اخبار
قرص دیازپام

Diazepam دیازپام

دیازپام (Diazepam) در گروه بنزودیازپین ها با اثر طولانی قرار می‌گیرد.  برای درمان و تسکین اختلالات خواب, اضطراب و اختلالات هراس دیازپام تجویز می‌شود. دیازپام برای درمان انقباض عضلانی و تشنج (تب و تشنج در کودکان یا حمله صرع)، شل‌کننده ماهیچه اسکلتی و ضد تشنج  نیز استفاده می‌شود.

با ویکی روان در بخش معرفی داروخانه اعصاب و روان همراه باشید.

عوارض استفاده دیازپام

 خواب‌ آلودگی شدید، ضربان قلب کند، تنگی‌نفس، عدم تعادل، تب، لرز، افت قوای ذهنی، زخم‌های دهانی، تکلم نامفهوم، زردی پوست یا چشمان، گلو درد،از دست رفتن حافظه، بی‌خوابی، اضطراب، یا تحریک‌ پذیری، کبودی یا خونریزی غیرعادی. در صورت بروز هر یک از این مشکلات، بیمار باید با پزشک معالج مشورت کند.

برای ترک این دارو با پزشک معالج مشورت کنید، دیازپام می تواند اعتیاد آور باشد و قطع ناگهانی آن عوارضی در پی دارند مانند: استفراغ، تهوع، تعریق و حساسیت به نور، احساس سوزن‌سوزن شدن یا گزگز ،دردهای شکمی، افت قوای ذهنی. بعضی از عوارض قطع دارو مانند:  تهوع، یبوست، اسهال، خشکی دهان، خواب‌آلودگی، سردرد،سرگیجه طبیعی هستند که در صورت مشکل ساز بودن نیاز به مشورت با پزشک معالج است.

به علت ایجاد احساس خواب آلودگی و عدم تمرکز در هنگام رانندگی و کار در مصرف دارو توصیه نمی شود.  در زمان بارداری و شیر دهی، در صورت مصرف داروهای دیگر مانند ضد افسردگی یا ضد تشنج،  مصرف الکل و داشتن اعتیاد با پزشک معالج مشورت شود. این دارو باید دور از دسترس کودکان، دور از گرما، نور مستقیم نگهداری ‌شود.

مشاوره روانشناسی رایگان از ویکی روان

درباره Wikiravan

ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب اطلاعات کاربردی مرتبط با رشته روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ما در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

میدازولام

میدازولام Midazolam

میدازولام یک داروی بنزودیازپین نسبتاً کوتاه اثر بوده که دارای اثرات ضد اضطرابی، آرام بخش، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *