اخبار
خانه / جوانان / مدیریت روابط زناشویی
مدیریت روابط زناشویی

مدیریت روابط زناشویی

این روزها با بالارفتن آمار طلاق قانونی و عاطفی، شاهد بحران خطرناکی در زمینه روابط زناشویی هستیم. مشکل بزرگ اینجاست که اکثر افراد گمان می کنند بدون تلاش و آموزش در زمینه روابط زناشویی می توانند زندگی خود را حفظ کنند.

تحقیقات نشان می دهند که درصد بالایی از افرادی که طلاق می گیرند هیچگاه گمان نمی کردند که ممکن است روزی از همسرشان جدا شوند. افسوس آنجاست که اکثر روابط زناشویی که در معرض خطر هستند می تواند با آموزش به حاشیه امن بازگردند .

با ویکی روان همراه شوید .

مدیریت روابط زناشویی

چند تکنیک برای مدیریت

۱. همسر شما خدا نیست. هیچگاه از همسرتان توقع کامل بودن نداشته باشید. اگر این دیدگاه را در دستگاه ذهنتان نصب گردید بسیاری از اختلافات زناشویی تان خود به خود حل می شود.
۲. شما مربی همسرتان نیستید. به یاد داشته باشید تمامی کسانیکه میخواهند همسرشان را تربیت کنند طلاق عاطفی می گیرند. سعی کنید همسرتان را همانگونه که هست دوست داشته باشید.
۳. هیچکس با دیگری قابل مقایسه نیست. بیهوده حسرت زندگی دیگران را نخورید. بسیاری از زندگی های زناشویی که شما حسرتشان را میخورید نقص های بزرگتری دارند

۴. در حضور جمع از همسرتان تعریف کنید. وقتی در حضور دیگران از همسرتان تعریف کردید متوجه بالا رفتن میزان صمیمیت در رابطه می شویدو بدانید این صمیمیت موجب کاهش اختلافات زوجین میشود .

۵. برای زندگیتان صدقه بدهید و هوشیار باشید. عده ای از افراد چشم دیدن خوشبختی شما را ندارند و برای اختلاف بین شما و همسرتان هرکاری حاضرند انجام دهند. مراقب باشید .

ارادتمند شما
لوح موسوی
مشاوره روانشناسی رایگان از ویکی روان

درباره دکتر لوح موسوی

روانشناس بین المللی، کارشناس برنامه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی، مشاور شخصیت ها و مدیران ،برتر، نویسنده کتابهای روانشناسیتلفن دفتر مشاوره ۲۲۸۸۹۴۴۸

این و هم چک کنید

خوابی که خاطره می سازد

خوابی که خاطره می‌سازد

یک تیم از محققان در پاریس طی انجام یک پژوهش جدید نشان داده‌اند که حافظه‌های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *