خانه / تست روانشناسی / تست کمال گرایی; آیا به کمال گرایی مبتلا هستید؟
تست کمال گرایی هیل

تست کمال گرایی; آیا به کمال گرایی مبتلا هستید؟

کمال گرایی معمولا به عنوان یک ویژگی شخصیتی در نظر گرفته میشود که با تلاش برای بی عیب بودن و وضع استانداردهای بالا برای عملکرد مشخص میشود و با گرایش به ارزیابی منتقدانه رفتار خود و دیگران همراه است و فشار زیادی را به افراد وارد میکند. تست کمال گرایی برای بررسی احتمال وجود این اختلال در افراد به کار میرود.

تست کمال گرایی هیل – Hill et al

با بخش تست روانشناسی در سایت ویکی روان همراه باشید.

روانشناسان معتقدند کمال گرایی به افکار و رفتارهای خود تخریب گرانه ای اشاره میکند که هدف آنها رسیدن به اهداف به شدت افراطی و غیر واقع گرایانه است.

تست کمال گرایی به بررسی تمام جنبه های زندگی فردی و اجتماعی افراد را برای کشف نشانه های کمال گرایی جستجو میکند ونتایج بسیار دقیقی ارائه مینماید.

سنجش کمال گرایی از فعالیت های آقای برنز آغاز شد که کمال گرایی را به عنوان یک سازه تک بعدی در نظر گرفت و تا تحول چندین مفهوم مستقل چند بعدی ادامه یافت.

گردآوری تست کمال گرایی : سهیلا سمائی

تست روانشناسی سنجش کمال گرایی شامل ۵۸ پرسش مربوط به تمام جنبه های شخصیتی شما میباشد که میبایست با دقت تمام به آنها پاسخ دهید. لطفا هر عبارت را بدقت بخوانید، سپس با انتخاب مناسب ترین گزینه، مشخص کنید وضعیت شما با کدام یکی از حالت ها هماهنگی دارد. به یاد داشته باشید برای افزایش دقت و تحلیل بهتر، تنها یکبار میتوانید به پرسش ها پاسخ دهید و امکان بازگشت به پرسش های قبلی وجود ندارد. پس با دقت سوال را بخوانید و بعد پاسخ دهید.

برای اینکه راضی باشم کارهایم باید عالی باشد

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *