بخش مقاله های روانشناسی در مورد ازدواج در ویکی روان همراه باشید.

ویژگیهای افراد مختلف متفاوت است و همه انسانها ابراز عشق و خوب بودن شان کانالهای مختلفی دارد. یکی از خود احساسات نشان می دهد و دیگری عمل گراست. به همین دلیل تعریف شوهر ایده آل برای هر فرد متفاوت است.

قبلا در ویکی روان در مقاله ویژگی های مرد زندگی توضیح دادیم پاسخ دادن به سوال با چه مردی ازدواج کنیم سخت نیست، فقط باید خواسته های واقعی و شرایط خود را در نظر بگیرید.

اگر شوهر شما دارای این خصوصیات بود، بدانید شما با بهترین مرد روی زمین ازدواج کرده اید و او کاملا ایده‌آل است. همه به دنبال مردی خوب و وفادار برای ازدواج هستند، اما خصوصیات مرد ایده‌آل برای ازدواج کدامند و به دنبال چه شخصی باید باشیم؟ اما خانم های عزیز باید بدانند انتظار یک مرد از همسرش چیست، چون زندگی مشترک ارتباطی دو طرفه است.

در ادامه به نظرات خانم ها در مورد خصوصیات مرد ایده‌آل برای ازدواج می پردازیم. در واقع این موارد خصوصیاتی هستند که آنها از همسر آینده خود انتطار دارند و در جلسات مشاوره ازدواج به آنها پرداخته اند.

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
حمید رضا مهرابی بهار حمید رضا مهرابی بهار
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
فریناز خانی فریناز خانی
مشاور روانشناس
از 175,000 هزار تومان
شیلا توکلی شیلا توکلی
مشاور روانشناس
از 160,000 هزار تومان
صدیقه صفایی صدیقه صفایی
دکتری روانشناسی
از 60,000 هزار تومان
فرشته علی هاشمی فرشته علی هاشمی
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
لیلا شکوری لیلا شکوری
دکتری روانشناسی
از 112,500 هزار تومان
مهرانگیز متقی مهرانگیز متقی
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
فریبا روایی فریبا روایی
دکتری روانشناسی
از 75,000 هزار تومان

چرا شناخت خصوصیات مرد ایده آل برای ازدواج اهمیت دارد؟

یکی از دلایل طلاق عدم شناخت کافی طرفین از هم و نداشتن استانداردهای لازم در ذهن است.

دخترهای زیادی هیچ گونه انتظار واقع بینانه از همسر آینده خود ندارند، نمی دانند ازدواج چیست و چطور باید ازدواج شان را سالم نگه دارند؟ اگر بدانیم با چه مردانی ازدواج کنیم و چه چیزهایی ازدواج با پایدار نگه می دارد، حتما بهتر تصمیم خواهیم گرفت.

ویژگی های عمومی مرد ایده آل برای ازدواج

 1. از اینکه شوهر شماست خیلی خوشحال است. از میان همه نقش هایی که در زندگی اش دارد، نقش مورد علاقه اش شوهر شما بودن است.
 2. بدون نیاز به توضیح شما وظایف مرد در زندگی مشترک را می داند و به آنها عمل می کند.
 3. وفادار است و معنی تعهد در عشق را می داند. حتی با اینکه ممکن است گاهی وسوسه شود ولی بخاطر ارزشی که برای شما و تعهدی که به رابطه تان دارد، هیچوقت به شما خیانت نمی کند.
 4. از اهداف و آرزوهایتان حمایت می کند. او باور دارد که شما می توانید به اهدافتان برسید و برای رسیدن شما به اهدافتان فداکاری می کند.
 5. مرد مناسب برای ازدواج پیش نیازهای ازدواج و تشکیل خانواده را دارد.
 6. عاشق خنده هایتان است. شنیدن خنده هایتان او را غرق در لذت می کند چون خیلی دوست دارد که همیشه شما را شاد و خندان ببیند. هر کاری از دستش بربیاید برای خندیدن شما انجام می دهد.
 7. می داند عشق چیست و قدر آن را می داند.
 8. مردی حساس و لطیف که حواسش به حال و هوای همسر هست و اگر هوای حوصله خانم خانه ابری شد، سراغ او می رود و از او دلجویی می کند
 9. مرد ایده‌آل ظرف ها را می شوید. او در کارهای خانه به شما کمک می کند چون می داند باید در همه کاری با هم همکاری داشته باشید.
 10. از خصوصیات مرد ایده‌آل برای ازدواج این است که او به دنبال پورنوگرافی نیست. شما می داند که پورنوگرافی این قدرت را دارد که رابطه شما را خراب کند به همین دلیل هیچوقت به دنبال آن نیست.

بهترین مرد برای ازدواج چه خصوصیات رفتاری دارد؟

 1. فیلم مورد علاقه شما را نگاه می کند. با اینکه ممکن است از آن فیلم خوشش نیاید ولی گاهی اوقات بخاطر شما فداکاری می کند.
 2. به شما اولویت می دهد. برای او شما قبل از بچه ها و کارش هستید. برای او همسرش اولویت اول زندگی اش است. این یکی از انتظارات زنان از مردان در زندگی مشترک است.
 3. نظر شما را می پرسد. نظرات و افکار شما برای او مهم است. به همین دلیل همیشه در تصمیم گیری هایش از نظرات شما استفاده می کند.
 4. یکی از خصوصیات مرد ایرانی این است که به شما احترام می گذارد. برای نظر های شما ارزش قائل است. قبل از هر تصمیم اساسی ای، نظر شما را می پرسد و با تک روی سعی نمی کند حرف خودش را به کرسی بنشاند.
 5. مرد ایده‌آل با شما وقت می گذراند. شما فرد مورد علاقه او برای وقت گذراندن هستید و به همین دلیل دوست دارد تا جایی که می تواند زمانش را با شما سپری کند.
 6. شما را برای قرار ملاقات هایی عاشقانه بیرون می برد.حتی با اینکه ازدواج کرده اید ولی نمی گذارد عشق و رفتارهای عاشقانه از زندگی تان محو شود.
 7. از دیگر خصوصیات مرد ایده‌آل برای ازدواج این است که ضعف های شما را می پذیرد. او می فهمد که شما کامل نیستید و هیچ مشکلی با این مسئله ندارد. می داند که یک آدم بی عیب و نقص نیستید اما شما را همان طور که هستید دوست دارد و با دیگران مقایسه تان نمی کند.
 8. مرد ایده‌آل عذرخواهی می کند. همچنین می داند که او هم کامل نیست و مسئولیت اشتباهاتش را می پذیرد. در مقاله با چه مردانی نباید ازدواج کرد گفتیم افرادی که عذرخواهی نمی کنند به بلوغ شخصیتی نرسیده اند.
 9. از شما محافظت می کند. هر اتفاقی هم که بیفتد برای مراقبت از شما همیشه آماده است و حواسش هست که امنیت ذهنی، جسمی و احساسی داشته باشید.
 10. دوست شماست.او نه تنها شوهر شما بلکه بهترین دوستتان است. کمکتان می کند بهترین زن و همسر دنیا باشید. شما می خواهید برای او بهترینِ خودتان باشید و او برای این هدف به شما کمک می کند.
 11. اهل سازش است و به خاطر منافع مشترک تان کوتاه می آید. او گذشت های شما را می بیند و برای کم کردن فشار روی شما و ارتباط  تان، گاهی از خواسته هایش می گذرد.
 12. به احساسات و نگرانی های شما گوش می کند و بدون نصیحت کردن یا رنجیدن، برای درک کردن شان تلاش می کند.
 13. به دنبال پورنوگرافی نیست. همسر شما می داند که پورنوگرافی این قدرت را دارد که رابطه شما را خراب کند به همین دلیل هیچوقت به دنبال آن نیست
 14. می دانید او شما را همان طور که هستید دوست دارد و حتی اگر هزار زن قدرتمند تر و داناتر از شما مقابلش ظاهر شوند،  باز هم شما را انتخاب می کند. این حس به شما اعتماد به نفس می دهد و نمی گذارد که با حسادت، ترس ها و بی اعتمادی های بی مورد یا احساس ناامنی، زندگی مشترک تان را خراب کنید.
 15. یکی از خصوصیات مرد ایده‌آل برای ازدواج این است که در مهمانی شمع مجلس باشد و بتواند با شوخی ها و جوک گفتن هایش همه را بخنداند و با حرف ها و خاطره گفتن هایش باعث خنده و شادی دیگران شود خوش شان می آید.
 16. او می تواند لاستیک خودرو را خودش عوض کند، توانایی اش را دارد که در مواقع ضرورت در خانه را بشکنند و خلاصه از پس خرده کاری های فنی خانه، خودشان برمی آیند.
 17. مردی حساس و لطیف که حواسش به حال و هوای  همسر هست و اگر هوای حوصله خانم خانه ابری شد، سراغ او می رود و از او دلجویی می کند.
 18. مرد خانواده دوستی که بین رابطه با خانواده خودشان و همسرشان تعادل برقرار می کند و هر روز به مادرش زنگ می زند.

یادتان باشد رفتارهای جذاب مردانه می تواند زنان را به خوبی جذب کند. خانم ها بیشتر از وضعیت مالی دنبال شوهری هستند که خصوصیات مرد ایده را داشته باشد تا بتوانند به او افتخار کنند. البته بیشتر این خصوصیات اکتسابی هستند و به مرور می توان آنها را آموزش دید.

با این حال نباید انتظار یک مرد ایده آل و بدون نقص را داشته باشید و فشار زیادی روی دوش آقایان بزاریم. چون یکی از دلایل ازدواج نکردن پسرها توقعاتی است که زندگی را سخت تر می کند.

مشاوران پیشنهادی ویکی روان برای ازدواج

این مشاوران کمک می کنند بهتر خصوصیات مرد ایده آل برای ازدواج که با شرایط شما سازگاری دارد را بشناسید:

ویژگی های ظاهری و خصوصیات مرد ایده‌آل برای ازدواج از نظر زنان

عشق در نگاه اول

هر نوع ازدواج شرایط خاص خود را دارد. گرچه بسیاری از مردها خانم ها را سخت پسند و عجیب و غریب معرفی می کنند، اما خانم ها بر اساس سوالات قبل ازدواج از پسر معیارهای نسبتا مشخصی از خصوصیات مرد ایده‌آل برای ازدواج در ذهن شان دارند.

آنها بر اساس آن معیارها به یک خواستگار جواب مثبت یا منفی می دهند.

جمع بندی خصوصیات مرد ایده‌آل برای ازدواج

 1. خانواده دوست است.
 2. نسبت به حال خوب و بد همسرش حساس است.
  خوش پوش است.
 3. لب به سیگار نمی زند. (البته نشانه شوهر بد این است که بدون توجه به سلامتی همسر و اطرافیان خود از سیگار و قلیان استفاده می کند.)
 4. زبر و زرنگ است و می تواند در ۱۷ دقیقه حاضر شود.
 5. پول دربیار است و درآمدش از همسرش بیشتر است.
 6. قدش ایده آل و البته عضلانی، به روز و اهل ورزش است.
 7. اهل دوستت دارم گفتن است اما نه همیشه و بی جهت.
 8. خنده رو و اهل جوک گفتن بودن از خصوصیات مرد ایده‌آل برای ازدواج است.
 9. چشم قهوه ای با موهای کوتاه تیره دارد.
 10. فوتبال بین حرفه ای است.
 11. دست فرمانش خوب است.
 12. شنا بلد است.
 13. می تواند دوچرخه براند.
 14. از پس عوض کردن لاستیک ماشین بر می آید.
 15. مرتب به مادرش زنگ می زند.

البته ویژگی های مرد مناسب ازدواج شخصی است و نباید خیلی ایده آل گرا باشیم. گاهی عشق در نگاه اول همه چیز را به هم می ریزد.

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
سحر بهروزیان سحر بهروزیان
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
حانیه خوش لهجه حانیه خوش لهجه
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
سمیه بهاروند سمیه بهاروند
مشاور روانشناس
از 175,000 هزار تومان
مریم جاویدی مریم جاویدی
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
پریوش شیخ الاسلامی پریوش شیخ الاسلامی
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
مینا فرهادی مینا فرهادی
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
پروانه طاهری خراسانی پروانه طاهری خراسانی
مشاور روانشناس
از 62,500 هزار تومان
نیره آزادی نقش نیره آزادی نقش
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان

جمع بندی ویکی روان

احتمالا الان بهتر می دانید با چه مردانی ازدواج کنیم و خصوصیات مردایده آل برای ازدواج چیست؟

اگر فرد خاصی را برای ازدواج سراغ دارید، پیش از آنکه وابستگی عاطفی بین شما ایجاد شود که نتیجه آن عدم توانایی در تصمیم گیری درست است، حتما از مشاوره پیش از ازدواج برای تصمیم گیری بهتر استفاده کنید.

شما دوست عزیز می توانید از سراسر ایران و جهان در ویکی روان مشاوره روانشناسی تلفنی، آنلاین و متنی خریداری کرده و با بهترین مشاوران روانشناس ایرانی جلسه برگذار کنید.

ویکی روان

ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب اطلاعات کاربردی مرتبط با رشته روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ما در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا